Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 20:38   #61
Čovjekbi očekivao da će Rusi započeti desantom na Perekopsk i prevlaku, da bi em spriječili ikoga da kopnom dođe na Krim, em da bi osigurali mostobran za daljnje napredovanje ako bude trebalo..
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 01.03.2014., 20:43   #62
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post



Ovi "neoznačeni" momci na glavi imaju hrvatske kacige, čini mi se, ajme čini mi se.

Zadnje uređivanje Hollow Point : 01.03.2014. at 21:34.
pp5d6 is offline  
Old 01.03.2014., 20:48   #63
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
A ne znam, meni se malko učinila povelika brojka, no dobro, nebitno...
Quote:
Il-76MD-90A is capable of carrying 126 parachutists or 145 troops in single deck arrangement and 225 troops in double-deck arrangement. It can also be installed with special equipment to carry 114 injured persons.
http://www.airforce-technology.com/p...rcraft-russia/
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Old 01.03.2014., 20:58   #64
Koliki je vojni proračun Ukrajine (samo nemojte sa wiki)?
pp5d6 is offline  
Old 01.03.2014., 20:58   #65
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ovi "neoznačeni" momci na glavi imaju hrvatske kacige, čini mi se, ajme čini mi se.
Syayna reklama za našu obrambenu industriju.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 01.03.2014., 21:05   #66
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
A ne znam, meni se malko učinila povelika brojka, no dobro, nebitno...
Stane ti u naše An-32 u dva reda cca:45-50 ljudi ali smo ih se odrekli.

A ovdi kaže:
Quote:
The IL-76 can carry 120 paratroops or 140 infantry troops. up to 46 tons of supplies can be carried also. 2 BMP-2 or 2 BTR-60's can be carried also. The IL-76 is also used as a fire fighting platform able to carry 13,000 US gallons of water. The IL is also used as a civilan transport too.
Tako da je brojka realna cca:150 ljudi. Po jednom IL-76.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 01.03.2014., 21:12   #67
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Zbog događaja u Ukrajini dvije NATO članice Litva i Latvija su aktivirale Artikal 4 (šta god to znaćilo).
A četiri F-15C Eagle USAF-a satvljena u viši stupanj pripravnosti od danas u 12:00 h.

A dobro je što su od 03.01.2014 nadzor preuzeli Amerikanci s F-15

http://www.usafe.af.mil/news/story.asp?id=123375758
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 01.03.2014., 21:15   #68
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Koliki je vojni proračun Ukrajine (samo nemojte sa wiki)?
4.8 milijarde $ više ovdje
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 01.03.2014., 21:30   #69
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Dnevno.hr voli pod......ti!

Imaju Ukrajinci konja za jahanje ako ih mi u Hrvatskoj nemamo!......
Na (njihovu) zalost, operativnih lovaca imaju voma malo.
Nije mnogo bolje stanje i u ostalim granama armije, koja jeste zanemarivana jos od raspada SSSR-a i ima veoma malo ili uopste nema novih nabavki, a i sama je prezivljavala prodajom stokova naoruzanja i municije preostalih od bivseg SSSR-a.


Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Znate kada su Ukrajinci napravili No.1 pogrešku.

1994 Godine kada su svoje nuklearne glave vratili majki Rusiji.
Cekaj, ti stvarno mislis da su se oni odrekli nuklearki samo zbog svog dobrog srca i miroljubivih namera ??

Cuvali bi oni nuklearne rakete i bombe, samo da su imali dovoljno love za to. U stvari, prvo resenje bi bilo da ih negde uvale, ali na (opet njihovu) zalost, nisu mogli jer to nije roba siroke potrosnje kao tenkovi, transporteri, helikopteri i ostale decje igracke, pa su morali da ih se u svakom slucaju odreknu uz date garancije.

Na (i po treci put-njihovu, ali ovaj put i svih nas) zalost, opet se vidi kako "garancije" velikih igraca vaze u visokoj politici.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Old 01.03.2014., 21:32   #70
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Koliki je vojni proračun Ukrajine (samo nemojte sa wiki)?
2-2,5 milijarde dolara, ako i tolko nakon rebalansa i politike štednje. 2011. godine je 86% proračuna išlo na plaće vojnika.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 01.03.2014., 21:35   #71
trpe grozni nemaju puno ali imaju više od Gruzije.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 01.03.2014., 22:05   #72
Nemoj me shvatiti pogresno, ne drzim stranu niti jednima, niti drugima.

Ukraina ima veliki vojnoindustriski potencijal ostao od bivseg SSSR-a, koji je srecom, bio dovoljno jak da prezivi samostalno bez podrske vlasti.
Ostalo sve je otislo u "Honduras", sve sto je vredelo, a moglo da se proda, otislo je iz Ukraine, kriminal vlada i izvlaci pare iz budzeta armije. Stanje je i dan-danas slicno kao i u Rusiji devedesetih godina. Nista se nije promenilo ovih dvadesetak godina. Armija se smanjivala, a policija povecavala i nesto vise sretstava je islo u ruke policiji, koja je sada podeljena, i pod nicijom (ili svacijom, kako ti se vise svidja) komandom.

