Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2015., 18:12   #4121
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
I te kako ima zastare. Već je milijun puta ovdje napisano da se na zastaru ne pazi po službenoj dužnosti, na zastaru se dužnik mora pozvati u žalbi.

Uloži žalbu i pozovi se na zastaru.
Pričao sam sa svoji advokatom !

Nema zastare jer je javni bilježnik dobio zahtjev za ovrhom prije 8 godina.
Samo što je do sada čekao ?????????????
Dakle, mogao je čekati još 10 godina i opet nema zastare.

Radi se o NEDOREČENIM ZAKONIMA. Trebalo bi se obraditi ustavnom sudu, a to košta, i trebalo bi opet čekati. Ako idem na žalbu, onda se pokreće parnica.
A to nije nimalo jeftino , jer je u drugom gradu javni bilježnik. I upitno je da li će biti suđeno u moju korist.

Dakle ispada da zastara nema nikakvog smisla nego moramo čuvati račune u nedogled, jer se nikad ne zna da nije slučajno koji račun zagubljen u pošti.
Zagubljeni račun dakle vjerovnik će dati javnom bilježniku kao dug. A ovaj će vam poslati rješenje o ovrsi nakon 10 godina jer je siguran da nitko ne čuva toliko dugo račune !??!!
!!!!!!!!!!!!!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:56   #4122
Dodatak: bio sam u T-comu i uložio žalbu.
Ali oni sumnjaju da će uspjeti.
Čak i HT više nema u kompjuteru podatke iz 2006. , a kamo li ja. Radi se doduše o specifičnoj situaciji.
Te godine smo prodali stan, a broj smo ustupili kupcu. Niti me je kupac obavijestio da imam nešto neplaćenog,
niti su mi poslali obavijest u mjesto boravka.
Nego su lijepo šutili 9 godina i gomilal kamatu od 12% godišnje.
I sada traže još i 2200 kuna kamata.

I to se zove hrvatska pravna država:

Hrvatska je 50 godina živjela u jednoumlju , sada će živjeti 50 godina u bezumlju !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:00   #4123
Jesi li siguran da si žalbu predao na pravo mjesto?
Nisi li žalbu trebao predati onome tko je izdao rješenje o ovrsi?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:58   #4124
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da si žalbu predao na pravo mjesto?
Nisi li žalbu trebao predati onome tko je izdao rješenje o ovrsi?
Pošto imam pravnika u obitelji on je kontaktirao dotičnog javnog bilježnika u Splitu koji vodi slučaj u Zadru.
I išao putem napada: prijetnja prijavom odvjetničkoj komori radi naplate nakon 8 godina. I nakon manjeg natezanja je pao dogovor: plaća se ne 2600 kuna nego ipak SAMO 1150 kuna Za dug od 288 kuna za 11. mjesec 2006.

A ja sam bio u HT centru u Zadru i nemaju pojma o tome jer više nemaju to u memoriji računala. A vjerovnik (HT) uvijek može povući svoj zahtjev za ovrhu.

Pošto nisu bili baš obazrivi ni susretljivi ODMAH sam išao u konkurenciju pored njih (VIP) i tamo prijavio prijalazak na njihovu liniju uz zadržavanje broja.
Sutra će mi biti aktiviran vip-broj.
Uz to se spremam odjaviti moj i majčin fiksni telefon koji se vodi na moje ime. Mati ga koristi malo, a ja samo za internet. A djeca me zovu na mobitel jer imaju mukte pozive.
Sada ću kupiti majci ružan mobitel na tipke a sebi USB-stik za bežični internet od VIPa. I napraviti na mobitelu besplatne pozive za 50 kuna mj.
Sve u svemu deutsche telekom će izgubiti dvije preplatne linije.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 07:58   #4125
jebeno... u vipu je druga pjesma.... tamo ne vrše prisilnu naplatu... hahahaha
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:22   #4126
Imam pitanjce a posto ne mogu iskopati odgovor u moru postova postavit cu ga ovdje,ovakoc:

Racun t-com nabijen prije 8 god. Doslo rjesenje o ovrsi prije 2 god.naravno Hanžeković.

Postoji li ikakva varijanta prigovora sada nakon sto je racun blokiran vec vise od pola godine?
Ako sam dobro shvatio racun je odavno u zastari no radi neodgovornosti doticnog zalba nije poslana u roku 8 dana.

Je li pojeo vuk magare ili se moze ista isceprkati da se smanji dugovanje ili cak ukine?
Je li moze ici prigovor ili zalba na neki visi sud i koje su procedure?

Hvala!

I jos jedan biser,rjesenje o ovrsi je doslo prije 2 godine a ista je stupila na snagu prije pola.

Ukratko moze li se ista uciniti?
Ako sam dobro polovio treba zalbu pisati ustavnom sudu.Kakva je tu procedura i u kojim su financijskim okvirima takve akvizicije?

Je li to uopce moze pisati netko tko nije odvjetnik???

Zadnje uređivanje bobibobi : 14.05.2015. at 21:46.
bobibobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 09:09   #4127
Jučer sam pretumbao svoje papire i našao jednu zanimljivost.
Ja sam stan prodao 15. 10. 2006.
Znam da sam taj mjesec potpisao i ustupanje telefona !
Ali datum ustupanja ja nemam, a nema ga ni deutsche telekom u svojoj memoriji !!!!!

A račun je za 11. mjesec iste godine !

Dakle, vidim da tu nešto smrdi !!!


Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
jebeno... u vipu je druga pjesma.... tamo ne vrše prisilnu naplatu... hahahaha
Nema prisilne naplate !!

Idem isključivo na BONOVE ! Nikakva preplata ne dolazi u obzir !!!

I za mobitel i za laptop-internet !

Ne potpisujem nikakve ugovore više ni s kim !!!


Quote:
bobibobi kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce a posto ne mogu iskopati odgovor u moru postova postavit cu ga ovdje,ovakoc:

Racun t-com nabijen prije 8 god. Doslo rjesenje o ovrsi prije 2 god.naravno Hanžeković.

Postoji li ikakva varijanta prigovora sada nakon sto je racun blokiran vec vise od pola godine?
Ako sam dobro shvatio racun je odavno u zastari no radi neodgovornosti doticnog zalba nije poslana u roku 8 dana.

Je li pojeo vuk magare ili se moze ista isceprkati da se smanji dugovanje ili cak ukine?
Je li moze ici prigovor ili zalba na neki visi sud i koje su procedure?

Hvala!

I jos jedan biser,rjesenje o ovrsi je doslo prije 2 godine a ista je stupila na snagu prije pola.

Ukratko moze li se ista uciniti?
Ako sam dobro polovio treba zalbu pisati ustavnom sudu.Kakva je tu procedura i u kojim su financijskim okvirima takve akvizicije?

Je li to uopce moze pisati netko tko nije odvjetnik???

Moraš točno znati kada je tvoj dug poslan Hanđekoviću i kada ga je on zaprimio. Ako ga je zaprimio unutar 12 mjeseci od dana kada si dug stvorio, onda nema zastare. A on te može ganjati cijeli život za taj dug i gomilati kamate.
http://www.24sata.hr/potrosac/bez-za...-godina-419245

Zadnje uređivanje krena : 15.05.2015. at 09:33.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 10:01   #4128
Quote:
bobibobi kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce a posto ne mogu iskopati odgovor u moru postova postavit cu ga ovdje,ovakoc:

Racun t-com nabijen prije 8 god. Doslo rjesenje o ovrsi prije 2 god.naravno Hanžeković.

Postoji li ikakva varijanta prigovora sada nakon sto je racun blokiran vec vise od pola godine?
Ako sam dobro shvatio racun je odavno u zastari no radi neodgovornosti doticnog zalba nije poslana u roku 8 dana.

Je li pojeo vuk magare ili se moze ista isceprkati da se smanji dugovanje ili cak ukine?
Je li moze ici prigovor ili zalba na neki visi sud i koje su procedure?

Hvala!

I jos jedan biser,rjesenje o ovrsi je doslo prije 2 godine a ista je stupila na snagu prije pola.

Ukratko moze li se ista uciniti?
Ako sam dobro polovio treba zalbu pisati ustavnom sudu.Kakva je tu procedura i u kojim su financijskim okvirima takve akvizicije?

Je li to uopce moze pisati netko tko nije odvjetnik???
Vezano za tvoj upit, bitne su sljedeće stvari pa si ti poveži šta si morao napraviti i kada...
Prvo i osnovno žalba se ne šalje Hanžekoviću već javnom bilježniku koji je donesao rješenje, ako si poslao prvom onda si ti kriv....
Zastara se prekida kad javni bilježnik primi prijedlog za ovrhu i to je relevantan datum, to što ti primiš rješenje nakon 3 godine ne znači da je zastara (koja je inače godinu dana)...
Prijedlog za ovrhu se dostavlja na tvoje prebivalište u policiji, ako si se selio ili živio negdje drugdje a u policiji si se vodio na drugoj adresi tvoje riješenje je završilo na oglasnoj ploči suda.
Postoje neki izvandredni pravni ljekovi ali samo ako se nisi ogriješio o nekim stvarima koje sam gore naveo.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 10:30   #4129
Nikakva zalba do sada nikome nije poslana.Racun je iz 2008. Rjesenje o ovrsi je poslano 2013. te je ista nastupila na snagu 2014.te.
Kod koga uopce mogu dobiti relevantne podatke slucaja?
Ne radi se o meni pa nemam nikakvu papirologiju kao ni doticni na cije ime je ovrha.

Sto da napravimo?
1.nazovemo hanzekovica da nam da spis na uvid?je li to uopce izvedivo?

2.Usporedimo datum zadnjeg racuna sa datumom hanzekoviceve ovrhe kod javnog biljeznika?(koliko ne smije uopce proci da on moze gurnuti ovrhu?)
I kako uopce mozemo doci do tog datuma?

3.Ako je prosao odredjeni vremenski period(tipa ta zastara)
Kome onda pisati prigovor?biljezniku?

Naglasavam jos jednom da je racun radi toga pod ovrhom zadnjih pola godine.

Sta cemo?:beer:

Cifra je 6000kn pa me interesira ima li uopce smisla i nacina da se to umanji sada nakon sto nikakva zalba niti prigovor nije poslan a ovrha je odavna na snazi.


Zapravo doticna osoba nema nikakvu papirologiju,cak ne zna ni koliko puta je obavijest o ovrsi poslana.Znaci apsolutna nula!
Gdje i kako uopce i da li uopce moze dobiti podatke slucaja?

Zadnje uređivanje bobibobi : 15.05.2015. at 10:44.
bobibobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 11:13   #4130
Onaj koji ne zna ništa ni o čemu ni ne zaslužuje da mu se pomogne...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 11:25   #4131
Covjek nije bio u toku.Htio je to sve platiti i tek tada se zapitao da mozda nije zakonski prevaren jer je apsolutno neinformiran.

Ja da znam detalje i proceduru pomogao bi svima a ne samo njemu samo sto u ovom slucaju sumnjam da se ista moze...

Gdje i kod koga da onda trazimo detalje svega? Kod dragog nam Hanzekovica?


Bolje pomoci budali nego prevarantu.


Ako zanemarimo glupog korisnika i usmjerimo se na slucaj ima li ikakvog uopce rjesenja sa pravnickog gledista?
bobibobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 22:36   #4132
Pozdrav, imam pitanje..budući da sam se sjetila da imam dug prema t-mobile još od 2010-e, tad mi je došla zadnja plava kuvertica, mogu li ja negdje saznati koliki mi je točno dug?
I zašto mi dosad nisu isti uzeli ako imam primanja?

Radi se o dugu od koji 500 kn ..koliki bi sad iznos bio, ne želim ni pomislit..

Htjela bi saznat koliki mi je i dogovoriti plačanje na rate ako je to ikako moguće, samo neznam kome se obratit..Da li javnbom bilježniku koji je poslao zahtjev za ovrhu ili ?
__________________
There is no great genius without some touch of madness. Aristotle
ninaba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 08:58   #4133
Quote:
ninaba4 kaže: Pogledaj post
I zašto mi dosad nisu isti uzeli ako imam primanja?
A zašto do sad nisi platila ako imaš primanja
I zašto ne kreneš u svojim istraživanjima najprije od vjerovnika, nazoveš pravnu službu, pitaš... i onda dalje.
Pogotovo jer mi ne znamo što ti piše u plavoj kuverti, a pretpostavljam da ti i pišu neki iznosi tamo.

Na računima t-coma uvijek dolje piše da li postoji prethodni nepodmireni dug ili ne. Barem na računima koje ja dobijem. I mogu sve svoje obveze provjerit on-line. Isto tako i kod tele2 i kod vipneta (druge operatere nemam pa ne znam, al trebalo bi biti isto)..... Tak da
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 09:45   #4134
A da ti kažem da sam zaboravila skroz glupo i neodgovorno, znam i svjesna sam toga ..eto sad saznati koji je dug, zadnje račune nemam već samo rješenje o ovrsi. Stvar je u tome što ne znam kome se prvo obratit da saznam koji je točno dug. moram li prvo ići u t-com ili kontaktirati javnog bilježnika koji mi je poslao rješenje ili otići u finu

Jer ako dug nije velik dogovorila bi plaćanje na rate ako je to uopće moguće
__________________
There is no great genius without some touch of madness. Aristotle
ninaba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 12:53   #4135
Zasto nisi platila?Trebaju te pitati zasto se nisi jeb...a!
Jesu li na ovoj temi savjeti o ovrhama ili psiholoske pomoci???
Ne kuzim te glupe komentare zasto nisi ovo ili ono.Sta uopce koga briga zasto nije???
Svojim predrasudama kvarite tijek lijepe rasprave,glupost...

Zasto ovdje umjesto odgojnih mjera ne bi netko odgovorio na postavljena pitanja a zasto ostavio za drugu primjereniju temu?
bobibobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:50   #4136
e ovako, da se javim...mučilo me užasno i otišla sam u Finu da vidim postoji li koji dug ili nešto. Teta na šalteru mi je objasnila da oni još nisu primili obavijest o ovrsi, i tek kada oni to dobe od ovrhovoditellja mogu pokrenut naplatu i blokirati račun ukoliko na računu nema dovoljno da se dug naplati.

Znači opcija mi je kontaktirati javnog bilježnika i s njime pokušati dogovoriti plaćanje na rate ukoliko se radi o većem iznosu.
E sad, pitanje hoće li on na to priznati.

Tražila sam još jedno mišljenje i kao izravna naplata je moguća tek po sudskim odlukama od listopada 2012., a moja je iz 2010-e.

I dobila sam savjet da u nadležnom sudu potražim informaciju zašto i kad je obustavljena ovrha...

Sad čekam sutra pa ću vidit hoću li do suda prvo ili odmah kontaktirat javnog bilježnika i dogovorit obročno plaćanje..
__________________
There is no great genius without some touch of madness. Aristotle
ninaba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 22:41   #4137
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pošto imam pravnika u obitelji on je kontaktirao dotičnog javnog bilježnika u Splitu koji vodi slučaj u Zadru.
I išao putem napada: prijetnja prijavom odvjetničkoj komori radi naplate nakon 8 godina. I nakon manjeg natezanja je pao dogovor: plaća se ne 2600 kuna nego ipak SAMO 1150 kuna Za dug od 288 kuna za 11. mjesec 2006.
Pošto imaš lošeg pravnika u kući i meni je tako došao neki raćun od Tcoma.ali ja sam uložija prigovor.a u prigovoru jasno ističem da se baš sječam da sam prije 10 godina platio taj raćun i da posjedujem sve uplatnice (To sam lagao).i da sumnjam u njihovu vjerodostojnu ispravu i da želim da mi se predoći vjerodostojna isprava i zahtjevam finacisko vještačenje dotične vjerodostojne isprave i kartice kupca za cijelu kalendarsku godinu.
nako 4-5 mjeseci sam dobija odgovor da ovrhovoditelj odustaje od ovrhe.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 23:40   #4138
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Pošto imaš lošeg pravnika u kući i meni je tako došao neki raćun od Tcoma.ali ja sam uložija prigovor.a u prigovoru jasno ističem da se baš sječam da sam prije 10 godina platio taj raćun i da posjedujem sve uplatnice (To sam lagao).i da sumnjam u njihovu vjerodostojnu ispravu i da želim da mi se predoći vjerodostojna isprava i zahtjevam finacisko vještačenje dotične vjerodostojne isprave i kartice kupca za cijelu kalendarsku godinu.
nako 4-5 mjeseci sam dobija odgovor da ovrhovoditelj odustaje od ovrhe.
Pravnik se boji vođenja spora u Splitu. A nije baš jednostavno putovati iz ZG u ST. I sve zbog 1200 kuna spora. Svaki prigovor automatski znači da će te se naći na sudu.
Valjda pod uvjetom da vjerovnici ne odustanu od tužbe.
Osim toga sam zakasnio sa mogućnosti žalbe jer sam bio na putu. (poštar-prijatelj mi je potpisao prijem)
Tako da je bilo prošlo 1o dana kada sam dobio kuvertu u ruke.
Moj advokat i sam radi na ovrhma pa misli da i druga strana zna sve pravne "cake" !
Ali postoji i jedna druga "megapravna caka". A to je pristranost suda. Na žalost, ovo zadnje sve više počinje dolaziti do izražaja, pogotovo ako je tužitelj iz grada gdje se vodi spor i zastupa jaku stranku.
Danas mi je rekao prijatelj kako je popušio 5000 kuna i plaća u 20 rata
On je naime prije 6 godina imao lakšu saobračajnu nesreću, i nije bilo kriv. U prvom suđenju je dobio spor što se tiče materijalne štete.
I onda se advokat sjetio da ušičare par tisuća kuna što mu je sin od 10 godina doživio traumu i lakšu ozljedu u nesreći. I nakon 3 godine sudovanja je dobio rješenje da je popušio. A taj isti pravnik koji je htio nešto ušićariti se povukao i njemu objasnio da su se vremena promijenila i da više Euroherc ne gubi tako lako sporove.
U to sam se uvjerio više puta. Evo kako je to bio humor koji je skoro postao tumor za autora

http://www.zadarskilist.hr/clanci/29...ali-branitelji

U nastavku svog govora, Šestan je još naglasio kako mu je doista čudna i neobjašnjiva brzina kojom je sud zakazao prvu raspravu u ovom slučaju jer je privatna tužba podnesena 7., a već 14. ožujka ja zakazna prva glavna rasprava što njemu nije ostavilo dovoljno vremena da nađe odvjetnika jer ga nitko ne želi braniti, a i oni koji su to htjeli "mislili su preko njegovih leđa skupljati političke bodove" što on nikome neće dopustiti.

- Upravo zbog toga ako je moguće neka mi nektko u ovoj instituciji objasni zašto je tako brzo zakazana parnica zbog klevete, a ljudi čekaju godinama.


Samo što časno pučanstvo ne zna istinu zašto je tajkun povukao tužbu. Jer mu je netko od protestnika uručio "usmenu žalbu" koja je odmah upalila.
A žalba je bila jedna kratka rečenica izrečena tajkunu iza kantuna : "čuvaj se mraka"

Zadnje uređivanje krena : 19.05.2015. at 00:06.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 15:13   #4139
Bok..danas je poštar donio ovrhu od javnog biljeznika za supruga.
Duguje pbz banci. Oboje smo nezaposleni. On je otisao van raditi.
Zanima me da li se sjesti samo na njegov račun ili automatski i na moj posto samo u braku?
Imamo stan na kredit,mogu li nam što sa stanom? Iako je stan na banku,u principu dok se kredit ne vrati..
Hvala na odgovorima.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:35   #4140
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Vezano za tvoj upit, bitne su sljedeće stvari pa si ti poveži šta si morao napraviti i kada...
Prvo i osnovno žalba se ne šalje Hanžekoviću već javnom bilježniku koji je donesao rješenje, ako si poslao prvom onda si ti kriv....
Zastara se prekida kad javni bilježnik primi prijedlog za ovrhu i to je relevantan datum, to što ti primiš rješenje nakon 3 godine ne znači da je zastara (koja je inače godinu dana)...
Prijedlog za ovrhu se dostavlja na tvoje prebivalište u policiji, ako si se selio ili živio negdje drugdje a u policiji si se vodio na drugoj adresi tvoje riješenje je završilo na oglasnoj ploči suda.
Postoje neki izvandredni pravni ljekovi ali samo ako se nisi ogriješio o nekim stvarima koje sam gore naveo.
Ja imam sličan slučaj.
Sjela mi je ovrha na neki račun iz 2007. za koji sam siguran da nikada nije ni postojao.
Račun je poslan na adresu gdje sam bio (adresa HT priključka), ali sam nakon preseljenja taj isti ukinuo ili prebacio na nekoga drugog - to još istražujem.
Meni je javni bilježnik slao opomene i rješenje na tu adresu gdje je bio taj priključak, a ne na moju gdje mi je prebivalište.
Mogu li sada nešto poduzeti?

HT i odvjetnik mi još nisu dali podatke od kada do kada sam bio pod tim ugovorom za koji je navodni dug napravljen, a javni bilježnik kaže da sam potpisao to neko rješenje o dostavi što nikako ne može biti točno jer to isto nikada nisam ni vidio, a još manje potpisao jer u to vrijeme nisam ni bio na toj adresi.
anncy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.