Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 17:43   #1
Što kad su partneru neke stvari bitnije od veze?

Pozdrav svima!
Imam jedan problem kojeg ne znam kako riješiti.
Naime, djevojka i ja smo skupa već više od godinu dana.
Većim dijelom naše veze ona traži posao, stalno ide po kojekakvim testiranjima i stalno uči i sprema se za to.
No, od nedavno joj smeta što ja stalno tražim da se nalazimo onda kad se ona mora spremati za ta testiranja, što meni teško pada.
Ona ima 33 godine, nije više na faksu i nekako kao da nemam razumijevanja da se stalno mora spremati a nema vremena za nas, sad se već događa da se cijeli tjedan ne vidimo i tužan sam i nesretan zbog toga.
Pitam se zašto svako testiranje mora biti toliko važno da se mi ne možemo vidjeti, jesam li malo previše sebičan?
Kolika je zapravo moguća tolerancija u tom pogledu, kad meni to ne odgovara.
Tražim li previše i je li ona u pravu?
love hurts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:59   #2
Koliko cesto se inace vidate?
Nije da su testiranja bas svaki dan...niti su testiranja za razlicita radna mista jednako zahtjevna.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:06   #3
Izbjegava te i ako neš odigraš krivo mogli biste prekinuti.

A onda opet, možda si samo previše osjetljiv. Teško je reći...

__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:29   #4
Hmm... Prilično mi je nevjerojatno da u tjedan dana baš nikako ne uspije naći vremena da se vidite.

Ali, reci nam kako vam izgleda ostatak veze.
Koliko je tebi godina?
Koliko ste dugo zajedno?
Koliko dugo ona traži posao?
Čujete li se često?
Kad se vidite kamo idete i što radite?

I tako...
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 19:53   #5
jel vi nemate neki prostor, stan i sl za viđati se? ako je veza prava, cure nemaju problem ni da im je dečko tu negdje uz guzicu dok uče naprimjer... čak je i poželjno. al za tako nešto treba potpuna iskrenost i otvorenost
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:50   #6
prihvati to dostojanstveno. budi muško
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:52   #7
Ta testiranja za posao nisu baš toliko zahtjevna da se nebi vidjeli po tjedan dana. A sigurno postoje neki aspekta testiranja koji su isti za određenu branšu. Mislim da komotno može učiti preko dana i navečer se vidjeti s tobom. Ja bih rekla da joj to vaša veza nije više napeta jednostavno. Već vidim kad dobije posao da će govoriti da je nakon posla preumorna da se vidite. To je začarani krug. Onaj ko želi naći će naći, a onaj koji ne želi naći će izgovor.

Using Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:21   #8
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ta testiranja za posao nisu baš toliko zahtjevna da se nebi vidjeli po tjedan dana. A sigurno postoje neki aspekta testiranja koji su isti za određenu branšu. Mislim da komotno može učiti preko dana i navečer se vidjeti s tobom. Ja bih rekla da joj to vaša veza nije više napeta jednostavno. Već vidim kad dobije posao da će govoriti da je nakon posla preumorna da se vidite. To je začarani krug. Onaj ko želi naći će naći, a onaj koji ne želi naći će izgovor.

Using Tapatalk
ili se ne osjeća dovoljno opušteno uz njega. to može biti i do nje, ne do njega (nije kliše). jednostavno neke cure imaju blokade i problem dijeliti te neke dijelove sebe (posao, hobiji itd) s partnerom. mislim to je jedna od mogućih opcija
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:34   #9
Možda da su na početku veze, al oni su već godinu dana zajedno. Ak im sad nije ugodno nikad ni neće.

