Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 15:34   #401
Mislim da opet propuštamo primijetiti da je netko već bio prvi.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-javnoscu.html
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:38   #402
Pa to ljudi i govore na topicu.
Da ta djeca već postoje .
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:40   #403
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
...
Zbilja ste dojma da bi dijete gej para u školi u vašem susjedstvu šikanirala djeca i odrasli?
....
ne mogu tvrditi ali bojim se da bi, kao i svaku različitost

čekajući bajicu da iziđe iz boravka, zametnuo se razgovor s dečkićem kojeg sam viđala ranije jer su izlazili u isto vrijeme
kaže mali da su ih učiteljice upozorile da ne jedu kolačiće koje su donijeli kinezi (troje ih ide u tu školu) jer je ta crvena boja otrovna...to 'kinezi' je izgovoreno s vidljivim emotivnim nabojem
kako je razgovor odmicao, postalo je jasno da se radi o licitarskim srcima
njegova majka je nijemo slušala razgovor između nas dvoje
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:42   #404
Ajme, sad sam se sjetila, noćas sam sanjala da je Gazda dobio infarkt i umro nakon što se seksao s bajom.

Mislim da mi je vrijeme da skrešem forum.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:47   #405
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Alpski Srbi.
Aha. Safet, Suljo, Amir, Muhamed...

Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:52   #406
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Pa to ljudi i govore na topicu.
Da ta djeca već postoje .
Znam, samo se priključujem govorenju iste stvari jer mi dio postova zvuči kao da se tek čeka prvo dijete gej para. :redundando:
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:58   #407
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
U nekom mi je momentu Đepika bio objasnio (i nešto postova nakon) zašto pouzdanost kojom se reklamiraju, s obzirom na incidenciju abnormalnosti za kojima se traga, ne znači bogznašto, pa sam išla guglati i našla ovo:

Other limitations of cell free fetal DNA include the lack of outcome data for low-risk populations; therefore, cell free fetal DNA testing is not currently recommended for low-risk women.
http://www.acog.org/Resources-And-Pu...tal-Aneuploidy
Zao mi je, ja ne kuzim kako netko moze test, koji nema lazno negativnih rezultata, a lazno pozitivnih ima manje od 1%, smatrati beskorisnim.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:01   #408
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ajme, sad sam se sjetila, noćas sam sanjala da je Gazda dobio infarkt i umro nakon što se seksao s bajom.

Mislim da mi je vrijeme da skrešem forum.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:03   #409
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
a uvjeti ce se stvoriti sami od sebe?
naravno da neće, nisam ni to napisao. uvjeti će se stvoriti ako krenemo prvo sređivati druge stvari, kada se prestanemo dijeliti na ove i one jer je to kod nas popularno, kada prestanemo preispitivati druge nego ih prvo saslušamo, kada prestanemo biti najpametniji u svemiru, kada krenemo stvarati uvjete da se svatko može osjećati čovjekom i zadovoljiti svoje osnovne potrebe.. tada bi mogli mijenjati svijest koja je ukorijenjena kroz generacije.
ne znam, kada društvo prestane biti teški konzumerizam osobnih potreba i zadovoljstava i shvati da smo prolazni kotačić tada će i svijest valjda ići u pravom smijeru, a ne samo neki napisani privid kao što su zakoni.

Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Da ne kvotam sad redom: .

Što se plačipičkarenja tiče, ne znam što da vam kažem
Pokušaji ubojstva i silovanja su plačipičkarenje :klap:.
Dame i gospodo, samo na forumhaeru! ( i u školi odmah do vas!)
da, samo ovdje, bravo... od ne znam koliko postova vi izvucite one koje vam paše kako bi zadovoljili svoju potrebu izokretanja napisanog. možda netko i kasnije još nešto napiše pa slobodno dodajte da se i na to mislilo pod plačipičkarenje.



netko je jednom napisao da se možeš slagati sa nečim što netko napiše no sam način pisanja te navodi da u inat radiš suprotno od onoga u što vjeruješ. mislim da postajem monstrum.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:27   #410
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...om/790211.aspx
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:29   #411
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post

razumijem ja njih, ali da bi se stvorila klima prvo i sami moraju istupiti. donesen je zakon o istospolnim zajednicama, koliko ih se registriralo?
Ako ja npr.imam curu zivimo ne zivimo skupa nebitno, zar moram ici po papir o zajednickom partnerstvu i onda se registrirati samo zato jer se moze da bi bila brojka 31 zbog Pere i Dane a osobno trenutno nemam zelje za papirom ni brakom ni djecom.

Mislim nece sad svi pohitati registrirati se jer odjednom je moguce i da bi nesto dokazali, niti ce svi pohitati posvajati djecu, vecina ce zivjeti kao do sada u vezi bez papira jer su tako odavno navikli, pogotovo i sto je malo cvrstih veza, i opcenito manje veza opet zbog problema outanja, strahova itd.

Zadnje uređivanje File not Found : 16.12.2014. at 16:57.
File not Found is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:36   #412
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
kako će se stvoriti klima ako ih se ne vidi i ne čuje (osim šačice aktivista)?

na kraju krajeva, to će direktno utjecat i na njihov budući život i razumijevanje okoline i na budući život djece onih koji ih žele usvojit.

jedno bez drugog ne ide
ne može se klima promjenit ako se oni ne pokrenu
Čekaj, maloprije je spika bila da što se imaju pokretati prije nego se društvo promijeni i stvore savršeni uvjeti, a sad je ipak obrnuto?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:13   #413
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Zao mi je, ja ne kuzim kako netko moze test, koji nema lazno negativnih rezultata, a lazno pozitivnih ima manje od 1%, smatrati beskorisnim.
Harmony testom se utvrđuje samo rizik. Ne i postojanje same trisomije.
Iz bliskog primjera znam da je prilično veliki rizik rezultirao sasvim zdravim djetetom.
Točno se može utvrditi opet samo amniocentezom.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:22   #414
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post



Ne razumijem ovaj post.
Ako budem ikad radila animo, očekivala bih rezultate prije zakonskog roka za medicinski pobačaj, inače bi bila bijesna ko ris, bez obzira na ishod rezultata.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:31   #415
Od kada je svijeta i vijeka odnosi među ljudima su isti. Uvijek je bilo pomicanja granica, uvijek je netko bio prvi, uvijek je bilo kretena. Ne nastaje tu patologija po mladunče. Ona nastaje tamo gdje zakaže korektivna uloga obitelji. Kad ta matična DNK, ne odradi posao. Kad mama ne vidi, kad tata se bavi sobom,.........folklor je različit. Tu djeca najebu, a ne zato što su dobili ćušku u školi. ( ograđujem se od ekstremnih primjera). Samim time ne vidim bitnu razliku između homo i hetero roditeljstva.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:00   #416
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Harmony testom se utvrđuje samo rizik. Ne i postojanje same trisomije.
Iz bliskog primjera znam da je prilično veliki rizik rezultirao sasvim zdravim djetetom.
Točno se može utvrditi opet samo amniocentezom.
Da. Kod Niftyja isto rizik, s tim da Nifty nema lazno negativnih rezultata. Znaci, imas 36 godina, trudna si, doktor kaze da je sansa da rodis downica poprilicna i preporuci amnio (sto je bio standard kod trudnica starijih od 36, ne znam je li jos uvijek), ti odes na Nifty, umjesto na amnio, jer amnio nosi i rizik za pobacaj, Nifty kaze sve 5, beba nema down - ne moras na amnio.



Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ako budem ikad radila animo, očekivala bih rezultate prije zakonskog roka za medicinski pobačaj, inače bi bila bijesna ko ris, bez obzira na ishod rezultata.
Nije ti to zbog birokracije i dugog cekanja nalaza. U slucaju rane amnicenteze je veci rizik za pobacaj, a u slucaju kasnije amniocenteze i losih rezultata se vise ne moze napraviti kiretaza (mislim da je na to Gzena mislila kad je rekla "medicinski pobacaj"), nego se inducira porod.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:49   #417
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Zao mi je, ja ne kuzim kako netko moze test, koji nema lazno negativnih rezultata, a lazno pozitivnih ima manje od 1%, smatrati beskorisnim.
Za žene stare 25 godina, kojima je rizik za Down 1:1250, uz test koji je točan u 99% slučajeva i daje lažno pozitivan nalaz u 0.3% slučajeva, vjerojatnost da fetus zbilja ima Downa, ako je nalaz pozitivan, iznosi 21%.

