Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2015., 22:04   #501
Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
Koji je rok za isplatu nakon sto podnesem zahtjev?
Meni je radni odnos zavrsio 31.8., sta ako se ja zaposlim pred kraj 10.mj. Jel ja onda dobijem za 9. i dio za 10. ili sve?
Hvala
Ne razumijem ovo "sve"
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 22:18   #502
Pa ono... Npr. zaposlim se 20.10. Znaci dobijem za 9.mj, al kako racunaju za 10.? Hocu dobiti za cijeli mj ili samo za 20 dana
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 23:21   #503
A sta je po tebi logicki, pa normalno samo za tih 20 dana, za preostalih 10 dana placu ce ti isplatiti novi poslodavac kod kojeg se zaposlis.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 19:42   #504
Pozdrav,
U zadnje 2 godine sam skupio vise od 9mjeseci radnog staza
Zadnji ugovor o radu mi je bio na odredeno od 1.6.do 15.9,i od21.9 do 30.9. Kod istog poslodavca. Da li imam pravo na naknadu po prosjeku place za zadnja 3 mjeseca ili imam naknadu po minimalnoj placi u RH
teas1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 11:37   #505
Quote:
teas1106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
U zadnje 2 godine sam skupio vise od 9mjeseci radnog staza
Zadnji ugovor o radu mi je bio na odredeno od 1.6.do 15.9,i od21.9 do 30.9. Kod istog poslodavca. Da li imam pravo na naknadu po prosjeku place za zadnja 3 mjeseca ili imam naknadu po minimalnoj placi u RH

Min.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 17:56   #506
Quote:
teas1106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
U zadnje 2 godine sam skupio vise od 9mjeseci radnog staza
Zadnji ugovor o radu mi je bio na odredeno od 1.6.do 15.9,i od21.9 do 30.9. Kod istog poslodavca. Da li imam pravo na naknadu po prosjeku place za zadnja 3 mjeseca ili imam naknadu po minimalnoj placi u RH
Prema prosjeku tvoje plaće - 70%

Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Min.
A kako si do tog došao-la?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 05:35   #507
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Prema prosjeku tvoje plaće - 70%



A kako si do tog došao-la?
Tako što imam znanje . A i poznajem zakon odlično.
A i bilo bi dobro da ne pišeš krivo ako nisi siguran, jer daješ krive informacije ljudima.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 19:12   #508
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Tako što imam znanje . A i poznajem zakon odlično.
A i bilo bi dobro da ne pišeš krivo ako nisi siguran, jer daješ krive informacije ljudima.
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10292
Osnovicu za utvrđivanje visine novčane naknade čini prosjek obračunate plaće, umanjen za doprinose za obvezna osiguranja ostvaren u tromjesečnom razdoblju koje je prethodilo prestanku radnog odnosa, odnosno službe.
A čovjek je napisao da je zadnji ugovor trajao 3 i pol mjeseca.


Al drago mi je zbog tebe.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 19:56   #509
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10292
Osnovicu za utvrđivanje visine novčane naknade čini prosjek obračunate plaće, umanjen za doprinose za obvezna osiguranja ostvaren u tromjesečnom razdoblju koje je prethodilo prestanku radnog odnosa, odnosno službe.
A čovjek je napisao da je zadnji ugovor trajao 3 i pol mjeseca.


Al drago mi je zbog tebe.
Bilo bi tako kao što kažeš da nije bilo ovog prestanka radnog odnosa od 15.9. do 21.06., dakle nema kontinuiteta, odnosno HZZ a i HZMO to gledaju kao 2 različita radna odnosa- makar je radio kod istog poslodavca.
Kod utvrđivanja osnovice prosjek plaće će se uzimati u obzir samo ukoliko tražitelj naknade ima 3 platne liste bez bolovanja u kontinuitetu, dakle ne smije biti nijedan dan bolovanja niti prekid radnog odnosa kao što je ovdje slučaj. Priznao bi se primjerice slučaj da su 2 različita radna odnosa čak i kod različitih poslodavaca ako bi postojao kontuinuitet rada.

U ovom konkretnom slučaju, zbog prekida od nekoliko dana između 2 radna odnosa ne gledaju se platne liste, jer dotični gospodin nema 3 pune platne liste u kontinuitetu , te se automatski primjenjuje minimalna osnovica jer se osnovica ne može izračunati iz platnih lista.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 15:07   #510
imam li pravo na naknadu za nezaposlene ako sam redoviti student?
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:13   #511
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Bilo bi tako kao što kažeš da nije bilo ovog prestanka radnog odnosa od 15.9. do 21.06.
Pa taj dio uopće nisam ni vidjela
U pravu si, moja greška.

