Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2014., 13:10   #61
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
i ja vjeruj mi :materpaničarka:

i jako puno ljudi ne vjeruje procjeni stručnjaka i vele mi da za svako dijete kažu da je spremno.
ako su oni rekli da je spreman, ako sa elanom i zadovoljstvom radi zadatke, prica da zeli u skolu, sto mislis kako ce se osjecati ako mu kazes da ne ide jer ti mislis da nije spreman?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:24   #62
u pravu si, luda sam što paničarim. Hvala svima na savjetima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 16:06   #63
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ako su oni rekli da je spreman, ako sa elanom i zadovoljstvom radi zadatke, prica da zeli u skolu, sto mislis kako ce se osjecati ako mu kazes da ne ide jer ti mislis da nije spreman?
Istina. Nije da ce mu to morati bas reci...ali nekako bi mu morala objasniti zasto ipak ne ide.
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
u pravu si, luda sam što paničarim. Hvala svima na savjetima
Mali hoce ici u skolu. Ako i bude nekih problemcica, rjesavat cete ih u hodu...a ne znaci da ih ne bi bilo i druge godine...tih ili nekih drugih.
Sto bi rekla na to da posalju dijete u skolu koje ne zeli ici u skolu?
Bilo je to poodavno...ali mozda te i to utjesi.
Moja je mama htjela da idem ranije u skolu (nemam pojma zasto...nije bitno), nisam bila nista posebno pametna, niti napredna, citati nisam znala. (istina, u to doba je rijetko tko znao...nije kao danas)
Na razgovoru su me pitali dal zelim ici u skolu, da li se veselim...a ja im odgovorim da ne, nego da me mama tjera.
Oni odluce da sam spremna i posalju me ranije u skolu, bila sam medju najmladjima. I nisam imala nikavih problema.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 02:33   #64
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moja je rođena 15.6. 2009...
mi nismo obveznici slijedeće godine ali moram priznati da mi se ekipa koja živi vani čudom čudi kako mogu dati u školu dijete sa 7 god i 3 mjeseca a ne sa 6 god i 3 mjeseca jer kod njih u zapadnom svijetu se kreće i ranije u školu.... (ja već obznanila kako neće sa 6 godina i 3 mjeseca u školu)

e sad da mene ubiješ ako ja kužim što to nas roditelje iz ove zemlje sprečava da dajemo djecu ranije a kod susjedstva se podrazumijeva da daju djecu ranije
http://www.telegraph.co.uk/education...at-school.html
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 09:18   #65
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
također.. Čekamo nekog stručnjaka da se nam objasni tu misteriju sa gradivom

.
ako govorite o gradivu od 1.-4.raz osnovne škole ja zaista ne mislim da je preteško ili puno teže od gradiva kako je nekad bilo....
npr evo trenutno djeca u 1.razredu uče iz matematike zbrajati i oduzimati do 20, iz hrvatskog se naravno uvježbava čitanje i pisanje , pisana su slova sva naučili, a iz prirode i društva uče razliku selo-grad.
drugi razred u matematici množi i dijeli, iz hrvatskog svašta pomalo, priroda i društvo - promet, prometna sredstva. to kazem evo trenutno što se obrađivalo unazad mj dana.

da li vam se svima to čini teško? preteško? ili ?

pa mislim tj vidim da većina djece o tome puno zna i kad dođe u školu ..tako da je gradivo meni onako..li la...
i unatoč svim tim radnim bilježnicama koje imaju i radnim listovima , udžbenicima, vježbenicama, većina će učenika to sve brzo ispuniti, riješiti i treba im dodatno pisati zadatke da na satu imaju što raditi a ne se dosađivati.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 09:20   #66
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
I da, sad kad smo bili na testiranju, od njih 8 nitko ne zna čitati, tako da me zanima i taj misterij sve djece koja znaju čitati kad krenu u školu.
hehhehehe ma to je čista izmišljotina .... ne vjerujte ljudi u te priče.
djeca sva niti znaju niti bi trebala čitati prije nego krenu u školu.
sve će naučiti ali sve u školi.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 09:49   #67
ja imam obrnut primjer iz svoje okoline. tek nedavno sam doznala da se u našem suludom sustavu djeca rođena 31.3. i 1. 4. iste godine tretiraju kao da je među njima godina dana razlike - ovaj rođen 31.3 treba krenuti u školu godinu ranije od ovog rođenog 1.4. ako obojica krenu u školu zajedno, onda je - ili jedan krenuo godinu ranije ili drugi godinu kasnije.
prijatelj mog sina rođen je na samom početku travnja i njegova mama traži da ga se testira za školu - ona smatra da je spreman. žena je dugo živjela u inozemstvu, ima različitu filozofiju odgoja od prosječne hrvatske - ne želi dijete držati u previše zaštićenom idealnom okružju oklakšavajući mu sve u životu koliko je moguće (u to, među ostalim spada i odgađanje polaska u školu) jer misli da ga takav odgoj neće pripremiti na "pravi" život. o takvoj filozofiji može se raspravljati (možda i na nekoj drugoj temi). međutm, ono što je mene iznenadilo je skakanje na noge cijelog vrtića u pokušaju da spriječe suludu mamu u slanju djeteta u vrtić "godinu dana ranije." svi su šokirani njenom željom, u životu nisu doživjeli ništa slično. a da je dijete rođeno samo par dana ranije, najnormalnije bi išlo u školu i da ga majka ne želi poslati u školu, trebala bi tražiti odgodu. zar to nije apsurdno?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 09:54   #68
pa je, ja znam nekoliko djece koja su tako krenula, nitko se nije iscudjavao. I ja sam razmisljala o tome, moja je 4. mj pa mi je bilo oce li sa 6,5 ili 7,5.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 10:52   #69
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa je, ja znam nekoliko djece koja su tako krenula, nitko se nije iscudjavao. I ja sam razmisljala o tome, moja je 4. mj pa mi je bilo oce li sa 6,5 ili 7,5.
Znam slučajeva da su krenuli u školu ranije (npr. trenutno imam u razredu curicu koja je rođena krajem 5. mjeseca,sad je treći razred, intelektualno je zrela kao i ostali,ali ima crtica da je emocionalno nezrelija, to se čak nije toliko vidjelo u prvom razredu, koliko sada).

Dok sam bila u dvojbi hoće li moja mala ići ranije ili ne uglavnom su me odgovarali od ranijeg polaska (i kolege u školi i van nje). Kao "nek se još godinu igra, neće škola pobjeći", a pošto znaju kako je nesigurna i povućena to im je bio još i dodatni argument (na kraju je zato i nisam fosirala).

Poznavajući obrazovni sustav ne bi rado gurnula u njega svoje dijete koje jo nije spremno na svim poljima zrelosti, dok ne moram. Ali da sam razmišljala jesam, jer sam se bojala hoće li joj u vrtiću biti dosadno tu jednu godinu. Vrijeme će pokazat jesam dobro odlučila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 10:56   #70
ja sam se odlucila za 7,5, nemam ni jedan jedini razlog da ide ranije u skolu zapravo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 10:58   #71
možda ti je još rano za odluku?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:00   #72
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam se odlucila za 7,5, nemam ni jedan jedini razlog da ide ranije u skolu zapravo.
Ma mislim, nema garancije nikakve kako će se dijete snaći u školu, bez obzira kad krenulo. Meni je već sad muka jer ne znam kako ćemo odrađivati sve to treba odrađivati kad mi dan ionako prekratko traje. Ok, to je za drugu temu. Tak da bi i SEBE (i muža naravno) rado još jednu godinu poštedjela tih školskih muka
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:05   #73
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
možda ti je još rano za odluku?
nije, ona ce sasvim sigurno biti spremna intelektualno, vjerojatno ce i emocionalno biti na razini da je u stanju ici u skolu. ali ja i dalje ne vidim razlog da ju dajem u skolu godinu ranije no sto je propisano pa da bude sama duze od pola dana za 7,5 godina (boravak samo 1. razred) i da jedina iz cijele grupe vrticke ide u skolu.
to vjerojatno znaci i seljenje u drugu vrticku grupu, nece samo s njom raditi predskolse listice.
a najvaznije, mislim da joj dodatna godina bez skolskih obaveza moze samo koristiti da se bolje uhvati s njima u kostac kad krene.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:07   #74
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ma mislim, nema garancije nikakve kako će se dijete snaći u školu, bez obzira kad krenulo. Meni je već sad muka jer ne znam kako ćemo odrađivati sve to treba odrađivati kad mi dan ionako prekratko traje. Ok, to je za drugu temu. Tak da bi i SEBE (i muža naravno) rado još jednu godinu poštedjela tih školskih muka
mene uopce nije frka te skole nemam pojma zasto, nekako nemam osjhecaj da ce mi to biti stresno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:17   #75
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene uopce nije frka te skole nemam pojma zasto, nekako nemam osjhecaj da ce mi to biti stresno
Uh, a ne znam....gledam je sad, ima 6 god. i ide dva puta tjedno logopedu. Poslije ima zadaće i moramo vježbati izgovor "r". Zadaću napravi za manje od deset minuta (glasovna analiza i sinteza), a dok ponovimo riječi potraje još kojih 10 (ako i toliko izdržimo i to sve dok boja pa dok joj ne dojadi, nekad kraće, nekad duže). I pazim da napiše zadaću odmah taj dan kad obavi logopeda i to mi je strka jer dok dođemo doma već je 7 i zreli smo za kupanje i krevet.

