Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 09:27   #901
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
E sad si me skroz smantao....ovo je bilo za prvi slučaj ili ili varijanta, otkud sad tu spominješ mađarske zakone ?

A= Hrvatska, B= Poljska, C= Srbija

Meni je bila vodilja da isporučitelj u biti otprema tu robu, a to mijenjanje faktura, i postoji JCD na HR tvrtku...

Ne znam, nisam ni ja sigurna u tom slučaju...ima masa situacija, a nemaš gdje sa sigurnošću provjeriti...i onda čitaj zakone, savjetuj se...trebali bi i pravnici biti,

Ali više glava uvijek nekako dođe do nekog zaključka, zato volim ovo naše mjestašce tu.
Kak mi je Mađarska uletila u priču, ne znam ni sam

Ovo sam se osvrnuo na tvoju varijantu, kad je društvo A izvoznik (JCD glasi na njega). Mislim da si ovu varijantu htjela dati smo kao primjer, kak stvari stoje kad je A izvoznik iz Poljske.

Prvi slučaj je kad je B izvoznik i tu smo se svi složili.
Trampuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 09:44   #902
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
molim znalce za misljenje u dvije situacija...
...
Takve su stvari poprilično zapetljane Meni to liči na tzv. lažni trostrani posao.
Imala sam nešto slično prošle godine, i tražila sam mišljenje porezne uprave.
Poslala referentici dokumentaciju koju sam imala, ona mi je pismeno odgovorila i toga sam se držala.
Ne sjećam se sad detalja, al znam da je nešto išlo u pdv obrazac u onu rubriku isporuke od poreznih obveznika bez sjedišta u RH i pretporez od primljene robe od obveznika bez sjedišta u RH. Tako nešto, ne sjećam se više

Nazovi savjetnicu i znat ćeš točno. Jer ipak će oni moguće jednog dana to kontrolirati, pa da nebi bilo nismo znali.

U RIPUP-U (onaj žuti časopis ) u broju 9/2013 imaš primjere knjiženja i među njima primjer lažnog trostranog posla, a u broju 10/2013 članak o pdv-u u slučajevima isporuka u nizu.
Pošalji mi mail na pp pa ti pošaljem članke. Možda pomogne.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 14:46   #903
Molim savjet,
Ispostavila predračun slovenskoj tvrtki ,oni mi platili na devizni račun u eurima,nazovem i kažem da je roba spremna
a oni kažu da je isporučim njihovoj poslovnici u hr.
Predračun je naravno bio bez pdv-a.
Što je najpametnije napravit?Možda da prebacim novce sa 121 (kod mene ino kupci) na 120 i ispostavim račun sa pdv_om
domaćoj poslovnici pa da mi uplate razliku naprave neku cesiju sa slovencima
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:16   #904
Pozdrav! molim vas hitno za pomoć!! Mi smo ustanova (inace oslobođeni pdva)i ispostavljamo fakturu za uslugu koja ima pdv, firmi u EU. Da li na racunu iskazujem pdv, da li postoji povrat...? Hvala
*dea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:39   #905
pdv

Zanima me na koji način napraviti fakturu i tko je obveznik pdv-a
Doo je u RH odradilo uslugu servisa za privatnu osobu u (EU). IZ RH firme plaćeni i materijal i usluga. Na koji način prefakturirati troškove i uslugu?
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 03:47   #906
Quote:
sova003 kaže: Pogledaj post
Zanima me na koji način napraviti fakturu i tko je obveznik pdv-a
Doo je u RH odradilo uslugu servisa za privatnu osobu u (EU). IZ RH firme plaćeni i materijal i usluga. Na koji način prefakturirati troškove i uslugu?
Ako si u sustavu PDV-a građanima EU obračunavaš PDV na obavljene usluge.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:18   #907
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako si u sustavu PDV-a građanima EU obračunavaš PDV na obavljene usluge.

Da doo je u sustavu PDV-a. Znači PDV se obračunava u RH i prikazuje u obrascu PDV u stavci?
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 13:21   #908
pozdrav

Trebam pomoć oko facture I članaka o PDV-om.
Mi smo tvrtka u sustavu PDV-a I kupili smo rabljeni automobil iz EU (netto cijena).
Sada ćemo ga prodati natrag u EU isto netto ali u neku drugu državu.

Koji je pravilan članak da se upotrbi na fakturi?
Za nove automobile jasno je napisano u članku 41. stavku 1. točki b)

Ali mogu upotrebit isti članak samo da citiram točku a)
ili da upotrebim članak 95. stavak 1. točka a)?

Moramo platiti sam porez na razliku između cijene (kupnje i prodajne cijene)!

Hvala
Thaoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:56   #909
Quote:
sova003 kaže: Pogledaj post
Da doo je u sustavu PDV-a. Znači PDV se obračunava u RH i prikazuje u obrascu PDV u stavci?
Pa s obzirom da je oporezivo, prikazuješ kao i ostale oporezive isporuke. U istoj stavci; oporezive isporuke po stopi od 25%.

Imaš na stranici porezne uprave pdv obrazac objašnjen od stavke do stavke. Downloadaj si to da imaš uvijek pri ruci kad te nešto zbunjuje.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:44   #910
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom da je oporezivo, prikazuješ kao i ostale oporezive isporuke. U istoj stavci; oporezive isporuke po stopi od 25%.

Imaš na stranici porezne uprave pdv obrazac objašnjen od stavke do stavke. Downloadaj si to da imaš uvijek pri ruci kad te nešto zbunjuje.
Hvala
sova003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 23:42   #911
Firma je nabavila iz Italije robu u 10.mj.2013.godine i tad je i placena, medutim roba tek sad ulazi u Hrvatsku.Da li se prosle godine trebao predati PDV S obrazac ili tek sad treba??
Morticia6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 00:28   #912
Quote:
Morticia6 kaže: Pogledaj post
Firma je nabavila iz Italije robu u 10.mj.2013.godine i tad je i placena, medutim roba tek sad ulazi u Hrvatsku.Da li se prosle godine trebao predati PDV S obrazac ili tek sad treba??
To što je plaćeno prošle godine nema veze, faktura ide sad s robom kad i isporuka i sad ide PDV-S.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:06   #913
molim pomoć....
stjecanje dobara, datum otpremnice 24.09.2014, roba tad stigla u RH, a datum računa 30.09.2014.
na otpremnici nema vrijednost, nego samo količina.
da li za pdv obrazac ide srednji tečaj 24.09. ili 30.09.2014. po datumu računa??
hvala svima
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:16   #914
Po datumu računa.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:18   #915
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Po datumu računa.
tnx..... znači pdv i primka po datumu računa ?!
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 17:48   #916
Question

Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Po datumu računa.
datum računa je svakako zakon za tečaj eura kod stjecanja iz eu,ja imam isti slučaj kod uvoza iz srbije,razlikuje mi se tečaj ,znači moja knjiga ura od carinske osnovice za pdv pri uvozu.iako bi se razlikovala u svakom slučaju jer su oni u osnovicu stavili i troškova prijevoza što je ok.mene zanima dal u knjigu ura stavljam njihov tečaj ili tečaj datuma računa?
i druga situacija...imam plaćenu robu predujmom(9.mj) iz bih,roba je još kod mene ,utovaruje se 01.10. smijem li papire napravit s devetim mjesecom?oni su rekli da će sve potpisat.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 10:55   #917
Quote:
dajzek kaže: Pogledaj post
tnx..... znači pdv i primka po datumu računa ?!
darsey, a kad je otpremnica 30.9.2014., a račun 01.10.2014. ??
roba stigla 30.09.
dajzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:36   #918
Račun je taj koji knjižiš u knjigu URA, pa ide po tečaju na dan računa.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:12   #919
Molim Vas za pomoć...
RH mali poduzetnik nije u sustavu pdv-a, treba fakturirati uslugu prevođenja Mađarskoj firmi koja je u VIES sustavu, kako se fakturira i šta treba stajati na računu kad se usluga obavlja u RH, a kako kad se ta usluga obavlja na području Mađarske?
Da li RH poduzetnik za to treba zatražiti pdv identifikacijski broj?
trati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:33   #920
Molim i ja za pomoć...

Mali porezni obveznik uvozi dobra iz Turske. Moramo li na ovaj uvoz platiti PDV-e?
Commarea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.