Using Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:05   #10
Ako se inače viđate redovno, a tebi smeta što nekada obaveze diktiraju tempo tih viđanja, onda da, sebičan si.
Daj više informacija.
Ja sam imala faze, kraće ili duže, kada sam samo učila i spavala, nisam skidala ni pidžamu ni kuhala jer je oduzimalo previše vremena od učenja ili spavanja...da je iko, partner, prijatelji, porodica, tada zahtijevao da imamo normalnu rutinu druženja smatrala bih ga nerazumnim
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:14   #11
Pa evo, nije mi lako.
Inače ja imam 28 godina, a ona 33.
Spomenuo sam koliko smo dugo zajedno u prvom postu.
Ona već duže vrijeme traži posao, ali samo u svojoj struci (pravo), u kojoj baš i ne ide najbolje, no kad joj predložim nešto drugo onda je ona u filmu kao ne bi ja to.
Čujemo se više manje svaki dan, jedino se ne čujemo onda kad ona ide u goste familiji preko granice.
Kad se vidimo idemo često na kavu, ponekad u kino, odemo i na izlete a bili smo u različitim gradovima povremeno (npr. prošlu Novu Godinu smo dočekali u Ljubljani), bio je tu i Varaždin i još neki gradovi.

Ona živi s roditeljima, dok ja živim kao podstanar pa ja imam prostor da se viđamo a i za druge stvari.
Eto nadam se da sam objasnio situaciju malo bolje
love hurts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:26   #12
Moja struka je pravo i stvarno nema baš oglasa za to, tu i tamo nešto, uglavnom stručnom osposobljavanje a oni ne traže ništa extra posebno na tim testiranjima uglavnom, čak su uglavnom samo intervjui u pitanju. Tak da mi nije jasno da toliko baš ući za to. Da ti ne mulja malo tj preuveličava stvari.

Using Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:32   #13
Quote:
love hurts kaže: Pogledaj post
Pa evo, nije mi lako.
Inače ja imam 28 godina, a ona 33.
Spomenuo sam koliko smo dugo zajedno u prvom postu.
Ona već duže vrijeme traži posao, ali samo u svojoj struci (pravo), u kojoj baš i ne ide najbolje, no kad joj predložim nešto drugo onda je ona u filmu kao ne bi ja to.
Čujemo se više manje svaki dan, jedino se ne čujemo onda kad ona ide u goste familiji preko granice.
Kad se vidimo idemo često na kavu, ponekad u kino, odemo i na izlete a bili smo u različitim gradovima povremeno (npr. prošlu Novu Godinu smo dočekali u Ljubljani), bio je tu i Varaždin i još neki gradovi.

Ona živi s roditeljima, dok ja živim kao podstanar pa ja imam prostor da se viđamo a i za druge stvari.
Eto nadam se da sam objasnio situaciju malo bolje
pa predloži joj nek ponese to što ima za učiti kod tebe a ti joj nećeš smetati, samo ćeš gledati TV na tiho i slično

mislim ako ne može biti opuštena ove stvari raditi nakon godinu dana veze, onda nešto nije u redu

meni liči na nekog kome odgovara "sporiji" ritam veze. ponavljam, nije kliše već stvarno može biti samo do nje jer neki ljudi vole puno svog prostora u vezi. to su oni ljudi koji nisu bračni tipovi niti su stvoreni za brak, i najčešće su muški međutim ima i žena
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:36   #14
Može biti i tip koji je nervozan pred ispite, testove, šta već...i nije za druženja, posebno ako je već duže bez posla i pod stresom je.
Nemam pojma, ako mimo tih testiranja funkcionišete zadovoljavajuće, pa izdrži tih sedam dana pred testove, budi joj podrška, pokaži joj da je razumiješ...mislim da bi mogla to cijeniti
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:39   #15
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Može biti i tip koji je nervozan pred ispite, testove, šta već...i nije za druženja, posebno ako je već duže bez posla i pod stresom je.
Nemam pojma, ako mimo tih testiranja funkcionišete zadovoljavajuće, pa izdrži tih sedam dana pred testove, budi joj podrška, pokaži joj da je razumiješ...mislim da bi mogla to cijeniti
ako planiraju živjeti zajedno, onda će ona kod svakog stresa na poslu (a uvijek će ih biti) izlaziti iz tog njihovog zajedničkog doma i ići recimo kod roditelja da se "izolira". a možda uopće ne planiraju zajednički život?
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:46   #16
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Ako se inače viđate redovno, a tebi smeta što nekada obaveze diktiraju tempo tih viđanja, onda da, sebičan si.
Daj više informacija.
Ja sam imala faze, kraće ili duže, kada sam samo učila i spavala, nisam skidala ni pidžamu ni kuhala jer je oduzimalo previše vremena od učenja ili spavanja...da je iko, partner, prijatelji, porodica, tada zahtijevao da imamo normalnu rutinu druženja smatrala bih ga nerazumnim
ovo mi je poznato
ponekad sam spavala s knjigama u krevetu

