Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 22:22   #10701
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pa vi niste pobjegli iz Minhena, samo se makli iz grada Minhena ali ste jos tu.
Ha ha ha, pa cuj, blizu smo si

Nego, mislim da bi trebalo staviti nazive/telefone pansiona i soba, za ove koji traze za pocetak ili hitno tako nesto, primjecujem ovdje u okolnim mjestima da ima dosta i pensiona i Zimmer frei smjestaja...

Ima li netko ideju koji stick za internet je najbolji? Spajala sam se preko stanodavke, ali zadnja 3 mjeseca je malo u banani..
Cool Breeze is offline  
Old 25.10.2014., 22:30   #10702
Quote:
Cool Breeze kaže: Pogledaj post
Ha ha ha, pa cuj, blizu smo si

Nego, mislim da bi trebalo staviti nazive/telefone pansiona i soba, za ove koji traze za pocetak ili hitno tako nesto, primjecujem ovdje u okolnim mjestima da ima dosta i pensiona i Zimmer frei smjestaja...

Ima li netko ideju koji stick za internet je najbolji? Spajala sam se preko stanodavke, ali zadnja 3 mjeseca je malo u banani..
Upravo i ja imam probleme sa spajanjem, svako malo mi iskace jer i ja "kradem" od sestre preko puta a djeca joj sad igraju igrice preko neta.

Ja sam imala prije dvije godine Vodafonov, bila sam zadovoljna.
Ali kazu da je skup. Ne znam, koristila sam ga mjesec dana dok sam bila tu i sluzio je svrsi.
luna777 is offline  
Old 26.10.2014., 17:36   #10703
pitanjce....

ima li tko mozda onu potvrdu od hrvatskog autoosiguranja i kako ona izgleda?
i sto sve treba pisati na njoj?i gdje se ona izdaje u HR(kod osiguravatelja ili)

s njom se dobivaju prozenti u Njemackom osiguranju jeli tako....

Naime u Hr sam bio prvo 8 godina Euroherc i onda zadnje 4 presao u wiener.....sa dva auta na moje ime....u tih 12 godina nisam imao niti jednu stetu,bonus naravno 50%,imam vise od 31 godinu.....
priznaju li sva njemacka osiguranja tu potvrdu ili?

znam da se vec pisalo na temi i citao sam ali sve nesto sturo....
volio bih vidjeti takvu potvrdu da znam sto traziti kod naseg autoosiguranja...
eto ako netko ima moze siknuti i na pm....
ili napisati rijec dvije tu...
hvala
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 26.10.2014., 22:34   #10704
Imam ja sliku potvrde iz euroherca, posalji mail na PM da ti je posaljem.

Da, svi priznaju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 26.10.2014., 22:39   #10705
Quote:
Cool Breeze kaže: Pogledaj post

Ima li netko ideju koji stick za internet je najbolji? Spajala sam se preko stanodavke, ali zadnja 3 mjeseca je malo u banani..
Ja sam koristio O2, 25 eura 5 GB prometa, oni kazu flat ali kad istekne tih 5 GB brzina padne na 64 kb sto je banana.

O2 mi je odlicno radio.

Prvo sam imao Aldi ali sam ga razbio od zid, nisam se mogao ni spojiti a kamoli surfati, bezveze potrosio cca 80-90 eura.

Poznanik je imao Otelo, bio zadovoljan.

Ali nema do DSL-a preko fixne linije, mobilni zna zajebavat tj varira mu brzina ako je mreza preopterecena.

Drzi se ti stanodavke, pogotovo ako je besplatno tj u cijeni najma, ako steka pozali se neka se ona zali provideru.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.10.2014., 11:38   #10706
@zeleni..poslan pm...

Ja surfam preko moby.a....sheram net na laptop..koristim blau.de i skroz zadovoljan...5gb je 20euro
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 27.10.2014., 13:21   #10707
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ja sam koristio O2, 25 eura 5 GB prometa, oni kazu flat ali kad istekne tih 5 GB brzina padne na 64 kb sto je banana.

