Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2014., 08:43   #9641
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Izgleda da su policajci na tom aerodromu malo nadobudniji nego na drugim aerodromima, kad sam ja iz Dizeldorfa 2008 god letio za Dublin, pitao me zasto letim bas iz Dizeldorfa, a kad sam ga pitao zasto, zar je zabranjeno, cudno me gledao. Rekao sam mu jos, ima li kakvih problema, vidite da u putovnici imam irsku vizu, na to mi samo vratio putovnicu i rekao sretan put.

Ja njih donekle shvacam, to nije nimalo lagan posao, ali nekad stvarno pretjeruju, zato im ja lijepo kazem sto ih sljeduje i nemam brige, hvala Bogu da su ti dani proslost, ulazak u EU nam je puno toga olaksao.
odlican stav znam da svatko mora radit svoj posao, ali to omalovazavanje ljudskog roda je nepotrebno i ide mi na zivce
redchilli is offline  
Old 12.04.2014., 12:32   #9642
Vi koji trazite stan u Njemackoj otvorite cetvore oci, PREVARANTI OPERIRAJU.

Ja trenutno trazim stan u Minhenu i poslao sam upite za nekoliko oglasa i (pazite sad) dobijem za dva razlicita stana potpuno isti odgovor.

Uglavnom, izgleda da uopce ne gledaju s koje mail adrese im stize upit, samo salju jedan te isti odgovor.

Meni je odgovorio neki Richard Pason, kao obadva stana su njegovo vlasnistvo, zivio je u njima dvije godine ali je odselio u Englesku pa ih iznajmljuje i angazirao je neki treuhand-service da za njega obavi sve oko iznajmljivanja.

RADI SE O PREVARI, sigurno ce me traziti da uplatim neke novce za troskove tog treuhand servisa.

To mu je i cilj, uzeti nesto novaca, stan naravno da ne postoji.

NE NASJEDAJTE NA TAKVE PONUDE.

Samo uzivo sa vlasnikom stana ili ovlastenom agencijom pregovarajte ili dogovarajte, a nikakve novce ne uplacujte prije potpisivanja ugovora o najmu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 12.04.2014., 12:52   #9643
nije to nista novo.
ja sam do sada trazio stanove u Berlinu, Münchenu i Kölnu.

i uvijek sam dobivao slicne mailove.
jedan je bio neki poslovnjak iz Londona koji ce mi poslati kljuc
da samo vidim stan, pa ako mi se ne svidi da mu ga vratim.
pozivao se jos na Boga, da moram biti posten i da On sve vidi i zna.
(a njega lopinu ne vidi?)

cak sam zivio kod prijatelja u Kölnu i vidio da se iznajmljuje garsonijera
u toj zgradi, a prijatelji su rekli da ne postoje tako mali stanovi u njihovoj zgradi...lik je isto trazio da mu se uplati nesto.

uzeti Maklera je najsigurnije, skupo je za popi****, ali tako je.
noldo is offline  
Old 12.04.2014., 16:40   #9644
jos 2012 dok sam trazio stan i meni je dosao takav mail. Poslao mi frajer poruku na engleskom, da trenutacno zivi u Rumunjskoj, ali nema nikakvih problema, poslat ce on meni kljuceve od stana da si pogledam, samo moram platit stan za prvi mjesec, da se vidi da sam ozbiljan ja sam nekako uspio bez maklera, ali mislim da se razgled stana podrazumijeva prije ikakve uplate.
redchilli is offline  
Old 14.04.2014., 09:48   #9645
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Vi koji trazite stan u Njemackoj otvorite cetvore oci, PREVARANTI OPERIRAJU.
Ovo rade već godinama. Lako ih je skužiti po vrlo povoljnoj cijeni stana na dobroj lokaciji. Opis zgrade je oskudan, nije točno određena lokacija na karti, slike savršene, čudno ime "stanodavca". Uvijek navode da su na neko vrijeme odsutni.

Čim netko traži novce a da nisi ni vidio stan, bježi! Isto to važi i za ponudu posla. Izvještili su se dobro u zadnje vrijeme svud po svijetu.
luna777 is offline  
Old 16.04.2014., 12:29   #9646
pozdrav,

mene zanima dali netko zna (ako ne, tko bi to mogao znati) kako se zove zavrseni preddiplomski stidiji na efzg?
akademski naziv: sveucilisni prvostupnik ekonomije
kratica: univ. bacc. oec.

zavrsio sam prije par godina i visu strucnu spremu na efzg pa kratice je samo bacc. oec.

sad ne znam kako prevest tocno taj prvi
Cydia is offline  
Old 16.04.2014., 20:16   #9647
Sve san pročita, jebem ti život. Zaslužujem invalidninu
Di je Actros? Bit će voza okolo po Europi.