odjednom mi me uhvatio užasan umor i ne bih ih više imala snage izbacit iz kreveta
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:55   #17
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
ako planiraju živjeti zajedno, onda će ona kod svakog stresa na poslu (a uvijek će ih biti) izlaziti iz tog njihovog zajedničkog doma i ići recimo kod roditelja da se "izolira". a možda uopće ne planiraju zajednički život?
Pa ne vjerujem, ali možda će kod svake vanredne situacije na poslu tih nekoliko dana ne učestvovati u kućnim poslovima, ili ići na spavanje poslije njega, ili neće taj vikend otići na izet...lupam.
Što je po meni sasvim ok ako ostalo vrijeme provode kvalitetno i ako te stresne situacije nisu svako malo.

Ja sam mislila da većina ljudi zavisno od trenutnih prioriteta mijenja navike. Partner mi nije prioritet cijelo vrijeme, nisam ni ja njemu, ali jesmo većinu vremena.
Bilo je dana kada je radio po 12 sati dnevno, smatrala bih se sebičnom da sam tada zahtijevala da skupa gledamo film ako se njemu spava ili mu se prosto igraju igrice da se opusti.
Meni najteže pada manjak sna, on to zna, i ne insistira da idemo van ako zna da sam u fazi kada uz posao imam snage samo za san.
Treba imati razumijevanja za obaveze onog drugog, i za stresove onog drugog...sve dok to nije stalno stanje stvari i dok se zna d aće proći
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:02   #18
Quote:
smjeskica kaže: Pogledaj post
Pa ne vjerujem, ali možda će kod svake vanredne situacije na poslu tih nekoliko dana ne učestvovati u kućnim poslovima, ili ići na spavanje poslije njega, ili neće taj vikend otići na izet...lupam.
Što je po meni sasvim ok ako ostalo vrijeme provode kvalitetno i ako te stresne situacije nisu svako malo.

Ja sam mislila da većina ljudi zavisno od trenutnih prioriteta mijenja navike. Partner mi nije prioritet cijelo vrijeme, nisam ni ja njemu, ali jesmo većinu vremena.
Bilo je dana kada je radio po 12 sati dnevno, smatrala bih se sebičnom da sam tada zahtijevala da skupa gledamo film ako se njemu spava ili mu se prosto igraju igrice da se opusti.
Meni najteže pada manjak sna, on to zna, i ne insistira da idemo van ako zna da sam u fazi kada uz posao imam snage samo za san.
Treba imati razumijevanja za obaveze onog drugog, i za stresove onog drugog...sve dok to nije stalno stanje stvari i dok se zna d aće proći
pa u tome i je fora, on igra igrice ti spavaš ili radiš nešto svoje, al ste fizički tu skupa. o tome sam i pričala

to ne vidim u ovoj situaciji iz uvodnog, al to je možda trenutno
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:20   #19
De malo pročačkaj njene starce, koliko je oni trpe nezaposlenu s 33, koliko njen faks drže promašenin ako ne radi s 33, koliko ona zbog tih razloga famozna testiranja diže na viši nivo koji ne smiš remetit.
Onda pročačkaj kako gledaju na njenu vezu s pet godina mlađin, zašto je ne puštaju u njegovu logu, meni pari da ona ne izbjegava tu plesat jedino po tvojin pravilima, nego i po svojin.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:26   #20
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
De malo pročačkaj njene starce, koliko je oni trpe nezaposlenu s 33, koliko njen faks drže promašenin ako ne radi s 33, koliko ona zbog tih razloga famozna testiranja diže na viši nivo koji ne smiš remetit.
Onda pročačkaj kako gledaju na njenu vezu s pet godina mlađin, zašto je ne puštaju u njegovu logu, meni pari da ona ne izbjegava tu plesat jedino po tvojin pravilima, nego i po svojin.
aj makar je nešto dobro napravila, ulovila je mlađeg

a što se tiče fakulteta, danas su svi promašeni. očito joj starci nisu nešto jaki kad ide na silna "testiranja" kad se zna da su svi ti poslovi namješteni, a testiranja fikcija
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger