Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2006., 23:26   #61
Quote:
nikiva kaže:
u tom slučaju bi dobila šamarčinu, a ne dijete
aj nemoj molim te nikad bit sudac
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 29.05.2006., 08:04   #62
nemojte me krivo interpretirati... ne kazem ja da je bolji roditelj samo onaj koji ima vise novaca... ali ako imate zenu koja je bolji roditelj jer ne radi nista i doma je, pa ima vise vremena, a drugi je losiji jer radi 12 sati, onda je to nepravedno prema onome koji radi... opet, ako su ti novci nevazni za brigu, zasto ih se onda trazi prilikom rastave? ono, nije vazno sto on ima novaca, on nije bolji tata, al mi ipak daj njegove novce da mogu uzdrzavati dijete jer ionako nigdje ne radim...
Taroth is offline  
Old 29.05.2006., 08:56   #63
ZAKLJUČAK:

Ljudi, pazite s kim pravite djecu!
splicanka4zagreb is offline  
Old 29.05.2006., 09:11   #64
Quote:
splicanka4zagreb kaže:
ZAKLJUČAK:

Ljudi, pazite s kim pravite djecu!
Tako je! Prije nego se odlučim na još jedno, okrenut ću tarot karte, da vidim što kažu.
Duhec is offline  
Old 29.05.2006., 11:54   #65
Taroth
gledaj ja smatram da bi oba roditelja kad su djeca u pitanju trebala prvenstveno misliti na to kako da razvod čim bezbolnije utječe na djecu.I oboje bi trebali pridonjeti tome.Jer djeca dovoljno pate zbog njihovih sranja, ona nisu tražila da budu rođena.Mislim da ti nemaš djece (ne kažem to da te omalovažavam) jer da imaš sigurno bi htio da to tvoje dijete ima čim sretnije djetinjstvo.
Kad imaš djecu ti ćeš se odreći puno stvari da bi tom djetetu bilo bolje.Ako si dobar roditelj naravno.Nažalost nisu svi ljudi dobro ljudi niti su dobri roditelji.
Tu treba zaboraviti na sebe i gledati isključivo dobrobit djeteta.
Naravno da jako malo ljudi ima u sebi moralne snage za to i da jedino žele povrijediti jedno drugo, a onda djeca tu dolaze kao sredstvo.
Dakle jedino pitanje je kako se organizirati da bi tvom djetetu bilo bolje.
Modesti is offline  
Old 29.05.2006., 14:46   #66
ma slazem se ja s time.... samo to najcesce nije tako.... pa samo postavljam hipotetsko pitanje da li je bolji roditelj onaj koji radi 12 sati dnevno (i omogucuje djetetu i obitelji ok zivot) ili onaj koji nigdje ne radi, pa se ima vremena igrati sa djetetom?

