Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 21:08   #1
Jadranka Kosor - činjenice

- u predzadnje tromjesečje vlasti Jadranke Kosor zabilježen je ekonomski rast.

- Vlada RH na čelu s Jadrankom Kosor uspješno je završila pregovore za pristup EU

- dobitnica je nagrade "Zlatno pero" Hrvatskoga novinarskog društva, nagrade Europske zajednice za humanitarni rad, nagrade "Europski krug" Hrvatskoga europskog doma, nagrade za životno djelo "Ivan Šibl" HRT-a,

- objavila je četiri knjige (dvije o Domovinskom ratu, dvije poezije). Govori engleski i njemački.[2]

Smatrate li Jadranku Kosor uspješnijom od Milanovića i Ive Sanadera?
Berivoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:15   #2
Svi su se smijali Kosorici i smatrali je glupačom, a pokazala se avionom za Milanovića. U zao čas su došli izbori i promijenili vlast kad je njoj krenulo.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:36   #3
u svakom slucaju ju smatram simpaticnijom od njih dvojice. imala je i vise takta, sarma... nije bjesnila, pjenila, znala se ponasati, bas onako, damski.

meni je zao sto nije imala vise mogucnosti.
ostaje mi kao jedna od najdrazih politicara/ki.
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:40   #4
Osobno zmija od osobe, no ekonomski je imala najuspješniju vladu od 2000.

Vladala je u najteže vrijeme krize u čitavom svijetu, u vrijeme kad je prethodnik pobjegao usred pucanja balon ekonomije, kad se masovno povlačio kapital iz Hrvatske, i uspjela je pred kraj mandata približiti nas pozitivnoj nuli s dva kvartala rasta.

U usporedbi s nasljednicima, koji vladaju usred oporavka Europe i svijeta, a Hrvatsku su gurnuli dublje u recesiju, ona vlada je bila za nobela.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:48   #5
Prodala 7% dionica INE MOL-u iz portfelja Fonda branitelja a dalje oko INE je tragedija.

Pristala na ovakav Arbitražni sporazum sa SLO oko razgraničenja.

Promjenila Zakon o pristupanju EU po kojem je prvo trebao refrerendum a potom potpis u prvo potpis pa referendum.

Premjerka za pamćenje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:52   #6
Desna ruka Ive Sanadera koja pojma nije imala. Niju ju ni bilo briga. Ponekad se uhvatim da ju zalim kad HDZ s njom mete pod, ali se brzo prizovem pameti.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:53   #7
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Prodala 7% dionica INE MOL-u iz portfelja Fonda branitelja a dalje oko INE je tragedija.
Nema veze s njome, ugovor o upravljanju je prethodnik potpisao. MOL nije većinski vlasnik ni sad.

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Pristala na ovakav Arbitražni sporazum sa SLO oko razgraničenja.
Gotovo jednoglaso izglasan u saboru i od onih za koje si sam glasao.


Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Promjenila Zakon o pristupanju EU po kojem je prvo trebao refrerendum a potom potpis u prvo potpis pa referendum.
I?
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 21:54   #8
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Desna ruka Ive Sanadera koja pojma nije imala. Niju ju ni bilo briga. Ponekad se uhvatim da ju zalim kad HDZ s njom mete pod, ali se brzo prizovem pameti.
A što se toga tiće, tu je se nema što žalit, kao desna ruke DR Ive je sukrivac za sve zlo.
Ali kao premijerka, u usporedbi s ostalima- pristojno.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:01   #9
Harač smo zaboravili?
officer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:05   #10
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Harač smo zaboravili?
Ma kakvi, pa ona je u jednoj godini izbila brdo love iz dzepa, haraca da ne zelim ni zbrojiti i ukidanje povrata poreza na kamate za stambene kredite, kod mene je to bila rata i pol, povrat poreza na zivotna osiguranja.
Ubila!
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:07   #11
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
A što se toga tiće, tu je se nema što žalit, kao desna ruke DR Ive je sukrivac za sve zlo.
Ali kao premijerka, u usporedbi s ostalima- pristojno.
Daj molim te
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:09   #12
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Desna ruka Ive Sanadera koja pojma nije imala. Niju ju ni bilo briga. Ponekad se uhvatim da ju zalim kad HDZ s njom mete pod, ali se brzo prizovem pameti.
Jako rijetko će mo se složiti(a klade nismo).Eto,slažemo se.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:11   #13
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Nema veze s njome, ugovor o upravljanju je prethodnik potpisao. MOL nije većinski vlasnik ni sad.
A ona mu je prodajom dionica iz Fonda branitelja na čijem je bila čelu pomogla da kompletira predavanje upravljačkih prava.

Ma ništa "kud Ivo tud i ja" jadna ništa nije znala.

Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Gotovo jednoglaso izglasan u saboru i od onih za koje si sam glasao.
Ivo Josipoviće je bio protiv ako si na to mislio.

Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
I?
Ma zaista sitnica ali kad je sitnica šta je mjenjala Zakon. Vjera u narod ili nešto drugo???

I zaboravio sam..............sudjelovala u predsjedničkim izborima financiranim crnim novcem HDZ-a.

Ali kako ne bi samo bio negativan jedino dobro šta je napravila je uplata cca 6 milj kuna i stotine tisuća eura pronađenih u stranačkom sefu u proračun.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:45   #14
Jadranka Kosor se ustvari zove Suzana Vlaisavljević
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:50   #15
Quote:
Berivoy kaže: Pogledaj post
Govori engleski i njemački.[2]
Ovako Jaca govori engleski:

Pipl mast trast mi bikouz aj em gud grl.

__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:55   #16
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Daj molim te
To isto je ponavljala i Marina Lovrić Merzel kad ju je Aco Stanković šamarao pitanjima na koje nije imala odgovora.




Činjenice:
-Vlada Jadranke Kosor je na kraju mandata zabilježila rast BDP-a dva kvartala za redom u zadnjoj godini mandata
-U svih dosadašnjih 12 kvartala Genijalnog Zokija und Kukuriku veleumova - BDP pada.


Veli Zoki da se bori za dobrobit hrvatskih građana.

Zoki darling, radije nam nemoj pomagati.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:57   #17
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ovako Jaca govori engleski:

Pipl mast trast mi bikouz aj em gud grl.

https://www.youtube.com/watch?v=uY7PC-rPBY8
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 23:53   #18
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Činjenice:
-Vlada Jadranke Kosor je na kraju mandata zabilježila rast BDP-a dva kvartala za redom u zadnjoj godini mandata
-U svih dosadašnjih 12 kvartala Genijalnog Zokija und Kukuriku veleumova - BDP pada.

Veli Zoki da se bori za dobrobit hrvatskih građana.

Zoki darling, radije nam nemoj pomagati.
Kad se govori o Kosorici onda treba razlikovati osobu od vlade.
Dakle, činjenica je da je vladu samo preuzela od Sanadera. A ta je Vlada bila puno bolja od Milanovićeve.
Glede usporedbe Kosorice i Milanovića mislim da zapravo nema velike razlike - oboje su nesposobni i puni sebe.
Kosorićina vlada je bila kvalitetnija, možda baš zato, jer je ona nije sastavljala.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 00:12   #19
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Kad se govori o Kosorici onda treba razlikovati osobu od vlade.
Dakle, činjenica je da je vladu samo preuzela od Sanadera. A ta je Vlada bila puno bolja od Milanovićeve.
Glede usporedbe Kosorice i Milanovića mislim da zapravo nema velike razlike - oboje su nesposobni i puni sebe.
Kosorićina vlada je bila kvalitetnija, možda baš zato, jer je ona nije sastavljala.
Martina Dalić?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 00:54   #20
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Martina Dalić?
Nisam mislio na pojedince, nego na vladu u cjelini. Zapravo ne znam tko je bio zadužen za koji sektor, primjerice tko je pripremio odluku o tzv. haraču.

Ostajem pri tome, da uspješnost Kosoričine vlade, o kojem se govori u uvodnom postu, nije uspjeh Kosorice kao predsjednice.

Jedina stvar koja se eventualno može pripisati baš njoj je onaj pristanak na arbitražu - tu je izgleda djelovala prilično samostalno. No tu bih se složio s Cukom, bojim se da to nije uspjeh.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.