Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2014., 16:22   #81
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Dobar post Safir.

Čuvaj sebe i moli se i za nju, svekrvu...Čudno ali najveća milost i spoznaja dolazi kada molimo za sve one koju su nas povrijedili ili nam naškodili.
Oni će ionako iskusiti nepravadu ali ne treba zato mrziti svekrvu.
Ipak unatoč svemu drži se podalje nje.
Drago mi je da si bolje i da se ste ti, tvoj muž i dijete odmakli od te lude svekrve, da idete u manastir i tamo nalazite mir...čuvaj malu da njoj što ta luda ne napravi.Mislim ne ozlijedi je i slično.
ne osjećam mrznju-..
negativu sam vjesto nadzivjela PozitivaX..
bas sam nedavno napisala kad sam isla u taj mansstir status;Dok danas ti moje ime proklinjes,ja tvoje stavljam u svoje molitve,,
Dosli mi u crkvu ,a i ona,,sva zelena kad vidi da se mi slazemo,da meni muz donosi stolicu i da me nesto govori i da sjeda kraj mene na druzenju poslije,a ne kraj nje..
Bolesni umovi nemaju kraj u svojim bolestima...
Sekrva je ozljedila malu i ima prijavu za zlostavljanje obitelji..
Ja sam komotno u tom prvom mjesecu mogla obući ono naračansto odjelo i va ženski zatvor Požega..sreča da je muz veći i jači i da se ona sagnula kad sam je pokusavala dohvatit i gadjat stvarima (u bjesu pojma nema sta sam imala u rukama),
To moje malo čudo svejedno ju voli,djeca su dobra oprastaju neoprostivo,ona i sad zeli da vidja baku i da bude s njom,ali je manje uz nju vezana naravno jer nije s njom stalno i svakako je dobro sto smo se odvojili..
Ali moja sreća uvjek će imati taman oblak nad mojim suncem i ja sam pomirena s time..
I dalje se kockam s zivotom i ostat ću kockar koji nikad ne ide na sigurno,jer ne vjerujem da je ista sigurno u zivotu 100%,mozemo mi isplanirati neznam kave planove,a da nista nemoze da traje ako nije sudjeno da traje ili ako se vise sile u to mjesaju..

Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Plavi Safir mogu ja sa tim granicama. Kad se desi desi se. Trenutno sam zatvorena u kuću i muško me ne zanima. Ne znam st vrijeme donosi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nitko nezna sto vrijeme desi...
no,raszumljivo mi ej da te ne zanimaju muski..
Ali da li si se zatvorila i od zenskkog drustva? druzis li se?? zar sis e potpuno osamila??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 27.05.2014., 18:52   #82
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Nitko nezna sto vrijeme desi...
no,raszumljivo mi ej da te ne zanimaju muski..
Ali da li si se zatvorila i od zenskkog drustva? druzis li se?? zar sis e potpuno osamila??
Nemam ja vise zenskog drustva.Sve mi je rastjerao dok smo bili u braku,mislim sebicna sam kada kazem sve imala sam jednu drugaricu s kojom sam se druzila konstantno.E nju mi je otjerao on sam.Ove ostale su tu ali jedna udata,druga nezna kud udara,trecoj dosla najbolja drugarica pa bi samnom pila kafe pred zgradom a s njom.jer ima auto i pare,hoda po gradu.....Jednostavno sam se osamila.Vise mi prija da prosetam sa mamom nego da izadjem.Cak i ovi koji su me zvali na kafu uvjek nadjem neki izgovor,pa ni oni vise ne zovu
Makija is offline  
Old 27.05.2014., 18:55   #83
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ne greške, nego ti rečenice nemaju ni glave ni repa. Ni ja nemam pojma što si htjela reći s onim prethodnim upisom.
Sa ovim nema ni repa ni glave?
"Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila."
Pa kazem da ga volim zato ga cekam vjerovatno.A on nema pare da preda rastavu.i pricam o logici moj svekrve da ce nas sud sam razvjencati.I sta tu nije jasnoI sta tu nema ni rep ni glavu
Makija is offline  
Old 27.05.2014., 23:16   #84
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Zamišljam da je ovaj post napisala svekrva..."Supruga mu nije napravila da jede, ni juhicu mu nije skuhala, otišla je susjedi a zna da on ako i jeste gladan to neće priznat, ne očekujem ništa od nje ali zašto jedinom mužu kojeg ima ne želi dati jesti".

Ne znam, mora da ona zapravo ne voli svog sina, bar ne onoliko koliko ga ti voliš, i iz inata će gledati kako skapava od gladi.
Pretpostavljam da na takav odgovor ciljaš?