I ako je točan u ovih 99.9% slučajeva s nifty stranice, a ne 99.

Ne znam razlikuje li se nifty od ostalih NIPT testova na naki način koji ga čini imunim na lažno negativne nalaze, ali drugi su imali lažno negativne rezultate.

Da, pouzdaniji je od običnog prenatalnog probira, to svakako. Pitanje je samo isplati li se dat toliko novca za nešto nakon čega i dalje ne možeš biti potpuno siguran i nešto što na svaku ispravno dijagnosticiranu trisomiju u trudnoći dvadesetpetogodišnjakinje proizvede još nekoliko dvadesetpetogodišnjakinja s lažno pozitivnim nalazom. Pitam se kako im izgledaju iduća dva mjeseca trudnoće, dok ne dobiju nalaze amniocenteze.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:26   #418
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam razlikuje li se nifty od ostalih NIPT testova na naki način koji ga čini imunim na lažno negativne nalaze, ali drugi su imali lažno negativne rezultate.
Što se toga tiče, onome tko prodaje taj test i tvrdi da nema lažnih negativnih, trebalo bi dati par odgojnih šamara. To je, čisto statistički, ridikulozna tvrdnja.

Uglavnom, ti testovi su više-manje beskorisna glupost. Nakon testa saznaš da je vjerojatnost da dijete nema Downa kakvih 99.99%. A prije no što uopće uđeš u ordinaciju, znaš da je ta vjerojatnost recimo 99.8%. Velika razlika.

Isto tako, ako je rezultat pozitivan, šansa je kao što kažeš (ovisno o godinama) 20% da je stvarno pozitivan, a u 80% slučajeva se bez razloga radi daljnja dijagnostika koja nije bezopasna.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:35   #419
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Čekaj, maloprije je spika bila da što se imaju pokretati prije nego se društvo promijeni i stvore savršeni uvjeti, a sad je ipak obrnuto?
Ne. Bila je spika da ne bi djecu trebalo gurati u prvi plan dok vecina gejeva u zemlji zivi u ormaru. No, to je samo moje misljenje.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:58   #420
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
čuj, ja sam pisala o poziciji roditelja koji nešto ne bi napravio za dijete, jer misli da bi to dijete patilo u toj kombinaciji.

znači, zamisli da Pero ima sina koji šepa, ima sjebanu nogu.
i sad Peru je strah, jer zna kako su prolazili šepavi u njegovom djetinjstvu, pa ne želi sina ni upisati u vrtić.

ali žena isforsira i ode sin u vrtić i bude mu ok.
u vrtiću je već dijete s naočalama, Cigić, posvojeno dijete i dijete kojem je jedan roditelj umro.
različitosti na bacanje.
i onak, klinci minglaju, a roditelji projiciraju.
Aha, nisam te dobro razumjela.
Pa ok. Bilo bi lijepo da je uvijek tako.

Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Nigdje se nasilnici nisu čajem u pet obrazovali o tome da je prebijanje gejpederailezbi loše. Da su i oni ljudi.
Skoro svugdje je krenulo prajdom na koji se bacalo drvlje i kamenje.
Isto kao i za mješovite škole, netko je morao biti prvi.
I nikad nećeš izbjeć to da netko mora probit led i da će se na tome nekome prelomit svijet.
OK, pride pa nešto pa djeca. To nešto na pol puta mi nije gay brak kakav su sad dobili homoseksualci u Hrvatskoj.


Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Harmony testom se utvrđuje samo rizik.
Ovo ime ovom testiranju je odradila neka marketinška kuća. S harmony testom znate treba li vam abić .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.