Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo
Korisničko ime
Lozinka

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država! Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2006., 20:18   #21
kenove tablice
Banned

kenove tablice Avatar

Registracija: Nov 2005.
Quote:
johnny_b_good kaže:
Ne može napisati žalbu, jer se na mandatne prekršajne kazne koje određuje policija izjavljuje prigovor, a ne žalba.

A prigovor MOŽE biti bez ikakvog obrazloženja i bez ikakvog pozivanja na zakon, i sigurno neće biti odbijen jer nema obrazloženja, već će se provesti redovan postupak.

E sad kas sam objasnio pravnu stranu, da prijeđem na moralnu.

Ako si mogao biti faca i voziti pod utjecajem alkohola, onda budi faca i plati kaznu, jer i sam dobro znaš da si napravio pizdariju.

Kako nemaš para za kaznu, a imaš za izaći vani i popiti?
razumijem te i u načelu se slažem s tobom. ali situacija je takva da sam slavio vlastiti rođendan na koji nisam kanio ići autom al eto zakasnio sam na bus. na povratku me zaustavila policija. vozio sam najnormalnije ne ugrožavajući nikoga, što je potvrdio i murjak. zato sam se i mogao odvesti do doma umjesto da prespavam u stanici...

u pravilu ne vozim pijan a i kad popijem pa sjednem za volan, samo vozim opreznije, nikako lošije. nikad se nisam baš satrao od alkohola pa išao vozit. to je naravno individualno da meni alkohol gotovo ne utječe na motoričke sposobnosti i ne možebiti regulirano zakonom, to razumijem.
kenove tablice is offline  
Old 23.04.2006., 20:22   #22
Katrin
.

Katrin Avatar

Registracija: Nov 2003.
Quote:
johnny_b_good kaže:
Ne može napisati žalbu, jer se na mandatne prekršajne kazne koje određuje policija izjavljuje prigovor, a ne žalba.

A prigovor MOŽE biti bez ikakvog obrazloženja i bez ikakvog pozivanja na zakon, i sigurno neće biti odbijen jer nema obrazloženja, već će se provesti redovan postupak.

E sad kas sam objasnio pravnu stranu, da prijeđem na moralnu.

Ako si mogao biti faca i voziti pod utjecajem alkohola, onda budi faca i plati kaznu, jer i sam dobro znaš da si napravio pizdariju.

Kako nemaš para za kaznu, a imaš za izaći vani i popiti?
ispricavam se, nije zalba nego prigovor, mea culpa
ali ipak mislim da ako pise prigovor na prekrsajni nalog da se tu poziva na zakon i pise obrazlozenje. vidjela sam hrpu tih prigovora i svi su bili takve forme
Katrin is offline  
Old 23.04.2006., 20:23   #23
johnny_b_good
Srerm puno i serem svima

johnny_b_good Avatar

Registracija: Dec 2004.
Quote:
kenove tablice kaže:
razumijem te i u načelu se slažem s tobom. ali situacija je takva da sam slavio vlastiti rođendan na koji nisam kanio ići autom al eto zakasnio sam na bus. na povratku me zaustavila policija. vozio sam najnormalnije ne ugrožavajući nikoga, što je potvrdio i murjak. zato sam se i mogao odvesti do doma umjesto da prespavam u stanici...

u pravilu ne vozim pijan a i kad popijem pa sjednem za volan, samo vozim opreznije, nikako lošije. nikad se nisam baš satrao od alkohola pa išao vozit. to je naravno individualno da meni alkohol gotovo ne utječe na motoričke sposobnosti i ne možebiti regulirano zakonom, to razumijem.
Ok, bitno je da razumiješ da si napravio sranje, pa ti onda mogu dati i još poneki savijet.

Vozačku si popušio i to je sigurno. Vožnja pod utjecajem alkohola je jedini slučaj prdviđen zakonom kada ti sudac za prekršaje ne može izreći blažu kaznu od one propisane zakonom.

Pritome mislim na sigurnosnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom, ilitiga oduzimanja vozačke.

Novčana kazna može biti ublažena po slobodnoj procjeni suda, ako si student, nemaš stalnih primanja ni imovine, te se radi o prvom prekršaju.
Old 23.04.2006., 20:29   #24
johnny_b_good
Srerm puno i serem svima

johnny_b_good Avatar

Quote:
katrin kaže:
ispricavam se, nije zalba nego prigovor, mea culpa
ali ipak mislim da ako pise prigovor na prekrsajni nalog da se tu poziva na zakon i pise obrazlozenje. vidjela sam hrpu tih prigovora i svi su bili takve forme
Obično ljudi znaju staviti i nije nikakav problem ako staviš. Međutim ako ne znaš šta bi napisao slobodno pustiš bez ikakvog obrazloženja, eventualno predložiš svoje saslušanje, i obavezno predložiš ukidanje prekršajnog naloga.