S druge strane, možda, ali samo možda, ima realan strah da ne ispadne prenametljiva svekrva koja se u sve miješa i nameće, te ako joj sin kaže da nije gladan onda ga ne hrani na silu, ako se ponudi da pomogne a ti joj kažeš da skuha juhu, onda je i skuha...nije li to vrlo pošteno?
Ona se u sve umijesala onog trenutka kad mi je rekla da mi je kuca prljava, da joj sinu ne peglema kosulje, da cu napraviti divljaka od njezine unuke jer umacem kruh u umake, da bi bilo bolje za njezinog sina da me nikad nije upoznso, da moj otac nema pravo prespavati u kuci mog muza i mene kad nam dodje u posjet (udaljeni smo 120 km), da je njezin sin nesretan sa mnom i jos puno toga...

Situacija je izgledala ovako: pecem palacinke i izmedju svake nove usisavam kucu, ona sjedi na balkonu, pusi i prica kako joj se soava i onda ubaci kurtoazno - treba li sto pomoci.

Meni ne treba njezina pomoc, ali ta je zena mene optuzila da sam lijena
.Zena koja mi je jutro uoci po zivot opasne operacije moga muza/njezinog sina, kukala kako od stresa nije mogla spavati i da je uspjela odspavati svega 5 sati. Pa ja spavam 5 sati kad mi je sve po taman. Lijezem u 1, ustajem se u 6,.cijeli dan sam u pogonu i navikla sam rtako.
Boze moj, nismo svi isti, ali jadno je da me takva osoba optuzuje za lijenost. I to osoba koju sam u nekom trenutku zivota iskreno voljels.

Ta zena ne prestaje pricati, ljudi moji. I nikad nikig ne slusa, ona se uhvati teme koja joj odgovara i samo ona brblja. Prije mi je to bilo simpaticno, djetinjato,.luckasto, sad mi njeziino brbljanje stvara mucninu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 28.05.2014., 09:51   #85
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Sa ovim nema ni repa ni glave?
"Volim ga zato i cekam.Cekam nebi li se predomislio mada znam da nece.A on ceka vjerovatno jer nema para da preda....Ni sama ne znam.Logika njegove majke je da ce nas sud razvjencati nakon 3 godine.Jest pametna.On mi je to rekao jednom prilikom a moja svekrva(BIVSA) mu je time napunila glavu.Eto sud ce nas razvjencati a sud pojma nema ni da ne tivimo skupa.Zamislite onda kakva je moja svekrva bila."
Pa kazem da ga volim zato ga cekam vjerovatno.A on nema pare da preda rastavu.i pricam o logici moj svekrve da ce nas sud sam razvjencati.I sta tu nije jasnoI sta tu nema ni rep ni glavu
Malo je teško razumjeti vjerojatno jer nisam čitao što si prije pisala. Sad sam skužio. Zbunilo me ovo BIVSA - zašto bivša ako još niste razvedeni?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 28.05.2014., 11:28   #86
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Malo je teško razumjeti vjerojatno jer nisam čitao što si prije pisala. Sad sam skužio. Zbunilo me ovo BIVSA - zašto bivša ako još niste razvedeni?
Zato sto vec 4 mjeseca ne zivimo skupa ali niko jos nije predao papire za razvod
Makija is offline  
Old 28.05.2014., 21:50   #87
Quote:
Makija kaže: Pogledaj post
Nemam ja vise zenskog drustva.Sve mi je rastjerao dok smo bili u braku,mislim sebicna sam kada kazem sve imala sam jednu drugaricu s kojom sam se druzila konstantno.E nju mi je otjerao on sam.Ove ostale su tu ali jedna udata,druga nezna kud udara,trecoj dosla najbolja drugarica pa bi samnom pila kafe pred zgradom a s njom.jer ima auto i pare,hoda po gradu.....Jednostavno sam se osamila.Vise mi prija da prosetam sa mamom nego da izadjem.Cak i ovi koji su me zvali na kafu uvjek nadjem neki izgovor,pa ni oni vise ne zovu
mozda ako ti odgovara ta osamljenost i ne trebas da pokusavas se zblizit se s nekom kolegicom..
neka se netko priblizi tebi u pravom trenu i ponudi ti iskreno prijateljstvo..
ja sam u 7 godina izgubila jedno bar sedam prijateljica..prestala sam brojiti..prestala sam i htjti ih imati...
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 31.05.2014., 13:19   #88
Nuklea, prepuna si gorcine.
Sva tvoja opisivanja sto i kako svekrva reagira, kaze, ucini (ili ne) se svodi na jednostavnu cinjenicu da nisi svekrvi oprostila njene rici, te sad sve (pa mozda i ono sto ne bi tribala sudeci po gorenavedoj situaciji) prosudujes kroz prizmu recenog.
Da napomenem, ne mislim da moras ili mozes tek tako prici priko ruznih rici, ali dugorocno bi ti to triba biti cilj na kojem bi tribala raditi, ako vec namjeravas imati tu zenu u svom domu i zivotu (a cini mi se da namjeravas).
Jer ovaj trpni pasivno agresivni nacin koji si izabrala je za tebe najgori moguci.
Shvatljivo je da jos uvik nisi otpustila gorcinu, ali koliko je pametno gutati nezadovoljstvo i praviti se da je sve ok dok ti se zena kojoj zamjeras muva po kuci?
Previse je to potisnutih negativnih emocija da bi bilo dobro.
Ako vec zelis odrzavati privid dobrih odnosa, onda probaj u sebi naci snagu da prevazides njene rici.
Uostalom zapitaj se zasto ti je uopce bitno sto ta zena misli o tebi kao majci, domacici i zeni?
Ako ste ti i tvoj muz zadovoljni medusobnim nacinom, njeni sudovi su nebitni.
Kao sto je i za nju nebitno sto ti mislis o njoj.

