Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 14:31   #641
vjernik ili ne.. nitko ne zna što se događa s osobom koja je sklona suicidnosti ili sprovodi svoj plan u djelo. da bi razumio moraš biti u koži te osobe, čak i da jesi.. pitanje je bi li shvatio. suditi može svatko, to nam ionako najbolje ide. nekome kukavičluk a nekome spas, izlaz. teret je to s kojima se takve osobe nose a o savjetima koje dobivaju kao "rješenja" da ne pričam. okusi na svojoj koži, okusi taj kaos taj pritisak.. a tada sudi, tada reci da je kukavica koja se ne zna nositi s problemima, tada reci da okreće leđa i bježi od nevolje u kojoj se našao. ali i to i je problem, zar ne? zašto bi razmišljao o tuđim problemima kada imam svoje..? nitko se ne odluči na taj čin bez jebenog razloga. to je odluka koju doneseš, odluka za koju znaš da je ispravna.. bez obzira tko si i što si.. učinit ćeš to, jer si preumoran, nemaš snage. a tada će početi pričati o tebi... tražiti razloge i donositi vlastite zakljućke..
Pentagrahm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 14:57   #642
Samoubojstvo je sebičan izlaz iz nemogućnosti podnošenja životnih problema, promjena, nemogućnost podnošenja vlastitih loših emocija, straha, posljedica nekih problema.
Egoizam.
Tada se ne misli o bližnjima, o drugima, o borbi, o nadi, ni o čemu nego samo ja, ja , pa , ja ja.
Vjerski je to isto neprihvatljivo.

Egoizam koji je usredotočen na ono što nemam, ne mogu umjesto na ono što imam, što mogu. Nezrelost u najgorem obliku koja gleda kako da se riješi boli zadajući je onima što ostaju...kako pobjeći da se ne treba suočiti sa životom, ne mareći ni za čije emocije, za realnost.
Potreba za samoubojstvom je...pretjerivanje i razmaženost.
Gubitak realne percepcije na život i prazna duša.
A lijenost da se radi na tome...
Grozno je to reći ali je tako.

To je bijeg...a svaki je bijeg kukavičluk.
Šlus.

Ljudi žive i ne ubijaju se a nemaju krov nad glavom i cijeli život prožive na ulici, u zatvoru nedužni, bez udova, slijepi, gluhi, bez ljubavi, u sobičku ostavljeni od svih bolesni i sami, rade kao robovi, zlostavljani, umiru od gladi, neimaštine , teških bolesti...
Zašto oni ne razmišljaju o samoubojstvo nego se bore kako najbolje znaju ?

http://youtu.be/8a-_6CQf06Q
http://youtu.be/jkrDE5oYjRs

Ne znaš što je život u bijednim paprniatim kolibama Rija, raditi kao roblje 10 sati na dan bez izlaza iz toga, kada ti granate padaju po glavi, kada ne znaš hoćeš li sutra imati za koricu kruha, kada si rođen sa invaliditetom ili mentalnim oštećenjem negdje u bijedi, kada ostaneš siroče u Kongu, kada si teško bolestan od karcinoma i gledaš dijete koje trebaš podići u čovjeka a koje nema nikoga osim tebe....
Samoubojstvo je , po meni, nezahvalnost i razmaženost životom......kada to ogolimo i teški grijeh.
Protiv dara slobodne volje, protiv Boga i života.




Treba se manje baviti sobom a više drugima, humanošću.
Nisam srela a slučajem okolnosti sam srela osobu koja se htjela ubiti a da se bavila humanitarnim radom i proživjela istinske patnje...
Ima tu puno manipulatora, drama queenovaca koji ne mogu podnijeti život jer ne znaju kako živjeti.
Nema opravdanja za samoubojstvo.To je vrh kukavičluka i egoizma.

Prodavanje magle...i u 90% pretjerivanje i čisti egoizam.