Imaš ti masu sudaca joi ti znaju odbacili prigovor i bez pokretanja postupka, jer im iz prigovora se čini da ti je jedini cilj odugovlačenje postupka, pa da te skrešu odma na početku odbace prigovor. Kada je bez obrazloženja onda to ne mogu napraviti.
Advertisement

Advertisement
Old 23.04.2006., 20:44   #25
kenove tablice
Banned

kenove tablice Avatar

Quote:
johnny_b_good kaže:
Ok, bitno je da razumiješ da si napravio sranje, pa ti onda mogu dati i još poneki savijet.

Vozačku si popušio i to je sigurno. Vožnja pod utjecajem alkohola je jedini slučaj prdviđen zakonom kada ti sudac za prekršaje ne može izreći blažu kaznu od one propisane zakonom.

Pritome mislim na sigurnosnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom, ilitiga oduzimanja vozačke.

Novčana kazna može biti ublažena po slobodnoj procjeni suda, ako si student, nemaš stalnih primanja ni imovine, te se radi o prvom prekršaju.
a čuo sam za slučajeve kod kojih su ljudi ranije dobili natrag vozačku je rim ona treba zbog prirode posla kojim se bave. e sad, to nije moj slučaj ali ako je to točno, onda možda postoji nada i da mi sudac progleda kroz prste? ili nema baš nikakve nade?

a kakva je situacija s bodovima? jel mi sudac može ne odrediti kaznene bodove?

što se novčane kazne tiče, oko toga se najmanje brinem... ako mi ju smanje onda ju možda platim, ako ne, ništa. natjerati me ne mogu. drage volje ću u zamjenu odraditi par sati dobrovoljnog rada.
Old 23.04.2006., 20:53   #26
kenove tablice
Banned

kenove tablice Avatar

e i još jedna stvar.

vozačka mi je oduzeta na 3 mjeseca, ali mi je rečeno da ju dođem pokupiti u policijsku postaju 72 sata nakon što su me zaustavili. kako to?
Old 23.04.2006., 20:59   #27
johnny_b_good
Srerm puno i serem svima

johnny_b_good Avatar

Članak 299.
(1) Izvršenje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom može se odgoditi na određeno vrijeme, osim za prekršaje iz članka 199. ovoga Zakona, ako tijelo koje je izreklo zaštitnu mjeru utvrdi da se, prema okolnostima u kojima je prekršaj počinjen i prema ponašanju počinitelja nakon počinjenog pre*kršaja, a s obzirom na njegovo ranije ponašanje u prometu, može očekivati da on i bez izvršenja te mjere neće ubuduće činiti prekršaje u prometu na cesti.

(2) Tijelo koje vodi prekršajni postupak, profesionalnim vozačima, instruktorima vožnje ako bi se bezuvjetnim izricanjem zaštitne mjere ugrozila njihova egzistencija, odgodit će izvršenje zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilom određene vrste ili kategorije, osim za prekršaje iz članka 199. ovoga Zakona uz uvjet da počinitelj prekršaja u određenom roku, koji ne može biti kraći od jedne ni duži od dvije godine, ne počini drugi prekršaj iz ovoga Zakona za koji se može izreći zaštitna mjera.

Članak 199. se odnosi na vožnu pod utjevajem alkohola tako da sigurno nema nikakve šanse da izbjegneš gubitak vozačke na 3 mjeseca.

Kazneni bodovi će ti biti izrečeni jer nema nikakvog objektivnog razloga da ne budu.

Novčanu kaznu koja će ti biti odmjerena ako ne platiš zamijeniti će kazna zatvora i to po principu da podijeliš ukupnu novčanu kaznu sa prosječnim dnevnim dohodkom u RHpa dobiješ kolko dana moraš u zatvor.
Old 23.04.2006., 21:01   #28
johnny_b_good
Srerm puno i serem svima

johnny_b_good Avatar

Quote:
kenove tablice kaže:
e i još jedna stvar.

vozačka mi je oduzeta na 3 mjeseca, ali mi je rečeno da ju dođem pokupiti u policijsku postaju 72 sata nakon što su me zaustavili. kako to?
To je zato što ti prekršajni nalog još nije pravomoćan, i dok ne postane pravomoćan ne mogu ti oduzeti vozačku prema tom nalogu, već samo preventivno da te isključe iz prometa, tj. na 3 dana.
Old 23.04.2006., 21:14   #29
Ken
Johnny Rico

Ken Avatar

Registracija: Aug 2003.
Quote:
kenove tablice kaže:
e i još jedna stvar.

Koliko znam po frendu, vratit će ti je a onda čekaš obavijest da im ju natrag doneseš
Old 23.04.2006., 22:10   #30
Neznadar
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2002.
Quote:
kenove tablice kaže:
ne kanim se opravdavati, samo kanim postići da mi kazna bude manja pošto mi vozačka treba
Quote:
kenove tablice kaže:
a čuo sam za slučajeve kod kojih su ljudi ranije dobili natrag vozačku je rim ona treba zbog prirode posla kojim se bave. e sad, to nije moj slučaj ali ako je to točno, onda možda postoji nada i da mi sudac progleda kroz prste? ili nema baš nikakve nade?
Quote:
kenove tablice kaže:
što se novčane kazne tiče, oko toga se najmanje brinem... ako mi ju smanje onda ju možda platim, ako ne, ništa. natjerati me ne mogu. drage volje ću u zamjenu odraditi par sati dobrovoljnog rada.
Prvo kazes da ti vozacka treba, a onda kazes da to nije slucaj. Treba li ti mozda vozacka samo za subotnje izlaske? To ce impresionirati suca.

A kako ti mislis 2000+ kuna kazne zamijeniti za par sati dobrovoljnog rada? Onda je taj rad jako dobro placen, zaradjivat ces vise od nasih tajkuna.

Mozes eventualno odlezati mjesec ili vise dana u buksi, i zbog toga izgubiti godinu na faksu ili dobiti otkaz na poslu i izgubiti mogucnost buduceg zaposljavanja, jer tko ce te zaposliti, ako si odlezao u zatvoru... A zasto si tamo bio neces dobiti ni priliku objasniti... A ti razmisli je li to isplativo...

Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Clanak 199:

(6) Novčanom kaznom od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako ima u organizmu alkohola iznad 0,5 do 1,50 g/kg ili miligrama u litri izdahnutog zraka, izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri mjeseca i odrediti tri negativna boda.

Quote:
kenove tablice kaže:
e i još jedna stvar.

Samo 3 dana, dobro si prosao, moglo je biti i 30 dana. A onda jos 3 mjeseca...

Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Clanak 285:

(1) Policijski službenik će privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz prometa vozača i instruktora vožnje:

1) koji upravlja ili pokuša upravljati vozilom, a u organizmu ima alkohola ili opojnih droga ili ako pokazuje znakove alkoholi­ziranosti (članak 199. ovoga Zakona),
...
(3) Na temelju odredbi stavka 1. ovoga članka, vozačka dozvola se privremeno oduzima dok ne prestanu razlozi zbog kojih je oduzeta, a najduže do 30 dana.
Neznadar is online now  
Old 23.04.2006., 22:30   #31
normalan nick
sensory overstoned

normalan nick Avatar

Registracija: Mar 2006.
Quote:
Neznadar kaže:
Prvo kazes da ti vozacka treba, a onda kazes da to nije slucaj. Treba li ti mozda vozacka samo za subotnje izlaske? To ce impresionirati suca.
naravno da mi treba vozačka, da mi ne treba ne bi nipolagao vozački. ali mi ne treba za obavljanje posla (nisam instruktor vožnje ili dostavljač). ne, treba mi i za izlaske petkom, a i srijedom znam izać

Quote:
Neznadar kaže:
A kako ti mislis 2000+ kuna kazne zamijeniti za par sati dobrovoljnog rada? Onda je taj rad jako dobro placen, zaradjivat ces vise od nasih tajkuna.
ma da radim i mjesec dana nema problema

Quote:
Neznadar kaže:
Mozes eventualno odlezati mjesec ili vise dana u buksi, i zbog toga izgubiti godinu na faksu ili dobiti otkaz na poslu i izgubiti mogucnost buduceg zaposljavanja, jer tko ce te zaposliti, ako si odlezao u zatvoru... A zasto si tamo bio neces dobiti ni priliku objasniti... A ti razmisli je li to isplativo...
sumnjam da mogu dobit mjesec dana al ako je oko pet dana to bi se dalo podnijet
normalan nick is offline  
Old 23.04.2006., 22:31   #32
normalan nick
sensory overstoned

normalan nick Avatar

Quote:
johnny_b_good kaže:
To je zato što ti prekršajni nalog još nije pravomoćan, i dok ne postane pravomoćan ne mogu ti oduzeti vozačku prema tom nalogu, već samo preventivno da te isključe iz prometa, tj. na 3 dana.
a kad postane pravomoćan? oću li se u međuvremenu moć vozit?
normalan nick is offline  
Old 23.04.2006., 22:33   #33
normalan nick
sensory overstoned

normalan nick Avatar

Quote:
johnny_b_good kaže:
Članak 199. se odnosi na vožnu pod utjevajem alkohola tako da sigurno nema nikakve šanse da izbjegneš gubitak vozačke na 3 mjeseca.

