Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 22:27   #81
Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
Ovo je tipican primjer covjeka koji je poceo radit sa foticem od 20 tisuca kuna, koji treba podesit 3 opcije na njemu i samo klikat okolo, nista vise.


Razgovarat sa covjekom koji tvrdi da D600 spada u kategoriju "slabije opreme" i da Nikkor FX 70-200 F2.8 VRII (koji osobno posjedujem i kosta cca 12.000kn a ne 18, i to je objektiv koja si velika vecina fotografa nece nikad moci ni priustit) i tvrdit da je D800 eventualno zamjenski fotoaparat a da za svatove treba fotic od 40.000kn za "nevjerojatne vremenske uvjete i brzinu" je... ne znam sta da ti kazem, nije cak ni smijesno. ni presmijesno. ocito ne znas sta je srednja klasa fotica.

90% vremena u svatovima znas gdje ce tko stajat i tko ce sta radit, mladence si sam namjestat po potrebi, u crkvi znas i misu vec napamet, ja zbilja ne znam koji dio svatova su tebi "fokusirati pri losim uvjetima jako brzo", inace D600 a pogotovo D800 odradjuje to fantasticno.

ne znam uopce sta da ti kazem, zao mi je trosit vrijeme na odgovaranje na ovakav post. jednostavno ne vjerujem da netko uopce MISLI da mu treba D4 za svatove snimat i da je sve ostalo "onako". Isuse boze. To je ko da trebam auto samo za vozit djecu u skolu i onda necu u golfu trojci nego mora bit jeep od 100.000 eura. MORA bit jeep.
Hvala na poduci, sad mi je sve jasnije.
fotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 10:00   #82
Istina Fotko napuhuje troškove i sl. no ova razmisljanja ste mogli razmijeniti u privatnim porukama, tako da ne opterecujete forum vjencanja. Mladenci, barem vecina ne poznaje dovoljno tematiku glede opreme, objektiva i sl.
Cijene su razlicite, tako i razina usluge. Mladenci biraju sto im se svidja i sto si mogu priustiti.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 10:13   #83
Ja govorim cjelo vrijeme da ima vise razina usluga, ne znaci da neki ne koriste bolju opremu,nemaju svi isti model, ne kuzim kak to ni struka ne razumije.
Mozda neko ko koristi stalno flash i ne razumije kako se koristi svjetlo je dovoljan i fotic za 1000 kn ali to ne znaci da mora nametati svoj model svim drugima. Za obicne standardne fotke to je ok, no neki mladenci zele "vise".
Ja sam pokusao objasniti mladencima zasto su neki skuplji od drugih i koji sve troskovi tu mogu biti, a zasto neki idu objasnjavati svoje osobne troskove i kako posluju i da svi drugi moraju tako ne bi znao.
fotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 10:21   #84
Ponekad su i ovakvi postovi potrebni jer cesto mladenci njurgaju oko visokih cijena (pri cemu je sve iznad 2.000-3.000 kn skupo), ne razmisljajuci o stvarnim troskovima fotografa pa ove postove ostavljamo ovdje. No, kako zaista ne bismo zapilili temu i skrenuli u poduzetnicke fotografske vode, ako zelite dalje nastaviti s raspravom oko troskova, posluzite se privatnim porukama.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:03   #85
