Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 19:37   #10741
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Kakvo ti je znanje njemackog?

Bez barem polovicnog znanja njemackog slobodno zaboravi posao kod svabe.

Utipkaj u google "schlosser frei stellen" i kreni redom.
Znanje Njemackog je odlicno a ukucavo sam godinu dana ali nista ne odgovaraju osim agencija a one ne mogu napraviti radnu dozvolu tako da sam u blokadi ili pogresna pradodzba poslana E-mailom??
MK22 is offline  
Old 31.10.2014., 23:14   #10742
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Hmmm..znači li to da je poslodavac sam dužan, što je logično, sve ove potrebne stvari sam napraviti, a ne da ja okolo trčim i obavljam ovo i ono?
Jer evo, ni sada nisam sigurna je li me htio iskoristiti (ako i je nije uspio jer više tamo ne radim) pošto on sam mora ispuniti obrazac i ono ostalo što se posla tiče i poslati ga u Duisburg (npr.)...
Znači li to da on mene prvo mora prijaviti ili prvo mora uopće poslati zahtjev za radnom dozvolom na temelju koje me može prijaviti i napraviti sve ostalo? Pod sve ostalo mislim na zdravstveno i socijalno osiguranje. Jer kod mene se dogodilo to da sam sama na kraju trčkarala okolo, pokušavajući pribaviti broj socijalnog, zdravstvenog, poreznu klasu jer šef Turčin kazao da mu sve to treba da bi mogli sklopiti ugovor. Kako je meni na tom posliću u kuhinji bilo ne baš dobro i nije mi se činilo da sa mnom ima neke ozbiljnije namjere (da me neće iskorištavati), otišla sam. Na kraju imam broj socijalnog osiguranja i sada mi nije jasno, hoću li morati uplaćivati sebi mirovinsko ako otvorim Gewerbe što se pokazuje kao najizglednija opcija?
Muljao te.

Ti se prvo moras prijaviti u Njemackoj, kad imas protvrdu o prijavi adrese poslodavac ti treba dati ugovor o radu s koji odes na zdravstveno da se prijavis, dobit ces odmah papir sa brojem tvog zdravstvenog osiguranja, zdravstveno tvoju prijavu proslijedi na mirovinsko a broj mirovinskog (socialversicherungsnummer) ce ti doci na kucnu adresu a doci ce ti i porezni broj.

Poslodavac mora od Agentur fur arbeit zatraziti formulare za radnu dozvolu, ispuniti ih, ti ih trebas potpisati i gotovo, ako je deficitarno zanimanje mozes odmah poceti raditi, ako nije, moras cekati odgovor u vezi radne dozvole tj je li odobrena ili odbijena, ja osobno jos nisam cuo da je nekome radna dozvola odbijena, ali ljudi su ovdje pisali da je bilo takvih slucajeva.

Ako si u gastronomiji, ne bi ti trebao biti problem naci posao, nemoj otvarati gewerbe, neka ti to bude naj najzadnja opcija.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 31.10.2014., 23:17   #10743
Quote:
MK22 kaže: Pogledaj post
Znanje Njemackog je odlicno a ukucavo sam godinu dana ali nista ne odgovaraju osim agencija a one ne mogu napraviti radnu dozvolu tako da sam u blokadi ili pogresna pradodzba poslana E-mailom??
Posalji mi svoju e-mail adresu na PM pa cu ti proslijediti oglase za bravare koje nadjem.

Jesi ti znas variti i imas li ateste?

Ako znas odlicno njemacki onda si na konju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 31.10.2014., 23:38   #10744
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Muljao te.

Ti se prvo moras prijaviti u Njemackoj, kad imas protvrdu o prijavi adrese poslodavac ti treba dati ugovor o radu s koji odes na zdravstveno da se prijavis, dobit ces odmah papir sa brojem tvog zdravstvenog osiguranja, zdravstveno tvoju prijavu proslijedi na mirovinsko a broj mirovinskog (socialversicherungsnummer) ce ti doci na kucnu adresu a doci ce ti i porezni broj.

