Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2015., 11:32   #1
Super veza-a seks?

Dragi svi,

već dugo pratim ovaj podforum, pronašla sam neke starije teme koje se tiču mog problema no ipak sam odlučila registrirati se i potražiti "drugo mišljenje". I ispričavam se zbog dužine. Stvarno me počela mučit ova stvar.

Dakle, u vezi smo godinu i pol. Pola godine živimo zajedno.

Ja 27, on 29 godina.

Prvi put vjerujem da je to to. Prekrasno se slažemo, smijemo, nadopunjujemo, najviše uživamo provedeći vrijeme zajedno, imali smo svega 2 svađe kojih se mogu sjetiti, dakle, super komunikacija, opuštenost...osim u seksu.

Valjda problem u svakoj vezi mora postojati. Da mi je netko rekao da ću naći takvog dečka, rekla bih mu da je lud. Da mi je netko rekao da ću imati zaista funkcionalnu vezu u toliko pogleda, no da će seks štekat, stvarno bih odmahnula rukom i nazvala ga još luđim.

Gdje je problem?

Ja iza sebe imam dvije duže veze, i par dečkića s kojim se zalomilo nešto nakratko. Ne mogu reći da sam iživljena po pitanju kvantitete, ali da, od tinejđerskih dana, imala sam kontinuiran seksualan život u većoj ili manjoj mjeri, na ovaj ili onaj način.

On je imao jednu vezu od dvije godine, jedno viđanje/nešto čudno zahvaljujući okolnostima od par mjeseci i jednu kraću vezu + jedan jednokratni izlet. Računica je jasna. U seks je ušao kasnije no ja, nema nekog pretjeranog iskustva, jer i ta duža veza je navnodno (i očito) bila koma po tom pitanju.

Kad smo se mi počeli viđati, vjerovala sam da ćemo očito imati dužu prilagodbu po tom pitanju. I bila sam strpljiva. Sad kad nekad pričamo o tome kroz zezanciju, i on nije bio baš zadovoljan u početku ali on misli da je to normalno dok se ljudi ne opuste i sad mu je super. Supeeer! A ja

Ja otvoreno pričam o seksu i trebalo mu je neko vrijeme da se prilagodi i malo oslobodi u tom smislu. Nisam išla u litanije o svojim prethodnim iskustvima, ali kad bi se u razgovoru uz neki film ili slično poteglo to pitanje, ispostavilo bi se da on to nije probao/poželio, ja jesam realizirala/ili me to pali.
Kaže da je većinu stvari prvi put probao sa mnom, to me iznenadilo jer realno, nismo ništa svemirski radili. Tako sam došla do zaključka, da je ono što ima iza sebe valjda misionarski+2 poze.

Seksamo se često. Nekad par puta na dan, ili imamo intervale od jednom dnevno po nekoliko dana, pa zbog posla, obaveza, mimoilaženja bude 2-3 dana zatišja, ali nikad nismo probili pauzu dužu od 4-5 dana. Užasno mi je privlačan. Kad mi nešto priča, ja ga gledam i mislim si kako bih ga zaskočila. Uvijek sam raspoložena, iako nisam zadovoljna kvalitetom. Ne znam kako. Bilo bi mi logičnije da sam se ohladila, ali ne, kod mene želja raste i dalje...ali globalno gledajući, ocjena je -3.

On se dolje hm...ne snalazi najbolje. Zapravo, kao da je ukočen i plašljiv, kad si popije par pivi/čaša vina, onda je druga priča. Sad mi je nekako jasno, sa distance, zašto se tako rado sjećam prvih viđanja od 2-3 dana, samo vino, hrana, filmovi i seks. Tad je nešto opušteniji i može duže. Nekoliko puta me tako iznenadio, bilo je super, to je bilo to. Mislim da to drži da želja raste, jer razlika je ogromna.

Druga stvar, on kad svrši (što je relativno brzo), to je kraj igara.

I nije da nisam pokušala iskomunicirat problem. Jesam, rekla sam mu nježno, u polušali da se neće ništa dogoditi ako se poslije sebe pobrine za mene. I ok, promijenila se situacija na bolje.
Ali ja se više ne mogu opustiti. Osjećam kao da to radi preko volje.
Ne znam kako da opišem taj grč.
Toliko sam zabrinuta hoću li svršiti, voli li on to raditi, ne znam...meni potpuno nepoznat osjećaj.
Jednostavno kao da nismo u istom filmu. Meni potpuno apsurdno, nikad s nekim nisam bila tako bliska, mažena i pažena...ali kad je seks u pitanju, kao da smo u različitim galaksijama.