Zadnje uređivanje pozitivax : 27.07.2014. at 15:11.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 15:17   #643
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samoubojstvo je sebičan izlaz iz nemogućnosti podnošenja životnih problema, promjena, nemogućnost podnošenja vlastitih loših emocija, straha, posljedica nekih problema.
Egoizam.
Tada se ne misli o bližnjima, o drugima, o borbi, o nadi, ni o čemu nego samo ja, ja , pa , ja ja.
Vjerski je to isto neprihvatljivo.

Egoizam koji je usredotočen na ono što nemam, ne mogu umjesto na ono što imam, što mogu. Nezrelost u najgorem obliku koja gleda kako da se riješi boli zadajući je onima što ostaju...kako pobjeći da se ne treba suočiti sa životom, ne mareći ni za čije emocije, za realnost.
Potreba za samoubojstvom je...pretjerivanje i razmaženost.
Gubitak realne percepcije na život i prazna duša.
A lijenost da se radi na tome...
Grozno je to reći ali je tako.

To je bijeg...a svaki je bijeg kukavičluk.
Šlus.

Ljudi žive i ne ubijaju se a nemaju krov nad glavom i cijeli život prožive na ulici, u zatvoru nedužni, bez udova, slijepi, gluhi, bez ljubavi, u sobičku ostavljeni od svih bolesni i sami, rade kao robovi, zlostavljani, umiru od gladi, neimaštine , teških bolesti...

Treba se manje baviti sobom a više drugima, humanošću.
Nisam srela a slučajem okolnosti sam srela osobu koja se htjela ubiti a da se bavila humanitarnim radom i proživjela istinske patnje...
Ima tu puno manipulatora, drama queenovaca koji ne mogu podnijeti život jer ne znaju kako živjeti.
Nema opravdanja za samoubojstvo.To je vrh kukavičluka i egoizma.
Prodavanje magle...
...ovaj upis govori samo o tvojoj neobrazovanosti vezano uz temu te plitkoći... intuitivnoj, intelektualnoj i emocionalnoj.

Tako olako i poopćavajuće govoriti o nečemu tako ozbiljnom, a što se uopće ne razumije, uistinu je vrh egoizma i plitkoumnosti.

Poznavao sam neke ljude koji su se ubili i ovakvo pljuvanje od strane površnih, plitkoumnih i emocionalno tupih... zaista me iritira kao rijetko što... pa mi je sasvim svejedno hoću li dobiti karton ili neću...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.07.2014., 15:26   #644
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
...zaista me iritira kao rijetko što... pa mi je sasvim svejedno hoću li dobiti karton ili neću...
Znam.
Istina i sve što se gura pod tepih uvijek iritira strašno.....jer boli i peče.
No kažu da istina oslobađa.

Posjeti jednom onkološki dječji odjel ili hospicije za starce, napuštene, umiruće i teško bolesne....

Samoubojstvo je nezreo izlaz iz problema koji su uglavnom predimenzionirani.
To je kukavičluk.Treba ostati i boriti se do kraja...to je hrabro, to je teško, tome se treba diviti.
Uz svu onu umiruću, zarobljenu u robovski rad, zlostavljanu, sakaćenu djecu mnoga su samobiojstva samo vid emotivne nezrelosti i razmaženosti u svom najgorem obliku.
Treba reći da hrabrosti da se ostane i promijeni život, promijeni sebe.
Ne kukavičluku.
To je tak.
Mislim da to znaš ....vidi se koliko te istina boli.

Lakše je u laž sakriti i zakopati bol...naći lažna opravdanja.

Samo mi smo ljudi takvi, teško nam je priznati istinu.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:47   #645
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Znam.
Istina i sve što se gura pod tepih uvijek iritira strašno.....jer boli i peče.
No kažu da istina oslobađa.
Zato sam si i dopustio izreći onako otvoreno, da ne izguram pod tepih...

