Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 18:01   #1
Unhappy Cistoskopija

Zbog učestalih uro infekcija preporučili su mi cistoskopiju. Da li mi netko može reći iz osobnog iskustva koliko je grozna ta pretraga, koliko traje... Znam što je to objektivno, ali me zanimaju vaši subjektivni doživljaji
dsojat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 21:59   #2
A čuj, bolnica je da boli!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:02   #3
Quote:
dsojat kaže: Pogledaj post
Zbog učestalih uro infekcija preporučili su mi cistoskopiju. Da li mi netko može reći iz osobnog iskustva koliko je grozna ta pretraga, koliko traje... Znam što je to objektivno, ali me zanimaju vaši subjektivni doživljaji
Eto ja bila prošli tjedan,privatno. I prije toga jedno desetak godina ranije u bolnici.
Ovako: Bocne doslovce jedan milisekund dok ti uvuče aparat. Sve ostalo ležiš, eventualno osjetiš da ti se puni mjehur.I ništa, apsolutno ništa. Kad vadi aparatić, ne boli.
Iskreno, jedino kad neugodno zapeče je prvi puta pipi iza toga, slijedeći malo i onda kao da nisi nikad bila!
Ja sam pobjegla s gastroskopije (isčupala dr. gastroskop ) i cistoskopija je mačji kašalj na spram guranja aparata kroz grlo i sl. Ne boj se!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 13:55   #4
Jel to isto tako bezbolno i kod deckiju?
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 14:05   #5
Bome nije. Ipak je njihova uretra kompliciranija. Auč!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:04   #6
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Bome nije. Ipak je njihova uretra kompliciranija. Auč!
To znas iz iskustva ili? Taj pregled sam i ja mislio otic napravit, urolog kaze bezbolan pa me zanima dal je to istina jer mu bas nista ne vjerujem
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 19:55   #7
Nemoj mu vjerovati.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 03:50   #8
Quote:
crohunk24 kaže: Pogledaj post
urolog kaze bezbolan pa me zanima dal je to istina
nije istina,laže đubre
Izuzetno je neugodno ...ali za utjehu da se preživjet
epolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 09:29   #9
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Nemoj mu vjerovati.
Bio si pa znas?
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 09:30   #10
Quote:
epolon kaže: Pogledaj post
nije istina,laže đubre
Izuzetno je neugodno ...ali za utjehu da se preživjet
Ti si bio ha? Ma da je neugodno mi je rekao al navodno ne boli, razlika mi i nije neka velika bas...vjerujem da je puno gore od brisa...kud bas dole problemi
crohunk24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:40   #11
Trebala bi i ja ovih dana na cistoskopiju. Jel može netko objasniti kak točno pregled izgleda
Nata2804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:20   #12
Quote:
Nata2804 kaže: Pogledaj post
Trebala bi i ja ovih dana na cistoskopiju. Jel može netko objasniti kak točno pregled izgleda
Ja sam radila cistoskopiju, ali ne u bolnici nego privatno.U bolnici boli ko vrag a privatno je zaista daleko bolje, manje boli u svakom slučaju ma nije bol nego više nelagoda.
Međutim poslije pregleda imala sam problema jer me užasno peklo dolje te sam odmah u ljekarnu gdje sam dobila jednu kremu te mazala i bilo je bolje.Moj savjet je bolje platiti nego trpiti da boli.
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 00:09   #13
I ja sam imala cistoskopiju.Mene je podosta peklo,ali jednom kad je unutra je ok. Poslije toga me jos 1-2 dana peklo na wc-u za poludit ,ali eto,i to je proslo. Kad se mora,mora se. Svi smo prezivjeli, ima puno gorih stvari!
tigica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:58   #14
Ja sam danas bila na cistoskopiji, mrvicu bolan par sekundi, ostatak je zapravo nelagodan. Al me boli nakon mokrenja, uuuužas Uglavnom, doktor je rekao da moram popiti hektolitre vode danas.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 01:29   #15
Ja sam kao muški bio tamo. I istina, ženskama je ipak lakše iz čisto anatomskih razlika, a i istina je (koliko god nekome čudno zvučalo) da lakše podnose bol.
Mene je stvarno jako boljelo i derao sam se, no neki pak uopće ne osjećaju bol. To valjda ovisi o osjetljivosti osobe, a i pripremi.
Izgledalo mi je kao da idem na mučenje. Morao sam leći, raskrečili su mi noge, zavezali da nemogu mrdati.Pokraj mene je bio neki stol s raznim spravama (poput onih iz inkvizicije srednjeg vijeka ili filma "Hostel") poput škara, neki instrument sličan kombinirkama, gumena cijev, neke žice savijene u kolut i neke poput onih žica od kišobrana.I to su mi gurali kroz spolovilo, dok ga je sestra držala s onim medicinskim škarama kako se ne bih pomaknuo. Sutra opet idem i nije mi svejedno.
No, što se mora, mora se.
Torente is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:11   #16
hej jel tko poslje cistoskopije pred kraj mokrenja primjetio krv?? :O
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 16:08   #17
Danas sam bio. Bol nikakva, nelagoda minimalna. Ne plašite ljude.
josef is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:26   #18
Svaka čast svima hrabrima...
Osobno sam jučer bila prvi put (nadam se i jedini put) u životu na cistoskopiju i moram priznati da mi je to najgore bolničko iskustvo dosad. Doduše, imam tešku upalu mjehura i oštećenu sluznicu mokraćne cijevi te mi je to bilo užasno bolno iskustvo, mokrim krv već 2. dan, ali eto, danas već manje boli.
Svi koji idu na cistoskopiju - držim vam fige da vam bolje prođe!
era1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2023., 20:33   #19
Dižem temu!

Morao bih za tjedan i pol na taj nezgodan postupak pa me zanima ima li tko svježije iskustvo....svakako muški
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2023., 21:46   #20
Ne znam kako je kod muškaraca, ali meni je cistoskopija bila manje neugodna od ginekološkog pregleda. Samo hrabro.
Marija1986 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.