Ovaj najduža veza je bila koma, mrcvarenje psihe, nikakva bliskost, ali seks na nivou. Iako me bivši nije fizički privlačio, nije bio moj tip. Ali znao je što radi.

I zato se pitam, može li se imati i ovce i novce? Nije mi problem imati super vezu sa nešto lošijim seksom, jer se na prelošu vezu sa dobrim seksom ni mrtva ne bih vratila, no ne mogu reći da ne pomislim kako bi trebalo biti bolje. Spontanije, strastvenije, ne znam ni sama.

Ima li tko slično iskustvo? Znam, trebamo još pričati no tema je dosta zajebana za ego. Pokušala sam nedavno ponovno, opet vrlo obazrivo, i vidim da se lomi oko ega iako nije ništa zamjerio niti se otvoreno zbedirao. Huuuh.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:41   #2
MOze se imati i jare i pare.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:54   #3
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
MOze se imati i jare i pare.
Da, tako mnogi kažu.

I znam da je stvar individualna, da bi neki (u koje valjda i ja spadam) ustrajali na praksi i nadali se boljem. Drugi bi vjerojatno otišli.

Bojim se da sam ja zapravo neka sredina između te dvije krajnosti koja više naginje ovoj strani kompromisa i truda. No opet, što sam starija, to mi je seks bitniji segment odnosa. Moguće zato što imam to dugo iskustvo sa tipom koji je bio neki oblik seks. ovisnika, gledajući sad sa distance. Mnogo smo prošli u tom pogledu. Ovo nije neka čežnja za tim bivšim, nego čisto retrospektivno gledanje na iskustvo koje me najviše izgradilo u ovom pogledu.
Dobro poznajem sebe, svoje tijelo, imam sliku kako bi trebala izgledati ta seksualna intimnost, entuzijam sad kad napokon pored sebe imam čovjeka koji me voli i poštuje, kojeg obožavam. I to šljaka do trenutka kad kreće ova akcija, i nastavlja šljakati odmah poslije seksa. Jako čudno.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:01   #4
Quote:
pticic kaže: Pogledaj post
Ali ja se više ne mogu opustiti. Osjećam kao da to radi preko volje.
Ne znam kako da opišem taj grč.
Toliko sam zabrinuta hoću li svršiti, voli li on to raditi, ne znam...meni potpuno nepoznat osjećaj.
Jednostavno kao da nismo u istom filmu. Meni potpuno apsurdno, nikad s nekim nisam bila tako bliska, mažena i pažena...ali kad je seks u pitanju, kao da smo u različitim galaksijama.
Problem je u tebi. Prije se nisi toliko vezala uz osobu pa ti nije bilo bitno sto on misli, da li nesto radi sa voljom ili preko volje. Sad ti je stalo do njega pa umjesto da uzivas u seksu, zamaras se sa glupostima.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:03   #5
Quote:
pticic kaže: Pogledaj post
Da, tako mnogi kažu.

I znam da je stvar individualna, da bi neki (u koje valjda i ja spadam) ustrajali na praksi i nadali se boljem. Drugi bi vjerojatno otišli.

Bojim se da sam ja zapravo neka sredina između te dvije krajnosti koja više naginje ovoj strani kompromisa i truda. No opet, što sam starija, to mi je seks bitniji segment odnosa. Moguće zato što imam to dugo iskustvo sa tipom koji je bio neki oblik seks. ovisnika, gledajući sad sa distance. Mnogo smo prošli u tom pogledu. Ovo nije neka čežnja za tim bivšim, nego čisto retrospektivno gledanje na iskustvo koje me najviše izgradilo u ovom pogledu.
Dobro poznajem sebe, svoje tijelo, imam sliku kako bi trebala izgledati ta seksualna intimnost, entuzijam sad kad napokon pored sebe imam čovjeka koji me voli i poštuje, kojeg obožavam. I to šljaka do trenutka kad kreće ova akcija, i nastavlja šljakati odmah poslije seksa. Jako čudno.
ako ti je neko los u sexu nakon vise puta sexanja, nema te prakse kojom ce se on za tebe ispraksirati da bi ti odgovaralo.

Itekako sve je vezano za tvoja ranija iskustva u kojem si se odlicno sexala.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:04   #6
Nezgodno jer niste, da i ja jednom napišem tu taj slavan izraz s LJES-a, seksualno kompatibilni. Ja se osobno teško mogu zaljubit u nekog s kim nisam.

