Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 18:19   #10281
pozz svima

kroz nekih 2 mjeseca pakiram kofere i putujem u okolicu Karlsruhea pa imam par pitanja...trebam li izvaditi eu vozacku kako bih mogao voziti auto njemackih reg, preporucite mi neku mob mrezu sa kojom ste zadovoljni sto na bonove sto na pretplatu? ovo su samo neka od pocetnih pitanja
slapa is offline  
Old 15.09.2014., 19:31   #10282
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanja: sto ti ti ljudi sto rade u Njemackoj smetaju, niti su skolovali kao ti, niti su imalo krivi za to tvoje stanje u kojem si sada, nikako ti ne stoje na tvom putu, ali ti opet bodu oci.

Spominjes kanale i sl. dali si ikad vidjela neko radiliste, dali si kad recimo u HR vidjela dali tko kopa kanale i sl. u HR se rucno ne kopaju barem 20 god, a u Njemackoj se i ne sjecamo, dali si ti ikad bila u nekoj tvornici u kojoj se nesto proizvodi?.

Kazes mirovina 7000-10 000 kuna, ti ne razumijes cjelu poentu, ti ljudi mogu ostati i u Njemackoj u koju zelis otici, bez da se zajebavaju po HR i da solidno zive, za sve ce se drzava pobrinuti.

Pokusaj nam svima reci, koliko si ti dogurala u svom okruzenju, tvoj status, kolika ti je placa, polozaj u firmi, bilo sto reci, nego samo o casnim ljudima koji tebi ama bas nista nisu naskodili. Citam po tvojim drugima upisima, ti slikas ljude( sto je strogo zabranjeno zakonom), svadjas sa svima i td.
1. Meni je do tvog mišljenja stalo kao do pureće kakice pokraj puta.
2. Ne smetaju mi gastići, smeta mi njihovo napuhano ponašanje.
3. Nisam ti ja dužna ništa objašnjavati.
4. Ja se svađam sa onima koji traže kavgu pa im razveselim dan.
5. Zašto se uplićeš u moje dopisivanje sa forumašem koji je odgovarao na moja pitanja, ne tvoja? (ovo je pitanje na koje ne moraš odgovoriti).

Ciaos!
Upotrazipotrage is offline  
Old 15.09.2014., 19:50   #10283
Quote:
slapa kaže: Pogledaj post
kroz nekih 2 mjeseca pakiram kofere i putujem u okolicu Karlsruhea pa imam par pitanja...trebam li izvaditi eu vozacku kako bih mogao voziti auto njemackih reg, preporucite mi neku mob mrezu sa kojom ste zadovoljni sto na bonove sto na pretplatu? ovo su samo neka od pocetnih pitanja
ne,hrvatska ti jednako vrijedi kao i njemacka...i bilo to ona stara papirnata crvena ili ova nova eu..
Mortiis is offline  
Old 15.09.2014., 20:05   #10284
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Ja tek kad sam došla u Njemačku kupila vanjski hard 500 giga i poslala mužu u Hr i on i kćer na smjenu su ga punili serijama,muzikom i filmovima! Sad skoro što sam tu 2 god prošlo me gledam tv a muziku i tako kod nas u Bolnici stalno puštaju tako da sam se odvikla naše muzike,slušam pretežno radio i skužila sam da sve više slušam baš njemačke pjevače

Blago tebi kad ti je dosta samo radio ja bi bila sretna da mogu stat na tome, ali sam fanatik i moram svaki album skinut od omiljenih izvodaca cim izade a ima ih mali milijon. S druge strane, tek smo nedavno doselili u Njemacku i skuzila sam da su ovdje cd-i dosta jeftini al nismo jos uvijek u "svom" stanu i neda mi se jos sad kupovat linija a i cd-i zauzimaju mjesta i skupljaju prasinu. Jedino rijesenje mi je kupovat mjuzu preko iTunesa


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 15.09.2014., 20:24   #10285
Spotify?
Ako platis mozes i downloadat, inace je streaming, te moras tu i tamo pretrpit reklamu (ako besplatno slusas),
no vise manje je sve kao "na dlanu", a ne moras to nigdje ni "skidat",
napravis svoje liste, samo se ulogiras i "imas"...
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Old 16.09.2014., 01:27   #10286
Quote:
slapa kaže: Pogledaj post
kroz nekih 2 mjeseca pakiram kofere i putujem u okolicu Karlsruhea pa imam par pitanja...trebam li izvaditi eu vozacku kako bih mogao voziti auto njemackih reg, preporucite mi neku mob mrezu sa kojom ste zadovoljni sto na bonove sto na pretplatu? ovo su samo neka od pocetnih pitanja
Pisao sam vec prije jednu-dvije stranice isto al opet cu.neznam zasto ne citate malo unazad forum kad vec imate pitanje.pretplata vodafon definitivno...sto se tice profesionalnosti osoblja,signala i brzine neta i svega.imaju i opciju 4,99 mj koja nema roaminga znaci sve ti je flat di god si u europi.a na bonove ako ti treba za pozive prema hrv Lebara..
yabani46 is offline  
Old 16.09.2014., 10:55   #10287
Quote:
boba_jagoda kaže: Pogledaj post
Spotify?
Ako platis mozes i downloadat, inace je streaming, te moras tu i tamo pretrpit reklamu (ako besplatno slusas),
no vise manje je sve kao "na dlanu", a ne moras to nigdje ni "skidat",
napravis svoje liste, samo se ulogiras i "imas"...
Ma deezer rulez! Tko ne moze bez hrvatske glazbe tamo imas doslovno sve sto izlazi... Tko bi se za 7€ mjesecno uopce natezato sa skidanjem.
osibk is offline  
Old 16.09.2014., 12:37   #10288
Pozdrav, negdje sam pročitao da smijem voziti svoj auto još pola godine nakon što dođem u DE, znate li je li točno? Znate li postoji li neka procedura u vezi toga?
Hvala! I sori ak je bilo, nemam vremena tražiti.
Disco Squirrel is offline  
Old 16.09.2014., 12:54   #10289
Quote:
boba_jagoda kaže: Pogledaj post
Spotify?

Ako platis mozes i downloadat, inace je streaming, te moras tu i tamo pretrpit reklamu (ako besplatno slusas),

no vise manje je sve kao "na dlanu", a ne moras to nigdje ni "skidat",

napravis svoje liste, samo se ulogiras i "imas"...

Hvala ti na hintu! Budem proucila!


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 16.09.2014., 13:12   #10290
Quote:
Disco Squirrel kaže: Pogledaj post
Pozdrav, negdje sam pročitao da smijem voziti svoj auto još pola godine nakon što dođem u DE, znate li je li točno? Znate li postoji li neka procedura u vezi toga?
Hvala! I sori ak je bilo, nemam vremena tražiti.
Ja bih ti savjetovao da procitas nekoliko stranica unazad posto ce ti neki biseri sa grupe napisati da smijes voziti i nakon sto prodje definirani rok.
osibk is offline  
Old 17.09.2014., 11:00   #10291
Dosad sam samo promatrala ali sad moram da se uključim: pun mi je kufer ovih što ružno pričaju o onima koji idu u Njemačku da "babama peru guzice"! Moja mama je ovdje medicinska sestra i radi taj posao pošteno i humano. Brata i mene je odgojila i odhranila tom plaćom jer smo rano ostali bez oca, oboje nas slala na fax, imali smo krov nad glavom i kruh na stolu. Nismo nikada imali malo, ali ni previše. Nema ništa ponižavajuće u tome da se brines za starije jer oni su svoj obol dali kada su bili u snazi i sto sad? Da uvedemo neku eutanaziju jer su oni teret i vise ne trebaju zivjeti? To je human i težak, ali pošten posao i vjerute mi da je jedino ponižavajuće onaj dio kada kod nas medicinske sestre dobiju plaću koja jedva pokriva režije ili kada se kao sada moja mama spremaju u mirovinu, a ta mirovina je mizerna. Tisuću puta mi je rekla da jako žali što osamdesetih nije prihvatila ponudu za rad u Austriji. Molim vas, ne ponižavajte vi svojim postovima i stavovima te žene jer one će jednog dana brinuti i za vas, pa ćete možda tada uvidjeti koika je njihova prava vrijednost i kvaliteta.
PoomPieDoo is offline  
Old 17.09.2014., 18:27   #10292
Jedna informacija za sve ....
SEPA doznaka online sa njemačkog račna u ZABA na tekući račun ...
Uplata do podne ....drugi dan na tekućem računu....ali naknada ZABA za prijem transakcije 7,50 HRK

Doznaka sa njemačkog računa preko ZABA poslovnice u Frankfurtu, uplata do podne, drugi dan na deviznom računu u ZABA ...naknada 0,99 HRK

Prijenos sa vlastitog deviznog računa na tekući ...bez naknade i u oba slučaja primjenjue vrlo aktualni tečaj koji imam i app na androidu!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 17.09.2014., 23:41   #10293
Quote:
PoomPieDoo kaže: Pogledaj post
Dosad sam samo promatrala ali sad moram da se uključim: pun mi je kufer ovih što ružno pričaju o onima koji idu u Njemačku da "babama peru guzice"! Moja mama je ovdje medicinska sestra i radi taj posao pošteno i humano. Brata i mene je odgojila i odhranila tom plaćom jer smo rano ostali bez oca, oboje nas slala na fax, imali smo krov nad glavom i kruh na stolu. Nismo nikada imali malo, ali ni previše. Nema ništa ponižavajuće u tome da se brines za starije jer oni su svoj obol dali kada su bili u snazi i sto sad? Da uvedemo neku eutanaziju jer su oni teret i vise ne trebaju zivjeti? To je human i težak, ali pošten posao i vjerute mi da je jedino ponižavajuće onaj dio kada kod nas medicinske sestre dobiju plaću koja jedva pokriva režije ili kada se kao sada moja mama spremaju u mirovinu, a ta mirovina je mizerna. Tisuću puta mi je rekla da jako žali što osamdesetih nije prihvatila ponudu za rad u Austriji. Molim vas, ne ponižavajte vi svojim postovima i stavovima te žene jer one će jednog dana brinuti i za vas, pa ćete možda tada uvidjeti koika je njihova prava vrijednost i kvaliteta.
Nije vridno da ti to diže živce! Ima poslova koje netko mora obaviti i koji kod nas nisu cijenjeni! Njemci to gledaju drugačije oni cijene svakoga koji je voljan raditi i s tim hraniti sebe a ne tražiti socialnu pomoć! ja bi prija čistila wc -e nego bila na hartz IV. I Šta je toliko strašno nekome prati wc ili brisati guzicu! To ćemo svi rado raditi za našu djecu ili roditelje pa zašto bi bilo nečasno to raditi drugima koji nemaju takvu djecu!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 18.09.2014., 10:00   #10294
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Nije vridno da ti to diže živce! Ima poslova koje netko mora obaviti i koji kod nas nisu cijenjeni! Njemci to gledaju drugačije oni cijene svakoga koji je voljan raditi i s tim hraniti sebe a ne tražiti socialnu pomoć! ja bi prija čistila wc -e nego bila na hartz IV. I Šta je toliko strašno nekome prati wc ili brisati guzicu! To ćemo svi rado raditi za našu djecu ili roditelje pa zašto bi bilo nečasno to raditi drugima koji nemaju takvu djecu!
Nije to strašno raditi nama ili nekim drugim gastarbajterima, već Nijemcima. Da nije, više bi ih to radilo.
goldietrickz is offline  
Old 18.09.2014., 10:52   #10295
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nije to strašno raditi nama ili nekim drugim gastarbajterima, već Nijemcima. Da nije, više bi ih to radilo.
Barem kao bolničarke ili njegovateljice mi se čini da ima još uvijek većinom njemaca! Ali kod "čuvara" wc a ima sigurno većinski stranaca! Naravno da kod njege ima proporcionalno ipak isto više stranaca nego Šta ih ima u istom omjeru u njemačkoj! A kod bolničarki nije toliko problem posao nego više kombinacija radno vrijeme i plaća, koji su za tako odgovaran posao katastrofa!
Općenito je žalosno koliko se malo plaća tetama u vrtiću i njegovateljicama u staračkom domu her ipak se brigaju oni o našoj prošlosti i našoj budućnosti! Ali taj problem nije samo njemački, ali ipak je gore ako se tako nešto dešava u bogatoj državi! I čudno je ta tete u vrtiću u njemačkoj ne moraju studirati! Nego da je to "obični Lehrberuf "!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 18.09.2014., 11:58   #10296
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Jedna informacija za sve ....
SEPA doznaka online sa njemačkog račna u ZABA na tekući račun ...
Uplata do podne ....drugi dan na tekućem računu....ali naknada ZABA za prijem transakcije 7,50 HRK

Doznaka sa njemačkog računa preko ZABA poslovnice u Frankfurtu, uplata do podne, drugi dan na deviznom računu u ZABA ...naknada 0,99 HRK

Prijenos sa vlastitog deviznog računa na tekući ...bez naknade i u oba slučaja primjenjue vrlo aktualni tečaj koji imam i app na androidu!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Tako je i sa privrednom bankom ja sam u petak oko pola 12 poslala novce sa svog konta i moji su u ponedjeljak već dobili! =0,99 centi privredna uzme!
gogolinjo is offline  
Old 18.09.2014., 12:02   #10297
Može molim koji link za kupnju namještaja,imam ikeu ali htjela bi još vidjet šta ima Fala!!
gogolinjo is offline  
Old 18.09.2014., 13:44   #10298
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Može molim koji link za kupnju namještaja,imam ikeu ali htjela bi još vidjet šta ima Fala!!
Imaš još Baur, Otto, moebel24, Pocco , Roller! No onako na slijepo jedino za ikea znam kvalitetu. Kod ostalih površina iverice može biti samo papir umjesto furnira ili laka!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 18.09.2014., 16:06   #10299
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Imaš još Baur, Otto, moebel24, Pocco , Roller! No onako na slijepo jedino za ikea znam kvalitetu. Kod ostalih površina iverice može biti samo papir umjesto furnira ili laka!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Da i meni se cinu ako uzmemo u obzir kvalitetu, cijenu i dizajn da prednjaci ikea!
plavidupin is offline  
Old 18.09.2014., 16:11   #10300
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Da i meni se cinu ako uzmemo u obzir kvalitetu, cijenu i dizajn da prednjaci ikea!
A pogotovo da je namještaj već tu i da ga možeš ponijeti doma dok u običnom "mobelhaus" moraš još čekati koji tjedan! To je sigurno važno za one koji nemaju još ništa!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.