Evo, ja cu biti jedan od tih koji aktivno traže , i dobio sam vec neke preporuke u PM . (Ako ima još netko novi, a da se nade u mojim kriterijima donjim, možete se javiti i dalje)
Meni (tj nama) je sve iznad nekih 5 tisuća kuna previše.Pričam o fotografiranju svadbe u Zagrebu, relacija mlada-crkva je 15km, bez videa.Ne troši se nikakvih 200kn benzina, plaćamo punu stolicu za tog čovjeka, nemamo nikakve posebne prohtjeve tipa slikanje sa zmajem na pruzi.
Uzevši u obzir da većina fotografa ne izdaje račune, mislim da je to realna cifra.
Ovo kaj fotko priča su nebuloze IMO, najbolje da mu 3 stranke otplate opremu svu. Po toj logici bi sve usluge svakodnevne plaćali 10x skuplje nego što plaćamo.
DA ne pricam na zadnjoj svadbi na kojoj sam bio, pa fotografkinja je imala fotic u rangu mog, a kit objektiv gore!!lol ja imam privatno jaču kombinaciju od fotografa na svadbi (7100 sa kit obj.)
Ali ima pravo na svoje mišljenje i na svoje cijene jel.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:00   #86
jesi probao pitati na PPDF-u fotografija? tamo ima jako puno fotografa koji uopće ne svraćaju na ovaj PDF niti na ovu temu, možda si nađeš nekog
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 02:49   #87
Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
Zatim moras platit dodatnog snimatelja / recimo da se cijena krece oko 800kn za tih njegovih 14 sati posla. Vjerujte mi, i to je mala lova, treba to izdrzat. Ja sam se u prvih 5 svatova koje sam snimao, znojio se ko svinja i stalno si ponavljao u glavi "ne smijem zajebat, sad mu stavlja prsten, ne smijem zajebat, sad je prvi ples, ne smijem zajebat sad je ovo sad je ono" ali to je strahovit stres za covjeka, barem ispocetka. Sad s jednom rukom odsnimam bez problema, jos da mogu i zapalio bih cigaretu s drugom rukom u crkvi Da ni ne pricam o tome da me sve boli jos 2 dana nakon svatova, jer nije isto drzat kameru i teglit opremu 14 sati okolo, kao da drzis vrecicu s kruhom u ruci. Svaki kamerman ima svoj nacin rada, svoj nacin na koji drzi kameru da bi bila sto stabilnija, i taj nacin je obicno IZNIMNO anatomski nepravilan, pa zamisli kakva je to bol nakon 14 sati takvog polozaja. Znaci... platili smo snimatelja 800 (u slucaju da je snimatelj takodjer i montazer video materijala, sto bi bilo idealno, cifra je oko 1500) i sad smo vec na cca 3500kn troskova.
Što je u biti bezobrazno malo ( 1500 kn za snimanje i montažu CIJELOG vjenčanja ). Je, da, snimatelj nema izdataka u obliku zahvalnica, wedding bookova, fotografija i sl., no isto tako ulaže u opremu i nema ništa manje zahtjevnu opremu od fotografa ( u biti, zahtijevniju ).

Quote:
ArchAngel1981 kaže: Pogledaj post
90% vremena u svatovima znas gdje ce tko stajat i tko ce sta radit, mladence si sam namjestat po potrebi, u crkvi znas i misu vec napamet, ja zbilja ne znam koji dio svatova su tebi "fokusirati pri losim uvjetima jako brzo",
Ne slažem se s ovim. Jedino u crkvi možeš znati gdje tko stoji i za stolovima gdje tko sjedi i to je to. Šta će tko raditi i sl., ne možeš znati.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
DA ne pricam na zadnjoj svadbi na kojoj sam bio, pa fotografkinja je imala fotic u rangu mog, a kit objektiv gore!!lol ja imam privatno jaču kombinaciju od fotografa na svadbi (7100 sa kit obj.)
Ali ima pravo na svoje mišljenje i na svoje cijene jel.
Nije da podržavam takve kombinacije, ali mogla je imati i 100 000 kn vrijedan fotoaparat s objektivima i napraviti smeće.

Oprema ne čini fotografa.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:44   #88
Fotkanje i snimanje vjenčanja.

Pozdrav Ekipa, zaručnica i ja planiramo vjenčanje, jest da je za dvije godine ali bi htjeli pokapariti sve prije.

Ja sam uvije za opciju dat više novaca za bolju kvalitetu, jer se samo jednom namjeravam ženit i ne želim mutne fotke. Isto tako želim jeben wedding book. E sad dobili smo ponudu Ring Video, on me oduševio s book-om, od 10 000 kn do 17 500 (ovisi o opcijama), isto tako tražio sam ponude od Foto Man Bjelovar i Studio ODysea. E sad zanima me dal ima komentara o njima, dali se isplati ili imate nekog za preporuku. Nismo zahtjevni ali oču da se slike budu izvrsne kvalitete i book naravno uz neizbjezan video.
nonibl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:09   #89
Smile

Quote:
nonibl kaže: Pogledaj post
Fotkanje i snimanje vjenčanja.

Pozdrav Ekipa, zaručnica i ja planiramo vjenčanje, jest da je za dvije godine ali bi htjeli pokapariti sve prije.

Ja sam uvije za opciju dat više novaca za bolju kvalitetu, jer se samo jednom namjeravam ženit i ne želim mutne fotke. Isto tako želim jeben wedding book. E sad dobili smo ponudu Ring Video, on me oduševio s book-om, od 10 000 kn do 17 500 (ovisi o opcijama), isto tako tražio sam ponude od Foto Man Bjelovar i Studio ODysea. E sad zanima me dal ima komentara o njima, dali se isplati ili imate nekog za preporuku. Nismo zahtjevni ali oču da se slike budu izvrsne kvalitete i book naravno uz neizbjezan video.
Naravno sve ponude su dobrodošle od fotografa i po manjoj cijeni u na pp
nonibl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:33   #90
Imate moju puno preporuku za Ring. Oni su nama bili i prezadovoljni smo s njima!
Od dogovora, dana vjenčanja do konačnog proizvoda. Stvarno su super!
I frendovi koji su se ženili nakon nas su njih uzimali jer su bili oduševljeni i sa albumom i sa dvd-om.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:28   #91
Ja sam isto tražila ponudu od njih, Ring, i to na preporuku frendice koja osobno poznaje vlasnike, međutim slučajno sam upoznala jednu curu koja fotka vjenčanja, i totalno smo kliknule, fenomenalna mi je, tako da je odabir pao na nju
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 08:25   #92
Quote:
Tinkerbella_zg kaže: Pogledaj post
Imate moju puno preporuku za Ring. Oni su nama bili i prezadovoljni smo s njima!
Od dogovora, dana vjenčanja do konačnog proizvoda. Stvarno su super!
I frendovi koji su se ženili nakon nas su njih uzimali jer su bili oduševljeni i sa albumom i sa dvd-om.
Je, Ring je super samo traži da mu se sve plati unaprijed. Mi smo htjeli uzet taj studio i onda nam je bilo tako rečeno. Znam da super radi, ali jbga, ne dam ti pare dok ne vidim fotke.
__________________
Difficile est longum subito deponere amorem. Ideo fide, sed cui, vide.
totallyconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:50   #93
Vani je placanje unaprijed norma. Moze se platit na rate, naravno, ali uvijek unaprijed.
Ring radi dobro, imaju reputaciju, sumnjam da ce ic radit lose fotke jer su novce eto...vec dobili pa ce radit preko k****.

S druge strane, nemalo puta se desi da mladenci ne plate (iz tko zna kojeg razloga...istrosili su se vec, amo tamo...) tako da mislim da nema problema s placanjem unaprijed, ali samo ako je renomirani studio/fotograf.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:13   #94
Savjetujem ti da si malo pročitaš tuđa iskustva. I da, ja nisam nigdje napisala da radi loše, tako da bespotrebno to opet ističeš, jer sam, ponavljam, rekla da je ok, samo da mi to ne odogovara.
A i mislim da se Hrvatska ne može uspoređivat s onim što je vani. Pri tom ne mislim na kvalitetu pojedinih fotografa, jer naravno da i kod nas ima vrhunskih, nego opcenito na odnos prema poslu.
Uvijek se može dogoditi da nešto neće bit u redu. Za to uvijek postoji šansa, a ukoliko je sve plaćeno unaprijed, mislim da tu nema previše prostora za manevriranje ako ne ispadne kak' treba. Ali to je moje misljenje.
I da ne bi bilo zabune - isto tako razmisljam i kad je rijec o cvijecu i muzici da ne ispadne da su fotografi nes krivi.
Jednostavno mislim da bi konacni iznos trebao podmiriti tek pri preuzimanju materijala. Bilo to 50% od iznosa, bilo 20%, ali nikako ne sve prije obavljenog posla.
__________________
Difficile est longum subito deponere amorem. Ideo fide, sed cui, vide.
totallyconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 09:44   #95
ne razumijem zašto bi se plaćalo unaprijed ili da mladenci plate. kad dođu po materijale, ne mogu otići ako ih ne plate...pa se ne može dogoditi ta solucija.
mislim da je ok mladencima poslati par fotografija mailom dok čekaju ostatak. ali plaćanje unaprijed ne podržavam...kao što sam otkantala salu koja je tražila u petak prije svadbe puni iznos, a ne poslije svadbe, tako bih i ovo...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:05   #96
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ne razumijem zašto bi se plaćalo unaprijed ili da mladenci plate. kad dođu po materijale, ne mogu otići ako ih ne plate...pa se ne može dogoditi ta solucija.
mislim da je ok mladencima poslati par fotografija mailom dok čekaju ostatak. ali plaćanje unaprijed ne podržavam...kao što sam otkantala salu koja je tražila u petak prije svadbe puni iznos, a ne poslije svadbe, tako bih i ovo...
Trazili su sa najam sale (u smislu najma prostora) ili bas za klopu?

Ja ove koji zele placanje unaprijed (isto cemo najam prostora platiti dan prije) razumijem jer se zele osigurati... pretpostavljam da su relativno ceste situacije da se mladenci ne pokriju kovertama pa bude problema sa placanjem.

Ipak se na tim svadbama barata ciframa da ti mrak padne na oci i vecina mladenaca prije vjencanja ni nema te novce koje treba platiti raznim ljudima za obavljene usluge tu noc.

Onak, nije mi cudno placanje unaprijed... vjerojatno su se ljudi opekli ranije.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:11   #97
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ne razumijem zašto bi se plaćalo unaprijed ili da mladenci plate. kad dođu po materijale, ne mogu otići ako ih ne plate...pa se ne može dogoditi ta solucija.
zato što postoje mladenci koji nakon svadbe ostanu u minusu i onda shvate da im te prekrasne fotografije s vjenčanja ipak nisu toliko potrebne, uslijed čega fotograf nikad ne dobije ostatak svojih para.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:11   #98
Pa ako neki mladenci nece imati lovu dan poslije svadbe sigurno ju nemaju ni dan prije...za takve stvari se sklapaju ugovori. Ni u restoranu se ne placa prije nego pojedes
Nitko me nije trazio lovu unaprijed, s fotografom je dogovor da placam kako sta bude gotovo-slike, book, video
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:20   #99
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Pa ako neki mladenci nece imati lovu dan poslije svadbe sigurno ju nemaju ni dan prije...
Pa u tome i je fora... neka nabave i imaju za platiti trosak svadbe i bez koverti.

A za fotografa... ja sam se dosta lomila oko toga jer je poprilican trosak, ali evo... nasla sam jednog koji mi se bas, bas svidio, a slobodan je.
Sad cekam proceduru oko nalazenja i kaparenja, valjda mi ga nece netko ispred nosa zakapariti u narednih tjedan dana.

Prvi izbor mi je bio Martin Turk, ali on je bio zauzet na nas datum.
Svidja mi se njegov stil pa eto... tko je u potrazi, neka baci oko.

Pojma nemam za cijenu.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:54   #100
Quote:
totallyconfused kaže: Pogledaj post
Je, Ring je super samo traži da mu se sve plati unaprijed. Mi smo htjeli uzet taj studio i onda nam je bilo tako rečeno. Znam da super radi, ali jbga, ne dam ti pare dok ne vidim fotke.
Ne znam tko vam je to rekao, ali to nije istina. Mi nismo platiti sve unaprijed nego samo kaparu.

I Ring je preprofesionalan studio da bi se bavio muljanjem mladenaca.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.