Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2013., 13:59   #221
Imam li pravo na besplatnu novu poluprotezu, budući da su dva zuba pod krunicom za vađenje. Staru poluprotezu sam radila 2005.
Imam dopunsko zdravstveno.
Hvala
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:19   #222
Da li zna netko koliko dode liječenje zuba kod privatnika jer nemam zdrastveno?
Morreira is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 12:55   #223
Nešto vezano uz ovu temu:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...6/Default.aspx
__________________
Moj ormarić
martynchyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 15:28   #224
ja sam konacno krenula popravljat zube. za bijele plombe znam da su po 200 kuna ali neznam kolo su zubi. fale mi cetiri pa me zanima kolko cu to platiti,imam dopunsko!
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 22:13   #225
Kolko dode popravak zuba kod privatnika, cca? Nemam zdravstveno vec koji mjesec. I neka preporuka?
BINko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 00:14   #226
Nije dugo nitko pisao u temi ali imam pitanje.


Ispala mi plomba na jednom zubu i to bi sad trebalo pokrpat ponovo.


Imam zdravstveno ali nemam dopunsko, koliko bi me dosao taj popravak?


Znam da imas tih nekih 15-tak kn za pregled + plomba ( bijela, siva je valjda besplatna i bez dopunskog? ), placa li se jos stogod ili je to to?


Um, tek sad vidim da ovo nije na zdravlju :|

Zadnje uređivanje Pharadox : 06.05.2014. at 00:58.
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 18:37   #227
Prevara

Nisam znala di ovo stavit, pa ako je krivo slobodno premjestite Uglavnom, prije godinu dana sam uplatila preko jedne stranice sa grupnim popustima avans odnosno 1100 kn za aparatić.. od toga je prošla godina dana, nakon čega sam ja u dogovoru sa zubarkom odlučila da neću stavljat aparatić nego da želim taj novac potrošit na popravke/vađenje zuba. Došla sam na vađenje zuba, skužim da me medicinska sestra ne može pogledat u oči.. pitam ju koliko kod vas košta vađenje zuba, na na to odgovara: "pitajte doktoricu", dolazi doktorica iste sekunde mi otvara usta i gura klješta te vadi zub. Nakon završetka imam gazu u ustima, sa utrnutom facom.. zbog anestezije te mi med sestra/zubna tehničarka objašnjava šta se radi nakon vađenja zuba i printa račun koji presavija 4 x, izlazim iz zgrade van otvaram račun a na računu piše vađenje zuba - 1100 kn. Vraćam se natrag, odma na ulazu pitam med sestru: "kod vas vađenje zuba košta 1 300 kn?" na šta ona meni odgovara: "Zašto? Jel bi vi još nešto?" Ja reko želim razgovarati sa doktoricom.. dolazim u ordinaciju di ona u polu vrištećem tonu mene pita, jel vi to želite novac od mene? Ja ju na to tražim cijenik, nakon malo natezanja mi ga pokazuje iz svoje ruke.. te mi prstom pokazuje kako ej to bilo teško vađenje zuba koje košta 800 kn (to nije bilo teško vađenje zuba, je nije bilo šivanja, niti se radilo o umnjaku, nego 1 i pol posla na 5ici), i da je sestra sigurno krivo račun napisala i da će mi napisat novi. Nakon toga izmišlja kako je i u to uključen bio pregled na kojem sam bila tjedan dana ranije (nisam bila, laže ko pas) na šta se obrati svojoj stomatologici na praksi i med sestri te ih pita jel tako da sam bila? te one obe potvrdno odgovore (pravi me ludom). Mene zanima da li ja ako je prijavim imam ikakve šanse? Račun imam, na kojem piše samo vađenje zuba, ona je mali poduzetnik, d.o.o.. ne znam jel mora specificirati i pregled na njemu, kad je to već izmislila.. mene strah da ona ne napravi storno na račun retroaktivno za taj dan izda drugi i veli mi kako mi je u kešu vratila ostatak.. jel to moguće? ili još nadododa pregled? Da li postoje neke institucije koje mi moraju dat njezin cijenik s obzirom da ova bezočno laže pa i da odem do nje mi neće htjet dat i još će reć kako nisam bila? Hvala vam punoo
__________________
Jedno je zajebancija a drugo je treće.... :D

Zadnje uređivanje sadsadsad : 03.07.2014. at 18:42.
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 22:31   #228
Ako tvrdi da ti je zaračunala pregled, onda to mora i pisati na računu. Računu mora biti specificiran, ne može se "uđuture" ugurat štošta pod jednu stavku - pa i cjenik joj je specificiran.