Kazneni bodovi će ti biti izrečeni jer nema nikakvog objektivnog razloga da ne budu.

Novčanu kaznu koja će ti biti odmjerena ako ne platiš zamijeniti će kazna zatvora i to po principu da podijeliš ukupnu novčanu kaznu sa prosječnim dnevnim dohodkom u RHpa dobiješ kolko dana moraš u zatvor.
Hvala puno na ovim informacijama.

izgleda da ću morat na more bez vozačke

za kaznene bodove... ako netko ima vezu u mupu nek mi se javi

a za ovo treće, postoji li mogućnost dobrovoljnog rada?

koliki je prosječni dnevni dohodak?
normalan nick is offline  
Old 23.04.2006., 22:36   #34
johnny_b_good
Srerm puno i serem svima

johnny_b_good Avatar

moći ćeš normalnovozit dok ne dobiješ poziv da predaš vozačku.

Ako ne podneseš prigovor u roku od 8 dana o dana kad ti je uručen prigovor, prigovor postaje pravomoćan tako da se znaš računati.

Postoji mogućnost zamjene kazne zatvora za dobrotvorni rad ako to tražiš i ako to sud dozvoli.

Nemam pojma kolki je prosječni dnevni dohodak u RH ali ne vjerujem da je više od 200-tinjak kuna.
Old 23.04.2006., 22:40   #35
Neznadar
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2002.
Quote:
normalan nick kaže:
sumnjam da mogu dobit mjesec dana al ako je oko pet dana to bi se dalo podnijet
Da si se svadjao s tipovima i zamjerio si im se, uredno si mogao dobit 30 dana. I nocenje u stanici. Vjeruj mi, znam!
Neznadar is online now  
Old 23.04.2006., 23:01   #36
normalan nick
sensory overstoned

normalan nick Avatar

hvala svima i držte mi fige da šarmiram sutkinju
normalan nick is offline  
Old 28.04.2006., 13:20   #37
Jazon
My Little Underground

Jazon Avatar

Registracija: Jun 2005.
'ajd da mi netko pojasni.

meni su tamo negdje 97/98 vozačku murjaci uzeli na licu mjesta i rekli da mogu po nju tek za tri mjeseca.

Kako je danas?

Uzmu ti vozačku na licu mjesta, ali je nakon 72 sata možeš ponovo podići u policiji. Onda se nastaviš voziti dok te ne pozovu na prekršajni sud gdje ti odrede visinu kazne i na koji rok će ti uzeti dozvolu?

Jesam u pravu ili krivu? Kak' to ide?

Koliko obično prođe vremena dok te ne pozovu na prekršajni sud?
Jazon is offline  
Old 28.04.2006., 14:03   #38
Katrin
.

Katrin Avatar

Quote:
Jazon kaže:
'ajd da mi netko pojasni.

meni su tamo negdje 97/98 vozačku murjaci uzeli na licu mjesta i rekli da mogu po nju tek za tri mjeseca.

Kako je danas?

Uzmu ti vozačku na licu mjesta, ali je nakon 72 sata možeš ponovo podići u policiji. Onda se nastaviš voziti dok te ne pozovu na prekršajni sud gdje ti odrede visinu kazne i na koji rok će ti uzeti dozvolu?

Jesam u pravu ili krivu? Kak' to ide?

Koliko obično prođe vremena dok te ne pozovu na prekršajni sud?
ovisi koliko si pijan kad te zaustave... na licu mjesta mogu uzeti od 24 do 72 sata ili te fino povedu sa sobom da se otrijeznis

osim toga, vise se vozacka ne ostavlja murjacima (nakon odredjenja mjere), nego ti udare zig na b kategoriju, al vozacka ostaje kod tebe.
na sud se ide najranije nakon mjesec dana, nisam cula ni za jedan raniji slucaj.
i da, dok ti na prekrsajnom ne odrede kaznu, dok ne dobijes ljubavno pismo iz policije normalno se vozis.
Katrin is offline  
Old 28.04.2006., 14:14   #39
normalan nick
sensory overstoned

normalan nick Avatar

a čekaj, znači ako mi lupe žig na b kategoriju, mogu normalno vozit motor???
normalan nick is offline  
Old 28.04.2006., 14:18   #40
Katrin
.

Katrin Avatar

Quote:
normalan nick kaže:
a čekaj, znači ako mi lupe žig na b kategoriju, mogu normalno vozit motor???
i bilo koju drugu kategoriju koju imas polozenu
Katrin is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja