Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 11:03   #41
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako ne možeš mene uvjeriti, ispuni želju NOD14:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...0&postcount=28




Zar da zadovoljim pojedincu dokazima koji će kao što su rekli moji doktori za um čovjeka biti nedokazivi jer graniče s stvarnošču i kada bi ljudi kao ti i NOD14 pokušali shvatit da iznošenje mojeg svjedočanstva ne predstavlja nešto šta bi ljudski um mogao lako prihvatiti, več samo da srce govori istinu da ipak postoji nešto "više" što djeluje na nas od nas samih.Znaš moj slučaj nije jedinstven,ima ih mnogo, ali svi ti slučajevi su za znanost i znanstvenike ,neznanstveni i zbog toga neprihvačeni.
Dok god čovjeka vidite samo kao materiju ,ništa više osim materije vam ni neče biti bitno pa tako ni shvaćanje da ozdravljenje duha čini i ozdravljenje materije.
Dokaz je bitan čovjeku na sudu,pa eto nadam se da se meni još uvijek ne sudi ali kad mi se bude sudilo ja ču ga prikazati.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:17   #42
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zar da zadovoljim pojedincu dokazima koji će kao što su rekli moji doktori za um čovjeka biti nedokazivi jer graniče s stvarnošču i kada bi ljudi kao ti i NOD14 pokušali shvatit da iznošenje mojeg svjedočanstva ne predstavlja nešto šta bi ljudski um mogao lako prihvatiti, več samo da srce govori istinu da ipak postoji nešto "više" što djeluje na nas od nas samih.Znaš moj slučaj nije jedinstven,ima ih mnogo, ali svi ti slučajevi su za znanost i znanstvenike ,neznanstveni i zbog toga neprihvačeni.
Dok god čovjeka vidite samo kao materiju ,ništa više osim materije vam ni neče biti bitno pa tako ni shvaćanje da ozdravljenje duha čini i ozdravljenje materije.
Dokaz je bitan čovjeku na sudu,pa eto nadam se da se meni još uvijek ne sudi ali kad mi se bude sudilo ja ču ga prikazati.
Nije pitanje na neki način vjerodostojnosti toga što pišeš i u dokazivanju istog. Pitanje je što je uzrok takvim iscjeljenjima koja se dešavaju bilo na vjerskim skupovima, kod bioenergetičara, gurua, alternativnih iscjelitelja, bilo samoiscjeljenjem. Jel to placebo, nesvjesna hipnoza, psiha, životna energija, katarza, Bog, Duh Sveti ili tko zna. I sama Crkva je skeptična prema prihvaćanju "uzroka" takvih iscjeljenja. U svakom slučaju treba biti zahvalan na njima, a ne tražiti u njima obmanu i nevjerodostojnost . Hvala ti na podjeljenom iskustvu.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:55   #43
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Misliš kao na primjer mome ocu koji 8 godina živi sa progresivnim rakom kostiju(80 posto zahvačeno) za koji lijeka nema,za koji od dijagnoze doktori daju 1 do 2 godine života,koji sve te godine Boga nije odbacio i koji nekim "čudom" živi sve ove godine.
Otac ti je medicinski fenomen i biti će u svim u svim medicinskim knjigama

no to ne znači da ga je Bog tako bolesnog održava na životu.
Što je onda sa milijun drugih koji se mole a imaju slične boleštine i umiru?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:23   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Otac ti je medicinski fenomen i biti će u svim u svim medicinskim knjigama
Jedan od 12 u Hrvatskoj sa takvom teškom dijagnozom ,a da je još uvijek živ,vodi se u Minnesotinom centru za studijsko liječenje raka, i svi nalazi idu direktno tamo na proučavanje.Ako će to istraživanje njegovog slučaja jednog dana spasit mnoge,nitko sretniji od mene!

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
no to ne znači da ga je Bog tako bolesnog održava na životu.
Što je onda sa milijun drugih koji se mole a imaju slične boleštine i umiru?
Nitko ne razmišlja isto,to nas čini vrijednim rasprave,jer su nam razmišljanja u nečemu daleka, a u nečemu bliska.
Naravno ja osobno vjerujem da Bog ima u tome svoje značenje.
Milijuni drugih će umrijeti prije ili kasnije, isto kao što će i moj otac umrijeti jednog dana,i ja,i ti i ...

Zapravo sve se svodi na to je li vjeruješ u život poslije ili ne,da li tijelo svoje smatraš privremenim prijevozom do destinacije kao što auto smatraš prijevozom do destinacije a ne ciljem destinacije,zar ne?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 12:41   #45
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Nije pitanje na neki način vjerodostojnosti toga što pišeš i u dokazivanju istog. Pitanje je što je uzrok takvim iscjeljenjima koja se dešavaju bilo na vjerskim skupovima, kod bioenergetičara, gurua, alternativnih iscjelitelja, bilo samoiscjeljenjem. Jel to placebo, nesvjesna hipnoza, psiha, životna energija, katarza, Bog, Duh Sveti ili tko zna. I sama Crkva je skeptična prema prihvaćanju "uzroka" takvih iscjeljenja. U svakom slučaju treba biti zahvalan na njima, a ne tražiti u njima obmanu i nevjerodostojnost . Hvala ti na podjeljenom iskustvu.
Ja vjerujem da u mom slučaju kao i u mnogima ostalim iscjeljenje je došlo zbog mog odlaska od grijeha,to jest Božjim dodirom jer sad shvatio da sam ja "jedan" toliko nebitan ali da su "svi,mnogi" bitni.Dakle ako radim,molim,ljubim samo sebe tada mi nitko drugi nije bitan,ako radim drugima,molim za druge,ljubim druge tada postajem bitan ali ne sebi već drugima. Zar trebam nakon smrti ja pamtit sebe ili me se drugi/živi trebaju sjetiti.Ako pokušamo prihvatit da Bog postoji,zar tom istom ne bi bila naj veča želja da zaboravimo sebe, a mislimo na druge,jer ako svi mislimo na druge tada postajemo svima bitni,ako mislimo na sebe potpuno smo nebitni jer smo sami sebi bitni.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:05   #46
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Jedan od 12 u Hrvatskoj sa takvom teškom dijagnozom ,a da je još uvijek živ,vodi se u Minnesotinom centru za studijsko liječenje raka, i svi nalazi idu direktno tamo na proučavanje.Ako će to istraživanje njegovog slučaja jednog dana spasit mnoge,nitko sretniji od mene!

Što sam rekla...fenomen...




Quote:
Zapravo sve se svodi na to je li vjeruješ u život poslije ili ne,da li tijelo svoje smatraš privremenim prijevozom do destinacije kao što auto smatraš prijevozom do destinacije a ne ciljem destinacije,zar ne?
Sve se svodi na percepciju; da je pio sok od mrkve - sok bi ga spasio, da se molio svetoj kosti - ona bi ga spasila...što se zapravo događa ne znamo ali neki od milijun pogode spasonosnu formulu i još žive.
Ostali su pod ledinom!
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Meadow : 07.05.2015. at 16:29. Reason: q
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:10   #47
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zar da zadovoljim pojedincu dokazima koji će kao što su rekli moji doktori za um čovjeka biti nedokazivi jer graniče s stvarnošču i kada bi ljudi kao ti i NOD14
Imaš nepotrebno nepovjerenje u nas.

Quote:
pokušali shvatit da iznošenje mojeg svjedočanstva
Shvaćaš li da čak i da si na vrlo nevjerojatan način iscijeljen (nevjerojatnost se može dokazati), to ne predstavlja praktički ništa na većoj skali. Tipa, čudesno je preživjela beba u rušenju Boinga, gdje su poginule stotine ljudi (uključujuči i djecu i trudnice).
I sad bi svi trebalo Bogu zahvaljivati na tome "čudu"?

Tvoje "svjedočenje", kad se javno iznese, naprosto je vjerska propaganda, kojom smo obasipani sa svih strana. Pojedinačni slučajevi u koje moramo vjerovati vjernicima na riječ, i zapasti u istu euforiju u kojoj su i oni dok izlažu svoju vjeru u Gospodina Boga svoje vjerske ideologije.

Dakle, pošteno je podastrijeti svoje nalaze stručnjacima, da oni daju svoju riječ. S prezirom se odnositi na njihovu skepsu, nije niti previše pametno, niti izražava zahvalnost koju medicina ipak zaslužuje, a razni "iscjelitelji" i Šurkovci ne. Jer pojedinačni primjer utopi se u masi bolesnika. Dodaj tome i malo vjeroskoga žara i euforije, koji često djeluju sugestibilno i ublažavajuće na bolove i eto iz miša napuhanog slona.

Quote:
ne predstavlja nešto šta bi ljudski um mogao lako prihvatiti, več samo da srce govori istinu da ipak postoji nešto "više" što djeluje na nas od nas samih.
Pa i ja sam rekao da postoji "nešto više". To su naši unutarnji resursi kao ljudskih bića. Stvarnost oko nas je u biti nedokučiva, uvijek će biti materijala za proučavanje.

Quote:
Znaš moj slučaj nije jedinstven,ima ih mnogo, ali svi ti slučajevi su za znanost i znanstvenike ,neznanstveni i zbog toga neprihvačeni.
?
Znanost, to ti je ustvari znanstvena metoda.

Ne dijelim ničiji posprdan odnos prema znanosti (liječnicima itd.), tako čest u alternativaca i sličnih, među kojima se nalaze toliki prevaranti.
To uzgaja nezdrav fanatizam. Medicina bi odmah otvorila Molilišta posvuda, jedinom istinskom Bogu Isusu, kad bi to djelovalo u praksi bolje od onoga što danas poznajemo.

Baš me zanima što kažeš na one roditelje koji su srca puna Gospodina, molili se za svoju djecu da se izliječe od bakterijske upale, pa su im djeca pomrla?

Quote:
Dok god čovjeka vidite samo kao materiju ,ništa više osim materije vam ni neče biti bitno pa tako ni shvaćanje da ozdravljenje duha čini i ozdravljenje materije.
Bla bla bla. Ako si spreman optuživati, onda moraš biti spreman i na kritiku svoje vjerske opijenosti i pružiti materijalne dokaze za svoje fantastične iskaze i tzv. "svjedočenja vjere".

Quote:
Ja vjerujem da u mom slučaju kao i u mnogima ostalim iscjeljenje je došlo zbog mog odlaska od grijeha
Ispada da si ti svoj duh lijepo ozdravio, ali ovi bolesni oko nas nisu, oni su grješnici, pa su zato i tjelesno bolesni".

Quote:
Dokaz je bitan čovjeku na sudu,pa eto nadam se da se meni još uvijek ne sudi ali kad mi se bude sudilo ja ču ga prikazati.
Svašta. Pružena ti je prijateljska opcija da čuješ mišljenje nekog tko se razumije, a ti tako ("kad mi se bude sudilo").
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:27   #48
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zovem se ... (nema potrebe za tim) .
Ali ovo je moja priča(istinita i baš kako naslov kaže).
Od svoje 5. godine (prisutan svaku nedjelju na svetoj misi),pristojan,dobar,umjeren,vesel,razigran...odg ajan po katoličkoj vjeri ali ne u toj mjeri da bi roditelji odlučivali umjesto mene več toliko da "znam" ali da ja odlučim jednog dana ,ali ne tada , do svoje 15. godine(Krizman), kad kreče sve nizbrdo i u pogrešnom pravcu!
Dakle nakon Svete Potvrde ili Krizme sam napustio crkvu,svetu misu zaboravio,bio nadobudan,ohol,pohlepan,bezosjećajan,neposlušan,do voljan sam sebi,ili jednom riječju PREGREŠAN.(alkohol/opijanje/izlasci svaki dan/večer,žene,sex,jao pa tko je meni potreban),SAMOLJUBLJE na djelu(kasnije tek shvatih koliko ovaj grijeh sotona obožava!)
I tako do 21 godine kad sam se oženio, a tada jednog dana kao iz vedrog neba ,NAPADAJI PANIKE,svakodnevni(tablete ove,one,psihijatri),dva dana dobar pa dva dana skoro mrtav... i tako 12 dugih godina.U međuvremenu oko 25 godine do 32 godine iskrivljenje kičme za 40 ak %(potrebna operacija,oporavak dug i upitan),ali eto ni to nije bilo dovoljno pa eto još i problemi sa disanjem,do srca i mozga ne dolazi potrebna količina zraka (potrebna operacija,oporavak dug i upitan).Ali Bože pa tek mi je 32 godine!(Da SAMOLJUBLJE opet,a toliki umru pri porodu,u prvoj godini,do desete,dvadesete).
.Naravno tada se javlja kod mene potpuno obraćenje,povratak vjeri,ispovjed nakon 12 godina,molitva,razmatranje biblije,prvi odlazak u župu Šurkovac kod fra. Ive Pavića na misu(povratak u život),naime cijelu svetu misu neobjašnjivi trnci prolaze kroz kičmu,padam na koljena 5 puta,ne mogu pogledat u presveti oltarski sakrament,odlazak kući,dan prije operacije(kičme) kad kaže doktor sav u čudu ,gdje si ti bio,ove slike pokazuju da ti je kičma 100% ispravljena(zar da mu pričam gdje sam bio,ne nema potrebe,"ja sad znam,to je Bog").
Ali ja još imam problem sa disanjem,ali ja još imam problem sa napadajima panike.
Mjesec dana poslije drugi odlazak u župu Šurkovac na misu u kod fra. Ive Pavića,ponovno trnci samo ovog puta u predjelu srca i protežu se sve do glave,ponovno padam na koljena nekoliko puta,ne mogu pogledat u presveti oltarski sakrament,odlazak kući,dolazak kod doktora koji kaže ali ovo je nemoguče,nalazi pokazuju da je protok zraka kroz arterije na 100%,kako ,gdje,zašto(nema potrebe doktore da objašnjavam, "ja znam,to je Bog").

