Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 09:54   #241
koja koja? od mojih ih je jos par ostalo(al bolje da nije haha)
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:57   #242
Papacka. nju sam bas voljela
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:21   #243
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa i varsavska i gundulic imaju latinski i grcki.

@no_nick, kak se bira uciteljica od tri koje ce dobiti prvasice? tako sto upoznas nekoga tko radi u toj skoli, zicas da te preporuci, upozna i da ti diejte stavi u taj razred.
najbolje ak znas ravnatelja i bas tu uciteljicu, onda si sigurna da ce to biti tak.
ovo sve ostalo je lutrija.
a ja se ne bih kockala
Ma ne, mi ćemo u Krajišku najvjerojatnije.

A ovo za biranje učiteljice, baš sam pitala obiteljske prosvjetare - ravnatelj bi stavio 3 dnevnika na stol, a oni bi uzeli jedan. Nisu znali koga će dobiti, nije ih ni zanimalo. Bilo kakvo lobiranje se gledalo s velikim negodovanjem. Doduše, to su bila druga vremena, druga sredina, drugačiji kontekst...

Moram reći da su meni škole i školske prilike u Zagrebu u fokusu tek od nedavno. Živjela sam drugdje do 18. godine i nemam pojma kako koja škola kotira, koja je za elitu, a koja za radničku klasu...

Tako je to kad čovjek ima veliki izbor, u svakom slučaju zanimljivo za promatrati. Ja sam išla u malu školu usred ničeg, ništa nismo mogli birati. Čak ni drugog stranog jezika nije bilo. Ali dobila sam dobro početno obrazovanje i imam jako lijepe uspomene iz tog razdoblja. Bilo mi je divno u školi.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:29   #244
pa recimo u nasoj skoli ak si kao jezik izabrao npr. francuski onda nisi nis mogao birat jer samo jedan razred uci francuski dok tu gdje su dva engleska razreda znam da su neki birali u koji bi obzirom na uciteljicu.Isto tak skola je uglavnom stavljala u isti razred djecu koja su vec ranije isla skupa u vrtic
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:30   #245
Meni zvuči kao SF da roditelji mogu doći kod učiteljica iz 4 razreda i tražit sastanak
Pa onak, kad bi svi roditelji to napravili mislim da bi nastao kuršlus

Realnije mi je ovo da se raspitaš kod drugih roditelja iz kvarta

A čak i da imaš taj jedan sastanak sa učiteljicom, prvi dojam te može dobrano prevariti, bar mene
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:33   #246
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post

A čak i da imaš taj jedan sastanak sa učiteljicom, prvi dojam te može dobrano prevariti, bar mene
pa da. bas sam htjela pitati kaj mozes zakljuciti iz 15 min razgovora s njom?

bezveze.

ja se ne mislim ni raspitivati o uciteljicama. ak mi netko nesto kaze, super, ali da cu bas ici istrazivati...
i imamo dvije skole u kvartu, ici ce u ovu blizu, s ekipom iz vrtica i bok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:39   #247
bas tako, ne biras najcesce ni uciteljicu unutar skole tj rared, nego ti je taj odabir odredjen jezikom, boravkom ili necim trecim.
mi za malu trebamo samo izabrati da li ce uciti njemacki ili engleski od prvog razreda buduci da su samo dva prva razreda boravak a jedan je njemacki drugi engleski.

eto to je nesto sto ne znam sto bi, s jedne strane bolje da tako rane krene s njemackim kojeg ne zna ni ona ni itko oko nje pa da kasnije dobije engleski koji ce i tako i tako znati a s druge, s njemackim joj nema tko pomoci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:40   #248
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Ma ne, mi ćemo u Krajišku najvjerojatnije.

A ovo za biranje učiteljice, baš sam pitala obiteljske prosvjetare - ravnatelj bi stavio 3 dnevnika na stol, a oni bi uzeli jedan. Nisu znali koga će dobiti, nije ih ni zanimalo. Bilo kakvo lobiranje se gledalo s velikim negodovanjem. Doduše, to su bila druga vremena, druga sredina, drugačiji kontekst...

Moram reći da su meni škole i školske prilike u Zagrebu u fokusu tek od nedavno. Živjela sam drugdje do 18. godine i nemam pojma kako koja škola kotira, koja je za elitu, a koja za radničku klasu...

Tako je to kad čovjek ima veliki izbor, u svakom slučaju zanimljivo za promatrati. Ja sam išla u malu školu usred ničeg, ništa nismo mogli birati. Čak ni drugog stranog jezika nije bilo. Ali dobila sam dobro početno obrazovanje i imam jako lijepe uspomene iz tog razdoblja. Bilo mi je divno u školi.

je, ovo ti je rezultat "imamo hrvatsku" doba.
mislim da je jakoo puno dobrih ljudi otislo iz prosvjete i jako puno izvrsnih sagorilo, jer su potplaceni i lose vrednovani..i rade sa pola snaga.
i ja mogu shvatit da neki roditelji traze bolje za svoje dijete...ali, tu ima hrpa ali...

i ja teoretski, u skolu u koju cemo spadat (jos ne znamo, jer se mozda i preselimo), zaista mogu pokusat traziti neku "bolju" uciteljicu ili ucitelja. Pod bolju, mislim bolju od ostale 2 ili 3 u toj skoli, u toj generaciji.
iako bi meni bilo bitnije da dobijem razred u kojem nitko nejde na vjeronauk, pa mi dijete nece biti na hodniku/knjiznici/gdje vec, ili da za vrijeme dnevnog boravka budu vani i igraju se, ili u sportskoj dvorani, i da to vrijeme provedu aktivno.
al to je tek utopija, i znam da takva ne postoji.


kome je bitno, i tko voli voziti djecu u centar, sve te skole imaju DB do 3 razreda pod normalno.
(samo nemojte dugo stajat u krsnjavoga sa sva 4 i usporavat promet ujutro - naucite djecu da izlaze iz auta sama, i da u skolu idu sama. barem iz auta do ucionice )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:46   #249
vidim da imamo isti put do posla


e to za vjeronauk, ne bi htjela poceti sad raspravu o njemu nego me zanima jel netko zna kako je ove godine organizirano u os stenjevec?
cula sam da imaju kriz u blagovaoni pa mi se cini da cu imati problema s njima
bavim se mislju da mail s upitom napisem skoli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:46   #250
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bas tako, ne biras najcesce ni uciteljicu unutar skole tj rared, nego ti je taj odabir odredjen jezikom, boravkom ili necim trecim.
mi za malu trebamo samo izabrati da li ce uciti njemacki ili engleski od prvog razreda buduci da su samo dva prva razreda boravak a jedan je njemacki drugi engleski.

eto to je nesto sto ne znam sto bi, s jedne strane bolje da tako rane krene s njemackim kojeg ne zna ni ona ni itko oko nje pa da kasnije dobije engleski koji ce i tako i tako znati a s druge, s njemackim joj nema tko pomoci.
pa ja mislim da je super uciti jezik koji ti starci ne zanju.
ja sam masu toga dogovarala sa frendovima pricajuci na engleskom, koji starci nisu znali , i bas mi zao nosorozice, ona vec sada kuzi kad mm i ja nes pricamo na engleskom pred njom.
ja bih fakat za nju birala razred koji uci francuski
iako, da budem iskrena, sumnjam, debelo sumnjam u kvalitetu ucenja jezika po skolama. cak i u razvikanim skolama.
i to mi ne bi bio presudan faktor.

btw, @zena sa marsa, jel fakat u krsnjavoga ima kineski?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:48   #251
koga zanima Krsnjavi ima boravak 1-4 razreda s tim da 4r boravak organizira udruga i kosta duplo odnosno 400kn + hrana(250-280kn)
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:49   #252
Summer,njemacki.

a inace, kad sam radila u osnovnoj, jedne godine su prve razrede dobivali jedan stari ucitelj na glasu kao fenomenalan, strog, pravedan, zahtjevan, ali jaaaako dobar , jedna friska zena s faxa o kojoj nitko nije nista znao i jedna koja je iz nekog razloga slovila kao losa.
i bila je tooootalna pomama za tim a razredom, to se moljakalo na sve strane da djeca idu tamo, bilo ih je valjda skoro 30 u razredu. u b i c, od kojih je jedan bio boravak, 20-tak klinaca.
na kraju, kak sam radila u tim razredima, snimala sam bas situaciju cijelu godinu i po mom misljenju, uvjerljivo najbolja je bila ova mlada kolegica, turbo kreativna, inovativna, s puno strpljenja, ali nepopustljiva kad treba, ma bas ono .
ova druga kakti "losa" je isto bila sasvim zena na mjestu, a imala je i super kolegicu u boravku.
stari mi je na kraju bio najbezvezniji, imao je jos 2-3 godine do mirovine i niti mu se vise dalo, niti je mogao. stare metode, zastarjeli materijali. bio je korektan, ali nista vise od toga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:50   #253
btw, @zena sa marsa, jel fakat u krsnjavoga ima kineski?[/QUOTE]

haha ima draga ima..vec drugu godinu ali to nije kak bi rekla u sklopu skole u smislu da je to izborni predmet i da se upisuje u ocjene vec onak sastrane tko zeli
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:50   #254
i ja naginjem njemackom od pocetka ali morma priznat da me frka toga da ako zapne u necemu nema nikakve pomoci od nas. ok, to je s jedne strane i ok


btw, ja planiram uz njene knjige malo njemacki "uciti"
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:52   #255
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

iako, da budem iskrena, sumnjam, debelo sumnjam u kvalitetu ucenja jezika po skolama. cak i u razvikanim skolama.
jako si u krivu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:53   #256
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i ja naginjem njemackom od pocetka ali morma priznat da me frka toga da ako zapne u necemu nema nikakve pomoci od nas. ok, to je s jedne strane i ok


btw, ja planiram uz njene knjige malo njemacki "uciti"
do petog razreda ne bu nigdje zapela, a da joj ti nemres pomoci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:00   #257
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
do petog razreda ne bu nigdje zapela, a da joj ti nemres pomoci.
ne? ajd ok onda
budem joj pustala Die Krupps i Rammstein da joj udje u uho
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:05   #258
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i ja naginjem njemackom od pocetka ali morma priznat da me frka toga da ako zapne u necemu nema nikakve pomoci od nas. ok, to je s jedne strane i ok


btw, ja planiram uz njene knjige malo njemacki "uciti"
pa tim jos i bolje

@frupy, ne mislim ja da su profesori jezicari "nekvalitetni" po skolama i da tamo rade samo oni koji moraju, a oni bolji rade u super firmama za super pare, al je cinjenica da ucenje jezika u razredu sa 28+ i nije bas jednostavno niti lako,
ako racunas da zelis nauciti jezik.
dovoljno da imas par divljaka u razredu, i da se na satu zajebavaju sa njima, nije bas da ce se pretrgnuti, pa onda ostaje ucenje zapodoma...a onda je tak svejedno, koji jezik uci u skoli, kada ga "mora" jos uciti negdje drugdje.to sam mislila.

sa engleskom je jos i dodatan problem, jer djeca dolaze sa jakoo razlicitim predznanjem, i imas ekipu kojoj je ekstra dosadno na satu, pa ili rade nered jer sve vec znaju, ili se profesori prilagode njima, pa ostatk trpi kroz gradivo (tj opet mora uciit doma) ili onda ti rade nered.

u svakom slucaju, meni jezik ne bi bio presudan kod izbora skole/uciteljice/razreda.
vjeronauk mi je broj 1.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:06   #259
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne? ajd ok onda
budem joj pustala Die Krupps i Rammstein da joj udje u uho


moze.
bolje to nego die toten hosen ili davida hasselhoffa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 11:11   #260
[
sa engleskom je jos i dodatan problem, jer djeca dolaze sa jakoo razlicitim predznanjem, i imas ekipu kojoj je ekstra dosadno na satu, pa ili rade nered jer sve vec znaju, ili se profesori prilagode njima, pa ostatk trpi kroz gradivo (tj opet mora uciit doma) ili onda ti rade nered.

ovo je istina..moj mali je isao u englesku grupu u vrticu i sad mu je tak poprilicno dosadno ali im je uciteljica poprilicno stroga pa nema mjesta zajebanciji..dok recimo sad uci i francuski kao izborni i veli da premalo uce..ko ce ga znat
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.