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Posjeti jednom onkološki dječji odjel ili hospicije za starce, napuštene, umiruće i teško bolesne....
Jesam. Da imaš veze s temom, znala bi da to nema veze s temom.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samoubojstvo je nezreo izlaz iz problema koji su uglavnom predimenzionirani.
To je kukavičluk.Treba ostati i boriti se do kraja...to je hrabro, to je teško, tome se treba diviti.
Olako pisanje o onomu što se ne razumije, to je nezrelo.
Osobno sam poznavao dva čovjeka koja su se ubila i znam da je tvoje pisanje neodgovorno i nezrelo i da nema veze s njima, nihovim životima (a pišeš poopćeno)... i izravan mi je dokaz o tome da ti ne znaš o čemu govoriš.



Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne kukavičluku.
To je tak.
Mislim da to znaš ....vidi se koliko te istina boli.
Da, budući da sam poznavao ljude koji su se ubili, znam da činjenica da ih više nema - boli, a ovo što ti radiš - iritira.



Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Lakše je u laž sakriti i zakopati bol...naći lažna opravdanja.
Zašto to činiš, onda... čemu ta površna i lažna tumačenja? Zašto se ne informiraš o onome o čemu pišeš, barem onda kad je ovako ozbiljna tema u pitanju?

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samo mi smo ljudi takvi, teško nam je priznati istinu.
Jest, a trebala bi poći od sebe... jer lako je olako sipati ovakve fraze i ovako pristupiti temi...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 27.07.2014. at 20:32.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:57   #646
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samoubojstvo je sebičan izlaz iz nemogućnosti podnošenja životnih problema, promjena, nemogućnost podnošenja vlastitih loših emocija, straha, posljedica nekih problema.
Egoizam.
Tada se ne misli o bližnjima, o drugima, o borbi, o nadi, ni o čemu nego samo ja, ja , pa , ja ja.
Vjerski je to isto neprihvatljivo.
Što je s nekim tko nema više nikoga, nema više bližnjih odnosno pogine joj jedina bliska osoba? Jedina osoba koju je voljela i jedina osoba zbog koje je živjela?

I šteta za vjeru.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:15   #647
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post

Zašto to činiš, onda... čemu ta površna i lažna tumačenja? Zašto se ne informiraš o onome o čemu pišeš, barem onda kad je ovako ozbiljna tema u pitanju?


Jest, a trebala bi poći od sebe... jer lako je olako sipati ovakve fraze i ovako pristupiti temi...
Lako je odustati, lako je pobjeći...kukavice uvijek bježe.
Jedno je bježati od neke glupe situacije ali je drugo samoubojstvo kao rješenje svih problema.
Daj da ti objasnim zakaj je meni samoubojstvo egoizam iako znam da nisu svi ljudi dovoljno jaki niti zreli...razumijem da kada to učini jako mlad i nzreo čovjek koji nema iskustva ni zrelosti ili je emotivno nestabilan ali odrasla osoba ? Nema opravdanja.

Moja je mama 10 godina, pazi 10 punih godina trpjela žive rane na nozi..mrtvu raspadajuću nogu na živom tijelu.Ranu cijele potkoljenice koja je odumirala na lijevoj ...ii bolove koje je samo morfij ili u slabijem stanju tramadol rješavao.
Žive rane na kojima se pojavilo mrtvo tkivo , nekroza.
Nekroza je crno mrtvo tkivo koje se treba skidati.To se inače radi u bolnici.
Koja se trebala čistiti svaki drugi dan, doslovno guliti po centimetar.Bolovi za urlanje..vikala je jer joj je bilo lakše.Da bi susjedi rekli kako mora da je se muči.
Znaš li uopće kako je bolno tu nekrozu ćistiti...strašno zna boljeti.
A čovjek ionako od svega toga ne možeš spavati , ne može hodati.
Nije ju odrezala nego sam napravila sve da tu nogu spasim.sve što sam mogla.
Doktori tvrdili vene a bila su arterije i cirkulacija.
Onda su joj odrezali tu nogu....pomoći nije bilo.
Rehabilitacija, mučenje sa protezom itd.Zatim se sve slijedećih ponovilo slijedećih nekoliko godina sa drugom nogom.
Nema izlaza, bol je nepodnošljiva, čišćenje svakodnevno.Bol kakvu ne možeš zamisliti.Noga mrtvaca koja se raspada na živom čovjeku.Neke stvari ne mogu ni pisati što je pšroživljavala koliko su užasne i nekome gadljive.A već je bila bez jedne noge...
Psihički je to jako teško podnijeti.
Nije se predavala.
Da bi joj odrezali i i drugu nogu.Ostala je bez obje noge.
Manje više zadnjih 10 godina bila je vezana za kuću.
Nije kukala, nije plakala pred svima ni izvodiola predstave, nije razmišljala o smaoubojstvu, nije se predavala, do kraja i uvijek optimistična, sklona šali i zafrkanciji..vjerujem da je plakala u samoći.Znam da se molila iako nije bila neki praktični vjernik...

Znala joj je u posjetu doći rođena sestra i umjesto da je bodri ona gadljivo okrene glavu pa nariče, plače, cvili jadna ti jaaadna...
Nije se mama ubila.
Zbog mene..jer me je voljela, jer sam ju trebala.
Zato jer se kukavice ubijaju.
Nije htjela meni nanijeti bol a niti počiniti tako težak grijeh.
Bila je borac.Do karaja je inzistirala da se sam brine o sebi koliko može.
Ne znam bi li ja mogla takva biti.Iskreno ne znam. Sumnjam.

O da i ja osobno imam puno gore priče u svom životu koje sam prošla, od raznih lažnih narikača i cvilidreta, pa se nisam ubila.
a zašto smatram samoubojstvo kukavičlukom ?
Znam u familiji osobu koja je emotivno uništila dijete i obitelj jer se redovito godinama, svaki mjesec čim bi se pojavio neki bezazleni problemčić išla "ubijati" a da se nikada nije ni ozilijedila.
Ako ne bi dobila novu stvar, ako bi joj netko rekao da nešto napravi ili bi joj bilo dosadno.
Vječni pokušaj ucjene i manipulacije, privlačenja pažnje.
Juri hitna, nju se vozi, svi trčkaraju oko nje...ah koji šou.
Sve dok nije naišla na rijetko inteligentnog psihijatra koji je to sve drugačije prišao jer je shvatio da je to samo manipulacija, bezosjećajnost i egoizam.
Pa porazgovarao sa godinam izmučenom familijom i poduzeo neke ozbiljne nmjere.
Onda je to shvatila i obitelj i prestala plesati kako je ta osoba svirala...nema drame i vubil se bum...
Što se dogodilo ?
Više se ne "ubija " Nema koristi, posljedice bi bile gadne i nema reflektora...nitko ne trza na cirkus sa ubijanjem.
Gledjući koje posljedice je to ostavilo na djetetu te osobe....prezirem svakoga tko to radi ili pokušava napraviti.
Ozbiljno ili fejk.
Zato kaj je to uvijek egoistični čin.


Samoubojstvo je prezir prema životu, egoizam i prezir prema Stvoritelju...kukavičluk najgore vrste jer ostavlja druge u boli.
Uzmak i bijeg.Nema za to opravdanja...samo izgovori.

A najgore što znam ljude koji su se ubili zbog privremenih problema a znam one koji se bore dan po dan za život sa stvarima koje prelaze ljudsko strplje nje i snagu.
Stvar karaktera i egoizma.Najlakše je pobjeći u smrt.
No smrt nije kraj..time duša ne rješava ništa.
Treba se okrenuti, ostati i suočiti sa svojim strahom, boriti se do kraja.
Mnogi u gorim situacijama se bore.
Samoubojstvo ništa ne rješava...i da gledam Božjim očima na to (srećom ne ) takvi meni ne bi dobro prošli.

Zadnje uređivanje pozitivax : 27.07.2014. at 21:48.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:13   #648
obuj tuđe cipele, gledaj tuđim očima.. kakav svijet vidiš?
egoizam? tuđa bol...? iskusi, pa sudi.
Pentagrahm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:37   #649
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samoubojstvo je prezir prema životu, egoizam i prezir prema Stvoritelju...kukavičluk najgore vrste jer ostavlja druge u boli.
Uzmak i bijeg.Nema za to opravdanja...samo izgovori.

Samoubojstvo ništa ne rješava...i da gledam Božjim očima na to (srećom ne ) takvi meni ne bi dobro prošli.
Ne znam jel gledaš "kroz Božje oči" (teologijom) ili ne, ali takvo pisanje je degutantno. Nitko se ne odlučuje na samoubojstvo iz radosti i sreće, nego iz najtežih razloga, depresije, bezizlazne situacije. Ne kažem da nema mnogo slučajeva, gdje se najgore rješenje moglo izbjeći. Ali kao i kod rata, sklopi se mnogo negativnih stvari, i čovjeka zdrobe okolnosti. Poslije je lako pametovat "da se moglo bolje postupiti".

Je li "dobri intervenirajući Bog" zaslužio da Mu se pljune u lice, ako netko dođe do toga da mora razmišljati o okončanju svoga života?

Da, kad bi postojao.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:06   #650
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samoubojstvo je sebičan izlaz iz nemogućnosti podnošenja životnih problema, promjena, nemogućnost podnošenja vlastitih loših emocija, straha, posljedica nekih problema.
Egoizam.
Samo floskula. Egoizam je rijec kojoj pridajemo negativne karakteristike (sto je u startu pogresno i proizvoljno mjesanje psiholoskih i kolokvijalnih znacenja i asocijacija) pa onda povezivanje ponasanja kojeg iz drugog razloga (uglavnom interiorizirane vjerske indoktrinacije) smatramo negativnim sa takvim terminom sluzi kao propagandni pokusaj ocrnjivanja samog tog ponasanja.

naravno da je egoizam. Egoizam je takodjer i kod onoga koji odluci ne pociniti samoubojstvo. Egoizam je i kod vjernika koji to smatra neispravnim - jer mu je netko rekao, koga treba slijedit jer ce slijdjenje tih pravila biti dobro - opet za njega (u ovom ili buducem zivotu). Cak je prilicno djetinjat i nezreo egoizam koji se svodi na nastojanje udovoljavanja velikog apstrahiranot roditelja u liku Boga.

Eventualno mozemo reci da nije egoistican cin kada netko odustane od samoubojstva zbog drugih, recimo djece koja su o toj osobi ovisna. Iako je i to upitno jer kao drustvena bica svoju dobrobit u sirem smislu vezemo uz zajednicu i kao jedinka i kao genetska informacija koju imamo biolosku potrebu prenositi dalje (posebno kada se o potpmstvu radi), pa su i ti osjecaji vezanosti i odgovornosti u zajednici u krajnjoj liniji isto egoizam.

Ziva osoba uvijek nuzno ima ego i djeluje iz njega i zbog njega (u velikoj mjeri), osoba bez ega je biljka, osoba "ostecenog" ega je psihicki bolesnik, stoga je pricati o nekom negativnom zlom egoizmu i koristiti ga kao jeftini nacin povrsne propagandne difamacije necega cemu se u osnovi ideoloski protivimo dosta isprazno.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:35   #651
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Samoubojstvo je sebičan izlaz iz nemogućnosti podnošenja životnih problema, promjena, nemogućnost podnošenja vlastitih loših emocija, straha, posljedica nekih problema.
Egoizam.
de zezaš da je egoizam!

Što bi statistika pokazala, jesu li samoubice doista nužno egocentrici?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 15:47   #652


Koliko je točno prosudite sami.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 16:04   #653
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post


Koliko je točno prosudite sami.
Tužna istina ali istina....
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:18   #654
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post


Koliko je točno prosudite sami.


Svaki komentar je suvišan.. uistinu.
Pentagrahm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 09:47   #655
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Lako je odustati, lako je pobjeći...kukavice uvijek bježe.
Ili ostaju živjeti.
Pričaš napamet i naučen tekst jer je tako valjda zgodnije misliti.
Misliš da ne postoje kukavice među vjernicima, a tu prvo spadaju kukavice koje se boje Božje kazne?

A drugo, probaj se ubiti pa ćeš vidjeti kako je 'lako', nagon za preživljavanjem je prejak.
Samoubojice su prvenstveno pomaknutog stanja svijesti, nikakvi sebičnjaci ni izvoljevatori.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:20   #656
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A drugo, probaj se ubiti pa ćeš vidjeti kako je 'lako', nagon za preživljavanjem je prejak.
Samoubojice su prvenstveno pomaknutog stanja svijesti, nikakvi sebičnjaci ni izvoljevatori.
Upravo to. Iako postoje različiti uzroci koji navedu čovjeka na tako nešto, jedan od njih može biti posljednji pokušaj poziva u pomoć, koji okolina ne prepozna u datom trenutku i ne razumije (obično iz neiskustva ili zatvaranja očiju pred činjenicama), tako da je pisanje ovakvih generalizacija na ovoj temi ne samo prazna floskula već i opasno. Ne moraju ljudi znati sve, ali kada pišu o nekim osjetljivim temama, poželjno je informirati se prije toga, barem u osnovi.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:40   #657
Svaki čovjek ima pravo odlučiti želi li prihvatiti darove božje. u protivnom su mu darovi nametnuti a namet nije "ljubav". Tako da bi pravo na samoubojstvo trebalo biti jedno od ljudskih prava. Samo despotski mentalitet poput dogmatski-katoličkog može negirati takvu slobodu izražaja ljudskog bića.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 10:52   #658
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Upravo to. Iako postoje različiti uzroci koji navedu čovjeka na tako nešto, jedan od njih može biti posljednji pokušaj poziva u pomoć, koji okolina ne prepozna u datom trenutku i ne razumije (obično iz neiskustva ili zatvaranja očiju pred činjenicama), tako da je pisanje ovakvih generalizacija na ovoj temi ne samo prazna floskula već i opasno. Ne moraju ljudi znati sve, ali kada pišu o nekim osjetljivim temama, poželjno je informirati se prije toga, barem u osnovi.
Istina, i nemaš pojma koliko si u pravu.
Pentagrahm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:01   #659
@pozitivax
Uopće ne znam od kud da krenem....
Kako si samo lako prozvala hrpu ljudi kukavicama, kao da imaš monopol na bol, pa poznaješ svaku vrstu ljudske patnje iz iskustva.
Veliš promatrala si mamu sa živim ranama na nozi, hm stavi te rane i na drugu nogu, na ruke, lice i svukud po tijelu djeteta od 2 mjeseca i nek tako bude sljedećih 15 godina.
Veliš da prematanje tih rana boli, a ja ti kažem da više boli kad imaš 6 godina i ujutro moraš otkeljit jastučnicu sa lica, pod mlazom tople vode.
Ja sam svoje prvo oproštajno pismo napisala sa 8 godina, dok još nisam ni znala da se to tak zove, sa ljubičastom bojicom.
Ajd mi reci da sam kukavica, ajde daj....
six feet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 11:42   #660
Mora da se pozitivax užasno osjeća od ovakvih silnih komentara koji se ne slažu sa time što je napisala. I mrzim druge navesti da se još gore osjećaju, ali potpuno se slažem sa takvim komentarima. Ljudi koji takve stvari pišu su površni i nisu se informirali ni o osnovnim stvarima, da ne kažem koliko je, kako je to Soul sister napisala, uopće opasno ovakve gluposti pisati. Zamisli si npr. da netko tko je suicidalan dođe ovdje i pročita takve stvari i da dobije još gori dojam toga koliko ga okolina osuđuje i nerazumije.

Onima koji razmišljaju na onakav način o samoubojstvu imam samo jednu stvar za reči - sram vas bilo.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.