ja sam u ovu raspravu upao samo zato jer svi slucajevi koje znam (a nije samo onaj jedan kojeg sam naveo) se zasnivaju na tome da za vrijeme i nakon rastave otac bude taj koji vidi djete pola puta godisnje
Taroth is offline  
Old 29.05.2006., 16:39   #67
Ne može se odgovoriti na to pitanje jer roditeljstvo nije samo igra kao što nije ni samo zarađivanje za dijete.Ja sam mišljenja da dijeca ipak zahtjevaju puno vremena .Ne vjerujem u tkzv kvalitetno vrijeme koje se provede sa djecom.Jer ona nas vrlo često trebaju sad i odmah.Naravno da je to danas naročito teško uskladiti jer oba roditelja rade veći dio dana, a kada dođu kući većina ih je preumorna i nezainteresirana za djecu.
Slažem se da se najčešće preko djeteta prepucavaju.Opet kad bi pitao žene rekle bi da očevi ni ne žele vidjeti svoju djecu tj da vikende rađe provode sa novom ženom, a da pitaš očeve reći će da im žene ograničavju posjete.Istina je vjerojatno negdje na sredini.
Kada ja slušam priče rastavljenih žena to su horor priče.Istini za volju ne vjerujem svemu što čujem kao što ne vjerujem pričama očeva.
Ali bez obzira koliko neko bio povrijeđen i koliko se njegov bračni drug loše ponio prema njemu mislim da bi mu na prvom mjestu trebala biti djetetova sreća.A ono sigurno neće biti sretno ako sluša da ih je tata ostavio jer neku drugu više voli ili da ima mamu koja ne valja.
Evo jedna moja dobra prijateljica je rastavljena i njen se muž nije ni malo lijepo ponio prema njoj.Imaju kćer koja sada ima 17 god.Rastali su se pred nekih 10 god.Njen otac nije u to vrijeme mario previše za kćer , a moja prijateljica je to pokušavala zataškati i dapače poticala to druženje.Nikada nije ni jednu ružnu riječ pred malom rekla za njega.
Danas kad mala ima 17 god , a i tata više nije nedorastao klinac dosta se zbližila sa ocem pa i sa njegovom novom obitelji tj polubraćom.Moja prijateljica kaže da ju neki put zaboli kad joj mala predbaci kako tata ovo ili ono (jer ipak njegovi su vikendi , godišnji i sve lijepe stvari, a na njoj je i odgoj dakle sve ono što on nosi), ali da joj je ipak drago da ima dobar odnos sa ocem jer mada nije bio dobar muž ipak se na kraju pokazao kao ok tata.
Modesti is offline  
Old 02.06.2006., 12:19   #68
Da li postoji mogucnost da zena opravda, racunima, svaku kunu dobijenu na ime alimentacije. Da li otac moze inzistirati na tome?
Falstaff is offline  
Old 02.06.2006., 20:09   #69
re

Quote:
Falstaff kaže:
Da li postoji mogucnost da zena opravda, racunima, svaku kunu dobijenu na ime alimentacije. Da li otac moze inzistirati na tome?
ne.pa nece zena svaki put kad nekaj kupi faksirat bivsem racune!
smijesno
nikiva is offline  
Old 02.06.2006., 23:17   #70
Quote:
Falstaff kaže:
Da li postoji mogucnost da zena opravda, racunima, svaku kunu dobijenu na ime alimentacije. Da li otac moze inzistirati na tome?
A što, jel se ti bojiš, da će ona otići za te pare na frizuru? Pa ako si i plati frizuru od tog novca, opet će morati od svog kupiti kruh, mlijeko i pelene, pa će se računi slagati...
Duhec is offline  
Old 05.06.2006., 20:33   #71
Quote:
nikva kaže:
ne.pa nece zena svaki put kad nekaj kupi faksirat bivsem racune!
smijesno
Neće svaki put, ali hoće na kraju mjeseca priložit sve račune. Ovo je sasvim legitimno pitanje koje bi ocu omogućio uvid kako se troši alimentacija koju plaća.

Quote:
Duhec kaže:
što, jel se ti bojiš, da će ona otići za te pare na frizuru? Pa ako si i plati frizuru od tog novca, opet će morati od svog kupiti kruh, mlijeko i pelene, pa će se računi slagati...
Kupit će ona i kruh i mlijeko, ali kako otac može biti siguran da dijete neće oskudijevati u drugim stvarima, ako majka alimentaciju troši u druge svrhe?
Falstaff is offline  
Old 05.06.2006., 20:53   #72
Quote:
Pseudomonas kaže:
Ako žive u kući njenih roditelja pri čemu ništa nije bračna stečevina, može ga izbaciti isti tren. Ako su roditelji pak darovali nešto njoj odkako je u braku s njim, smatra se bračnom stečevinom i dijeli se na pola.

Ako joj on uzme dijete ne može dignuti tužbu protiv njega jer on kao otac ima jednaka prava na dijete kao i ona. Može potražiti odvjetnika i pokrenuti pitanje skrbništva. Ako je zdrava i sposobna brinuti o djetetu, skrbništvo će dobiti vrlo lako.

On njoj ne može zabraniti da viđa svoje dijete i za to ga može tužiti ako pokuša stati između nje i djeteta, ali zato što je kao otac odveo svoje dijete negdje dok se pitanje skrbništva ne riješi, nažalost, ne može mu ništa.


Nije istina!
Bračna stečevina je samo imovina stečena radom ili potječe od takve imovine,
sve ostalo je vlastita imovina bez obzira na brak, s iznimkom igara na sreću, to ide popola
qwer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.