Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 09:49   #21
jel zna možda netko jel se ovo može "užicat" ili samo se može dobiti ako ti ponude

EDIT: kontaktirao ih i ne može

Zadnje uređivanje Togo : 23.10.2013. at 10:30.
Togo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 17:19   #22
Ne može se 'užicat', ide kompjuterskom obradom kreditne sposobnosti...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:15   #23
Zanima me ima li netko nedavna iskustva sa PBZ brzom pozajmicom? I jeste li uzimali osiguranje od neplaćanja uzrokovanog bolesti ili otkazom.
Koliko sam čitala u uvijetima osiguranja mislim da mi se to ne isplati ali ne znam kakva su iskustva. Osobno mislim da su sve te osiguravajuće kuće obični prevaranti i ako nije nužno ne uzimam nikakvo osiguranje.

Ovo je izračun koji sam dobila na stranici internet bankarstva:

Iznos pozajmice u kunama prema srednjem tečaju HNB-a 40.000,00 HRK
Iznos mjesečnog anuiteta 1.275,72 HRK
Trošak odobrenja, plaća se iz iznosa pozajmice, 0.3% 120,00 HRK
Iznos pozajmice koji se isplaćuje na račun za prijenos 39.880,00 HRK
Efektivna kamatna stopa (EKS) 9.83 %
Osiguranje otplate pozajmice Ne

Imam već jedan nenamjenski kredit gdje mi je EKS 8,47%
Kod brze je kamatna veza ali troškovi obrade kredita su jako mali i ne moram se zezati s papirima.
Što mislite, isplati li mi se više uzimati još jedan nenamjenski ili brzu pozajmicu?

Hvala unaprijed na komentarima i odgovorima.
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:53   #24
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Kod brze je kamatna veza ali troškovi obrade kredita su jako mali i ne moram se zezati s papirima.
Ovo i jest jedina prednost brze pozajmice.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:50   #25
Stvarno to nitko nije iskoristio? Nikakva iskustva novijeg datuma?
scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 01:14   #26
Ja sam uzeo bez osiguranja, novac ti je odmah prilikon autorizacije tokenom plasiran na racun, ako gledas vrijeme kao neprocijenjivi resurs onda definitivno brza pozajmica, ne moras nikuda ic niti cekat lova ti je na racunu nakon 2 klika misem!
Brza pozajmica se ne tretira kao kredit te ti se naplacuje prijevremena naknada ukoliko prije zelis zatvorit za razliku od kredita!


Sent from my Nokia 820 using Tapatalk
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 09:37   #27
Kako to misliš ne tretira se kao kredit ? Pa u naknadama za kreditno poslovanje http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=36294 je navedena i tu piše da nema naknada za prijevremene otplate kredita .
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:01   #28
ne tretira se po zakonu o kreditima u kojem je ukinuta naknada za prijevremeno zatvaranje ... možda su je ukinuli i za pozajmice ali ja ne vidim u tom troškovniku da se spominje išta za prijevremeno zatvaranje pozajmice .... imaš ugovor online pa pročitaj u njemu!
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 18:59   #29
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo bez osiguranja, novac ti je odmah prilikon autorizacije tokenom plasiran na racun, ako gledas vrijeme kao neprocijenjivi resurs onda definitivno brza pozajmica, ne moras nikuda ic niti cekat lova ti je na racunu nakon 2 klika misem!
Brza pozajmica se ne tretira kao kredit te ti se naplacuje prijevremena naknada ukoliko prije zelis zatvorit za razliku od kredita!
Pogledala sam PBZ stranici okvirni izračun za podizanje auto kredita i tamo je navedena EKS 10,06% i ukupna godišnja kamatna stopa (promjenjiva) od 7,01%.

Ne razumijem što znači koja?

I što im ovo dođe?
"Parametar promjenjivosti kamatne stope (ovisi o izboru klijenta)
6M NRS1 za EUR (aktualna vrijednost 2,77% godišnje)
6M EURIBOR (aktualna vrijednost 0,305%, godišnje)"

scarlett2154 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 03:02   #30
Eks je efektivna kamatna stopa, pokazuje koliko tebe kredit zapravo kosta. 6M ovi su referentne kamatne stope koje su dio promjenjive kamatne stope utvrdjene na medjunarodnom trzistu!

Sent from my Nokia 820 using Tapatalk
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:24   #31
Quote:
scarlett2154 kaže: Pogledaj post
Stvarno to nitko nije iskoristio? Nikakva iskustva novijeg datuma?
hej jesi li odlučila vezano uz brzu pozajmicu?
Ja sam danas bila u PBZ u i iznos od 45.000 kuna kada usporediš troškove nenamjenskog kredita + trošak javnog bilježnika i razlika u kamatnoj stopi, na kraju ti dođe skoro na isto.
Na temelju današnjeg proučavanja ne bih rekla da je brza pozajmica skuplja od nenamjenskog kredita za ovaj iznos.
Ako netko ima nešto za dodati ili nesto novo za otkriti vezano uz ovo i neke skrivene cake vezano uz brzu pozajmicu molim da napiše, ja bih se danas trebala odlučiti brza pozajmica ili nenamjenski kredit
wierd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:27   #32
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ovo i jest jedina prednost brze pozajmice.
poanta je da kad usporediš trošak obrade kredita koji je kod nenamjenskog kredita 1,30 % plus trošak javnog biježnika par sto kuna, a kod brze pozajmice 0,30% bez troška javnog bilježnika, ispada brza pozajmica bolja opcija jer dođeš na isto, nisi vezan uz eur kao kod nenamjenskog kredita, brza pozajmica je u kunama....
wierd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:04   #33
Brza pozajmica se definitivno više isplati od nenamjenakog.
Kao što ste već rekli, nije potrebna solemnizacija tako da su troškovi manji, a i nema natezanja s papirima, listama itd.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:05   #34
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Brza pozajmica se definitivno više isplati od nenamjenakog.
Kao što ste već rekli, nije potrebna solemnizacija tako da su troškovi manji, a i nema natezanja s papirima, listama itd.
hvala na potvrdi, sutra moram odlučiti pa sam htjela još provjeriti da li postoji neka caka.....lp
wierd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 22:39   #35
Nema nikakve cake, bez brige.
I zaboravila sam napisati da nisu potrebni nikakvi instrumenti osiguranja za brzu pozajmocu, tipa stambena štednja, riziko police itd.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 23:11   #36
Na temelju čega se dodijeljuju te brze pozajmnice?
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 08:53   #37
Quote:
AnđeliČakovec kaže: Pogledaj post
Na temelju čega se dodijeljuju te brze pozajmnice?
na temelju urednog dosadašnjeg poslovanja i visine primanja....
wierd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:21   #38
Quote:
wierd kaže: Pogledaj post
na temelju urednog dosadašnjeg poslovanja i visine primanja....
Dal oni brze pozajmice nude mjesečno, godišnje ili kako?
Jel netko ovih dana dobio ponudu za takvu pozajmicu?
RadosnaJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:36   #39
Meni ponuda stoji stalno (negdje od početka ljeta)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 02:40   #40
Ekipa ovo i mene zanima.
Već mi jedno 3-4 mjeseca stoji obavijest da imam pravo na Brzu pozajmicu do 45.000 kuna. Kako bih si kupio auto, mislim da bi mi ovo jako dobro došlo.
Išao sam na onaj izračun pozajmice i digao bih 30.000kn s rokom otplate 48 mjeseci. Rata mi je 750kn, dok je EKS 9.78 %.

Koliko ću ja njima ustvari morati vratiti kroz tih 48 mjeseci? po mom izračunu izađe da im vraćam oko 36.000,00kn. Jesam dobro to povezao i izračunao? Ili vraćam puno više od toga?

Ne bih se htio zaletjeti i uzeti tu pozajmicu od 30.000 da na kraju vratim duplo više, to ne bih.

I zanima me još, uzeti ili ne ono osiguranje od otplate kredita od otkaza i sl. izađe me 850kn na ovaj iznos.

Jel netko uzimao tu pozajmicu, da čujem iskustva i sl.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.