Ali napadaj panike još je tu,da li smijem tražit i to ozdravljenje od Boga?
Moja župa,odlazim na klanjanje presvetom oltarskom sakramentu,hm tu je ta žena koja ima Božju milost ozdravljanja po molitvi za druge(da li da je upitam može li se pomolit za mene,tolike je več Isus ozdravio preko njenih molitvi,ne, ne mogu ja to,još "NE VJERUJEM" ja u to,ona je bila grešnica i to veća od mene,ona ima i rak(karcinom) več dugo ,pa kako to Isus liječi preko njene molitve a nju ne izlječi).
Dakle ostajem pri svom, idem samo na klanjanje,odlazim kuči nakon, i osjetim da panike nema(5 dana),šesti dan napadaj je opet tu,klanjanje opet sedmi dan,odlazak kući i opet isto,napadaja nema 5 dana ali šesti,opet se napadaj javio,2,3,4,5 odlazak sve se isto ponavlja(naravno još uvijek ne mogu gledat u presveto a da ne skrenem pogled,strah me moje vjere ,uh ne mogu više,moram je pitati,hm znate ja imam tu bolest 12 godina,neznam da li Bog čuje moje molitve,možete li se vi pomoliti za mene
.A tada odgovor koji me u sekundi natjera u plač i promjeni: Pa Isus samo čeka baš ovaj dan,da povjeruješ,zar te nije več 2 puta ozdravio(naravno moje bolesti je znala samo moja žena,ipak sam ih dobro skrivao i od prijatelja ,a kamoli svih ostalih),i da kaže ona za molitvu uvijek imam vremena,naravno da ču se pomoliti za tebe.
Ulazimo u prepunu crkvu ,počinje klanjanje,ja na koru pognute glave dok molimo krunicu,podižem glavu a ta žena moli,završi,okrene glavu prema meni i nasmješi se,okrenem glavu prema presvetom i sat vremena ne mogu odvojit pogled od njega(straha više nama,napadaj panike nema),od njega kojeg nisam gledati mogao tako dugo!

Bolešću se Bog služi da bi čovjeka duhovno ozdravio, da bi ga u njegovom duhovnom zdravlju učvrstio, da bi bolešću jednoga čovjeka mnoge druge spasio ili pak ozdravljenjem očitovao svoju spasiteljsku snagu i ljubav.

2 mjeseca je prošlo od tada a ja sam zdrav i sretan obiteljski čovjek pun ljubavi prema Bogu, Isusu,Duhu Svetomu,svima u mojoj blizini bez obzira je li vjeruju ili ne.

Imate li svoja iskustva,imate li kritike,pokude,zahvale ,slobodno pišite,želim vas čuti,koliko god bilo dobro ili loše prema ovome!

Ovo je svjedočenje od zoki0307.
totalno ti vjerujem...NOT

ti si se sam ozdravio svojom voljom a ne neki tamo "bog"

drago mi je radi tebe
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 13:45   #49
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da u mom slučaju kao i u mnogima ostalim iscjeljenje je došlo zbog mog odlaska od grijeha,to jest Božjim dodirom jer sad shvatio da sam ja "jedan" toliko nebitan ali da su "svi,mnogi" bitni.Dakle ako radim,molim,ljubim samo sebe tada mi nitko drugi nije bitan,ako radim drugima,molim za druge,ljubim druge tada postajem bitan ali ne sebi već drugima. Zar trebam nakon smrti ja pamtit sebe ili me se drugi/živi trebaju sjetiti.Ako pokušamo prihvatit da Bog postoji,zar tom istom ne bi bila naj veča želja da zaboravimo sebe, a mislimo na druge,jer ako svi mislimo na druge tada postajemo svima bitni,ako mislimo na sebe potpuno smo nebitni jer smo sami sebi bitni.
Shvaćam i lijepo rečeno... ali prvenstveno trebamo imati Ljubav prema sebi, jer ako ne prihvaćamo sebe ne možemo ni druge, ne možeš drugima pružiti ono što nemaš. U smislu kad ne volimo sebe, onda smo zavidni, objesni, oholi, puni sebe, samodostatni... Kad odustaneš od svog ega, odustaneš od "sebe" ustvari vraćaš se onom iskonskom sebi koji je iskra Božje ljubavi i tada možeš pružati ljubav. I nije poanta da nas se pamti, da smo drugima bitni, već poanta su djela koja radimo radi samih djela. Davanje radi davanja, a ne radi primanja nečega zauzvrat...

U kojem smislu misliš da si otišao od grijeha ? Djela su bitna, ali sa teološkog stajališta sama po sebi nevažna za spasenje, jer u tom slučaju vjera i dogme bi izgubile na važnosti.

Zadnje uređivanje vannia : 07.05.2015. at 14:02.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 14:41   #50
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zar da zadovoljim pojedincu dokazima koji će kao što su rekli moji doktori za um čovjeka biti nedokazivi jer graniče s stvarnošču i kada bi ljudi kao ti i NOD14 pokušali shvatit da iznošenje mojeg svjedočanstva ne predstavlja nešto šta bi ljudski um mogao lako prihvatiti, več samo da srce govori istinu da ipak postoji nešto "više" što djeluje na nas od nas samih.Znaš moj slučaj nije jedinstven,ima ih mnogo, ali svi ti slučajevi su za znanost i znanstvenike ,neznanstveni i zbog toga neprihvačeni.
Meni stvarno nije jasno zašto ti ne želiš podastrijeti slike ili nekakav pisani medicinski trag? Čemu to skrivanje?

Možda glavni razlog zašto znanost i medicina ne prihvaćaju takve tvrdnje je upravo u tome što ljudi s takvim iskustvima i tvrdnjama ne žele podastrijeti niti jedan dokaz.
Jer moraš shvatiti, znanost i medicina ne prihvaćaju anegdotalna iskustva kao valjani dokaz. Ma šta god ti mislio o tome, ali tako je...


Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Dok god čovjeka vidite samo kao materiju ,ništa više osim materije vam ni neče biti bitno pa tako ni shvaćanje da ozdravljenje duha čini i ozdravljenje materije.
Dokaz je bitan čovjeku na sudu,pa eto nadam se da se meni još uvijek ne sudi ali kad mi se bude sudilo ja ču ga prikazati.
Dokazi su bitni svugdje u svakodnevnom životu, ne samo na sudu.

Ti nešto tvrdiš, a ne želiš ništa podastrijeti čime bi to potvrdio, pogotovo kada tvrdiš da dokaz imaš. Meni osobno, to je neiskreno. Čak bi bilo bolje da nemaš nikakve dokaze, ovako ispada da nešto tvrdiš, a skrivaš dokaze. Bez uvrede, ali to djeluje neiskreno i sumnjivo.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 14:51   #51
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Imaš nepotrebno nepovjerenje u nas.
Zar si mi ti taj prijatelj kojeg znam tako dugo,i koji kaže "vjeruj mi" ,zar nemaš nekog bližeg u svojoj okolini kome možeš pomoći prije nego meni.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Shvaćaš li da čak i da si na vrlo nevjerojatan način iscijeljen (nevjerojatnost se može dokazati), to ne predstavlja praktički ništa na većoj skali. Tipa, čudesno je preživjela beba u rušenju Boinga, gdje su poginule stotine ljudi (uključujuči i djecu i trudnice).
I sad bi svi trebalo Bogu zahvaljivati na tome "čudu"?
Još uvijek misliš da ja želim dokazati onima kojima dokaz treba.
Ono što sam ja napisao je za potrebu onima koji imaju problem u bolesti kao što sam ja imao(a ima ih mnogo Nepoznati,moj inbox je pretrpan),da ne pomisle odustati od života bez obzira koliko patnje(bolesti) donosi.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tvoje "svjedočenje", kad se javno iznese, naprosto je vjerska propaganda, kojom smo obasipani sa svih strana. Pojedinačni slučajevi u koje moramo vjerovati vjernicima na riječ, i zapasti u istu euforiju u kojoj su i oni dok izlažu svoju vjeru u Gospodina Boga svoje vjerske ideologije.

Dakle, pošteno je podastrijeti svoje nalaze stručnjacima, da oni daju svoju riječ. S prezirom se odnositi na njihovu skepsu, nije niti previše pametno, niti izražava zahvalnost koju medicina ipak zaslužuje, a razni "iscjelitelji" i Šurkovci ne. Jer pojedinačni primjer utopi se u masi bolesnika. Dodaj tome i malo vjeroskoga žara i euforije, koji često djeluju sugestibilno i ublažavajuće na bolove i eto iz miša napuhanog slona.
Nepoznati ,ti nemoraš vjerovati,ja te ne tjeram na to,ti si svoj čovjek koji bira po svojoj savjesti,zar ti nisam več rekao 2 puta na ovoj temi,ja nisam čovjek koji će tebe uvjeriti,kao što ti nisi čovjek koji će mene razuvjeriti.

Ali stručnjaci za bolesti koje sam ja imao ,imaju moje nalaze i "oni se slažu da se zapravo u ničemu ne slažu" i ja sam im zahvalan na pomoći,ja smatram da Bog bira čovjeka za doktora baš iz razloga da pomaže ljudima,zar misliš da bih ikad rekao Bože ,boli me zub,treba mi tvoja pomoć,zar mi nebi Bog odgovorioa zato sam ti i dao zubara!



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa i ja sam rekao da postoji "nešto više". To su naši unutarnji resursi kao ljudskih bića. Stvarnost oko nas je u biti nedokučiva, uvijek će biti materijala za proučavanje.
Ako postoji ljudski unutarnji resurs za nečim što je "više" i ugrađeni su u čovjeka, zar ne misliš da bi naše omalovažavanje takvoga nas zapravo unazadilo u umu,jer ako je nešto "više", a mi tome ne vjerujemo,zapravo se tom višem ni ne možemo približiti.



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
?
Znanost, to ti je ustvari znanstvena metoda.

Ne dijelim ničiji posprdan odnos prema znanosti (liječnicima itd.), tako čest u alternativaca i sličnih, među kojima se nalaze toliki prevaranti.
To uzgaja nezdrav fanatizam. Medicina bi odmah otvorila Molilišta posvuda, jedinom istinskom Bogu Isusu, kad bi to djelovalo u praksi bolje od onoga što danas poznajemo.
Čuj,ja smatram da doktori pomažu isto kao šta smatram da molitva pomaže i pri ovome ne isključujem da jedno može bez drugoga.I zašto bi medicina otvarala Molilišta kad medicina liječi tijelo i um ,dok molitva liječi i duh i tijelo i um,nema potrebe za odustati od ijednoga kao što ni nemamo pravo omalovažavati ijedno.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što kažeš na one roditelje koji su srca puna Gospodina, molili se za svoju djecu da se izliječe od bakterijske upale, pa su im djeca pomrla?
Zar nisu i bolnice i doktori liječili pa smrt nisu uspjeli prevariti,znanost pokušava liječiti pa smrt nisu prevarili,ali ja zato neču isključiti nijedno jer znam da ništa smrt u ovom životu neče prevariti.Rok trajanja pojedinca je zapisan i takav je kakav je.Ne mogu da mrzim sve oko sebe pa tako ni Boga zbog toga!



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bla bla bla. Ako si spreman optuživati, onda moraš biti spreman i na kritiku svoje vjerske opijenosti i pružiti materijalne dokaze za svoje fantastične iskaze i tzv. "svjedočenja vjere".
Slobodno kritiziraj,tvoje ljudsko pravo,ali eto za razliku od tebe ja nemam potrebu kritizirat svaki post koji je protiv vjere,kao što ti imaš potrebu kritizirat svaki koji je o vjeri.



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ispada da si ti svoj duh lijepo ozdravio, ali ovi bolesni oko nas nisu, oni su grješnici, pa su zato i tjelesno bolesni".
Nisam ja taj koji daje bolest pa tako ni onaj koji je uzima,ja sam ti iznio svoj slučaj i moje razmišljanje zašto sam ja ozdravio,kad bih ja znao zašto su svi ostali bolesni onda Bog ne bi bio potreban,jer što će čovjeku sretnom,bez tuge,bez bolesti i bez smrti Bog,pa on je dovoljan sam sebi!


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Svašta. Pružena ti je prijateljska opcija da čuješ mišljenje nekog tko se razumije, a ti tako ("kad mi se bude sudilo").
Zbilja, ja vidim kako ti razumiješ ,ali nisam ja onaj kojeg ti razumiješ,ruku ti pružam i tvoje razmišljanje uvažavam ali dalje od toga nedam.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:17   #52
S jedne strane ovakva svjedocanstva daju covjeku nadu, ali isto tako i osjecaj "krivice" . Ne mozemo znati Bozje puteve, ali nehumano je npr. covjeku reci djete vam je bolesno radi vaseg grijeha i sl. A to se dogada. S jedne strane Bozja ljubav, a sa druge strah i nabijanje osjecaja krivnje...
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:23   #53
nitko normalan neće to reći čovjekučije je dijete/žena...nastavi niz...bolesno

zokijeva priča je nažalost samo priča, dobro napisana i nevjerojatna...kao bajka

...and they lived happily ever after....

yeah right, dokaze na sunce!
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:35   #54
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
S jedne strane ovakva svjedocanstva daju covjeku nadu, ali isto tako i osjecaj "krivice" . Ne mozemo znati Bozje puteve, ali nehumano je npr. covjeku reci djete vam je bolesno radi vaseg grijeha i sl. A to se dogada. S jedne strane Bozja ljubav, a sa druge strah i nabijanje osjecaja krivnje...
Ja sam samo rekao da ja smatram da se u mom slučaju radi o količini i veličini mojih grijeha,dakle to ne znači nikako da bi boli i patnji trebali biti jedini uzrok grijeh.

Bol i smrt su dva "zvona" koja nam neprestano zvone u blizini kako ne bismo zaboravili da smo na ovom svijetu, obilježenim grijehom, samo privremeno.

"Zašto su se dogodile ove stvari?", pita narod Isusa. On odgovara: "Nemojte misliti da su oni koji su doživjeli nesreće veći grešnici od drugih!" (usp. Lk 13, 2). Jao nama, ako ovako mislimo! Naime, nesreća nije znak Božje kazne, već je pokazatelj situacije prolaznosti i privremenosti u kojoj svi, svi bez razlike, živimo. Tko umire mlad, nije ga Bog kaznio: mnogi sveci su umrli mladi! Tko umire nasilnom smrću nije ga kaznio Bog: mnogi sveci su umrli kao mučenici! Dakle, evo velikog Isusovog zaključka: Bog se, u ovoj situaciji prolaznosti, brine za spasenje a ne za zdravlje! Bog misli o bitnom! O boli se, između ostaloga, nikada ne promišlja kao o kazni koja dolazi od Boga, već se na nju gleda kao na poziv da se požuri vrijeme našeg obraćenja k Bogu, kako bismo bili spašeni u vječnosti.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:50   #55
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
nitko normalan neće to reći čovjeku čije je dijete/žena...nastavi niz...bolesno

zokijeva priča je nažalost samo priča, dobro napisana i nevjerojatna...kao bajka

...and they lived happily ever after....

yeah right, dokaze na sunce!
Samo priču, bi proširio kao knjigu i unovčio ,a ne bih iznio iz srca istinito svjedočanstvo na forumu u djelu "Religija" gdje po svemu viđenom ima toliko onih koji ne vjeruju ali isto toliko onih koji žive u boli i traže utjehu kod Boga.

Živila mi dugo i sretno!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 15:56   #56
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Samo priču, bi proširio kao knjigu i unovčio ,a ne bih iznio iz srca istinito svjedočanstvo na forumu u djelu "Religija" gdje po svemu viđenom ima toliko onih koji ne vjeruju ali isto toliko onih koji žive u boli i traže utjehu kod Boga.

