Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2015., 15:06   #1481
Samo dosljednost i konkretnost.

Eto ja isto mislim da se toga treba držati dok smo još ovdje. Ja osobno neću sama stavljati sada drugu bravu baš zbog toga što to nije moj stan. Kad bi se muž na to odlučio to bi bila druga stvar. Ovo što je nema nam paše i bolje je sada više ne pokušavati komunicirati dok oni opet ne krenu. A tada se držati zajedno, lijepo objasniti kako stvari stoje i točka.
A ovo da se ne želim seliti ovaj tren je moja osobna odluka i procjena stresa koji smo prošle i ja i beba nakon kolika koje su trajale četiri mjeseca. Znam da ću tamo biti mirnija, ali kao što sam rekla ja to planiram i već radim korake da se stvari krenu kretati u pozitivnom smjeru.
I to je istina da nas možda to sve ne bi niti toliko diralo i pogađalo nam odnos da ne hendlamo s početkom braka i malom bebom. A što se tiče slabosti glede preseljenja možda je muž ima, ali ja nemam i svekrva to dobro zna.
Lutkina kuća is offline  
Old 09.12.2015., 15:28   #1482
Rekao sam ti već da sve što odlučite napraviti trebate odlučiti oboje, tj. zajedno jer inače nema smisla. Kako s bravom, tako i s preseljenjem. I dobro si rekla držati se zajedno i objasniti kako stvari stoje. Međutim, ako sam dobro shvatio to objašnjavanje ste već pokušali pa nije dalo neke rezultate.
Možda je sad došlo vrijeme bar za mijenjanje brave...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 09.12.2015., 15:34   #1483
Lutkina kuća trebaš znati da ako je tvoj muž cijeli život slušao podcjenjivanja, vrijeđanja, omalovažavanja njemu je to normalna komuniklacija sa roditeljima i on uopće ne razmišlja da to nije normalno i da to ne treba slušati.
Očito predugo ima tzv "otrovne roditelje".Mislim da on nema čvrstinu a niti se može takvo dijete odvojiti od takvih roditelja tak tako...
Evo mu tema o toma:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=427951

Tu snagu karaktera ti ćeš morati pokazati.
Ne on nego ti.

On nema to u sebi sada. To je možda dugogodišnji driling batine i mrkve, trpljenja emotivno poremećenih roditelja, osjećaja da je loš vaki- naki, nabijanje grižnje savjesti od mameka i tateka jer ih kao svako dijete ipak voli ...pakleni krug. Dresiranje i manipuliranje roditelja kojima se kao isvakoj takvoj budali treba reći Dosta !
Ovakva mama je prije za ludnicu nego da svaki dan upada u stan i komandira.
On je od njih toliko istraumatiziran da jednostavno bježi od svakoga konflikta i borbe sa njima... pod "oni su takvi" pa im dopušta da ga izmanipuliraju.
Samo hoće mir, mir, mir, sunce sja, ptičice pjevaju tralala i da ne mora napraviti ono čega se užasava : reći im Dosta i zauzeti se za sebe i svoju malu obitelj.Za tebe.

Za rješenje toga treba proći psiho terapiju inače oni uvijek mogu manipulirati sa njim, nabijati mu grižnju savjesti do kraja svojih glupih dana, glumatati a on će uvijek biti slab za konfrontaciju sa bilo kim tko ga podcjenjuje i vrijeđa.
Na to će šiziti iznutra ili ignorirati ali se ne bu jasno zauzeo za sebe.

Da to nije tako, on bi sutra već promijenio bravu, pozvao policiju da ga mama i tata maltretiraju (sve bi učinio da zaštititi tebe i bebu od bilo čijeg maltretiranja) i baš bi ga bilo briga za ljude koji ga pljuju, omalovažavaju i vrijeđaju. Njega i njegovu ženu. On je kao i ti, tamo prijavljen a oni neka ga sudski otjeraju, ako žele. Ne bi se dao zafrkavati.
Potražio bi pravnu pomoć i ostao bar još 6 mjeseci u stanu pa neka ga pravno tjeraju van. Zato jer ne bi mislio da (čak i roditelje) mora slijepo slušati i družiti se sa onima koji su podmukli, koji nisu fer i dobri prema njemu.
On očito misli da je to sve normalno i to je problem.
Zašto on uopće ide njima ako ga tamo pljuju i vrijeđaju, njega ili njegovu ženu? To mu škodi i on to sluša ?
Kužiš kako to nije prirodno, nikome osim djeci takvih roditelja.

Njih treba biti sramota, tvoje svekiće. Ovo kaj svekrva radi snahi i bebi. To je maltretiranje glupe i sebične osobe.
On je slaba osoba i to je tako.Posebno prema njima i posebno prema granicama koje nema oko sebe.

Muž nek se zamisli nad jednom činjenicom, koju muškarci zanemaruju: onaj tren kada mu žena izgubi poštovanje prema njemu, kada je izda i ona shvati a hoće da se ne može osloniti na njegovu zaštitu, da nije odan ili da je kukavica, kada je razočara... tada žena prestaje idealizirati muža a onda je malen korak do gubitka ljubavi prema njemu.
Jako malen korak.

Promijeni bravu ili napravi ti sama sve što možeš da bi zaštitila sebe i bebu.
Ako treba zovi i murju, kada ona krene tebe i bebača maltretirati. Zbog sebe i bebe koju dojiš a za koju nije dobro da je mama pod stresom.
Sebe i bebu a tako i njega jer on za to nema sada cojones.

Zadnje uređivanje pozitivax : 09.12.2015. at 16:36.
pozitivax is offline  
Old 09.12.2015., 17:02   #1484
Tnx na postu pozitivax, puno toga što si rekla je na mjestu. Ovo sve kako si opisala njegov odnos naspram njih je do u riječi točno. On da bi završio kao čovjek s imalo normalnim životom MORA se odvojiti od njih i to bez obzira na nas. To sam i sama shvatila a ti si to tako lijepo evo opisala. Ja sam se nadala da ću nekako pomoći podići njegovo samopouzdanje i mislim da bar malo i jesam u tome uspjela. Međutim dok se ona u to umiješa sve pada opet u vodu. Npr on je jako nezadovoljan svojim poslom i skroz izgubljen u tome. Nakon razgovora došao je do zaključka kako bi se volio baviti jednim poslom i da će za to završiti tečaj i pokušati s time krenuti. Sve pet, on vesel. Dolazimo svekrvi na ručak, on joj krene pričati što je odlučio na što ga ona hladno pogleda i kaže ''Ne, to nije posao za tebe, ti nisi za to sposoban''. On na to ušuti i više nije poduzeo ni koraka prema tome nakon toga Baš stravično žalosno. Ostala sam u šoku doslovno na njen odgovor. Ili npr s bebom, tvrdi da što će on s njom i da je samo može uzrujati. A to uopče nije istina i malena ga obožava i kad je smiren najbolje je može uspavati i uljuljkati. Da ne kažem da mi i pomaže s njom kada je doma glede pelena, kupanja i slično.
Lutkina kuća is offline  
Old 09.12.2015., 23:45   #1485
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi često, čak i prečesto, se muž uopće ni ne spominje. Ili, kad se spominje, to se čini sa takvom dozom nepoštovanja da se čudim kako sami autori to ne primjećuju. Razina zabluda na ovoj temi je očekivana, ali, po mom mišljenju, svejedno zabrinjavajuća.

Ako zbog mojih postova makar jedna snaha osvjesti činjenicu da je odnos snaha-svekrva umjetno kreiran (govorim o onima koji ne žive sa sveki u ista četiri zida) i da rješenje bilo kakvih problema u tim odnosima leži u mužu, ja zadovoljna. :klap:
Hvala na odgovoru.
Mislim da osvješćivanje može postići ona snaha koja nema nikakvih očekivanja i potraživanja. Čitajući ovu temu poprilično me iznenadio broj onih koje imaju očekivanja ili neke stvari smatraju normalnima i podrazumijevajućima.

S druge strane postoji i dobar broj snaha bez očekivanja, osim jednog ("Ne diraj me, neću ni ja tebe."), ali tu svekrve znaju iskazati vrlo zabetonirana očekivanja i neugodne reakcije ako nisu ispunjena. Okvirno tu negdje spadam i ja, u snahe koje su trebale očvrsnuti jer su bile mimozice. Drago mi je da više nisam u toj vrsti cvijeća. (P.S. Moja sveki je par godina živjela kod nas, a ne obratno.)
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Old 09.12.2015., 23:57   #1486
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Tnx na postu pozitivax, puno toga što si rekla je na mjestu. Ovo sve kako si opisala njegov odnos naspram njih je do u riječi točno. On da bi završio kao čovjek s imalo normalnim životom MORA se odvojiti od njih i to bez obzira na nas. To sam i sama shvatila a ti si to tako lijepo evo opisala. Ja sam se nadala da ću nekako pomoći podići njegovo samopouzdanje i mislim da bar malo i jesam u tome uspjela. Međutim dok se ona u to umiješa sve pada opet u vodu. Npr on je jako nezadovoljan svojim poslom i skroz izgubljen u tome. Nakon razgovora došao je do zaključka kako bi se volio baviti jednim poslom i da će za to završiti tečaj i pokušati s time krenuti. Sve pet, on vesel. Dolazimo svekrvi na ručak, on joj krene pričati što je odlučio na što ga ona hladno pogleda i kaže ''Ne, to nije posao za tebe, ti nisi za to sposoban''. On na to ušuti i više nije poduzeo ni koraka prema tome nakon toga Baš stravično žalosno. Ostala sam u šoku doslovno na njen odgovor. Ili npr s bebom, tvrdi da što će on s njom i da je samo može uzrujati. A to uopče nije istina i malena ga obožava i kad je smiren najbolje je može uspavati i uljuljkati. Da ne kažem da mi i pomaže s njom kada je doma glede pelena, kupanja i slično.
Odselite što je prije moguće. Tvoj muž treba zraka i treba naučiti disati, a po onome što pišeš, on to i želi, a to je za dijete otrovnih roditelja jako pozitivno. Nije beznadan slučaj.
Mislim da ne moraš strepiti od utjecaja selidbe na bebu. I drugi su ti rekli da to nije tako velik problem. I nije.

Ništa se ne da usporediti sa osjećajem slobode.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Old 13.12.2015., 20:00   #1487
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Panga svaka ti cast!!!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
kapa do poda
malo tko od muskih (mozda krivo pretpostavljam) da cita o ovoj temi....
marincezg is offline  
Old 05.01.2016., 01:55   #1488
Zivimo u zajednici,veceras su moji roditelji dosli kod nas, i vjestica je iskoristila trenutak da prica o nasim nesuglasicama,pred mamom tatom sestrom i njenim muzem...moj muz je ostao zatecen,osramotila nas je totalno
sarajka89 is offline  
Old 05.01.2016., 18:08   #1489
i? Što ćete poduzeti?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 05.01.2016., 22:41   #1490
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
i? Što ćete poduzeti?
Nemamo trenutno opcija nikakvih,jedino da trpimo,,muz je rekao odselit cemo,ali ona ga se odrice u tom slucaju .Ne znam kako da se postavim ,stomak me boli kad idem od negdje kuci nazad...vlastit dom mi je zatvor radi nje.Pred svima nas je obrukala,muz se s njom svadjao tu i ona ga klela,ono klasicno seljacko ..moji roditelji su bili zateceni,skamenjeni,sestra i zet su samo otisli
sarajka89 is offline  
Old 06.01.2016., 01:31   #1491
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
muz je rekao odselit cemo,ali ona ga se odrice u tom slucaju
I? Oćete odseliti?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 06.01.2016., 07:48   #1492
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
I? Oćete odseliti?
Nema od toga za sad nista,nazalost

Ali muz je sve ocajniji osjetim...sinoc je njegova sestra pozvala sve sestre,bracu i majku im na veceru...i ja i on se nismo pojavili tu i mislim da je nase odsustvo sve govorilo tamo.Ali kako god,majka mu je i mora joj oprostit..a ja kao strano lice ne znam kako da postupim,meni nije nista ja mogu da je ne vidim nikada vise(i voljela bih to iskreno)
sarajka89 is offline  
Old 06.01.2016., 09:33   #1493
Šta to znači "mora oprostiti"? Ostavi reguliranje njihovog odnosa njemu. I radi na selidbi, a baba nek drami koliko hoće.
Racine Carree is offline  
Old 06.01.2016., 09:38   #1494
A kakvi su vam inače odnosi u obitelji?
Ako sam dobro shvatila, ti si snaha tamo? Živite u kući ili u stanu? Jeste li zaposleni, ti, tvoj muž, njegovi roditelji? Tko je još osim vas četvero u kućanstvu? Zbog čega izbijaju nesuglasice, jer je ta njena reakcija morala bila nečime pobuđena. Nije da odobravam način na koji je ona iznjela svoje nezadovoljstvo, ali ona je očito nečime nezadovoljna u odnosu na vas dvoje. Koliko godina imate, imate li djece?
JOHABI is offline  
Old 06.01.2016., 12:07   #1495
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Šta to znači "mora oprostiti"? Ostavi reguliranje njihovog odnosa njemu. I radi na selidbi, a baba nek drami koliko hoće.
pa posto mu je majka sigurno nece ostati da ne prica s njom
sarajka89 is offline  
Old 06.01.2016., 12:14   #1496
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
A kakvi su vam inače odnosi u obitelji?
Ako sam dobro shvatila, ti si snaha tamo? Živite u kući ili u stanu? Jeste li zaposleni, ti, tvoj muž, njegovi roditelji? Tko je još osim vas četvero u kućanstvu? Zbog čega izbijaju nesuglasice, jer je ta njena reakcija morala bila nečime pobuđena. Nije da odobravam način na koji je ona iznjela svoje nezadovoljstvo, ali ona je očito nečime nezadovoljna u odnosu na vas dvoje. Koliko godina imate, imate li djece?
Samo ja muz i ona,zivimo u kuci koja je njena.Nas odnos je bio ok,nismo prijateljice ali se kulturno sporazumjevamo ..a razlog je sto sam izuzetno popustljive prirode,sve sam presutila, i nisam se ljutila..i opet nisam valjala

Razlo? njena ljubomora,i njen cilj da bude glava kuce i upravlja svim i svacim...dakle ona ne zeli da vidi da je njen sin ozenjen i smatra da bi on s njom trebao da se dogovara o svemu ,a ja bi trebala da budem nevidljiva.Ali posto to ne moze reci otvoreno ona je upakovala kako je ne slusam u kucnim poslovima,pa se dotakla onda i toga
sarajka89 is offline  
Old 06.01.2016., 12:56   #1497
Da, i mislila sam da otuda potiču problemi.

A gle, to su osnovni problemi koji se daju riješiti taktički.
Lijepo se dogovorite koje su čije obaveze.
Moraš shvatiti da ona zbilja je glava kuće i da si ti na njenome, da je ona ta koja ima pravo odlučivati o načinu vođenja kućanstva. Naravno da treba uvažavati i tvoje potrebe i tvoju osobnost i trebate zapravo poraditi na kompromisima.
Sjećam se sebe u tvojoj poziciji, kada sam se bila tek udala i došla u kuću muža, on je bio zaposlen, a u ono vrijeme se plaća isplačivala na štednu knjižicu. On je svoju majku stavio na knjižici kao opunemočenicu - dakle, imala je pravo raspolagati sa njegovim novcima. Međutim, poslije svadbe me on odveo u banku, poništio njenu punomoć i ovlastio mene. Dok je saznala, izbila je žestoka svađa - bila je u najmanju ruku sva van sebe od bijesa. No, pomirila se time, iako joj je dugo trebalo da shvati.
Ne znam koliko ste u braku, ali treba vremena da stvari sjednu na mjesto. Nisi rekla jesi li zaposlena ili cijelo vrijeme provodoiš zajedno sa njom.

Inače, osobno smatram da mladi par treba imati posebno kućanstvo ako je ikako moguće, iako žive u istom stambenom prostoru. Time se stiče i autonomnost i intima, a i uči se život - nosi se sa troškovima života i sa svim problemima koji iz toga proizlaze.
JOHABI is offline  
Old 06.01.2016., 13:09   #1498
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Da, i mislila sam da otuda potiču problemi.

A gle, to su osnovni problemi koji se daju riješiti taktički.
Lijepo se dogovorite koje su čije obaveze.
Moraš shvatiti da ona zbilja je glava kuće i da si ti na njenome, da je ona ta koja ima pravo odlučivati o načinu vođenja kućanstva. Naravno da treba uvažavati i tvoje potrebe i tvoju osobnost i trebate zapravo poraditi na kompromisima.
Sjećam se sebe u tvojoj poziciji, kada sam se bila tek udala i došla u kuću muža, on je bio zaposlen, a u ono vrijeme se plaća isplačivala na štednu knjižicu. On je svoju majku stavio na knjižici kao opunemočenicu - dakle, imala je pravo raspolagati sa njegovim novcima. Međutim, poslije svadbe me on odveo u banku, poništio njenu punomoć i ovlastio mene. Dok je saznala, izbila je žestoka svađa - bila je u najmanju ruku sva van sebe od bijesa. No, pomirila se time, iako joj je dugo trebalo da shvati.
Ne znam koliko ste u braku, ali treba vremena da stvari sjednu na mjesto. Nisi rekla jesi li zaposlena ili cijelo vrijeme provodoiš zajedno sa njom.

Inače, osobno smatram da mladi par treba imati posebno kućanstvo ako je ikako moguće, iako žive u istom stambenom prostoru. Time se stiče i autonomnost i intima, a i uči se život - nosi se sa troškovima života i sa svim problemima koji iz toga proizlaze.
I on je meni napravio da imam svoju karticu njegovog racuna...ona jos ne zna,kad bi saznala poludjela bi

U braku smo tek 6 mjeseci.I ja studiram trenutno i nemam svoje plate,i ona je rigorozna na tome da to naglasava.Svako malo.Neki dan sam si kupila neke cizme,odmah je krenuo haos kako ja gulim njenog sina...i tako te stvari

Sto me nervira,sva je sretna kada njen zet kupuje po 2,3 cipele kcerki njenoj koja je u braku 10 godina i nikada nije radila,cak ni studije zavrsila
sarajka89 is offline  
Old 06.01.2016., 20:57   #1499
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
pa posto mu je majka sigurno nece ostati da ne prica s njom
To je njegovo da odluči. Ne razumijem zašto ostaješ u kući nekoga tko te očito ne poštuje i ne želi tamo?
Racine Carree is offline  
Old 06.01.2016., 21:42   #1500
Racine, ja se tebi divim svaki puta dok vidim neki tvoj upis ovdje. Upravo je fascinantno koliko imaš jednosmjerno viđenje svakoga problema koji netko iznese.
Autorica je iznjela veoma škrte podatke, na osnovu kojih se nije moglo ama baš ništa zaključiti, kamoli dati savjet tipa - šalji sve u vražju mater i bježi odatle.

I sada, nakon pojašnjenja još uvijek nisu sve činjenice jasne - što autorica radi u vrijeme dok nije na faksu, koliki je njen fizički angažman u kućanskim poslovima, koliki je njen financijski angažman u kučanstvu, jesu li to prijepori koji potiču nesuglasice, jeli nekumunikativnost (zatvaranje u sobu za vrijeme dok je muž na poslu) možda poticaj svekrvinog nezadovoljstva, ili brdo drugih, možda i sitnih detalja koji se kumuliraju i u jednom trenutku izbiju u obliku nesuglasica.
Zašto se autorica išla udavati prije nego je sredila svoj obrazovni status i priuštila si mogućnost samostalnog privređivanja.

Tek nakon svih sagledanih činjenica se nekome može iznjeti osobno viđenje rješenja problema.
JOHABI is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.