Ova situacija di ti svekrva kaze da joj se spava, a onda se ponudi sto triba, zasto je ne iskoristis na nacin da joj kazes doslovce sto zelis da ucini?
Jer to bi bilo daleko zdravije od toga da nakon ponudene pomoci odlucujes sama odraditi stvar dok paralelno u glavi zbarajas i oduzimas rici koje ti je jednom rekla sa njenim linim dupetom na kaucu.
Na taj nacin samo si dodajes sloj negative na vec postojecu frustraciju.
choupette is offline  
Old 31.05.2014., 13:37   #89
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
mozda ako ti odgovara ta osamljenost i ne trebas da pokusavas se zblizit se s nekom kolegicom..
neka se netko priblizi tebi u pravom trenu i ponudi ti iskreno prijateljstvo..
ja sam u 7 godina izgubila jedno bar sedam prijateljica..prestala sam brojiti..prestala sam i htjti ih imati...
Nezgodna situacija.
Jer imati prijatelja je bitno.

Covik ima problema, zeli se povuci u osamu i tamo neko vrime lizati rane...sasvim shvatljivo.
Samo mozda bi bilo dobro prijateljima tada otvoreno reci o cemu se radi (ako se vec radi o prijatelju), a ne ih presutno, tek odbijajuci susrete izgurati iz svog zivota, a onda kad se jednom stane na noge iscudavati se sto je metoda odjeba upalila.
I ti nasi prijatelji su ljudi sa svojim zivotima i problemima, pa nije za cuditi se da na opetovano odbijanje poziva jednostavno prestanu inzistirati.
choupette is offline  
Old 04.06.2014., 23:49   #90
Choupette, potpuno si u pravu.
Samo, eto, ne znam kako postupiti. Sve u meni vice da je ta zena rodila mog muza, prekrasno ga odgojila, da on ima njezine oci i kosu, njezine gene i da nije normalno prezirati je.
A onda mi digne tlak i glas prezira nadjaca glas razuma.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 05.06.2014., 08:39   #91
Moj dečko i ja u vezi smo tek godinu dana i počeli smo odmah živjeti zajedno jer se kao prvo volimo, a kao drugo, on radi u inozemstvu pa smo zaključili da ne želimo održavati vezu na 1500 km udaljenosti i da ću se ja doseliti k njemu. Ja, srećom, imam honorarni posao koji mogu obavljati bilo gdje, tako da stvarno nije bilo prepreka nikakvih. Njegova mama, i prije nego što me upoznala, rekla mu je da sam ja sigurno neka sponzoruša i da od njega želim samo novac (on btw dobro zarađuje) i da bude jako oprezan. Ok, malo me to zaboljelo, ali sam ubrzo shvatila da bih možda i ja to pomislila na njenom mjestu. Ukratko, u tih godinu dana nije bilo osobe u njegovom životu koja od njega nije tražila novac, osim mene. Sve svoje troškove plaćam sama, radim punom parom i čak njemu dajem kad svi iz njega isišu sve što mogu.

Prvi susret sa svekrvom dogodio se kad je ona došla u posjet k svom sinu. Prvo, totalno je ignorirala činjenicu da i JA živim tamo i da je ono NAŠ dom. Žena je 5 minuta nakon dolaska i našeg upoznavanja sjela polugola i stavila noge na stol. Tjedan dana sam kuhala 3 obroka dnevno i čistila iza svih (jer je sa sobom dovela još prijatelja i strica i meni to nije teško, jer sam odgojena da se gosti tako dočekuju), da bi ona jedan dan ispalila da se ona ne osjeća dobrodošlom i da ide u hotel. Razlog: dečko i ja smo se na 5 minuta zatvorili u sobu da se dogovorimo u 4 oka detalje oko nekih planova. Ja sam se (glupača) zbog toga ispričala, čisto da smirim situaciju, iako sam znala od prve sekunde da nisam apsolutno ništa krivo rekla ili napravila.

Drugi susret dogodio se kod drugog dolaska, kad je sa sobom dovela brata od mojeg dečka i njegovu curu. Naravno, njih dvoje su došli glava napunjeni njeih priča o meni. Nakon 2 dana cura od brata mi se ispričala na potpuno krivom mišljenju, jer je vidjela da sam potpuno normalna osoba. Naravno, poučena iskustvom od prošlog puta, s dečkom nisam htjela uopće biti nasamo (osim navečer kad bi legli u krevet) da se gospođa slučajno ne bi naljutila. Da ne spominjem da sam se svako jutro budila prije svih, trčala u dućan po svježa peciva, dane provodila u kuhinji i čisteći iza svih. Dan prije odlaska opet scena: ona se ne osjeća dobrodošlom. Ja sam tada digla glas i rekla da ne razumijem što očekuje od nas dvoje. Na to je rekla da je imala dva sina i da od sad ima samo jednog, pokupila stvari i otišla kući. Čim se vratila kući skinula je s Fb i mene i njega. Inače, sve dolaske im financira moj dečko i sve, apsolutno SVE troškove dok su oni kod nas snosi on. To uključuje i njihov šoping, koji je minimalan, ali opet ušetati u trgovinu, izabrati dva, tri komada odjeće i samo nonšalantno staviti na blagajnu da on plati...
Sve ovo pišem da dobijete uvid u to o kakvoj se osobi radi.

Fast forward u sadašnjost. Trudna sam i trebam roditi za 3 mjeseca. Kad joj je dečko rekao za trudnoću, prvo je gutala knedle par dana, a onda je okrenula ploču i postala jako ljubazna prema meni, kupuje mi neke ležaljke i ne znam šta. Međutim, ja znam da je to neiskreno, ja glumac nisam i ne pušim te fore. Prihvaćam da svatko može pogriješiti i reagirati burno, ali neću nikome oprostiti niti zaboraviti dok mi ne kaže barem OPROSTI. Ona to nije napravila, nego se jednostavno pravi da se baš ništa nije dogodilo i da smo najbolji prijatelji na svijetu. A među nama je takva tenzija da se može nožem rezati.
Kako ću ja roditi u inozemstvu, ona je naravno isplanirala doći gore čim rodim. Kao što sam i pretpostavila unaprijed (na to sam upozorila i dečka), ona bi sa sobom dovela brata i njegovu curu. Srećom, ja sam dečku rekla da će to tako biti i da ju tu odmah odreže. To je i napravio. Ali pazite, ljudi moji, ona bi ženi koja je došla iz rodilišta i maloj bebi dovela sebe i još dvoje ljudi u goste. Pa možete vi biti sto puta braća i mama, ali kad žena dođe iz rodilišta, zadnje što smiješ je opterećivati je i dovlačiti goste! I ne bi meni smetalo ni da ona dođe da je ona neka fina, marljiva domaćica i dobra žena. Ne, ona ne zna skuhati skoro ništa, užasno je neuredna, ne tušira se 5 dana, spava u odjeći u kojoj hoda po kući, itd. Jel trebam napominjati da ne želim da mi se takva osoba mota po kući, NIKAD, a kamoli kad rodim?! Osim što neću imati nikakvu pomoć od nje, samo će me živcirati i smetati mi. Ja želim da bebica, dečko i ja budemo sami, barem par dana, da se maksimalno povežemo kao obitelj i barem nekakvu rutinu uspostavimo.
To sam rekla i dečku, što njemu nije baš bilo pravo. On je osjetljiv na mamu jer je još jako mlad, ona je sama odgojila njega i brata i ne želi joj se ni na koji način zamjerit. Pomalo i on shvaća kakva je ona, ali trebat će mu još neko vrijeme da sazrije s te strane i otkači je. Ja mu to ne zamjerim jer je mlađi od mene i ne vidi trenutno neke stvari, ali mi isto tako ta činjenica stvara dodatni pritisak. Ja svekrvi namjeravam reći da ne želim da dođe odmah, nego nakon cca tjedan dana (mislim, ne želim ni da tad dođe, ali ne mogu joj unuče uskratiti) i već znam da će se strašno naljutiti. Mene za to boli briga, nek se ljuti zauvijek što se mene tiče, ali bojim se da će to dečka pogoditi jako.
Eto, molim bilo kakve pametne prijedloge, savjete, komentare. I ako mislite da nisam u pravu, da sam preosjetljiva, recite.