Prijavi inspektoratu, imaš on line prijave, skeniraj taj račun i priloži prijavi (imaš tu mogućnost u prijavi).
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 18:21   #229
Ajme ja ne vjerujem...
Sada sam pročitala da bi zubar koji ima ugovor sa zdravstvom trebao naplaćivati bijelu plombu samo 50 kn jer toliko košta razlika između bijele i crne plombe.
Moja doktorica bi meni naplatila sada 170 kn za 1 bijelu, a prije mi je naplaćivala 150 kn i sada sam imala 5 termina za bijele i odustala sam, pa ne mogu dati skoro pola plače za to.
Da apsurd bude još veći privatnik koji nema ugovor sa Hzzo-m me traži za liječenje zuba tj. popravak i bijelu plombu 130 kn.
Ljudi moji pa što je ovo ...kako oni to smiju raditi i tko uopće njih nadzire dok varaju i državu i pacijente?
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 18:59   #230
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Ajme ja ne vjerujem...
Sada sam pročitala da bi zubar koji ima ugovor sa zdravstvom trebao naplaćivati bijelu plombu samo 50 kn jer toliko košta razlika između bijele i crne plombe.
Moja doktorica bi meni naplatila sada 170 kn za 1 bijelu, a prije mi je naplaćivala 150 kn i sada sam imala 5 termina za bijele i odustala sam, pa ne mogu dati skoro pola plače za to.
Da apsurd bude još veći privatnik koji nema ugovor sa Hzzo-m me traži za liječenje zuba tj. popravak i bijelu plombu 130 kn.
Ljudi moji pa što je ovo ...kako oni to smiju raditi i tko uopće njih nadzire dok varaju i državu i pacijente?
Plombe nisu besplatne kod HZZOa,
jedino ciscenje kanala jest.
Tapatapatawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:36   #231
Quote:
Tapatapatawko kaže: Pogledaj post
Plombe nisu besplatne kod HZZOa,
jedino ciscenje kanala jest.
Ali kako je onda moguće da je netko naplaćuje 50 kn , netko 100 kn, a netko čak i 200 kn
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 17:57   #232
Budući da se ovdje tako lako lijepe etikete - lopovi i prevaranti prilažem službeni cjenik stomatološke komore sa MINIMALNIM cijenama usluga. Svaki doktor koji radi ispod tih cijena radi protuzakonito i može odgovarati. Iz ovoga su izuzeti neki doktori koji rade u domovima zdravlje kojima su odobrene nešto niže cijene. Radi se o uslugama koje ne pokriva "socijalno" i dopunsko , te za one koji nemaju zdravstveno osiguranje.

http://www.hkdm.hr/pic_news/files/hk...jak%202010.pdf

PS bijela plomba = kompozitni ispun

I dalje vam se čini da zločesti zubari gule kožu hrvatskoj sirotinji...

I da, dopunsko vam u zubnoj ambulanti skoro ništa ne znači, osim ako ne radite proteze...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 10:01   #233
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Budući da se ovdje tako lako lijepe etikete - lopovi i prevaranti prilažem službeni cjenik stomatološke komore sa MINIMALNIM cijenama usluga. Svaki doktor koji radi ispod tih cijena radi protuzakonito i može odgovarati. Iz ovoga su izuzeti neki doktori koji rade u domovima zdravlje kojima su odobrene nešto niže cijene. Radi se o uslugama koje ne pokriva "socijalno" i dopunsko , te za one koji nemaju zdravstveno osiguranje.

http://www.hkdm.hr/pic_news/files/hk...jak%202010.pdf

PS bijela plomba = kompozitni ispun

I dalje vam se čini da zločesti zubari gule kožu hrvatskoj sirotinji...

I da, dopunsko vam u zubnoj ambulanti skoro ništa ne znači, osim ako ne radite proteze...
Ti si postavio cjenik usluga djelatnosti dentalnih tehničara koje nisu obuhvaćene obveznim zdravstvenim osiguranjem.

Usluga kompozitnog ispuna odn. bijela plomba za jedinicu, dvojku i trojku u gornjoj i doljnjoj čeljusti kod stomatologa koji imaju ugovor s HZZO, MORA biti besplatna.
Problem i je taj što neki stomatolozi naplate i te usluge (koji imaju ugovor s HZZO) a NE SMIJU.
Ako nekome i naplate moraju izdati račun, a HZZO će vratiti novce.

Druga stvar su privatnici koji NEMAJU ugovor s HZZO.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska...3/Default.aspx

Recite da sam vas ja poslao

Ministar Varga uputio je pacijente da račune za plaćene usluge odnesu u HZZO kako bi ostvarili povrat novca.
- Neka građani slobodno, uz predočenje računa ugovornog stomatologa, koji im je taj račun izdao i naplatio nakon obavljene usluge, a to nije smio učiniti, neka kažu u HZZO-u da sam ja rekao da im novac moraju refundirati - rekao je dr. Siniša Varga.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR

Zadnje uređivanje normall : 21.07.2015. at 10:16.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:20   #234
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Ti si postavio cjenik usluga djelatnosti dentalnih tehničara koje nisu obuhvaćene obveznim zdravstvenim osiguranjem.

Usluga kompozitnog ispuna odn. bijela plomba za jedinicu, dvojku i trojku u gornjoj i doljnjoj čeljusti kod stomatologa koji imaju ugovor s HZZO, MORA biti besplatna.
Problem i je taj što neki stomatolozi naplate i te usluge (koji imaju ugovor s HZZO) a NE SMIJU.
Ako nekome i naplate moraju izdati račun, a HZZO će vratiti novce.

Druga stvar su privatnici koji NEMAJU ugovor s HZZO.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska...3/Default.aspx

Recite da sam vas ja poslao

Ministar Varga uputio je pacijente da račune za plaćene usluge odnesu u HZZO kako bi ostvarili povrat novca.
- Neka građani slobodno, uz predočenje računa ugovornog stomatologa, koji im je taj račun izdao i naplatio nakon obavljene usluge, a to nije smio učiniti, neka kažu u HZZO-u da sam ja rekao da im novac moraju refundirati - rekao je dr. Siniša Varga.
i dalje ostaje nejasno zašto sve bijele plombe nisu besplatne ako praktički nema razilike u cijeni u odnosu na metal?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:41   #235
Stoka sitnog zuba mora nositi crne plombe.
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 23:25   #236
pitanje je da li svjesno (kao npr. flouridacija vode) ili nesvjesno (nemar) rade štetu građanima.

vjerujem da je danas nabavna cijena bijelih plombi manja od metalnih.

ali u oba slučaja su kazneno odgovorni.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 23:12   #237
Ima li tko kakvu preporuku za zubara u Splitu, gdje mi je najjeftinije a da nije neki mesar jer sam studentica, osigurana preko faksa (iman dopunsko) za cistit kamenac, plombe i sl.?
Kod svog starog u mom gradu vise ne mogu jer je stvarno pregrozan, kamenac mi je cistio bez anestezije toliko da sam plakala od boli i pljuvala krv 40 minuta a narednih 3 mjeseca (ne pretjerujem) hladno i vruce nisam mogla od boli, samo mlako. Nikad se nisam grozila zubara al od njega imam traume. Bio je jeftin, da (plomba i sitniji popravci 50 kn, nekad je znao 100 al to rijetko kad) i odgovarala i mi cca. ta cijena.
Nemam sad nekih vecih problema i nije mi hitno, ali prebacila bi se sad iza Nove pa eto, ako ima kakav savjet dajte.

P.s. admin, ako je negdje tema otvorena prebacite me, nisam mogla nac.
DeeJaa15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 12:29   #238
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Stoka sitnog zuba mora nositi crne plombe.
A da li SSZ ima pravo na umetak...?
__________________
Kao što obilje izaziva dosadu,tako nedostatak pojačava žudnju..-E.Neos IPSG ARGO
Nedvigkonvej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 23:16   #239
Quote:
DeeJaa15 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvu preporuku za zubara u Splitu, gdje mi je najjeftinije a da nije neki mesar jer sam studentica, osigurana preko faksa (iman dopunsko) za cistit kamenac, plombe i sl.?
Kod svog starog u mom gradu vise ne mogu jer je stvarno pregrozan, kamenac mi je cistio bez anestezije toliko da sam plakala od boli i pljuvala krv 40 minuta a narednih 3 mjeseca (ne pretjerujem) hladno i vruce nisam mogla od boli, samo mlako. Nikad se nisam grozila zubara al od njega imam traume. Bio je jeftin, da (plomba i sitniji popravci 50 kn, nekad je znao 100 al to rijetko kad) i odgovarala i mi cca. ta cijena.
Nemam sad nekih vecih problema i nije mi hitno, ali prebacila bi se sad iza Nove pa eto, ako ima kakav savjet dajte.

P.s. admin, ako je negdje tema otvorena prebacite me, nisam mogla nac.
Meni uvijek čisti kamenac bez anestezije Doduše, ja ju ne uzimam niti kad radi s brusilicom... Iskreno, nisam sigurna niti da ti ju je dužan ponuditi za skidanje kamenca, a krvi uvijek ima...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:23   #240
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Meni uvijek čisti kamenac bez anestezije Doduše, ja ju ne uzimam niti kad radi s brusilicom... Iskreno, nisam sigurna niti da ti ju je dužan ponuditi za skidanje kamenca, a krvi uvijek ima...
Nisam inace osjetljiva i odmalena sam u njega na popravcima, navikla sam na sve svasta ali kad zamolim anesteziju, podrazumijeva se da mi mozak puca na cetvrtine i da ne mogu izdrzat. Ne mora ju on ponudit, ja ju trazim, znaci da mi stvarno treba (on bar zna da se nikad zalila nisam i da ne kukam bezveze) i platila bi ju. Plakala sam tamo od boli, mislim da je bilo ocito. Pocevsi od "popravka zuba" pa prebacivanja na kamenac jer se zub sam izlijecio (ispada tako?) sumnjiv je.
Krvari li svima, ne znam, od prijateljica koje ga imaju sam cula da njima nije i da im je cak sam zubar ponudio. Ako i krvari, toliko dugo kao meni nije normalno, a pogotovo da mjesecima nakon nisam mogla nista kruto niti vruce/hladno.
DeeJaa15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.