Minimalna osnovica bude pojedincima veća nego osnovica na koju su prijavljeni.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 17:09   #512
Što ako zadnji radni odnos nije trajao 3 mjeseca točno, nego je trajao 7 dana manje..tj počeo je 8.8 a završio 31.10
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 17:10   #513
Quote:
sega_mega kaže: Pogledaj post
Što ako zadnji radni odnos nije trajao 3 mjeseca točno, nego je trajao 7 dana manje..tj počeo je 8.8 a završio 31.10
i kako dobiti platnu listu ako niste dobili plaću. dali vrijedi lista neisplaćene plaće.
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 23:01   #514
ako mi fali 11 dana da napunim 9 mjeseci u periodu od 2 godine i ostvarim pravo na biro, postoji li neka opcija da si sam doplatim državi neki iznos i kupim si pravo za naknadu s biroa, ili se moram negdje zaposliti 15 dana (postoji li takav neki ugovor)?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 17:54   #515
Quote:
teas1106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
U zadnje 2 godine sam skupio vise od 9mjeseci radnog staza
Zadnji ugovor o radu mi je bio na odredeno od 1.6.do 15.9,i od21.9 do 30.9. Kod istog poslodavca. Da li imam pravo na naknadu po prosjeku place za zadnja 3 mjeseca ili imam naknadu po minimalnoj placi u RH
Ipak je po prosjeku tri zadnje place.1000 HRK mjesecno vise od minimalne
teas1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:02   #516
Quote:
teas1106 kaže: Pogledaj post
Ipak je po prosjeku tri zadnje place.1000 HRK mjesecno vise od minimalne
nije. jedino ako si dao krivu informaciju i nije bilo prekida radnog odnosa
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 23:57   #517
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
nije. jedino ako si dao krivu informaciju i nije bilo prekida radnog odnosa
Vjerovala ili ne, čisto je lako moguće da je to netko tamo previdio.
Doduše, možda si ti u pravu, pa je on nešto krivo napisao, ali ako je točno napisao - ne, nije nemoguće.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 07:44   #518
Pa sad, moguće da je previd al oni su vrlo rijetki- radio sam tamo pa znam kak se osnovice izračunavaju, sumnjam da su previdjeli ako je priložio 2 platne liste za 9 mjesec. Kad je prekid između 2 odnosa veći od jednog dana a ovaj zadnji radni odnos nema puna 3 mjeseca, tj. 3 pune platne liste bez bolovanja, onda uvijek bez iznimke ide minimalna- čak i manje ako je nepuno radno vrijeme.

Po meni je tu vjerojatnije da je teas dao krivu informaciju, možda i nesvjesno. Naime, postoji mogućnost da ga poslodavac sa mirovinskog nije niti odjavio između 2 radna odnosa pa se računa da nije niti imao prekid. Ili je bio na bolovanju a napisao je da je bio prekid ? Ili je možda podnio zahtjev za novčanom naknadom prije početka ovog zadnjeg radnog odnosa. U tim slučajevima bi se računala osnovica po platnoj listi vjerojatno.

Teško je napamet govoriti, trebao bih pogledati izlist staža , platne liste i ugovore da bih mogao točno reći. Ali na osnovu informacija koje je dao, trebala bi biti minimalna nedvojbeno.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 23:52   #519
Znaš kako se dogodi to?
Evo ti primjera:
moja frendica je na zadnjem poslu radila od 07.12. do 08.03. - realno, iako to je 3 mjeseca staža, nije imala 3 "cijele" platne liste. Ona je uzela njihov obrazac, direktor joj je napisao plaću za 12., 01. i 02. - ona predala i oni na temelju toga izračunali prosjek.
Očito su samo gledali na kompu da piše 90 dana i nisu išli provjeravat datume.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 17:49   #520
Ponovit ću zadnji put, pa onda više neću o ovoj temi pa ko hoće nek vjeruje, ko neće baš me briga.

Ovaj primjer što kažeš za frendicu je apsolutno nemoguće da je dobila naknadu po prosjeku svoje plaće OSIM ako joj je prethodni radni odnos završio dan PRIJE prestanka ovog zadnjeg. Iza ovog stojim 200 %.

Kao što kažem , radio sam u pravnoj službi HZZ-a, i mogu samo reći da se za određivanje osnovice platne liste vrlo striktno gleda zakon, platne liste i izlist staža HZMO-a - ljudi su zbog jednog dana bolovanja znali dobit minimalnu osnovicu primjerice. Bilo je primjera čak i kad je osoba bila prijavljena od 2.1 do 31.3 i nisu joj se gledale platne liste zbog jednog dana, iako je taj jedan dan bio praznik, tj. nova godina. Tako da ovakve stvari jednostavno nisu moguće- čak i ako poslodavac napiše da je tvoja frendica imala prosjek plaće za 12.,1.i 2.mj, pravnik koji odlučuje o tom zahtjevu će na izlistu staža mirovinskog vidjeti da ona nije bila zaposlena puni mjesec i neće uzimati platne liste u obzir, osim u slučaju koji sam naveo u drugom odlomku.

Toliko od mene o ovoj temi, tko ne vjeruje nek slobodno nazove pravnu službu i pita.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.