Poslodavac mora od Agentur fur arbeit zatraziti formulare za radnu dozvolu, ispuniti ih, ti ih trebas potpisati i gotovo, ako je deficitarno zanimanje mozes odmah poceti raditi, ako nije, moras cekati odgovor u vezi radne dozvole tj je li odobrena ili odbijena, ja osobno jos nisam cuo da je nekome radna dozvola odbijena, ali ljudi su ovdje pisali da je bilo takvih slucajeva.

Ako si u gastronomiji, ne bi ti trebao biti problem naci posao, nemoj otvarati gewerbe, neka ti to bude naj najzadnja opcija.

evo dvaput odbijena. da imam ovako srece na lotu......
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 01.11.2014., 11:10   #10745
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Muljao te.

Ti se prvo moras prijaviti u Njemackoj, kad imas protvrdu o prijavi adrese poslodavac ti treba dati ugovor o radu s koji odes na zdravstveno da se prijavis, dobit ces odmah papir sa brojem tvog zdravstvenog osiguranja, zdravstveno tvoju prijavu proslijedi na mirovinsko a broj mirovinskog (socialversicherungsnummer) ce ti doci na kucnu adresu a doci ce ti i porezni broj.

Poslodavac mora od Agentur fur arbeit zatraziti formulare za radnu dozvolu, ispuniti ih, ti ih trebas potpisati i gotovo, ako je deficitarno zanimanje mozes odmah poceti raditi, ako nije, moras cekati odgovor u vezi radne dozvole tj je li odobrena ili odbijena, ja osobno jos nisam cuo da je nekome radna dozvola odbijena, ali ljudi su ovdje pisali da je bilo takvih slucajeva.

Ako si u gastronomiji, ne bi ti trebao biti problem naci posao, nemoj otvarati gewerbe, neka ti to bude naj najzadnja opcija.
Hmmm...što s ovim brojem socijalnog osiguranja koji već imam?
Kod mene je problem taj što sam po struci nešto sasvim drugo (učiteljica RN + završena srednja glazbena škola - klavir) ali s obzirom na moj trenutno osrednji njemački žalim za početak pronaći bilo što da si platim stanarinu i hranu. Dakle, ne tražim ne znam koliko para ali ako s tom dozvolom mogu raditi samo u jednoj firmi (firmi koja me zaposli) onda bi bilo bolje da je puno radno vrijeme i posao od 700 eura na gore. Svjesna sam da ne može ići brzo, da je početak težak i da treba za sve vremena ali zbilja samo želim početi raditi da imam neku kintu sa strane, da ne strahujem non stop što i kako dalje.
Pitanje: u slučaju da sama odem iz neke firme, vrijedi li i dalje dobivena dozvola ili se za novi posao mora ponovno napraviti nova? Ili jednom dobivena dozvola vrijedi uvijek?
I da, imam ja već svoju prijavnicu (potvrda boravišta) odavno, nisam došla jučer ali sam ljeto provela u RH.

Zadnje uređivanje Funny Queen : 01.11.2014. at 11:12. Reason: dodavanja rečenice
Funny Queen is offline  
Old 01.11.2014., 16:46   #10746
Pozdrav svima!
Evo moj prvi radni tjedan u Njemackoj je prosao.Dojmovi su za sada super.
Svi su me primili jako dobro,tako da je i sa tim sve ok.Od papira nista nisam trebao
ganjati sam,sve je gazda rijesio kao i stambeno pitanje:-).
Pa evo ako ima netko u okolici Altensteig,Ebhausen,Nagold,neka se javi;-)
neotion1 is offline  
Old 01.11.2014., 16:49   #10747
A što radiš?

Joj kako zavidim vama muškima

__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 01.11.2014., 19:02   #10748
Na praznik evo i za mene dobrih vijesti

S obzirom da sam zdravstvene struke i imam zavrsen fakultet, rijesavala sam Anerkennung ovdje u Njemackoj.
Danas su mi papiri stigli na kucnu adresu!

Moje pitanje je, jel istina da mi s obzirom da imam Anerkennung ne treba radna dozvola ili moram traziti svejedno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 01.11.2014., 21:24   #10749
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
A što radiš?

Joj kako zavidim vama muškima

Radim kao podopolagac:-)
neotion1 is offline  
Old 01.11.2014., 22:33   #10750
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Na praznik evo i za mene dobrih vijesti

S obzirom da sam zdravstvene struke i imam zavrsen fakultet, rijesavala sam Anerkennung ovdje u Njemackoj.
Danas su mi papiri stigli na kucnu adresu!