Živila mi dugo i sretno!
ne više....nikad više

naravno da ću živjet, ali ne odlukom nekog tamo "boga" već mojom i samo mojom
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:23   #57
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zar da zadovoljim pojedincu dokazima koji će kao što su rekli moji doktori za um čovjeka biti nedokazivi jer graniče s stvarnošču i kada bi ljudi kao ti i NOD14 pokušali shvatit da iznošenje mojeg svjedočanstva ne predstavlja nešto šta bi ljudski um mogao lako prihvatiti, več samo da srce govori istinu da ipak postoji nešto "više" što djeluje na nas od nas samih.Znaš moj slučaj nije jedinstven,ima ih mnogo, ali svi ti slučajevi su za znanost i znanstvenike ,neznanstveni i zbog toga neprihvačeni.
Dok god čovjeka vidite samo kao materiju ,ništa više osim materije vam ni neče biti bitno pa tako ni shvaćanje da ozdravljenje duha čini i ozdravljenje materije.
Dokaz je bitan čovjeku na sudu,pa eto nadam se da se meni još uvijek ne sudi ali kad mi se bude sudilo ja ču ga prikazati.
Ni Zlatku Sudcu se nije sudilo, ali su ga svejedno poslali u rimsku bolnicu da se provjeri vrlo prizemnim i svjetovnim metodama kako je znak kriza na celu napravljen...i te kako se tzv. cuda provjeravaju i to po crkvenom zahtjevu i znanstvenim metodama. Tvoje izlijecenje spada pod cuda i da postane siroko poznato u mjeri da se trazi sluzbeni stav crkve, vjeruj da bi bio podvrgnut znanstvenim metodama provjere.
Jasno da ti to mozes uvijek odbiti i u tom slucaju to izlijecenje nikada ne bi bilo sluzbeno priznato. Ovo pisem da bi objasnio kako je dosta naivno pisati o cudu izlijecenja bez ikakvih dokaza i cuditi se ljudima koji ne vjeruju.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:30   #58
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ni Zlatku Sudcu se nije sudilo, ali su ga svejedno poslali u rimsku bolnicu da se provjeri vrlo prizemnim i svjetovnim metodama kako je znak kriza na celu napravljen...i te kako se tzv. cuda provjeravaju i to po crkvenom zahtjevu i znanstvenim metodama. Tvoje izlijecenje spada pod cuda i da postane siroko poznato u mjeri da se trazi sluzbeni stav crkve, vjeruj da bi bio podvrgnut znanstvenim metodama provjere.
Jasno da ti to mozes uvijek odbiti i u tom slucaju to izlijecenje nikada ne bi bilo sluzbeno priznato. Ovo pisem da bi objasnio kako je dosta naivno pisati o cudu izlijecenja bez ikakvih dokaza i cuditi se ljudima koji ne vjeruju.
Iscjeljenje u konačnici je iscjeljenje, zar je važno jel znanost, mi sami, iscjeljenik ima odgovor zašto je do njega došlo. Mi možemo vjerovati, prihvatiti, nevjerovati. Meni više smeta to nametanje krivnje da su grijesi uzroci nečije bolesti, ta i uvjerenja vođena strahom (od zla, sotone) mogu biti vrlo teška i imati svakakvi samo ne iscjeljujući moment.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:33   #59
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Iscjeljenje u konačnici je iscjeljenje, zar je važno jel znanost, mi sami, iscjeljenik ima odgovor zašto je do njega došlo. Mi možemo vjerovati, prihvatiti, nevjerovati. Meni više smeta to nametanje krivnje da su grijesi uzroci nečije bolesti, ta i uvjerenja vođena strahom (od zla, sotone) mogu biti vrlo teška i imati svakakvi samo ne iscjeljujući moment.
Pa tocno, ali on se cudi sto ljudi ne zele povjerovati na rijec tj. slovo.
Mene to ne cudi, a obzirom da je katolik zelio sam mu ukazati kako mu ni vlastita crkva ne bi povjerovala na rijec.
Vjerujem u karmu, pa bi se sad sa tim u vezi zapleo, ali cisto psihicki...to se ljudima ne govori ( ovo sto se tice krivnje ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:34   #60
Meni isto ovo nije jasno.

Pa da sam se ja čudnovato izliječila od teške bolesti, posvuda bih to razglasila, gdje god bih mogla, dala svu pismenu dokumentaciju, liječničke prognoze... ako se stvarno tako zbilo, zašto bih to na neki način skrivala?

Ti pišeš o izlječenju, a u biti promoviraš isto samo putem svoje riječi.
Treba to malo drugačije.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.