O2 mi je odlicno radio.

Prvo sam imao Aldi ali sam ga razbio od zid, nisam se mogao ni spojiti a kamoli surfati, bezveze potrosio cca 80-90 eura.

Poznanik je imao Otelo, bio zadovoljan.

Ali nema do DSL-a preko fixne linije, mobilni zna zajebavat tj varira mu brzina ako je mreza preopterecena.

Drzi se ti stanodavke, pogotovo ako je besplatno tj u cijeni najma, ako steka pozali se neka se ona zali provideru.
ma dobro meni 5gb je taman, jedino, koju mrezu da uzmem?? u munchenu sam uskoro, mislio sam aldi, ali sad nemam pojma
deisler is offline  
Old 27.10.2014., 13:42   #10708
Nemoj Aldi za Boga
A nemoj ni Vodafone.

Mi smo uzeli V jer nam je A stekao, i na kraju nam na V uopce ni signal mreze ne cita (navodno imaju problema vec duze vrijeme)

Meni su ljudi tu iz Njemacke preporucili onaj neki 1&1 bar mislim da se tak zove, T-mobile jedino sta je skup


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 27.10.2014., 13:57   #10709
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Nemoj Aldi za Boga
A nemoj ni Vodafone.

Mi smo uzeli V jer nam je A stekao, i na kraju nam na V uopce ni signal mreze ne cita (navodno imaju problema vec duze vrijeme)

Meni su ljudi tu iz Njemacke preporucili onaj neki 1&1 bar mislim da se tak zove, T-mobile jedino sta je skup


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa koji onda da uzmem ako necu vodafone, sto se tice surfanja internetom, odmah je tu iza tmobilea, a meni treba za smartphone trenutno najvise
http://www.abendzeitung-muenchen.de/...aca6c6c89.html

Zadnje uređivanje deisler : 27.10.2014. at 13:58. Reason: greska
deisler is offline  
Old 27.10.2014., 14:34   #10710
hm, vidi da e plus ima 5gb za 25 eur za smartphone, a aldi za 15 eur, mislim da e plus ima puno bolju pokrivenost, to je najbolje sto sam nasao do sada, ako netko ima bolji savjet, slobodno nek predlozi, hvala

Zadnje uređivanje deisler : 27.10.2014. at 14:39. Reason: greskaa
deisler is offline  
Old 27.10.2014., 14:45   #10711
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
hm, vidi da e plus ima 5gb za 25 eur za smartphone, a aldi za 15 eur, mislim da e plus ima puno bolju pokrivenost, to je najbolje sto sam nasao do sada, ako netko ima bolji savjet, slobodno nek predlozi, hvala
Muda si buš od jada odgrizel nakon kaj uzmeš e-plus! Aldi ide preko mreže e plus ...jer nema svoju mrežu! ...

Probal sam Vodafone....u redu u većim gradovima
Probal sam O2 .......ima bolju mrežu na periferiji nego gradovima, u gradovima je često na limitu ili preopterećeno!

Sad na Telekom....skupo, ali najbolje....s time da ja fakat vozim u "vukojebine" i velegradove!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 27.10.2014., 18:42   #10712
evo ovdje znaci

http://www.smartweb.de/handynetze

D1 je najbolja mreza u DE pa onda malo za tim kaska D2 po pokrivenosti. E1 je shit vise manje i postoji samo po nekim vecim gradovima a i tamo je pokrivenost dosta losa ali je zato najjeftiniji.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 27.10.2014., 19:25   #10713
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post