Zanima me jel traže šofere busova, kamionđije itd.? Znan da san čita nedavno da toga uvik treba al da pitan iz prve ruke. Nema actrosa pa ako netko drugi ima kakvi info?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 16.04.2014., 22:11   #9648
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Sve san pročita, jebem ti život. Zaslužujem invalidninu
Di je Actros? Bit će voza okolo po Europi.

Zanima me jel traže šofere busova, kamionđije itd.? Znan da san čita nedavno da toga uvik treba al da pitan iz prve ruke. Nema actrosa pa ako netko drugi ima kakvi info?
sve i svasta se trazi, nesto vise nesto manje, dosta je ljudi doslo iz kriznih podrucja...google i pucaj po Bewerbung-ima. Salji pa ce jednom valjda uspjeti.
redchilli is offline  
Old 20.04.2014., 17:28   #9649
bok svima, imam jedno pitanje, namjeravam ici u njemacku zivjeti te sam dobila posao u jednom starackom domu, zanima me dali ja moram izvadit radnu dozvolu ili to radi poslodavac..
ruz86 is offline  
Old 21.04.2014., 14:17   #9650
Poslodavac.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 22.04.2014., 18:05   #9651
Gdje mogu naci ovakav EU/EEA certifikat ali na hrvatskom jeziku(kombinacija hrvatskog i njemackog) jer nigdje na internetu ne mogu naći...mozda je krivi topic za ovakva pitanja,al ne znam gdje da vise pitam
MrJebSe is offline  
Old 22.04.2014., 18:25   #9652
Dokumentarac njemačke tv o prosvjedima na Majadanu.
https://www.youtube.com/watch?v=zDPJ-ucnyPU

Ipak ne vjeruju svi u Njemačkoj u službenoj propagandi vlastodržaca.
sunshinestar is offline  
Old 23.04.2014., 11:26   #9653
Quote:
MrJebSe kaže: Pogledaj post
Gdje mogu naci ovakav EU/EEA certifikat ali na hrvatskom jeziku(kombinacija hrvatskog i njemackog) jer nigdje na internetu ne mogu naći...mozda je krivi topic za ovakva pitanja,al ne znam gdje da vise pitam
Kakav certifikat??

Mogao si staviti sliku.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 23.04.2014., 15:48   #9654
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Kakav certifikat??

Mogao si staviti sliku.
sorry jbt,totalno sam zaboravio da nisam puknuo link
http://www.stb-brune.de/englisch/_do...EUenglisch.pdf
MrJebSe is offline  
Old 24.04.2014., 20:48   #9655
To bi trebao mocu kupiti u nasim papirnacama ili trgovinama narodnih novina.

To ti treba za povrat poreza?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.04.2014., 21:06   #9656
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
To bi trebao mocu kupiti u nasim papirnacama ili trgovinama narodnih novina.

To ti treba za povrat poreza?
Kakva je procedura kod podnošenja zahtjeva za povrat poreza, ako si upućen?
neobuzdan is offline  
Old 25.04.2014., 09:34   #9657
Jel euroline busevi prema Hrvatskoj imaju wlan i uticnice?
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Old 25.04.2014., 13:23   #9658
Koliko ja znam, nemaju.

Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Kakva je procedura kod podnošenja zahtjeva za povrat poreza, ako si upućen?
Ne znam, ja sam prije uvijek bio angazirao lohnsteuerhilfe.

Imas u svakom finanzamtu formulare koje dobijes besplatno, pitas gdje ih posaljes nakon sto ih sam ispunis.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 25.04.2014., 13:25   #9659
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Jel euroline busevi prema Hrvatskoj imaju wlan i uticnice?
to ti nece moci reci ni Eurolines sami, jer radu sa prepuno podpoduzecima i nemaju neki 100% standard niti odmaka sjedala niti drugoga.

Ali bi rekla da bas zato ne.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 25.04.2014., 14:14   #9660
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, nemaju.



Ne znam, ja sam prije uvijek bio angazirao lohnsteuerhilfe.

Imas u svakom finanzamtu formulare koje dobijes besplatno, pitas gdje ih posaljes nakon sto ih sam ispunis.
Najgore što sam negdje čitao, neke osobe pišu da se mora iz hrv donijet iz porezne određene potvrde o plaćama , što mi je suludo, neka mi vrate ono što sam uplatio i na što imam pravo na povrat.

Al ok, to ne mora bit istina
neobuzdan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.