PS: Moju svekrvu svi vole, odnosno prave se da je vole. Meni pričaju jedno, a njoj se smješkaju u facu. Takvi su ljudi: svi sveci, a ja vrag samo zato što sam iskrena i ne glumatam. I napomena: nisam bila prema njoj nikad bezobrazna.
nemorinad.d. is offline  
Old 05.06.2014., 12:50   #92
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
On je osjetljiv na mamu jer je još jako mlad, ona je sama odgojila njega i brata i ne želi joj se ni na koji način zamjerit. Pomalo i on shvaća kakva je ona, ali trebat će mu još neko vrijeme da sazrije s te strane i otkači je. Ja mu to ne zamjerim jer je mlađi od mene i ne vidi trenutno neke stvari, ali mi isto tako ta činjenica stvara dodatni pritisak. Ja svekrvi namjeravam reći da ne želim da dođe odmah, nego nakon cca tjedan dana (mislim, ne želim ni da tad dođe, ali ne mogu joj unuče uskratiti) i već znam da će se strašno naljutiti. Mene za to boli briga, nek se ljuti zauvijek što se mene tiče, ali bojim se da će to dečka pogoditi jako.
Ti prvenstveno trebaš riješiti stvari između vas dvoje.
Nikada ti nećeš imati mira sa svekrvom ako se vas dvoje ne složite i ako će tvoj muž uvijek skakati oko svoje mame i paziti da se gospođa ne bi slučajno nečim uvrijedila.
Ti se trebaš dogovoriti sa svojim mužem kad želite da vam ona dođe - ako je to nakon dva mjeseca, onda je to tad i onda joj to trebate reći.
nije problem ako se ona naljuti, problem je ako ona izmanipulira tvojeg muža i ako se ti ne možeš s njim složiti i dogovoriti.
I kada vam dođe nakon poroda, na tvojem mjestu ja ne bih skakala oko njih, kuhala im cijele dane i čistila za njima - ti se posveti sebi i svojem djetetu, to ti je najvažnije.
pretpostavljam da će ona odmah isti dan otići u hotel kad skuži da ju ne misliš dvoriti cijelo vrijeme.
anđeo tame is offline  
Old 06.06.2014., 07:12   #93
Ja se s tobom apsolutno slažem, samo ne znam kako da riješim stvari s njim. Da ga posjednem i kažem: gle, tvoja mama je zahtjevna manipulatorica i ono što ja kažem je zakon? To će tek izazvati gužvu. Mislim da za takve stvari treba vrijeme i strpljenje i da će sve s vremenom doći na svome. 99 posto muškaraca je osjetljivo na svoje mamice, a ovi mlađi pogotovo (sad generaliziram, ali mislim na dob ispod 25 godina, više-manje).

Ono što mene sad muči je taj osjetljivi period nakon dolaska iz bolnice kad će se ona htjet nametnut, a ja želim da smo prvih 7 dana BAREM sami, jer sve više shvaćam koliko je to važno za povezivanje mame, tate i djeteta. Znam da obično friškim mamama dolaze mame i svekrve na par sati skuhat, pospremit, što li već. A ja nemam taj privilegij. Kod mene se gospođa mora doselit!
Mislim da mi nema druge nego posjest njega i objasnit mu da smo što se tiče našeg života i djeteta on i ja zakon i mi donosimo odluke, a ona se može samo prilagodit.
nemorinad.d. is offline  
Old 06.06.2014., 10:56   #94
Quote:
odessie kaže: Pogledaj post
Pozz svima

Pišem u ime svoje prijateljice jer misli da ću ja iznijeti problem na objektivniji način. Ako tema ne spada ovdje molim moderatore da ju premjeste.

Dakle, ona i njen dragi hodali su godinu dana, veza je odlična, kliknuli na prvu, oboje su stvarno dragi i super se slažu. Odnedavno i žive skupa. Neki dan ju je zaprosio, ona pristala, sve super. Inače, prijateljica je iz drugog grada, nekih stotinjak km od ovog odakle je njen zaručnik i gdje sad živi i radi. Tijekom veze upoznala je njegove roditelje, s budućom svekrvom je odnos bio ok, čak odličan, budući svekar je koliko sam ja shvatila samotnjak, pomalo na svoju ruku, naviknuo da sve bude po njegovom...

Rekli su im za svadbu, svi (i njeni i njegovi) su super prihvatili, i očekivali su to od njih, oboje su samostalni, rade, nisu balavci.

Problem se stvorio oko gluposti - mjesta vjenčanja. Dakle, njih dvoje se dogovorili da bi cijela svadba bila u njenom gradu što njegovo roditelji ne mogu probaviti. Pošto je on njihov sin jedinac oni silno žele da svadba bude u njihovom gradu jer što će svatovi ići u njeno mjesto. Običaj je da se ona udaje u svojoj crkvi a i financijski im je isplativije da vjenčanje bude kod nje. I sad su odnosi zategnuti, prijateljica ne zna kako bi se postavila prema njegovim roditeljima, pogotovo prema mami jer nije očekivala od nje tako burnu reakciju.

Sad su svi u banani, teško je svima ugoditi. Roditelji neće sudjelovati u troškovima oko svadbe pa je tim više čudna njihova reakija.

Pitanje je, kako se postaviti prema budućoj svekrvi u ovoj situaciji, tko je tu u pravu i koje je vaše mišljenje, gdje bi se trebalo održati vjenčanje?

Tnx svima
Mada ljudi koji se žene odlučuju sami,te se nema nitko sa strane miješati,uključujući i roditelje.upalo mi u oči(vidi boldano) da se u ovom slučaju ipak pristrano poštuje običaj koji nameće snaha.Zar nije svejedno u kojoj će crkvi brak biti sklopljen?

Ako se želi zadržati dobre odnose,pa da bude vuk sit i koza cijela,prebaciti svadbu u treći grad i crkvu,makar bilo i skromnije vjenčanje i manje gostiju...jer tada ni jedna roditeljska strana sebe ne može smatrati zakinutom ili omalovaženom ili će obje biti uvrijeđene..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 06.06.2014., 16:55   #95
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post

Fast forward u sadašnjost. Trudna sam i trebam roditi za 3 mjeseca.
uf. a taman sam htjela savjetovati da ga ostaviš jer je nezreo
dobro, ne nužno da ga ostaviš, ali da se suzdržite od velikih planova jer mi se čini da ste nezreli dosta oboje, a i da vam odnos baš i nije nešto kad u tvojim opisivanjima nigdje ne vidim mi ili mi smo se dogovorili, mi smo odlučili, mi nismo željeli da nam onda dolazi i da dovodi tog i tog. ili, on im sve financira, a ti njurgaš. ili, još gore, on super zarađuje, ali sve razdijeli drugima pa mu ti moraš davati?! nadam se da pretjeruješ, a ako ne pretjeruješ...

uglavnom, zlatno pravilo ove teme - nije ti svekrva problem nego ti jeprvi problem odnos s dečkom, zapravo to što ti je dečko mamin sin koji ne zna biti neovisan. drugi problem ti je tvoj vlastiti mentalni sklop, uživanje u tome da si žrtva i nezauzimanje za sebe - razumijem da si odgojena da se gosti služe, ali zašto bi se, pobogu, potrgala da kuhaš i čistiš za nekim koga ne podnosiš?!

Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
JMislim da za takve stvari treba vrijeme i strpljenje i da će sve s vremenom doći na svome.
neće, draga, neće
neće samo od sebe doći na svoje. neće s vremenom doći na svoje. neće se on promijeniti 'jednom kad se oženimo' niti će sve biti drugačije jednom kad dobijemo dijete. ili kad bude stariji. ili kad ovo, ili kad ono.

on je točno takav kakav je, ti si ga takvog izabrala i s takvim trebaš biti. ili ne. 90 posto problema sa svekrvama događa se jer se žene upare s maminim sinom, ignoriraju to da je on mamin sin kad se odluče za njega udati/imati dijete s njim i onda, kad stvari postanu kompliciranije i život zahtjevniji, su odjednom jako razočarane što je on - mamin sin! i što se nije promijenio!
i onda se glođu sa svekrvom jer si ne žele priznati u čemu je pravi problem.

s dolaskom djeteta, s više obaveza, s pravim životnim problemima samo će se produbiti problem da on financira druge prije nego sebe, da svojoj rodbini ne zna reći ne, da očekuje da ti služiš, da nije podrška tebi nego njima...

i,da - ne daj blizu svekrvi kad rodiš! ni slučajno!
bit ćeš emocionalno uzburkana, umorna i izluđena i bez nje, s njom tamo, pa i nakon 7 dana, ćeš iz-lu-di-ti!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 06.06.2014., 22:06   #96
To što u moj opisivanjima nigdje ne vidiš "mi", "mi smo se dogovorili" itd., ne znači da toga nema i da mi nemamo skladan odnos. Ti misliš da bih se ja upuštala u zasnivanje obitelji s osobom s kojom to nemam? Možda netko bi, ali ja ne.
I što se tiče "služenja" - nije on mene natjerao na to, upravo suprotno.

A što se ovog zadnjeg dijela tiče, ispada da bi se žene trebale upuštati u veze samo sa savršenim muškarcima. Tuđe mane ili prihvatiš ili ne. Ja vjerujem da se svatko može promijeniti, kad osvijesti problem u sebi. Taj dio smo već odradili. Međutim, ako se ta promjena ne dogodi ili pak ne krene u nekom pozitivnom pravcu, ja nisam pupčanom vrpcom vezana uz njega i nemam nikakav problem s tim. Savršeno sam svjesna krhkosti svakog odnosa, jer sam jednu "savršenu" vezu s jednim "savršenim" muškarcem i "savršenom" svekrvom već izgubila. To je sasvim jedna druga kojoj nije mjesto ovdje, ali želim reći da svaki odnos, ali baš svaki odnos, može krenuti ili u pozitivnom ili u negativnom pravcu, potrošiti se, izlizati ili pak napredovati i učvrstiti se, baš uslijed tih svakodnevnih problema koje si spomenula. Dakle, ako ikad osjetim da meni više nije mjesto u toj priči, ja se mičem. I ovo ne znači da ja ne želim dočekati starost s njim, da ga ne volim i da nisam zaljubljena. Samo sam realna.

A svekrva neće biti kraj nas kad dođem iz rodilišta, to sam odlučila.
nemorinad.d. is offline  
Old 07.06.2014., 08:24   #97
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post

A što se ovog zadnjeg dijela tiče, ispada da bi se žene trebale upuštati u veze samo sa savršenim muškarcima. Tuđe mane ili prihvatiš ili ne.
kažeš, tuđe mane prihvatiš ili ne.
ti njegove nisi prihvatila, želiš i nadaš se da će se on promijeniti
gdje je tu prihvaćanje

Quote:

Ja vjerujem da se svatko može promijeniti, kad osvijesti problem u sebi.
svakako, ali ako ga osvijesti sam i ako se sam želi promijeniti, radi sebe
kad mu netko sa strane kaže 'ti si takav i takav i to mi se ne sviđa, to moraš promijeniti' to se ne zove osvoještavanje problema u sebi
za takvu promjenu - koja nije prava promjena, nego je radi zbog partnera/nekog drugog - setreba truditi biti drugačiji nego što je. i to traje dok mu se da truditi ili koliko misli da bi trebalo ili dok se stvari ne poprave pa se opusti.

uglavnom, urnebesno je kako ti pričaš o prihvaćanju nečijih mana, da bi već u sljedećoj rečenici rekla kako se svatko može promijeniti, a u onoj nakon toga kako je to dio koji ste VI odradili (njegovo osvještavanje njegovog problema ste vi odradili!)

uglavnom, sretno!
(osobito ako misliš da će ti biti tako lako otići od nekoga jednom kad i dijete bude u priči)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 07.06.2014., 09:05   #98
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kažeš, tuđe mane prihvatiš ili ne.
ti njegove nisi prihvatila, želiš i nadaš se da će se on promijeniti
gdje je tu prihvaćanje



svakako, ali ako ga osvijesti sam i ako se sam želi promijeniti, radi sebe
kad mu netko sa strane kaže 'ti si takav i takav i to mi se ne sviđa, to moraš promijeniti' to se ne zove osvoještavanje problema u sebi
za takvu promjenu - koja nije prava promjena, nego je radi zbog partnera/nekog drugog - setreba truditi biti drugačiji nego što je. i to traje dok mu se da truditi ili koliko misli da bi trebalo ili dok se stvari ne poprave pa se opusti.

uglavnom, urnebesno je kako ti pričaš o prihvaćanju nečijih mana, da bi već u sljedećoj rečenici rekla kako se svatko može promijeniti, a u onoj nakon toga kako je to dio koji ste VI odradili (njegovo osvještavanje njegovog problema ste vi odradili!)

uglavnom, sretno!
(osobito ako misliš da će ti biti tako lako otići od nekoga jednom kad i dijete bude u priči)

Slušaj, ja sam napisala na kraju svog prvog posta da su svi komentari i prijedlozi na moj problem oko dolaska svekrve nakon poroda dobrodošli. Meni je urnebesno kako se ti praviš jako mudra, analiziraš moju vezu, čitaš između redaka i ismijavaš sve što ja napišem, bez da te itko pozvao na to. Meni je TO urnebesno. Pa da si tako pametna i sposobna, sebi bi pomogla. I još mi ideš objašnjavati što znači prihvaćanje. Hahahahaha!
Uopće me ne zanimaju tvoje mišljenje i tvoje analize (koje su, usput rečeno, sve krive jer analiziraš mene iz par napisanih redaka). Zato, molim te, prošeći. Nisi dala nijedan konstruktivan savjet osim što si mene i mog dečka proglasila nezrelim budalama i ismijala cijeli moj život, valjda da bi utješila sebe na neki način. Meni se stvarno ovdje ne prepire, a ako je tebi do toga, nađi neku drugu budalu ili promijeni temu.
nemorinad.d. is offline  
Old 07.06.2014., 11:23   #99
kaj te ipak takla u žicu?

Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
... svi komentari i prijedlozi na moj problem oko dolaska svekrve nakon poroda dobrodošli. ...
lijepo kažeš da želite biti vas troje sami prvih xx dana a nakon toga da su sve posjete dobro došle ali ne u vašem domu (ima krasan hotelčić u blizini) i da se ugošćavanje svodi na sokiće i kavicu a ne na dnevnu prehranu u 33 slijeda sa kompletnim bedinanjem
i di problem?
aha, da, u tome što on ne misli tako
polly is offline  
Old 07.06.2014., 11:41   #100
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
Slušaj, ja sam napisala na kraju svog prvog posta da su svi komentari i prijedlozi na moj problem oko dolaska svekrve nakon poroda dobrodošli. Meni je urnebesno kako se ti praviš jako mudra, analiziraš moju vezu, čitaš između redaka i ismijavaš sve što ja napišem, bez da te itko pozvao na to. Meni je TO urnebesno. Pa da si tako pametna i sposobna, sebi bi pomogla. I još mi ideš objašnjavati što znači prihvaćanje. Hahahahaha!
Uopće me ne zanimaju tvoje mišljenje i tvoje analize (koje su, usput rečeno, sve krive jer analiziraš mene iz par napisanih redaka). Zato, molim te, prošeći. Nisi dala nijedan konstruktivan savjet osim što si mene i mog dečka proglasila nezrelim budalama i ismijala cijeli moj život, valjda da bi utješila sebe na neki način. Meni se stvarno ovdje ne prepire, a ako je tebi do toga, nađi neku drugu budalu ili promijeni temu.
Dušo, saberi se.

