Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 17:26   #21
HZMO salje automatski prijavu na HZZO samo u slucaju kada imate pristupni list za jedno i drugo, a ima situacija kada ljudi nemaju punomoci za HZZO.. u tom slucaju se prijave/odjave radnika moraju raditi.. tu je doslo do kolapsa jer su ljudi to doslovno shvatili..
i da, kada se nose rucno tiskanice, radnici se prijavljuju preko T1 a djecca i supruznici preko T2, provjerena informacija..

Quote:
monito kaže: Pogledaj post
Logično je da radnika više ne prijavljuješ nego će ga prijaviti HZMO....
Djeca se prijavljuju sama za sebe sa T-2 (ne preko roditelja), ostaje još samo pitanje kako prijaviti npr supružnika ili roditelja, no to su već rijetke i specifične situacije, to ne znam kako ide...
pahuljicalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:43   #22
Quote:
pahuljicalt kaže: Pogledaj post
HZMO salje automatski prijavu na HZZO samo u slucaju kada imate pristupni list za jedno i drugo, a ima situacija kada ljudi nemaju punomoci za HZZO.. u tom slucaju se prijave/odjave radnika moraju raditi.. tu je doslo do kolapsa jer su ljudi to doslovno shvatili..
i da, kada se nose rucno tiskanice, radnici se prijavljuju preko T1 a djecca i supruznici preko T2, provjerena informacija..
Odlična informacija ovo o pristupnom listu i kolapsu.
Međutim, T1 i T2 ..... treba još jednom provjeriti.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 21:15   #23
ovo s tiskanicama je isto provjereno a i imate tocno u zakonu o zdravstvenom osiguranju, cijela neka tablica - kada se koja tiskanica koristi ..

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_82_1586.html


Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Odlična informacija ovo o pristupnom listu i kolapsu.
Međutim, T1 i T2 ..... treba još jednom provjeriti.
pahuljicalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 21:53   #24
Quote:
pahuljicalt kaže: Pogledaj post
ovo s tiskanicama je isto provjereno a i imate tocno u zakonu o zdravstvenom osiguranju, cijela neka tablica - kada se koja tiskanica koristi ..

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_82_1586.html

Malo je "presvježa" tablica pa ..... nisam odmah primijetila da pišeš o nečemu jaaako, jaaako novom.

Provjerila sam, stoji svaka tvoja napisana riječ pa evo linka i na tiskanice, neka se i to nađe za što cjelovitiju informaciju.


http://www.hzzo.hr/tiskanice
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 12:53   #25
Quote:
Bajadera kaže: Pogledaj post
Jučer smo imali prijavu radnika za klijenta, na telefonske upite u mirovinskom ne znaju kako to funkcionira, u HZZO se nitko ne javlja, poslala im i mail sa upitom, nema odgovora. Probala danas na e-Zdravstveno napraviti prijavu za svaki slučaj, ne može jer je osoba već prijavljena. Ono što mene zanima je kako se može dobiti potvrda o statusu prijave na HZZO? Nikakve tiskanice nema? Ili to više ne treba? Punomoći za e-Zdravstveno više ne trebam uzimati? To sam sve pitala u e-mailu, ali nitko ne odgovara
Kako sam imao nekoliko neobrađenih punomoći na HZZO, pričao sam s njima prekjučer i rečeno mi je da je potrebno i dalje podnositi punomoći i za E-zdravstveno jer oni koriste mail iz te punomoći da bi mogli poslati tiskanice o obrađenoj prijavi/odjavi.
Jest malo glupasto ali ok, ne može biti baš sve ideala..
boky--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 23:00   #26
Quote:
boky--- kaže: Pogledaj post
Kako sam imao nekoliko neobrađenih punomoći na HZZO, pričao sam s njima prekjučer i rečeno mi je da je potrebno i dalje podnositi punomoći i za E-zdravstveno jer oni koriste mail iz te punomoći da bi mogli poslati tiskanice o obrađenoj prijavi/odjavi.
Jest malo glupasto ali ok, ne može biti baš sve ideala..
Jel to znači da, kada mi izvršimo prijavu na mirovinsko, čekamo i mail od HZZo-a o obrađenoj prijavi kao e-zdravstveno?
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 15:21   #27
Nazalost, meni je u hzzo receno da je ta tiskanica od hzmo ujedno i kao za zdravstveno, i da nista ne salju na mail,, nikakve tiskanice kao do sada.. a to je skroz glupo jer kako sada nekome objasniti da je ta tiskanica sve, bezveze..

Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Jel to znači da, kada mi izvršimo prijavu na mirovinsko, čekamo i mail od HZZo-a o obrađenoj prijavi kao e-zdravstveno?
pahuljicalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 01:47   #28
Pravilnik o načinu prijavljivanja i odjavljivanja te stjecanju statusa osigurane osobe u obveznom zdravstvenom osiguranju je tek donesen i sadržajno ne
podržava povezanost između HZMO i HZZO.

Točno piše što moramo napraviti i u kojim rokovima, mi, a ne HZMO.

Kako ovo izvesti? (samo kao primjer)--- citat:

"Status osigurane osobe u obveznom zdravstvenom osiguranju u vremenu od ovjere prijave na obvezno zdravstveno osiguranje do dana izdavanja iskaznice zdravstveno osigurane osobe utvrđene općim aktom Zavoda, osigurana osoba dokazuje svojim primjerkom prijave na obvezno zdravstveno osiguranje ovjerene od strane ovlaštenog radnika Zavoda."

Ispada da ćemo morati primiti prijavu HZZO-a (mail-om).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:20   #29
Luda kuća...
Na ovaj način će hrpa ljudi osta neprijavljena ako se nebude provjeravalo...
a provjerit se ne može, jer je stalno zauzet telefon...
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:37   #30
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
Luda kuća...
Na ovaj način će hrpa ljudi osta neprijavljena ako se nebude provjeravalo...
a provjerit se ne može, jer je stalno zauzet telefon...
Ima na stranici HZZO-a rubrika "Provjera statusa", prema npr. OIB-u možemo provjeriti status radnika bar dok se ne probijemo do njih telefonom.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:29   #31
Žele provesti nešto fantastično, ali nepripremljeni

Meni isto nije jasno vezano za članove obitelji, prijave, odjave. Piše da i to ide nekim automatizmom ako su članovi već bili pod istim nositeljem. A, što ako nisu? Ispada da to onda mi trebamo preko mirovinskog, međutim KAKO, kada ne postoji na postojećem obrascu za mirovinsko išta što je namijenjeno za to ....

Luda kuća, ali bilo bi čudo da nije, klasika Republike Hrvatske. Tradicija.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:07   #32
Samo info za prijave-odjave HZZO. Iako se više ne predaju prijave i odjave na HZZO oni vam pošalju obrađene tiskanice 1 za radnike na mail. Predala sam 18.07. prijavu koja ide od 17.07. na HZMO,a danas u pola dva ujutro na mail stiglo i sa HZZO obrađena prijava koju su oni povukli sa HZMO.
Znači, šalju mailom kao i do sada,ali evo,čeka se dugo na to.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 13:07   #33
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Samo info za prijave-odjave HZZO. Iako se više ne predaju prijave i odjave na HZZO oni vam pošalju obrađene tiskanice 1 za radnike na mail. Predala sam 18.07. prijavu koja ide od 17.07. na HZMO,a danas u pola dva ujutro na mail stiglo i sa HZZO obrađena prijava koju su oni povukli sa HZMO.
Znači, šalju mailom kao i do sada,ali evo,čeka se dugo na to.
da, i meni su danas počele stizati ove prve prijave/odjave ( od 17.07.)
na mail stižu prijave za firme koje su ranije bile u sustavu e-zdravstveno
za one koje nisu - može se tražiti dostava tiskanice ( a kako točno to tražiti nije mi baš najjasnije) . inače se na e-zdravstvenom 24 h nakon prijave na mio može vidjeti da je osoba prijavljena/odjavljena i na zdr ( radnik bude/ne bude na popisu radnika za određeno poduzeće) , ostali mogu provjeravati na wwbu hzzo-a

http://www.hzzo.hr/e-zdravstveno


ja sam odlučila i dalje dodavati firme na e-zdravstveno jer je to jedini način za prijavu novorođenčadi, samo nisam provjerila može li se zaista svaki pristupni list samo mailom poslati ili to kao i do sada vrijedi samo za vlasnike fina kartice , a ne za pristupni list kojim ovlašćuješ drugu firmu ...na šalteru su mi uredno uzeli papirnati pristupni list.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:19   #34
Treba mi provjerena informacija dok ne dobijem strašno zauzetu gospodu u HZZO.

Da li automatizam vrijedi i za ODJAVU?

Ili nas jebu u mozak?!


EDIT

Idu i odjave, samo su radnici izgleda debili

Zadnje uređivanje gree : 12.08.2014. at 10:30. Reason: provjerio
gree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 14:56   #35
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Jel to znači da, kada mi izvršimo prijavu na mirovinsko, čekamo i mail od HZZo-a o obrađenoj prijavi kao e-zdravstveno?
trenutno sam na malo poduzem bolovanju pa nisam bas u toku pa me zanima. imala sam e mirovnsko, s njim sam normalno radila jer je super jednostavan.
nabavila sam si i e zdravstvo ali je tako komplicirano da nisam bas uspjela nesto pohvatat, a bome se nisam previe niti trudila jer nie bilo obvezno.

znaci ad kad radnika prijavim / odjevim na mirovinsko ne moram vise nista? zdravstvo ce si samo povuci podatke i poslati meni nesto na mail? neki dokaz moram imati.

a sta s prijavom djece na zdravstvo, cula sam da to vise ne mora poslodavac raditi,da si to svaki radnik moze sam obaviti. kakva je s tim procedura?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 23:49   #36
Molim pomoć jer na telefon ih je nemoguće dobiti. Nažalost ni ovaj produženi vikned nije pomogao.

Radnik daje otkaz i prelazi na drugi posao. Kako ručno odjaviti radnika (firma sa max 3 zaposlena, nemaju se ti "e" certifikati)? Treba ići i na HZZO ili samo HZMO? Što treba priložiti uz otkaz ugovora? Neki obrazac? Koji su rokovi? Ako novi ugovor i prijava kod novog poslodavca sklapa npr. 10.09. s kojim datuma ide odjava sa starog poslodavca, isto 10.09?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 00:25   #37
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Molim pomoć jer na telefon ih je nemoguće dobiti. Nažalost ni ovaj produženi vikned nije pomogao.

Radnik daje otkaz i prelazi na drugi posao. Kako ručno odjaviti radnika (firma sa max 3 zaposlena, nemaju se ti "e" certifikati)? Treba ići i na HZZO ili samo HZMO? Što treba priložiti uz otkaz ugovora? Neki obrazac? Koji su rokovi? Ako novi ugovor i prijava kod novog poslodavca sklapa npr. 10.09. s kojim datuma ide odjava sa starog poslodavca, isto 10.09?
Ako radnik novi posao pocinje 10.09. stari radni odnos završava 09.09.
Za odjavu mirovinskog kupiti i popuniti obrazac M-2P.
Rok za odjavu mirovinskog osiguranja 24 sata. U ovom slucaju to obaviti 09.09. ili 10.09.
Odjava zdravstvenog - tiskanica T1, rok 8 dana
Mislim da trebas otici i na HZZO i napraviti papirnatu odjavu ali nisam sigurna. To ces vec do tada saznati ili ovdje na forumu, na tel ili na HZMO kad odes napraviti odjavu mirovinskog.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 22:26   #38
Hvala.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:27   #39
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Ako radnik novi posao pocinje 10.09. stari radni odnos završava 09.09.
Za odjavu mirovinskog kupiti i popuniti obrazac M-2P.
Rok za odjavu mirovinskog osiguranja 24 sata. U ovom slucaju to obaviti 09.09. ili 10.09.
Odjava zdravstvenog - tiskanica T1, rok 8 dana
Mislim da trebas otici i na HZZO i napraviti papirnatu odjavu ali nisam sigurna. To ces vec do tada saznati ili ovdje na forumu, na tel ili na HZMO kad odes napraviti odjavu mirovinskog.
za odjavu sa zdravstvenog prvo treba odjaviti sa mirovinskog
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:52   #40
odjava s HZZO

Postovanje,
Imam pitanje i tice se odjave s HZZO..naime otisao sam u inozemstvo prije dvije god i nikako nisam vise dolazio u hrv.Nisam se odjavio zdravstveno..koje sada imam u inozemstvu..dolazim uskoro u hrv na odmor..htio bih se odjaviti a da ne podlegnem kazni.jel ima netko savjet za mene?!
Unaprije zahvaljujem..
gfajfer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.