Ali nema do DSL-a preko fixne linije, mobilni zna zajebavat tj varira mu brzina ako je mreza preopterecena.
uuuf upravo to..koliko mi je samo živaca otišlo na jebene mobilni internet preko kojeg sam se spajao kompom/laptopom itd...
nevjerojatna variranja brzine,ping ogroman..pa se malo malo gasi i zastekava...katastrofa jednom rjecju...
hvala bogu pa su podigli cijene a starim pretplatnicima ponudili besplatno ukidanje ugovora..
pa sam se rijesio tog sranja i uzeo normalni žični internet i preporodio se..
Mortiis is offline  
Old 28.10.2014., 12:24   #10714
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
uuuf upravo to..koliko mi je samo živaca otišlo na jebene mobilni internet preko kojeg sam se spajao kompom/laptopom itd...
nevjerojatna variranja brzine,ping ogroman..pa se malo malo gasi i zastekava...katastrofa jednom rjecju...
hvala bogu pa su podigli cijene a starim pretplatnicima ponudili besplatno ukidanje ugovora..
pa sam se rijesio tog sranja i uzeo normalni žični internet i preporodio se..
da i ne zajebavati se sa Wifiom nego lipo bas na kabel.

Kabeldeutschland in Unity imaju strasnu brzinu i stabilne veze.
Njezna is offline  
Old 28.10.2014., 13:02   #10715
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
da i ne zajebavati se sa Wifiom nego lipo bas na kabel.

Kabeldeutschland in Unity imaju strasnu brzinu i stabilne veze.
Ovo mi je korisna informacija.

A za Handy?

Bas sam tudum sto se mobitela tice, ovo mi je prvi s kojim mogu na net.
luna777 is offline  
Old 28.10.2014., 14:24   #10716
Ja iman preko firme O2 koji je stvarno povoljan jer imamo više od 50 kod njih ali mreža je okay ali ništa posebno!
Ako kupiš Computerbild oni imaju redovno "koja tarifa ili kartica za kojeg korisnika "!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 28.10.2014., 19:16   #10717
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Imam ja sliku potvrde iz euroherca, posalji mail na PM da ti je posaljem.

Da, svi priznaju.


hvala zeleni....
lp
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Old 28.10.2014., 22:17   #10718
Mogao bi platiti koji hladan Kilkenny u Vrankvurtu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 29.10.2014., 09:27   #10719
Evo da se malo javim
Smjestili smo se i čekamo namještaj(iz Poca) pa se čeka do 5 tjedana! preživjet ćemo!!! Mali kreće u vrtić sljedeći tjedan dobio do 14 sati u ovoj je pokrajni besplatan plaća se svaka 3 mjeseca 20 eura sokovi Pošto za dobit vrtić moraju oba roditelja radit muž mora upisat reintegraciski tečaj za jezik i tu potvrdu priznaju u vrtiću(možda ovo nekom pomogne) A što se tiće interneta uzeli smo kabel deutschland ali ga do danas(15) dana još nisu upogonili jer su 2 puta dolazili njihovi tehničari koji moraju u stanu na katu nešto spojit prvi put nije bilo susjede kući,pa sam radila novi termin u dogovoru sa susjedom ali onda su ovi kasnili više od sat a susjeda je morala na posao pa dogovor za novi termin to se čeka i onda se tehničari ne pojave,a ovi koji dogovaraju termine se čude da bi nam jučer rekli da smo stornirali uslugu i tu smo se mi njima zahvalili i danas budemo uzeli kako su nam i svi govorili jesu skuplji al su najozbiljniji T com
imaju neku akciju magenta zuhause i još kao novi korisnici dobijemo jeftinije i preko on line naručimo! Eto tolko o internetu na mobu koristimo aldi kartice i nemamo nekih zamjerki Muž i mali se vozikaju biciklima uz Rajnu i sve u svemu život je dobar i sigurniji nego nažalost u Hr. Pozdrav Actrosu,nježnoj i ostalima... pozdrav!
gogolinjo is offline  
Old 29.10.2014., 16:41   #10720
Help!?

Pozdrav,

Postoji li ikakva šansa za nekoga tko nema vezu i ne zna jezik da se zaposli u Njemačkoj?

Što sa kojekakvim oglasima po Njuškalu i slično?

Ima li netko od Vas da zaposli mog muža makar na baušteli? Da nije neka prijevara. Da dobije paću?
Postoli li ikakve šanse za nas?
Očajna sam, nemamo više ni za kruh...

Molim Vas, nek odgovori netko!
house-wife is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.