Ovo je forum i dobit ćeš svakakva mišljenja. I ona koja ti se sviđaju i ona koja ti se ne sviđaju.
Tužno je zapravo da ti je Lali Puna dala komentar na mjestu i da iz njega baš ništa pametno nećeš izvući.

Što se tvog konkretnog boldanog problema tiče, mislim da nećeš imati problema. Budući da si napisala da si odlučila da svekrva neće dolaziti, sve što trebaš je narediti mužu da to tako bude i tako će biti, a to što će se on namusiti ćeš nekako preživjeti.

Međutim, skrenula bih ti, posve dobronamjerno, pozornost na nekoliko stvari.
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
Srećom, ja sam dečku rekla da će to tako biti i da ju tu odmah odreže. To je i napravio.
To sam rekla i dečku, što njemu nije baš bilo pravo. On je osjetljiv na mamu jer je još jako mlad, ona je sama odgojila njega i brata i ne želi joj se ni na koji način zamjerit. Pomalo i on shvaća kakva je ona, ali trebat će mu još neko vrijeme da sazrije s te strane i otkači je. Ja mu to ne zamjerim jer je mlađi od mene i ne vidi trenutno neke stvari, ali mi isto tako ta činjenica stvara dodatni pritisak. Ja svekrvi namjeravam reći da ne želim da dođe odmah, nego nakon cca tjedan dana (mislim, ne želim ni da tad dođe, ali ne mogu joj unuče uskratiti) i već znam da će se strašno naljutiti. Mene za to boli briga, nek se ljuti zauvijek što se mene tiče, ali bojim se da će to dečka pogoditi jako.
Eto, molim bilo kakve pametne prijedloge, savjete, komentare. I ako mislite da nisam u pravu, da sam preosjetljiva, recite.
Već u prvom postu se vidi gdje leži problem.
Tvoj dragi je nezreo momak kako i sama kažeš. Što tebi zapravo i paše ako on sazrije onako kako mu ti kažeš. A izgleda da neće biti problema.

Ne možeš očekivati od nezrelog dečka da se snažno postavi prema mami ili bilo kome jer očito nije još dovoljno svoj čovjek da bi to učinio. Međutim, napravio je i još jednu grešku. Za partnericu je odabrao tebe koja opako pretendira zauzeti mamino mjesto.

Ti želiš da bude onako kako ti kažeš. I sama si rekla:

Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
Da ga posjednem i kažem: gle, tvoja mama je zahtjevna manipulatorica i ono što ja kažem je zakon?
U zrelim i kvalitetnim vezama nema toga da ono što ti kažeš je zakon. Zakon je ono što se vas dvoje ravnopravno dogovorite. A on, budući da je mlad i nezreo, sluša ili mamu ili tebe umjesto da je u poziciji ravno pravnog čovjeka. Što tebi i odgovara jer u suprotnom ne bi mogla provoditi svoju volju.

Quote:
Mislim da za takve stvari treba vrijeme i strpljenje i da će sve s vremenom doći na svome. 99 posto muškaraca je osjetljivo na svoje mamice, a ovi mlađi pogotovo (sad generaliziram, ali mislim na dob ispod 25 godina, više-manje).
Misliš, doći će na tvoje?
I da, vjerujem da 99 posto nezrelih dečkića jest osjetljivo na svoje mamice. No ti bi htjela da on postane osjetljiv na tebe. Što će se možda i dogoditi odigraš li karte pametno.

Quote:
Mislim da mi nema druge nego posjest njega i objasnit mu da smo što se tiče našeg života i djeteta on i ja zakon i mi donosimo odluke, a ona se može samo prilagodit.
Možeš li objasniti gdje to on donosi odluke kad je dolazak svekrve u pitanju budući da ga ti misliš pilati sve dok ne bude kako si ti odlučila?

Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
To što u moj opisivanjima nigdje ne vidiš "mi", "mi smo se dogovorili" itd., ne znači da toga nema i da mi nemamo skladan odnos. Ti misliš da bih se ja upuštala u zasnivanje obitelji s osobom s kojom to nemam? Možda netko bi, ali ja ne.
Ti si se upustila u zasnivanje familije sa nezrelom osobom. To si sama napisala.
Kako možeš imati skladan i ravnopravan odnos sa nezrelom osobom osim ako i ti nisi nezrela?

Quote:
I što se tiče "služenja" - nije on mene natjerao na to, upravo suprotno.
Ti si natjerala njega. Da, jasno nam je.

Quote:
A što se ovog zadnjeg dijela tiče, ispada da bi se žene trebale upuštati u veze samo sa savršenim muškarcima.
Žene bi se trebale upuštati u veze sa muškarcima, ljudima sa svojim stavom i mišljenjem, izgrađenim osobama. Međutim, mislim da to tebi ne bi odgovaralo jer onda ne bi mogla naređivati nekome što da kaže i radi.

Quote:
A svekrva neće biti kraj nas kad dođem iz rodilišta, to sam odlučila.
Eto ga, problem riješen.
O čemu onda se tu ima više pisati?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.