Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 08:11   #11161
Quote:
DJ1990 kaže: Pogledaj post
Sta ako hocu da budem kurva u Deutschland? Da li mi treba dozvola za rad ili...?
Treba.
goldietrickz is offline  
Old 15.12.2014., 08:18   #11162
Quote:
DJ1990 kaže: Pogledaj post
Sta ako hocu da budem kurva u Deutschland? Da li mi treba dozvola za rad ili...?
Ali nije taj posao i u hrvatskoj izplatljiv? ;-)
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 15.12.2014., 12:09   #11163
Quote:
DJ1990 kaže: Pogledaj post
Sta ako hocu da budem kurva u Deutschland? Da li mi treba dozvola za rad ili...?
Treba ti Gewerbeschein, i treba ti "Bockschein" što je zapravo zdravstveni pregled kod Gesundheitsamt i Amtsarzt....i to svaka 3 mjeseca!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.12.2014., 13:16   #11164
Quote:
wilson kaže: Pogledaj post
Sto se skola tice nisam u toj fazi , ali pretpostavljam da ih ima na svakom cosku...
Pinneberg...meni osobno, niti smrdi nit mirise, udaljen od Hamburga a stanovi nisu nesto bitno jeftiniji,,,S bahnom nekih 30-35 minuta do Hauptbahnofa

Za stanove...http://www.immobilienscout24.de/Such...Reporting=true

Svezi glede kvartova...svaki ima plus i minus ali ja cu cim prije negdje sjeveo-zapadno jer mi se nekako cini da je tu najmanje ovih ofarbano talibanskih asocijalaca...
Juzni dio Harburg i okolica....tu policija ne dolazi ako bas bas bas nije velika frka....ima svega samo domacih nema...

Stanovi su najpovoljniji kod Saga jer su "polusocijalni" ali ima naravno "lista " cekanja i u skladu s tim su i susjedi....
hvala Wilson! to mi je bitno jer nemam pojma koji djelovi su ok, a koji manje ok. E sad, da ne lutam (iako svakako hocu) po google maps, ako imas vremena/volje napisi par djelova koje da potrazim, imamo 2 djece skolske dobi kvart / sigurnost mi je primarna u odabiru
Quincey is offline  
Old 15.12.2014., 18:35   #11165
Postavio sam pitanje nekoliko stranica ranije, ali nije još nitko ništa odgovorio pa da ponovim:

Dakle, kakva je situacija ako se trudnica u 5.mj.trudnoće seli u Njemačku? Znači, suprug ima posao, stan, zdravstveno i sve..trudna supruga je prijavljena zajedno s njim na istoj adresi. Za početak, znači li to odmah da je suprug upada u Steuerklasse 3? Nadalje, da li supruga ima pravo na zdravstveno preko muža, da li se vođenje trudnoće može od trenutka preseljenja raditi u Njem, mora li za ta prava istovremeno biti prijavljena na burzi..? Kakva prava (naknade) imamo kod rođenja djeteta kao i nakon toga..? (znam za dječji dopl. 184eur, ali za ništa više od toga)

Eto ako bi mi netko mogao odgovoriti na bilo koje od ovih nekoliko pitanja bio bih jako zahvalan. Pročitao sam zadnjih 20-ak str.foruma, nisam našao ništa o tome..?
Hvala!
zeitgeist_man is offline  
Old 15.12.2014., 19:00   #11166
Quote:
zeitgeist_man kaže: Pogledaj post
Postavio sam pitanje nekoliko stranica ranije, ali nije još nitko ništa odgovorio pa da ponovim:

Dakle, kakva je situacija ako se trudnica u 5.mj.trudnoće seli u Njemačku? Znači, suprug ima posao, stan, zdravstveno i sve..trudna supruga je prijavljena zajedno s njim na istoj adresi. Za početak, znači li to odmah da je suprug upada u Steuerklasse 3? Nadalje, da li supruga ima pravo na zdravstveno preko muža, da li se vođenje trudnoće može od trenutka preseljenja raditi u Njem, mora li za ta prava istovremeno biti prijavljena na burzi..? Kakva prava (naknade) imamo kod rođenja djeteta kao i nakon toga..? (znam za dječji dopl. 184eur, ali za ništa više od toga)

Eto ako bi mi netko mogao odgovoriti na bilo koje od ovih nekoliko pitanja bio bih jako zahvalan. Pročitao sam zadnjih 20-ak str.foruma, nisam našao ništa o tome..?
Hvala!
Pretpostavljam da suprug ima posao u njemackoj i tamo ima adresu na koju je prijavljen.
-Da, suprug upada u steuerklasse 3 (ako je supruga prijavljena u isto vrijeme na adresu u njemackoj i prilozili ste vjencani list prilikom prijave, ali bi ja svejedno otisao u poreznu i trazio potvrdu za poslodavca).
-Da, supruga je od prvog dana osigurana preko njega.
-Ne, supruga ne mora biti istovremeno prijavljena na burzi.
Koliko ja znam, samo na djecji doplatak u visini od 184 eura mjesecno (mislim da je i to dovoljno naspram djecjeg u hrvatskoj i velikih poreznih olaksica poreznog razreda 3)
Nadam se da sam koliko toliko mogao pomoci.
mio8 is offline  
Old 15.12.2014., 19:12   #11167
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da suprug ima posao u njemackoj i tamo ima adresu na koju je prijavljen.
-Da, suprug upada u steuerklasse 3 (ako je supruga prijavljena u isto vrijeme na adresu u njemackoj i prilozili ste vjencani list prilikom prijave, ali bi ja svejedno otisao u poreznu i trazio potvrdu za poslodavca).
-Da, supruga je od prvog dana osigurana preko njega.
-Ne, supruga ne mora biti istovremeno prijavljena na burzi.
Koliko ja znam, samo na djecji doplatak u visini od 184 eura mjesecno (mislim da je i to dovoljno naspram djecjeg u hrvatskoj i velikih poreznih olaksica poreznog razreda 3)
Nadam se da sam koliko toliko mogao pomoci.
Jeste, hvala!
zeitgeist_man is offline  
Old 15.12.2014., 21:21   #11168
Dobra vecer Mali zeleni

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
U kojem si gradu? Ako si u Minhenu ili okolici, ima jedan steuerberater kod kojeg mozes odmah dobiti dio novaca od povrata poreza, imam njegov broj.

Hvala ti ,,,ali ja sam u Saarbruckenu,,,,da li nesto znas o upisu u skolu (osnovnu) ..Hvala
vikysaar is offline  
Old 15.12.2014., 21:24   #11169
[QUOTE=Njezna;52662966]Ali nije taj posao i u hrvatskoj izplatljiv? ;-)[/QUOTE

Njezna dobra vecer...da li vi nesto znate o upisu u skolu za djecu koja dolaze tek u nJemacku..koji postupak je???Hvala..
vikysaar is offline  
Old 15.12.2014., 21:25   #11170
Upis u osnovnu skolu za djecu koja tek dolaze u Njemacku--

[QUOTE=Njezna;52662966]Ali nije taj posao i u hrvatskoj izplatljiv? ;-)[/QUOTE

Njezna dobra vecer...da li vi nesto znate o upisu u skolu za djecu koja dolaze tek u NJemacku..koji postupak je???Hvala..
vikysaar is offline  
Old 15.12.2014., 22:43   #11171
Quote:
vikysaar kaže: Pogledaj post
Hvala ti ,,,ali ja sam u Saarbruckenu,,,,da li nesto znas o upisu u skolu (osnovnu) ..Hvala
Poslao sam ti na PM broj od steuerberatera iz Minhena, prica hrvatski, nazovi ga i pitaj sve sto te zanima u vezi povrata poreza.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 15.12.2014., 22:48   #11172
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti na PM broj od steuerberatera iz Minhena, prica hrvatski, nazovi ga i pitaj sve sto te zanima u vezi povrata poreza.
Da nije Alkar Moro, taj će te dobro oderati, ali ako hoćeš novac na brzinu nema druge
dontbeeevil is offline  
Old 16.12.2014., 17:09   #11173
Dali je potrebna radna dozvola za rad u ducanu kao Lidl..?
Gratus is offline  
Old 16.12.2014., 19:43   #11174
pozdrav ljudi,
Pitanje u svezi roka za prijavu privremenog odlaska iz RH najkasnije do 29.12.2014. Dal to vazi samo za one koji ce na taj dan biti duze od jedne godine u Njemackoj, odnosno da li oni koji su krace u Njemackoj a propoustili su to uciniti po dolasku mogu to napraviti i protekom tog roka?
jerolima is offline  
Old 16.12.2014., 20:20   #11175
Quote:
Quincey kaže: Pogledaj post
super! please napisi koje kvartove gledati da je za familiju dobro, tj gdje su skole i sl (ne mora nuzno biti centar, dapace), sto mislis o Pinnebergu?
Da li znas neku dobru provjerenu stranicu za pogledati ponudu za stanove...hvala!
Pinneberg-Posla nema mnogo, vecina ide u Hamburg raditi.
Povezanost sa Hamburgom javnim prijevozom je jako dobra.
Ljudi ima svakakvih, dosta stranaca i socijalnih slucajeva ali nema bas problematicnih kvartova. Stanarine se u poslednjih godina povisile ali da se ovdje zivjeti.
mio8 is offline  
Old 16.12.2014., 22:17   #11176
Molim Vas ako mi neko moze objasniti da li mozemo raditi samo minijob ili je to premali iznos za radnu dozvoli, tj. da li uopce treba radna za minijob? Hvala
plavidupin is offline  
Old 16.12.2014., 22:47   #11177
Ne mozes dobiti radnu dozvolu za mini job.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 16.12.2014., 23:01   #11178
Da li je iznimka ako se netko zaposljava u ugostiteljstvu (kuhinja,restorani,hoteli)?Tj. mislim tu se mozemo zaposliti bez ikakvih zabrana?Tako mi je jednom odvjetnik pricao al ja ga bas nisam dozivljavao a sad mi je bas ta situacija u igri sa curom-buducom zenom...
__________________
Just follow your dream...
sale-xxx is offline  
Old 16.12.2014., 23:18   #11179
moze kao season job, samo slabo zaposljavaju tako eventualno ako imas kod nekog naseg
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 16.12.2014., 23:23   #11180
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne mozes dobiti radnu dozvolu za mini job.
Hvala na odgovoru, znaci na zalost mogu samo raditi puno radno vrijeme i nikakv drugi oblik rada ne dolazi u obzir tj manje satnice?
plavidupin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.