Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 17:13   #1
Preboljeti bivšeg/bivšu

Koliko dugo vam je trebalo da prebolite bivseg/bivsu i kojim metodama ste se koristili?

Znam da sve ovisi od osobe i nacin/razlog prekida, ali eto ja vec nakon 3 i pol mjeseca ne mogu se pomaknuti s mrtve tocke. Stalno zalujem i vec sama sebi idem na zivce, vjerojatno i prijateljicama i mami, ali jednostavno ne mogu si pomoci...
__________________
...jos jednom usnama svojim povrijedi me, do kraja slomi me, bez duse lijepa...
lijepa-bez-duše is offline  
Old 25.02.2014., 18:20   #2
2 i po mjeseca od prekida...i osjecam se gore nego u pocetku
Probao sam nastaviti al ne ide na silu, ni jedna mi nije dovoljno dobra, al iskreno i ne zelim opet prolaziti tu fazu upoznavanja i pokusat se zaljubit u nekoga, ne ide i gotovo.
A i nije lako kad je 95% ekipe u vezama/ozenjeni...i jos se neki dan dvoje prijatelja zarucilo...koliko god okolina pomaze tako te i spusti malo na zemlju

Meni recimo odgovara setnja, jako puno setam i tu nekako uspijem iskljucit mozak na kratko
StingeRR is offline  
Old 25.02.2014., 18:21   #3
Što ti zapravo znači bilo čiji odgovor? Ionako ćeš ti imati svoje vrijeme i svoje metode. Ali ako ti treba samo međusobno jadanje, evo: cca godinu dana, uz emocionalno tupilo i plakanje jednom mjesečno. I da .. sve to uz drugog muškarca. Da nije bilo njega, vjerojatno bi tupilo bilo veće a plakanje češće.

I da ti odmah odgovorim, nije ni taj drugi potrajao jer je došao u krivo vrijeme.

Hrabro!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose
Maranatha is offline  
Old 25.02.2014., 20:31   #4
onog pravog je trebalo 3 godine da bas bas prebolim! ...uzasne 3 godine kad se sjetim kako sam patila i sad mi se place, a sad recimo ne bi ni biciklo na njega naslonila, bas sam glupa bila, 3 god bacene u vjetar

a ovog drugog...od prekida je proslo 2 mjeseca, mislim na njega 24 sata dnevno doslovno cak ga i sanjam i jako mi jako nedostaje a on mi jos otezava jer mi se javlja tu i tamo , eto.....dakle vec sam 2 mj u patnji...koliko ce potrajati ne znam
zelimsamoreci is offline  
Old 25.02.2014., 21:02   #5
iako je već napisano, ponavljam, sve ovisi o vezi kakva je bila te o prekidu, razlozima, načinu ponašanja i sl...

Veze koje su završile "lijepo", zapravo normalno.. Normalnim tokom, razgovorima, prebolila sam brzo..

Jednog smrada sam preboljela uf... 2 god mi je trebalo da me onak istinski počne bolit k za njega. Ono, da osjećam neku ono... niš prema njemu. A u početku nekih 6 mj da se oporavim od svakodnevnog plakanja...
takooo is offline  
Old 25.02.2014., 23:04   #6
ako si zensko ocito nikako. osim ako ne skacas na 100 k. odjednom. onda to ide lako

moras nac drugog. ali boljeg od njega. nikako losijeg... jer ce bit kao ova u temi di ima 3 fb profila i nalazi se s drugima
MillionMan is offline  
Old 26.02.2014., 00:01   #7
Prošle su dvije godine i još ne mogu reći da sam je skroz prebolio i zaboravio iako je bila jedna cura nakon nje (ništa ozbiljno). Nema tu nekih "metoda", ja sam pravi primjer toga.
Boy A is offline  
Old 26.02.2014., 00:50   #8
pff, što je tri i pol mjeseca? nemoj se ljutiti, ali smiješno mi je jer sam ja svog fatalnog bivšeg preboljevala kroz 2 pune godine.
ne kažem da je to zdravo, ali sve ovisi od toga koliko ste bili skupa. svi trebaju proći proces žalovanja kao neku katarzu koja će ih oslobodit za dalje. stoga se opusti i prepusti. plači, vrišti, budi depra, proći će i to, ali zapamti, proći će
lutkasta is offline  
Old 26.02.2014., 01:08   #9
A ovisi, kad sam imala 15 trebalo je godinu dana... A poslije toga su prilike bile takve da bi sva ta tuga i pompa oko prekida okončale kroz par mjeseci... Ništa pretjerano, ali ti dečki nisu bili vrijedni niti truda niti suza. Ne bi mogla ni zamislit koliko bi mi trebalo za kvalitetnu osobu i ozbiljniju vezu, dosta sam sentimentalna i emotivna inače, tako da uf... Strašno je i pomisliti
Betty Mo is offline  
Old 26.02.2014., 08:31   #10
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ako si zensko ocito nikako. osim ako ne skacas na 100 k. odjednom. onda to ide lako

moras nac drugog. ali boljeg od njega. nikako losijeg... jer ce bit kao ova u temi di ima 3 fb profila i nalazi se s drugima
I u toj temi sa facebok profilom sam se pronasla..

Ne mogu se zamislit opet na prvom spoju s nekim..
__________________
...jos jednom usnama svojim povrijedi me, do kraja slomi me, bez duse lijepa...
lijepa-bez-duše is offline  
Old 26.02.2014., 08:34   #11
Quote:
lijepa-bez-duše kaže: Pogledaj post
Koliko dugo vam je trebalo da prebolite bivseg/bivsu i kojim metodama ste se koristili?

Znam da sve ovisi od osobe i nacin/razlog prekida, ali eto ja vec nakon 3 i pol mjeseca ne mogu se pomaknuti s mrtve tocke. Stalno zalujem i vec sama sebi idem na zivce, vjerojatno i prijateljicama i mami, ali jednostavno ne mogu si pomoci...
kod svakog je to drukcije, netko krene dalje drugi dan, al po meni ako nekoga volis neces ga zaboraviti i preboliti najmanje pola godine! i to sam jos mozda malo rekao. . . svaka cast onima koji nakon tjedan dana udju u novu vezu i ponasaju se ko da je ta (nova) osoba ljubav njenog/njegovog zivota! to mora da je ljubav, a i ona veza prije isto tak
dakine is offline  
Old 26.02.2014., 08:36   #12
Quote:
lutkasta kaže: Pogledaj post
pff, što je tri i pol mjeseca? nemoj se ljutiti, ali smiješno mi je jer sam ja svog fatalnog bivšeg preboljevala kroz 2 pune godine.
ne kažem da je to zdravo, ali sve ovisi od toga koliko ste bili skupa. svi trebaju proći proces žalovanja kao neku katarzu koja će ih oslobodit za dalje. stoga se opusti i prepusti. plači, vrišti, budi depra, proći će i to, ali zapamti, proći će
5 godina smo bili zajedno..
Da, imas pravo.. koliko zalovanje traje traje.. borim se protiv toga al ne ide.. stalno sam koma..
__________________
...jos jednom usnama svojim povrijedi me, do kraja slomi me, bez duse lijepa...
lijepa-bez-duše is offline  
Old 26.02.2014., 08:46   #13
Quote:
StingeRR kaže: Pogledaj post
2 i po mjeseca od prekida...i osjecam se gore nego u pocetku
Probao sam nastaviti al ne ide na silu, ni jedna mi nije dovoljno dobra, al iskreno i ne zelim opet prolaziti tu fazu upoznavanja i pokusat se zaljubit u nekoga, ne ide i gotovo.
A i nije lako kad je 95% ekipe u vezama/ozenjeni...i jos se neki dan dvoje prijatelja zarucilo...koliko god okolina pomaze tako te i spusti malo na zemlju

Meni recimo odgovara setnja, jako puno setam i tu nekako uspijem iskljucit mozak na kratko
Razumijem te u potpunosti.. Eto frendica mi je nedavno rekla da se udaje i pozvala me na vjencanje.. naravno sretna sam zbog nje i jedva cekam pir, ali voljela bih da sam i ja njoj to mogla reci..
Ali isto tako druga se rastaje, ima 4ero djece i nezaposlena je.. pa si mislim bolje da mi je ispalo ovako nego da me ostavio samu s djecom..
Ni meni nitko nije dovoljno dobar.. u svima trazim njegovo lice.. dosta njih mi zeli namjestit svoje prijatelje, kolege, pa cak i sinove.. Ali ne zelim nista ni nikog..
Meni pomaze posao, fax, hobiji, pas.. ali opet misli odlutaju i opet suze krenu..
__________________
...jos jednom usnama svojim povrijedi me, do kraja slomi me, bez duse lijepa...
lijepa-bez-duše is offline  
Old 26.02.2014., 08:59   #14
Post