Al zato imaš sve ovo drugo što si nabrojala i tu minus tricu.

Iako bi sad rađe da si tamo negdi na solidnoj 3, a u sexu na +4. Ne možeš imat sve, da imaš obje petice, tebe il njega bi zgazilo auto.

Život je sjeban.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:10   #7
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Problem je u tebi. Prije se nisi toliko vezala uz osobu pa ti nije bilo bitno sto on misli, da li nesto radi sa voljom ili preko volje. Sad ti je stalo do njega pa umjesto da uzivas u seksu, zamaras se sa glupostima.
Aha, nisam bila dovoljno konkretna. S obzirom da on nije pretjerano samopouzdan oko moje donje sfere, tj. ženske, predigra je brzinska, osim u iznimnim slučajevima kad je ohrabren promilima nakon izlaska npr. pa je i posebno raspoložen i hrabriji.
Znači, ja njemu pružam sve, nema izostavljenih dijelova kad je on u pitanju. On mnogo rijeđe, što mi je bilo čudno kako je vrijeme odmicalo i htjela-ne htjela dobila sam dojam da vjerojatno neke stvari ne voli pružati/raditi.

I o tome smo pričali. Otvoreno sam mu rekla da sam dobila takav dojam i da je to legitimno pravo da nešto više ili manje voli i da mi je to ok, za neke stvari...dok ove bazične koje se podrazumjevaju...ne znam, pripisala sam to njegovom manjku samopouzdanja/ili potencijalnoj sebičnosti, u svakom slučaju, nije dobro utjecalo na moje samopouzdanje. On je naravno to zanijekao, da on sve to voli raditi. Ali jebiga, u godini dana, ja se mogu sjetiti konkretno kad se koji put nešto dogodilo po tom pitanju. Mislim da to sve govori o učestalosti. Omjer pružanja/angažiranosti je 90-30, gledajući kroz neki duži vremenski period.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:11   #8
Joj stara ja sam imala sličnu situaciju, samo goru i s vremenom je samo bilo lošije umjesto bolje. Nikakav razgovor nije pomogao, a ja sam samo bila još više frustrirana. On je bio gadljiv i imao je blokade i to se nikad nije promijenilo. Oralac nikad nisam dobila jer on kaže da ne zna što bi u toj situaciji i gadi mu se, a dešavalo se da me niti dolje nije dirao uopće, njegov izgovor na to je bio nije se sjetio. To mi je bila škola i sad znam na što mogu pristati, a na što nikako u budućnosti. Vi ste već u vezi preko godinu dana tako da mislim da je vrijeme prilagodbe prošlo. Neke stvari ne možeš forsirati jer jednostavno on je takva osoba, ako stvarno nešto želi napraviti onda će to napraviti i ti ga nebi trebala moliti neke stvari.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:12   #9
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Joj stara ja sam imala sličnu situaciju, samo goru i s vremenom je samo bilo lošije umjesto bolje. Nikakav razgovor nije pomogao, a ja sam samo bila još više frustrirana. On je bio gadljiv i imao je blokade i to se nikad nije promijenilo. Oralac nikad nisam dobila jer on kaže da ne zna što bi u toj situaciji i gadi mu se, a dešavalo se da me niti dolje nije dirao uopće, njegov izgovor na to je bio nije se sjetio. To mi je bila škola i sad znam na što mogu pristati, a na što nikako u budućnosti. Vi ste već u vezi preko godinu dana tako da mislim da je vrijeme prilagodbe prošlo. Neke stvari ne možeš forsirati jer jednostavno on je takva osoba, ako stvarno nešto želi napraviti onda će to napraviti i ti ga nebi trebala moliti neke stvari.

Via Tapatalk
sve receno, temu zatvorit'
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:12   #10
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
Nezgodno jer niste, da i ja jednom napišem tu taj slavan izraz s LJES-a, seksualno kompatibilni. Ja se osobno teško mogu zaljubit u nekog s kim nisam.

Al zato imaš sve ovo drugo što si nabrojala i tu minus tricu.

Iako bi sad rađe da si tamo negdi na solidnoj 3, a u sexu na +4. Ne možeš imat sve, da imaš obje petice, tebe il njega bi zgazilo auto.

Život je sjeban.
EDIT: .... dilema u mojoj glavi....pa sam obrisla komentar.
__________________
.......................

Zadnje uređivanje savrsena : 05.05.2015. at 12:29.
savrsena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:16   #11
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
ako ti je neko los u sexu nakon vise puta sexanja, nema te prakse kojom ce se on za tebe ispraksirati da bi ti odgovaralo.