Moje pitanje je, jel istina da mi s obzirom da imam Anerkennung ne treba radna dozvola ili moram traziti svejedno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cestitam koje si tocno struke? koliko se ceka Anerkennung?

Ako imas faks ne treba ti radna dozvola!
plavidupin is offline  
Old 02.11.2014., 08:52   #10751
Prvostupnica sestrinstva sam, ganjala sam nase papire jedno 2 i pol mjeseca jer sam morala svasta prevoditi, al sam anerkennung bio je gotov za 9 dana!
MissAnabella is offline  
Old 02.11.2014., 18:20   #10752
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Prvostupnica sestrinstva sam, ganjala sam nase papire jedno 2 i pol mjeseca jer sam morala svasta prevoditi, al sam anerkennung bio je gotov za 9 dana!
oh 9 dana to je super, znaci nije neka navala, valjda ovisi od pokrajine do pokrajine. Diplomu su ti priznali kao prvostupnici sestrinstva ili kao srednja skola?
plavidupin is offline  
Old 02.11.2014., 20:15   #10753
Brzo je bilo gotovo jer sam osobno otisla i sve rijesavala inace su mi rekli da mjesec dana minimalno traje, dok recimo moje kolegice u nekim drugim pokrajinama nemogu dobiti Anerkennung bez da odrade praktikum u DE.

S obzirom da se kod njih sestre drugacije skoluju, ja sam priznata kao gesundheits krankenschwester. Kod njih ako studiras "dalje" onda dobijes onaj prefix za altenpflege itditd. a to ja nisam pa mi ni nemogu tak napisati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 03.11.2014., 08:08   #10754
dakle, odlucio sam se kupiti aldi karticu za mobitel i koristiti njihov internet i isprobati za mobitel...
gdje mogu kupiti tu karticu? u svim aldi trgovinama? vidim da mogu kupiti tamo njihove bonove, ali za karticu nisam nasao do sada da pise nesto
deisler is offline  
Old 03.11.2014., 11:51   #10755
U Aldi trgovini na kasi trazi start paket


Sent from my iPhone using Tapatalk
MissAnabella is offline  
Old 03.11.2014., 14:00   #10756
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
U Aldi trgovini na kasi trazi start paket


Sent from my iPhone using Tapatalk
a evo, vec sam kupio, registrirao preko interneta, jer ocito bez toga nece freischalten karticu, sad pise da ce u slejdeci 6 sati freischalten, koliko inace treba za freischalten?
deisler is offline  
Old 03.11.2014., 14:30   #10757
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
a evo, vec sam kupio, registrirao preko interneta, jer ocito bez toga nece freischalten karticu, sad pise da ce u slejdeci 6 sati freischalten, koliko inace treba za freischalten?
Ne ce nijedan koliko znam bez da se registriras, to je ovdje normalno.

Ja sam registraciju obavio oko ponoci i stvarno je tek iza sedam sljedeci dan bio obavljen "Freischalten", tako da iscekivanje nije iskljuceno
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 03.11.2014., 14:52   #10758
Lijep pozdrav svima, imam 2 pitanja.
Dobitnik sam jedne europske stipendije za praksu (internship) i moram si ju negdje naći. Naravno želim u njemačku, međutim za sad sam poslao 4 prijave, dobio 4 odbijenice, s tim da sam kod 3 dobio odbijenicu odma nakon životopisa. E sad što meni nije jasno a pitam vas iskusnije jest; nije da sam doktor nauka, ali govorim 3 strana jezika od kojih i njemački i imam poprilično ok radno iskustvo, pa se pitam jesu li te odbijenice posljedica strasne konkurencije ili posljedica moje nacionalnosti? što mislite?
i drugo pitanje jest, vidim da sam živio u teškom neznanju s obzirom da spominjete radne dozvole, znači treba mi radna dozvola za njemačku iako smo u EU?
GastonFeliz is offline  
Old 03.11.2014., 17:06   #10759
Koja je struka?
Ja znam da naprimjer arhitekti dugo traže posao a i prakse '
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 03.11.2014., 17:54   #10760
Ekonomija, ali zapravo marketing.
GastonFeliz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.