Quote:
lijepa-bez-duše kaže: Pogledaj post
Ne mogu se zamislit opet na prvom spoju s nekim.. :ne zna:
Onda nemoj ni ići

Kužim da boli, ALI probaj. Pokušavaj. S vremenom će biti lakše.
Nekada pomaže to da se odvojiš od svega što te veže za tu osobu. Pokloni, fotografije, njegovi prijatelji koje možda smatraš svojima. Ono, distanca.

U međuvremenu žaluj. Slušaj tužne pjesme. Plači.
Budi jadna i tužna koliko ti treba jer mislim da je nezdravo preskakati taj dio, a sve u svrhu bržeg prebolijevanja. To nije prebolijevanje nego jednostavno potiskivanje osjećaja.

Organiziraj si dan, zaokupi se nečime, kreći se među ljudima, rolaj, trči ..kaj god I kada na kraju dana kreneš aju aju, onda se isplači Probaj odgađati te emocije za kraj dana. Neće ti uvijek uspjeti, ali vježbom do rezultata

Ovo je djetinjasto je, ZNAM, ali jebiga, pomaže

Znači.
Ako si ljuta na njega, isprintaj njegovu sliku i stavi je negdje pa uzmi tenisku lopticu i gađaj ga njime

Umjesto da s frendicama kukaš, napravite žensku večer Obucite pidžame i gledajte neki film/nešto i to će ti pomoći. I probaj razmišljati na način da se sve događa s razlogom. I sjeti se nekog prijašnjeg dečka s kojim ti je također bilo lijepo, ali ste prekinuli pa si upoznala ovog za kojim sada patiš. Pretpostavimo da ti je s njime bilo bolje nego s prethodnim. A, kužiš, isto si patila nakon prekida, no preboljela si to i došao je netko novi s kime si imala predivne trenutke. A ne bi ih doživjela da se prethodna veza nije prekinula.

Malo sam konfuzna Ali valjda razumiješ što želim reći
Depeche E. is offline  
Old 26.02.2014., 09:24   #15
Evo meni je prošlo mjesec i pol i svakim danom samo gore...i mislim da neće još puno mjeseci na bolje...a još je razlika što mjesec,dva prije prekida radili na bebi (bar ja) tako da samo razmišljam o njoj i kako bi bebu i familiju...
na početku je bilo najlakše ali s vremenom samo gore...i sada kada se okrenuo muzici nije pomoglo...nego jedino što sam primijetio da pomaže su duge šetnje sam sa sobom i bez kontakata i bolje mi je kada ne kontaktiram s drugima nego sam u prirodi...tako da mislim da nema pravila ili lijeka nego kakav je intezitet ljubavi bio i kakvi su osjećaji bili...
malikoko is offline  
Old 26.02.2014., 10:29   #16
U prvih tjedan dana do mj, svjesni prekida i njegovog autodestruktivnog
Karakter intezivno trazimo razloge za optimizam, trazimo objesnjenja,
Sami sebe tjesimo i drugi nas tjese zbog cega vrlo lako dobijemo dojam
Da nam dobro ide.

Nakon mj dana, sve misli samopomoci, sav onaj optimizam, i sve one utjehe
Vec su izlizane u nasim glavama i nemaju efekta.
Utjeha ne tjesi vec tjera na plac.
Optimizam se cini kao glupost, bolje buducnost kao slika za naivce.
Lazi poput da vam je ionako bolje bez nje/njega sad su samo lazi.
Tek tada pocinje prava patnja bez ikakvog lijeka.

Posto je ta bol ne izdrziva, svasta smo spremni uciniti da bi stvorili iluziju
Olaksanja.
Tako ce netko u toj najvecoj agoniji naci nekog novog.
Netko ce pocet spijunirat bivse na netu i raspitivat se, neke
Veze ce se obnovit jer ce strana koja boluje oper pokusat.
To se dogada 2do 3 mj nakon veze.
Kada vec okolina ima krivi dojam
Da ste trebali preboljet osobu.

Ovisno koliko se opirete boli koja je neizbjezna i koju bi trbalo
Prihvatiti kao nesto normalno, toliko dugo ce trajat intezivna patnja
S povremenim naletima optimizma pa duplom dozom depresije.

To moze trajat i do godine dana.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Old 26.02.2014., 12:47   #17
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post


Onda nemoj ni ići
Kužim da boli, ALI probaj. Pokušavaj. S vremenom će biti lakše.
Nekada pomaže to da se odvojiš od svega što te veže za tu osobu. Pokloni, fotografije, njegovi prijatelji koje možda smatraš svojima. Ono, distanca.

U međuvremenu žaluj. Slušaj tužne pjesme. Plači.
Budi jadna i tužna koliko ti treba jer mislim da je nezdravo preskakati taj dio, a sve u svrhu bržeg prebolijevanja. To nije prebolijevanje nego jednostavno potiskivanje osjećaja.

Organiziraj si dan, zaokupi se nečime, kreći se među ljudima, rolaj, trči ..kaj god I kada na kraju dana kreneš aju aju, onda se isplači Probaj odgađati te emocije za kraj dana. Neće ti uvijek uspjeti, ali vježbom do rezultata

Ovo je djetinjasto je, ZNAM, ali jebiga, pomaže

Znači.
Ako si ljuta na njega, isprintaj njegovu sliku i stavi je negdje pa uzmi tenisku lopticu i gađaj ga njime

Umjesto da s frendicama kukaš, napravite žensku večer Obucite pidžame i gledajte neki film/nešto i to će ti pomoći. I probaj razmišljati na način da se sve događa s razlogom. I sjeti se nekog prijašnjeg dečka s kojim ti je također bilo lijepo, ali ste prekinuli pa si upoznala ovog za kojim sada patiš. Pretpostavimo da ti je s njime bilo bolje nego s prethodnim. A, kužiš, isto si patila nakon prekida, no preboljela si to i došao je netko novi s kime si imala predivne trenutke. A ne bi ih doživjela da se prethodna veza nije prekinula.

Malo sam konfuzna Ali valjda razumiješ što želim reći

Hahaha Savjeti su ti originalni.. mozda primjenim ovo sa slikom i teniskom lopticom..

Da kuzim sto kazes.. da nije doslo do prekida s bivsim-bivsim ne bih sadasnje-bivseg upoznala..
Ima tu logike koliko god nelogicno zvucalo..
Osjecam se ko junky na odvikavanju.. ova 3 i pol mjeseca prolaze mi sporo ko godine.. ali evo trudim se da skroz ne poludim.. zanimljivo je koliko forum ovako pomogne tj divni ljudi koje vjerojatno necu nikad upoznati..
Pa eto zbog toga hvala svima..
__________________
...jos jednom usnama svojim povrijedi me, do kraja slomi me, bez duse lijepa...
lijepa-bez-duše is offline  
Old 26.02.2014., 13:49   #18
prekinuli smo na novu godinu, super početak nove ha? i ja mislim...
još uvijek sam nigdje,ne mogu vjerovati,i tako dalje...a koliko će trajati... ne znam...........
lucy85 is offline  
Old 26.02.2014., 18:01   #19
Quote:
lucy85 kaže: Pogledaj post
prekinuli smo na novu godinu, super početak nove ha? i ja mislim...
još uvijek sam nigdje,ne mogu vjerovati,i tako dalje...a koliko će trajati... ne znam...........
Zao mi je.. ali ako te to tjesi ima nas jos koji smo izvukli deblji kraj..
Evo druzi se tu s nama.. pisi sto se dogodilo i zasto ste prekinuli..
__________________
...jos jednom usnama svojim povrijedi me, do kraja slomi me, bez duse lijepa...
lijepa-bez-duše is offline  
Old 26.02.2014., 20:59   #20
Quote:
lijepa-bez-duše kaže: Pogledaj post
Zao mi je.. ali ako te to tjesi ima nas jos koji smo izvukli deblji kraj..
Evo druzi se tu s nama.. pisi sto se dogodilo i zasto ste prekinuli..
bila je to veza na daljinu, i njemu to više nije imalo smisla...što i razumijem u jednu ruku, a u drugu boli za popizdit
lucy85 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.