Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 10:41   #1281
Quote:
SunSine kaže: Pogledaj post
jamstvo je nešto neopipljivo pa samim time je usluga.
jedino ako je to jamstvo na računu zajedno s robom onda bi ja to sve stavljala pod robu.

da je u pravu si....hvala ti
tammy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 13:58   #1282
Provjerila za usluge na nekretnini u Sloveniji.
HR obveznik se mora tamo registrirati za obavljanje pdv-a.
Kaj sad radim, izdajem račun s pdv-om ili ne, i gdje ga evidentiram u pdv obrascu, pomozite please
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:49   #1283
Pozdrav,
Imam racun iz SLO, fakturirali su nam uslugu , obavljenu u RH, imaju ID broj.
Napomena na racunu:
Blago oprosceno placila DDV po 1.tc.46 cl. Zddv-1 oz. 138 cl.direktive sveta 2006/112/ES
Kako prikazujem u pdv obrascu?
Kao stjecanje usluge , na iznos racuna izracunam 25%pdv-a koji istovremeno prikazujem kao obvezu i odbitak?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:53   #1284
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam racun iz SLO, fakturirali su nam uslugu , obavljenu u RH, imaju ID broj.
Napomena na racunu:
Blago oprosceno placila DDV po 1.tc.46 cl. Zddv-1 oz. 138 cl.direktive sveta 2006/112/ES
Kako prikazujem u pdv obrascu?
Kao stjecanje usluge , na iznos racuna izracunam 25%pdv-a koji istovremeno prikazujem kao obvezu i odbitak?
Tako je
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 21:01   #1285
Imam racun iz SLO, fakturiraju nam uslugu obavljenu u Rh.
Imaju ID broj.
Na racunu napomena:blago oprosceno placila DDV po 1.tc.46.cl. ZDDV-1 oz. 138 1.ccl.Direktive sveta 2006/112/Es.
Kako prikazujem iznos racuna u pdv obrascu?
Kao stjecanje usluge, na iznos racuna izracunam 25% pdv-a
Te ga prikazujem kao obvezu i odbitak istovremeno?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:11   #1286
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Imam racun iz SLO, fakturiraju nam uslugu obavljenu u Rh.
Imaju ID broj.
Na racunu napomena:blago oprosceno placila DDV po 1.tc.46.cl. ZDDV-1 oz. 138 1.ccl.Direktive sveta 2006/112/Es.
Kako prikazujem iznos racuna u pdv obrascu?
Kao stjecanje usluge, na iznos racuna izracunam 25% pdv-a
Te ga prikazujem kao obvezu i odbitak istovremeno?
Sve točno!
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 10:07   #1287
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Provjerila za usluge na nekretnini u Sloveniji.
HR obveznik se mora tamo registrirati za obavljanje pdv-a.
Kaj sad radim, izdajem račun s pdv-om ili ne, i gdje ga evidentiram u pdv obrascu, pomozite please
Ispravljam sama sebe, ako ikog zanima, (možda Darsey)
Ipak ne treba reg. za usluge na nekretnini u Slo., ide reverse charge čl.19 ZPDV-u. - javila savjetnica iz PU.
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 10:45   #1288

Dobro je znati, ako zatreba .
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 11:07   #1289
pozdrav svima,molila bih Vas za pomoć....naime još nisam imala ovakav slučaj...kupljeno vozilo od poduzeća koji nema ID valjan broj...da li ga ja sada stavljam pod primljene isporuke dobara i usluga od poreznih obveznika bez sjedišta u RH...i na onu cijenu koja je plaćena obračunavam pdv?
poslala sam upit,ali nisam dobila još odgovor,a danas je rok za predaju...
0511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:27   #1290
Wink

Hvala cure.
Tek sad vidim da mi je post prosao 2x.😉
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:18   #1291
Pozdrav svima, molim Vas za pomoć. Radim u Synesisu, gdje knjižim ulazne fakture od ino dobavljača države članice EU, a koje ne podliježu poreznoj evidenciji?
talas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:35   #1292
Quote:
talas kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim Vas za pomoć. Radim u Synesisu, gdje knjižim ulazne fakture od ino dobavljača države članice EU, a koje ne podliježu poreznoj evidenciji?
Ako se radi o fakturama s obračunatim PDV-om, ili o stavkama na koje se ne obračunava PDV knjižiš u normalnu URU, pod ne podliježe.

Preračunaš u kune po srednjem tečaju HNBa na datum fakture.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 08:57   #1293
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako se radi o fakturama s obračunatim PDV-om, ili o stavkama na koje se ne obračunava PDV knjižiš u normalnu URU, pod ne podliježe.

Preračunaš u kune po srednjem tečaju HNBa na datum fakture.
Hvala Vam puno na pomoći, rekli su mi u Synesisu da knjižim preko Temeljnice D, i još neki koji rade u tom programu. Poslije sam čula različita mišljenja pa sam Vas zamolila za pomoć. Što bih sada trebala napraviti? Ispraviti ili ostaviti tako kako je?? Od različitih informacija jedva se nosim s ovim. Zahvaljujem na svakoj informaciji.
talas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 14:00   #1294
Pozz,
Ponovno imam specificnu situaciju, meni novu.
D.o.o. u sustavu pdva, jedno vrijeme ce obavljati uslugu u Slo i istu fakturirati slov.por.obv.u sustavu pdva.
Usluga je specificna, kad je mjesto rada u rh a fakturirana slov.d.o.o. ne obracunavam pdv po misljenju PU, vec napomena : reverse scharge cl.17.toc.1.
U novom slucaju istu tu uslugu fakturiram kupcu iz slo, samo sto je mj.obavlj.usluge u SLO.
Koju napomenu da stavim na racun?
Mora li se hrv.d.o.o. registr.za potr.pdva u slo?
Radnicima da napravim aneks ugovora da ce za potrebe poslov.raditi u inozemstvu?
Moram li za radnike obracunavati neki posebni doprinos ili je dovoljno da im napravimo policu osiguranja za slucaj nezgode koja vrijedi za inoz. ?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 17:09   #1295
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Pozz,
Ponovno imam specificnu situaciju, meni novu.
D.o.o. u sustavu pdva, jedno vrijeme ce obavljati uslugu u Slo i istu fakturirati slov.por.obv.u sustavu pdva.
Usluga je specificna, kad je mjesto rada u rh a fakturirana slov.d.o.o. ne obracunavam pdv po misljenju PU, vec napomena : reverse scharge cl.17.toc.1.
U novom slucaju istu tu uslugu fakturiram kupcu iz slo, samo sto je mj.obavlj.usluge u SLO.
Koju napomenu da stavim na racun?
Mora li se hrv.d.o.o. registr.za potr.pdva u slo?
Radnicima da napravim aneks ugovora da ce za potrebe poslov.raditi u inozemstvu?
Moram li za radnike obracunavati neki posebni doprinos ili je dovoljno da im napravimo policu osiguranja za slucaj nezgode koja vrijedi za inoz. ?
Evo bas ovaj mjesec imala istu situaciju.
Mi smo obavljali građevinske usluge u SLO, poreznom obv.
Račun smo izdali bez pdv-a, članak 19. ZPDV-u, reverse charge, i sve to mi pismeno poslali iz PU. Mi se nismo trebali registrirati.
Pogledaj malo moje postove ranije, vidjet ćeš isto kak sam dvoumila
Za radnike ne znam mi smo blizu granice pa su dečki putovali svaki dan, znam samo da obračunavam ino doprinos ako imam sl. putovanja u NE članice EU, možda da si izvade europske zdravstvene .... nagađam
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 17:43   #1296
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Evo bas ovaj mjesec imala istu situaciju.
Mi smo obavljali građevinske usluge u SLO, poreznom obv.
Račun smo izdali bez pdv-a, članak 19. ZPDV-u, reverse charge, i sve to mi pismeno poslali iz PU. Mi se nismo trebali registrirati.
Pogledaj malo moje postove ranije, vidjet ćeš isto kak sam dvoumila
Za radnike ne znam mi smo blizu granice pa su dečki putovali svaki dan, znam samo da obračunavam ino doprinos ako imam sl. putovanja u NE članice EU, možda da si izvade europske zdravstvene .... nagađam
Hvala ti na odgovoru, takodjer bi putovali svaki dan na posao jer su blizu granice, ako ima 30-ak km od mj.preb.i sjedista, isplacivat cu TR za inozemstvo.
Znaci bez pdva, bez registracije za potr.pdva u slo,
i bez dodatnih obracuna za osiguranje.
Upit si uputila svom referentu u PU i dobila napismeno ili?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 17:54   #1297
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru, takodjer bi putovali svaki dan na posao jer su blizu granice, ako ima 30-ak km od mj.preb.i sjedista, isplacivat cu TR za inozemstvo.
Znaci bez pdva, bez registracije za potr.pdva u slo,
i bez dodatnih obracuna za osiguranje.
Upit si uputila svom referentu u PU i dobila napismeno ili?
Usluga poreznog obveznika iz HR, poreznom obvezniku iz zemlje članice, Temeljno načelo, prijenos porezne obveze čl.17.

Nema potrebe za registracijom (B2B)
__________________
Sve je važno.
Miaana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 18:38   #1298
Quote:
anamia69 kaže: Pogledaj post
Usluga poreznog obveznika iz HR, poreznom obvezniku iz zemlje članice, Temeljno načelo, prijenos porezne obveze čl.17.

Nema potrebe za registracijom (B2B)
ok, pišem na fakturi reverse charge, potrebno i članak? točka?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:08   #1299
Smile

Nova sam na ovom forumu,čitam već danima i vidim da ima puno stručnih osoba. Molim za pomoć. Ako na inozemnoj fakturi država članica EU stoji napomena: Statement of account. Kako knjižim tu fakturu? Hvala Vam puno na pomoći.
talas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:39   #1300
Statement of account ne bi bila faktura. Pogledaj malo bolje, meni se čini da su vam poslali IOS odnosno stanje vaše kartice (vašeg konta).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.