A gdje je još škola, pisanje zadaće, učenje , lektira, projekti (s roditeljima naravno ), svakodnevno vježbanje čitanja...jebate panika me već sad lovi. Ne zbog toga kaj ću je tjerati (jer mislim da neću) nego KAD ćemo to sve stići.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:35   #76
nemam pojma, nekako si mislim prvi razred kad cemo dolaziti doma u 5 ce ona vise manje sve obaviti u skoli, a drugi razred ce raditi doma sama kad se vrati iz skole, da popodne samo prodjemo kaj joj nije jasno i slicno.
mozda je to "kako mali ivica zamislja" ali nadam se da tako nekako i bude
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:37   #77
a ti projekti, kaj toga fakat ima tako puno i da je sve zadnji cas kako se ljudi zale?
evo ja sam nekidan u vrticu popizidila jer smo dobili cedulju da nesto sutra donesemo pa sam gladna morala u fckin ducan ici. mene takve stvari izbace iz cipela instant
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:46   #78
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne zbog toga kaj ću je tjerati (jer mislim da neću) nego KAD ćemo to sve stići.

E baš to. Meni je još definitivno rano razbijati glavu time, ali ne mogu si pomoći. Već sad se živciram oko organizacije - i školske i naše obiteljske. Kod nas prvašići ide jedan tjedan poslijepodne, jedan ujutro. Ne mogu razumjeti zašto. Ne mogu se sjetiti jednog dobrog razloga zašto je to tako netko smislio. KAd je popodne škola ja ću doći s posla oko 17, on iz škole u 17,30. Jedemo, i šta, odmah je vrijeme za zadaću. Koliko on može razmišljati takav umoran na kraju dana? Trebao bi zapravo raditi zadaću ujutro, kad je odmoran i kada ima brdo vremena do škole. Ali tada će biti doma sam, i vjerojatno neće baš moći sasvim sam. A i to izmjenjivanje ujutro-popodne im otežava samoorganizaciju. Tako kažu roditelji koji sada imaju prvašiće u toj školi.

Da ne spominjem da je dnevni boravak moguć samo kad su ujutro u školi. A kad su poslijepodne, nema.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:53   #79
nije to neko smislio nego je to jedina opcija buduci da nema mjesta ide se na to da se svi stave samo ujutro, ali za to treba graditi skole (umjesto fontana npr )
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 12:44   #80
Opcija bi bila i da su na primjer treći i četvrti popodne, a prva dva ujutro. A pogotovo veliki, od 5. do 8. idu samo ujutro, i tu se radi isključivo o komociji nastavnika, ne o dobrobiti djece.
Kod vas su fontane, a kod nas je kip Franje Tuđmana. Dobro, manje novca, ali ipak.....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.