Zadnja informacija je da se najvredniji ukrainski ratni brod fregata Hetman Sahaydachniy postavio pod komandi ruske flote, i okacio rusku pomorsku zastavu.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Old 01.03.2014., 22:21   #73
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
2-2,5 milijarde dolara, ako i tolko nakon rebalansa i politike štednje. 2011. godine je 86% proračuna išlo na plaće vojnika.
Ako je to točno čemu se nadaju. To nije vojska.
Ima ih 10 puta više od nas Hrvata a izdvajaju za vojsku samo 5 puta više od nas. A znamo kako je kod nas,dakle 50 % izdvajaju manje od nas , znači u slučaju sukoba Rusi će ih tehnološki pojesti.
Ako imaju dobru i pokretnu PZO imaju šanse sačuvati o oklopne snage i vršiti manevar postrojbi.Ako tu nisu dorasli, Rusi će im paralizirati i uništiti i to.
Ostaje im da im se vojska bori kao iračka- eksplozivnim napravama i atentatima.
pp5d6 is offline  
Old 01.03.2014., 22:39   #74
Ako se ovo do kraja zakuha onda i tako neće više biti ništa važno.
Možeš samo odlučiti hoćeš li čekati u fotelji atomsku gljivu iznad Zagreba ili ćeš pokušati iskopati neku rupu u zemlji i u nju sakriti sebe i zalihe hrane za godinu dvije i probati preživjeti nuklearnu zimu iako nevidim smisla živjeti u razrušenom svijetu.
WSG is offline  
Old 01.03.2014., 22:44   #75
Nije predviđeno bacanje nuklearnih bombi u ovoj turi..To nije ta igra.
pp5d6 is offline  
Old 01.03.2014., 22:45   #76
S obzirom na strukturu stanovništa Ukrajine ja uopće ne očekujm neki ozbiljan otpor vojske nego će se ona najvjerojatnije raspasti još brže nego Gruzijska 2008.
Otpor će možda pružiti ove neke Ukrajinske ekstremističko-terorističke skupine podržane od amerikanaca, ali koliki oni ozbiljan otpor mogu pružiti vidjeti ćemo ako do toga dođe.
WSG is offline  
Old 01.03.2014., 22:51   #77
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Nije predviđeno bacanje nuklearnih bombi u ovoj turi..To nije ta igra.
Za sada nije, ali stvari mogu izmaknuti kontroli, a onda se svi možemo slikati
jedino što onda pametno možemo učiniti istupiti iz NATO pakta i proglasiti neutralnost pa možda ne padne nijedna bomba na nas, ali sumnjam da bi naša poltronska vlast to napravila.
WSG is offline  
Old 01.03.2014., 23:10   #78
Quote:
WSG kaže: Pogledaj post
Za sada nije, ali stvari mogu izmaknuti kontroli, a onda se svi možemo slikati
jedino što onda pametno možemo učiniti istupiti iz NATO pakta i proglasiti neutralnost pa možda ne padne nijedna bomba na nas, ali sumnjam da bi naša poltronska vlast to napravila.
Ti si fakat zabrijal?
Ma nije to baš tak...oni koji imaju pristup nekolicini ispravnih glava, imaju toliko novaca i tak im je dobro tu di jesu da ih, budi ziher, ne budu potegnuli.
'Divljih' nuklearki ipak ima najviše u Hollywoodu.

Ovdje je problem druge vrste iako potencijalno ništa manje opasan ako eskalira, ali ipak na drugom nivou.
Cola1973 is offline  
Old 01.03.2014., 23:11   #79
Osta Ukrajina bez Krima.

ovo mi javlja kolega iz centra kraljevstva njenog veličanstva

Mislim da su ovaj put preterali. Misle Putin ce i ovaj put da ocuti, a oni ce da marnu pare, zajebu Ruse i prosire se na Istok.

Nesto mi se cini da su se prercunali.

Jos onaj pokolj u Kini.

Kad Kinezima pukne film zbog dijabola koje huskaju Ameri i Evropa, eto nama veselja.

Veruješ li ti svojim očima ili meni Danice (op AirBag)
AirBag is offline  
Old 01.03.2014., 23:42   #80
Quote:
trpe grozni kaže: Pogledaj post
Nemoj me shvatiti pogresno, ne drzim stranu niti jednima, niti drugima.

Ukraina ima veliki vojnoindustriski potencijal ostao od bivseg SSSR-a, koji je srecom, bio dovoljno jak da prezivi samostalno bez podrske vlasti.
Ostalo sve je otislo u "Honduras", sve sto je vredelo, a moglo da se proda, otislo je iz Ukraine, kriminal vlada i izvlaci pare iz budzeta armije. Stanje je i dan-danas slicno kao i u Rusiji devedesetih godina. Nista se nije promenilo ovih dvadesetak godina. Armija se smanjivala, a policija povecavala i nesto vise sretstava je islo u ruke policiji, koja je sada podeljena, i pod nicijom (ili svacijom, kako ti se vise svidja) komandom.

Zadnja informacija je da se najvredniji ukrainski ratni brod fregata Hetman Sahaydachniy postavio pod komandi ruske flote, i okacio rusku pomorsku zastavu.
Upravo to Trpe. Na žalost armija Ukrajne je "tigar od papira"...tu su i Suhoji i Migovi , T- 80 ,ali realno, stvarno i operativnih uvježbanih i spremnih snaga - vrlo malo.
Nisu ni Rusi puno bolji ,no ipak je brojnost na njihovoj strani.
Glede komentara kako Rusi "podebljavaju" snage na Krimu - kakav zračni most? Imaju mornaricu i njome dovlače snage na poluotok.
Ipak mislim da je ovo partija šaha - jednostavno Rusi neće pustiti svoj određeni interes u Ukrajni, SAD manje EU ne želi novu "pljusku" nakon Gruzije i Sirije...no objektivno, nitko nije toliko lud da ide do kraja...Vjerojatno je očekivati uskoro neki kompromis...
Podsjeća malo na Kubansku krizu ne?
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.