Itekako sve je vezano za tvoja ranija iskustva u kojem si se odlicno sexala.
Da, toga se i ja bojim. Za sad ne mogu reći da šizim, ali ni nismo predugo zajedno. Strah me da će se stvar napuhati kao balon i da ćemo doći do rampe. To mi je najgora noćna mora, jer nije da ignoriram problem i odgađam razgovor o tome. Pokušala sam u nekoliko navrata, možda presvileno. Ali stvar je osjetljiva. I zaista vidim da je on zadovoljan i potpuno miran. I onda sam ja još zbunjenija.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:22   #12
Quote:
pticic kaže: Pogledaj post
Da, toga se i ja bojim. Za sad ne mogu reći da šizim, ali ni nismo predugo zajedno. Strah me da će se stvar napuhati kao balon i da ćemo doći do rampe. To mi je najgora noćna mora, jer nije da ignoriram problem i odgađam razgovor o tome. Pokušala sam u nekoliko navrata, možda presvileno. Ali stvar je osjetljiva. I zaista vidim da je on zadovoljan i potpuno miran. I onda sam ja još zbunjenija.
Jebiga, ti si imala svog seks gurua u prošlosti, a on nije. Ti nisi ta koja je njemu otkrila nove dimenzije, jer ste vezu kreirali na drugim stvarima, koje su savim ok. On je zadovoljan, jer za bolje ne zna, a ti znaš. Možda on treba naletit na neku svoju fatalnu seskaču koja će ga istesat, a možda je samo jebeni prosjek u krevetu, tj i ispod toga, jer ako mu ti daješ -3 vjerojatno je jedva dovoljan.

Kako se možeš zaljubit u nekog ko te dobro ne izjebe, ili zašto ulaziš u vezu s nekim ko ti je prosjek u krevetu ili ispod tog? Broj partnera nema veze s tim, jednostavno talent, instikt igraju veću ulogu.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:23   #13
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Joj stara ja sam imala sličnu situaciju, samo goru i s vremenom je samo bilo lošije umjesto bolje. Nikakav razgovor nije pomogao, a ja sam samo bila još više frustrirana. On je bio gadljiv i imao je blokade i to se nikad nije promijenilo. Oralac nikad nisam dobila jer on kaže da ne zna što bi u toj situaciji i gadi mu se, a dešavalo se da me niti dolje nije dirao uopće, njegov izgovor na to je bio nije se sjetio. To mi je bila škola i sad znam na što mogu pristati, a na što nikako u budućnosti. Vi ste već u vezi preko godinu dana tako da mislim da je vrijeme prilagodbe prošlo. Neke stvari ne možeš forsirati jer jednostavno on je takva osoba, ako stvarno nešto želi napraviti onda će to napraviti i ti ga nebi trebala moliti neke stvari.

Via Tapatalk
Da, dobro si rekla, to jest neka blokada. Ni sama ne bih našla bolji termin.

Mislim da je kod njega manjak iskustva problem. To utječe na samopouzdanje i stvara se grč. Još kad se uzme u obzir da u ekipi ima dvojicu koji su prešli pozamašan broj...naslušao se tih priča, i davno je mirno zaključio da su to zabavne priče i da je on drugačiji od njih, da on tako ne operira. Ali to je na svjesnoj razini. Vrlo je racionalan, stabilan općenito, mislim da si svjesno nikad nije dozvolio tu vrstu frustracije pored njih dvijice.

Nije gadljiv, i utoliko mi je nešto lakše, iako, žao mi je zbog tvog iskustva. Samo je rijedak i nespretan. Jao ne znam. I uvijek je ta neka "mlaka" vibra u pitanju, rijetko se dogode oscilacije. Imali smo par spontanih situacija gdje bi me zaskočio kad se nisam nadala i to mi je bilo wow. I onda opet zimski stan, naš klasičan stil plivanja. Druga stvar je, kontakt pogledom je minimalan, tj. popravio se kroz zadnjih par mjeseci, ali svejedno. Tih je. Ja bih neku interakciju na tom van dodirnom planu, ali ne mogu se na glavu postavit. Osjećam se loše dok pišem sve ovo jer zaista osim ovog problema, nema ni jedne stvari na tom čovjeku koja mi smeta ili je potencijalan problem. Suludo.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:25   #14
Quote:
pticic kaže: Pogledaj post
On je naravno to zanijekao, da on sve to voli raditi. Ali jebiga, u godini dana, ja se mogu sjetiti konkretno kad se koji put nešto dogodilo po tom pitanju. Mislim da to sve govori o učestalosti. Omjer pružanja/angažiranosti je 90-30, gledajući kroz neki duži vremenski period.
Ovo me cudi, jesi ti sigurna da vam je sve ostalo bas tako super? Da ti nisi samo u njega jako zatelebana pa nisi svjesna kako on tebe gleda, tj. ne gleda?
Ako ti je do nekoga jako stalo i slazete se, onda ces se bome potruditi oko te osobe.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:30   #15
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
Jebiga, ti si imala svog seks gurua u prošlosti, a on nije. Ti nisi ta koja je njemu otkrila nove dimenzije, jer ste vezu kreirali na drugim stvarima, koje su savim ok. On je zadovoljan, jer za bolje ne zna, a ti znaš. Možda on treba naletit na neku svoju fatalnu seskaču koja će ga istesat, a možda je samo jebeni prosjek u krevetu, tj i ispod toga, jer ako mu ti daješ -3 vjerojatno je jedva dovoljan.

Kako se možeš zaljubit u nekog ko te dobro ne izjebe, ili zašto ulaziš u vezu s nekim ko ti je prosjek u krevetu ili ispod tog? Broj partnera nema veze s tim, jednostavno talent, instikt igraju veću ulogu.
Imam i ja svoju iskrvljenu filozofiju, znam. U fazi kad smo se upoznali i kad sam ušla u ovo, bilo mi je ključno sve drugo osim seksa.
Pala sam na njega jer mi je fizički predivan, znači potpuno moj tip. Odlično pričamo o svemu (osim seksu), napokon me netko nasmijava i stvarno mi se sviđa, nježan je i pažljiv, stalo nam je jednom do drugoga po svim pitanjima svakodnevice iako smo potpuno različitih struka...to je sve što nisam imala u tom prošlom odnosu koji se može pamtiti jedino po akciji...znači, seks mi je nakon našeg ulaska u vezu još neko vrijeme bio zadnja rupa na svirali, to je bio jedini segment života koji sam godinama aktivno živjela i trebala sam sve ovo.
No prošlo je preko godinu dana. Sad bih ja puniji paket. Fakat sam nezahvalna glupačica.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:32   #16
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ovo me cudi, jesi ti sigurna da vam je sve ostalo bas tako super? Da ti nisi samo u njega jako zatelebana pa nisi svjesna kako on tebe gleda, tj. ne gleda?
Ako ti je do nekoga jako stalo i slazete se, onda ces se bome potruditi oko te osobe.
Jest, sve je super. On kao da ne zna što i kako. A nije balonja. Suludo.

Mi kao da se pravo blesavi i čoravi da on ne zna točno što radi. Ne mogu mu reći "ljubavi, ajmo bit realni...ne ide ti baš".

Znači, prasnemo se, i onda opet idila se nastavlja (s moje strane), s njegove očito ni nije bila prekinuta.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:35   #17
Quote:
pticic kaže: Pogledaj post
Fakat sam nezahvalna glupačica.
Nisi. Samo si isfrustrirana i bit ćeš sve više.

Po ovom što si napisala, da mu ti suptilno i govoriš što bi ti i što ne štima, a on ništa ne mjenja i još se ponaša kao da mu je sve ok..Ja bi tu već spizdila na živce...
Trilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:39   #18
Quote:
Trilla kaže: Pogledaj post
Nisi. Samo si isfrustrirana i bit ćeš sve više.

Po ovom što si napisala, da mu ti suptilno i govoriš što bi ti i što ne štima, a on ništa ne mjenja i još se ponaša kao da mu je sve ok..Ja bi tu već spizdila na živce...
Suptilnost mi je trenutna metoda.

Pomaci su vidljivi, ali mali. I nedavno sam išla suptilno, kroz "igricu" (kako ovo debilno zvuči) pokazati kako i što. Bila sam brutalno pažljiva, ali imalo je to neku čudnu čar. I poslije je rekao da to malo drma ego, smireno, isto kroz zezanciju...ja sam mu rekla da nam je u interesu da se poznajemo sve bolje i da znamo što nam paše. Složio se. I došlo mi je da ga stisnem najviše na svijetu jer ima razumjevanja i želi da napredujemo. S druge strane, bilo mi je tužno što uopće moram uvoditi tu pedagogiju u krevet.

No mislim da on ne kuži da je ovo problem.
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:40   #19
smršavi
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:41   #20
Quote:
Gorštak kaže: Pogledaj post
smršavi
Mršava sam. Poprilično.

Možda da se udebljam?
pticic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger