Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 14:45   #1
Jesmo li spremne potrošiti na zdravu hranu?

Izlazak; nudi nam se sladoled sa svim umjetnim sladilima, šećerom, umjetnih boja, konzervansa u neznatnim postocima ili smrznuti jogurt, manje kaloričan sa voćem, raznim dodacima orašastih plodova, meda...

Koliko vas privlači takav jedan proizvod unatoč nešto malo većoj cijeni?

Uzela sam za primjer smrznuti jogurt. Hvala.

Svak sebi plaća, da ne bi netko razumio da ja nešto plaćam.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:50   #2
Ma da, a smrznuti jogurt nema sladila i umjetnih sokova.

I otkad je to manje kalorično = zdravije?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:52   #3
Nikad, doslovno nikad ne kupujem bilo što samo zato što je zdravo

Ako bi bilo fino, možda bih i kupila takav proizvod. Ali, smrznuti jogurt s šakom dodataka bez šećera ili umjetnih sladila meni ne može biti fin Tako da, ono, ja ti definitivno nisam target audience
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:52   #4
Smrznuti jogurt
ali inače..mijenjanje gumenih bombona za groždice, čips sa sušenim bananama
Fala bogu na genama pa ne moram pazit na kilažu...da moram možda bi više obraćala pozornost na te zelene shakeove od sreće i duge, bureke od zraka, raštika na grillu i sl.
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:53   #5
ja iskreno ne razumijem kako je povezan naslov teme sa napisanim
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:54   #6
da, jesam.
i pod " zdravije" mislim na hranu koja se meni čini zdravstveno prihvatljivom.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:04   #7
Kakve veze ima izlazak sa zdravom hranom. Baš kad izađem van ću pojesti sladoled, hamburger, burek... Ali ću si zato za doma kupiti karfiol, pomidore, meso...
Možda sam krivo razumjela uvodni post, ali kad idem van onda jedem i pijem sve što mi paše i dođe pod ruku bez obzira na zdravost. Doma pazim da ne kuham premasno i da ima i mesa i povrća i voća...
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:07   #8
Smrznuti jogurt sa preljevom od voća i VELIKI komadi voća- guzače, jeste me sada razumjele. To je slatko, jeste li ikada probale na tu šemu smrznuti jogurt u macdonalsu??? Na tu foru, samo zdravije.


Mlijeko, vrhnje, sir od domaće uzgojene stoke sa obližnjih ispaša, sve eko, bez ikakvih umjetnina...a a ko netko kaže da ima razlika u okusu između smrznutog jogurta i sladoleda, e taj laže.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:08   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ali, smrznuti jogurt s šakom dodataka bez šećera ili umjetnih sladila meni ne može biti fin Tako da, ono, ja ti definitivno nisam target audience
Meni je to fino, bilo da je riječ o zamrznutom jogurtu sa smiksanim voćem iz kućne radinosti ili o komercijalnim verzijama koje se zadnjih par godina prodaju ljeti po gradovima. Znači, veze nema sa zdravljem i ne razmišljam o njemu kao o zamjeni za sladoled.


Da uvedem i treće zamrznuto jelo u raspravu: kulfi.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:10   #10
Ako je pitanje samo to da li sam jela jogurt s preljevom od voća i velikim komadima voća onda nisam. Kod nas ne nude nešto tako, a i da nude ne bi uzela. Ja si jogurt natrpam s čokoladom i orasima u različitim oblicima i onda je fino.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:13   #11
ja dodajem sorbet u opcije
i plauila bih sorbet, vi se trpajte nezdravim masnim nezdravim domaćim mlijekom u sladoledu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:16   #12
Mliječne proizvode uopće ne smatram zdravom hranom
Kako jogurt s tri kikirikija, groždicom i medom može bit skuplji od sladoleda sa svim tim finim umjetnim dodacima za koje su se dragi inženjeri trudili da ih osmisle. Napravi ti sirup od kukuruza pa se javi. Uzela bi prvo naravno.
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:18   #13
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ako je pitanje samo to da li sam jela jogurt s preljevom od voća i velikim komadima voća onda nisam. Kod nas ne nude nešto tako, a i da nude ne bi uzela. Ja si jogurt natrpam s čokoladom i orasima u različitim oblicima i onda je fino.
Hm, ali nije to kao zamrznuta jogobela nego sladoled od jogurta preko kojega onda nabacaš 466391 dodataka. Ko fol je niskokaloričan. Moguće da i je, ali sumnjam u niskolaloričnost slastice koju poboljšaš preljevom od karamela i garniraš gumenim bombonima.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:18   #14
Da, mliječni proizvodi. Ne valja to.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...61965928,d.bGE
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:20   #15
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ja dodajem sorbet u opcije
i plauila bih sorbet, vi se trpajte nezdravim masnim nezdravim domaćim mlijekom u sladoledu
Platio sam onomad pare za veganski sladoled. Platio bih opet jer valja, ne jer je veganski ili jer je zdrav.

Isto vrijedi za svu ostalu "zdravu hranu".
Nije hrana sama po sebi nezdrava, osim ako neku namirnicu ne možeš probaviti (laktoza, gluten i slične divote). Nezdravo je ako se ne hraniš raznovrsno i ako ždereš više nego što možeš potrošiti (ili manje nego što ti realno treba, ali tu smo već u domeni nezdravosti nedostatka hrane, ne hrane kao takve).
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:20   #16
Quote:
Anwyn kaže: Pogledaj post
Uzela bi prvo naravno.
Ja pročitala "Uzela bi pivo naravno" i htjela se složiti s tobom. Tek kad sam quotala sam skužila što piše.

Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Hm, ali nije to kao zamrznuta jogobela nego sladoled od jogurta preko kojega onda nabacaš 466391 dodataka. Ko fol je niskokaloričan. Moguće da i je, ali sumnjam u niskolaloričnost slastice koju poboljšaš preljevom od karamela i garniraš gumenim bombonima.
A ne znam kakva je jogobela jer ju nisam nikad kupila. Imamo ovdje nekakav jogurt. Tako kako ti kažeš, sladoledast je i nabacaš ispod i iznad njega razne preljeve i mrvice.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:25   #17
Meni nije problem dati za sirove namirnice vise ako su bio (te bio imaju bolji okus do li ove vulgaris, iako ni to nije kao iz vrta koje si sami uzgojimo), ali kad idem vani jesti jedem hranu vulgaris, posebno sladolede. To ionako ne jedem cesto, tako da jednom u par mjeseci kad je bal nek je maskenbal

Vocni jogurt sve i da je bio meni nije zdrav kad je u njemu secera kao u prici, pa skorba....
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:26   #18
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ja pročitala "Uzela bi pivo naravno" i htjela se složiti s tobom. Tek kad sam quotala sam skužila što piše.



A ne znam kakva je jogobela jer ju nisam nikad kupila. Imamo ovdje nekakav jogurt. Tako kako ti kažeš, sladoledast je i nabacaš ispod i iznad njega razne preljeve i mrvice.
Ah fali mi točka na r.
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:48   #19
Ne znam zašto ste uopće mišljenja da zdrava hrana mora bit skupa?
Voće i povrće, koje tamanim, uopće ne mora bit skupo ovisno o sezoni. Ne znam kako kod vas, ali u Dalmaciji većina ljudi ima i kuće na selu, bake i djedove, pa se namire i tamo svega lipoga
Čak mislim da je zdrava hrana jeftinija od ove nezdrave. Grickalica, fast foodova, gotove smrznute hrane...samo je "problem" šta za pripremu zdravog ručka triba vrimena.
__________________
Puno glupih ljudi, malo metaka!
zvir1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:54   #20
Quote:
zvir1 kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ste uopće mišljenja da zdrava hrana mora bit skupa?
Voće i povrće, koje tamanim, uopće ne mora bit skupo ovisno o sezoni. Ne znam kako kod vas, ali u Dalmaciji većina ljudi ima i kuće na selu, bake i djedove, pa se namire i tamo svega lipoga
Čak mislim da je zdrava hrana jeftinija od ove nezdrave. Grickalica, fast foodova, gotove smrznute hrane...samo je "problem" šta za pripremu zdravog ručka triba vrimena.
Nazalost zdravo jest skuplje, ti mozda ne ides za tim jer imas u vrtu svom ili od djeda i bake. Ali vjeruj mi voce i povrce su skuplji od junka. Pogledaj malo koliko kostaju 4 hrenovke i 2 peciva (od toga se najedu 2 osobe i site su) i recimo kila spinata (kad ga skuhas imas za 2 osobe) i 2 ribice.

No recimo ja stedim na drugom, nikada na hrani. Ne idem na skupe frizure, manikure, ne sjebem 500 kn nacugu za jedan izlazak, ne pusim itd ali za hranu dam koliko treba.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.