Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2016., 15:54   #1
Reforma obrazovanja

već 25 godina se govori o reformi obrazovanja i već 25 godina se o tome razglaba i na tome staje. da, reforma treba, kada - kad dođe nova vlada i tako već 25 godina svaka vlada ima svoju viziju reforme.

ovdje na forumu nikad nismo javno razglabali o reformi obrazovanja pa evo da se otvori tema potaknut UKIDANJEM reforme koja se najavljivala te uvođenjem male mature koja je ukinuta 1993
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 22.01.2016., 23:48   #2
Ako dođe reforma smanjit će se neka satnica,neki predmeti ukinut itd paće bit viška učitelja koji bi onda trebali na burzu.A to ne želi nijedna vlada.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 23.01.2016., 09:26   #3
Reformu školstva ne možeš napraviti ako glavni nosioci reforme nisu za reformu, a barem 80% učitelja nije za reformu i barem 95% na fakultetima.

Znači možemo napraviti kozmetiku

ili

totalno rasturiti sustav u kojem bi morao zamijeniti barem 50% učitelja i profesora.

Ja glasam za totalno rasturanje sustava i reset, jer ovo što se sad događa je zabijanje noža samog sebi u leđa.
GemsBond is offline  
Old 23.01.2016., 10:12   #4
I ja glasam za, ali glavni nositelji glasaju protiv, i možeš se jebat'.

Očito je kako od nje neće biti ništa, već se to ostavlja za neku buduću vladu, a to što je sustav katastrofa, i što gubimo generacije, nikoga nije briga.

Ipak me to ne čudi, jer je riječ o HDZ-u, stranka kojoj najviše odgovaraju neobrazovane ovce.

Možda još na kraju dođu k pameti, ali mislim da je to malo vjerojatno.
JohnDoe-25 is offline  
Old 23.01.2016., 16:28   #5
Koja jebena reforma školstva, jedina reforma je da se nastavniku dozvoli da učenika nešto nauči.

Ove reforme su posljedica hrpe uhljeba koje će dobiti novac da do kraja sjebu hrvatsko školstvo.

Dokle god, učenik ima pravo minirati nastavu, dokle god, nastavnik nema nikakavih prava u učionici, osim da trpi bezobrazluk pojedinih učenika, zbog kojih ni ostali učenici ne mogu imati pravo na nastavu, dotle su reforme samo izvor prihoda uhljebima koji smišljaju kurikularne pizdarije.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 23.01.2016., 16:31   #6
Vrhunac cinizma mi je kad se Jovanović bivši ministar, najgori od najgorih zalagao za refomre, ono, sve je jasno tko stoji iza ovog uhljebničkog projekta
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 23.01.2016., 16:50   #7
Radna verzija novog kurikuluma za informatiku izgleda dobro:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ka/870148.aspx

Bobo Mesar is offline  
Old 25.01.2016., 16:41   #8
i šta vrijedi ta novi kurikulum kad ga je predsjednik vlade odbil, a izjava da je to greška je samo za budale
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 25.01.2016., 17:06   #9
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Vrhunac cinizma mi je kad se Jovanović bivši ministar, najgori od najgorih zalagao za refomre, ono, sve je jasno tko stoji iza ovog uhljebničkog projekta

Ovo je bio vjerojatno najsustavniji pokusaj reforme do sada. Naravno nikad nije nitko zadovoljan sa svime u bilo kojoj reformi i nikad nisu svi zadovoljni sa paketom, ali je bilo nestranacki, pusteno strucnjacima, stotine profesora je sudjelovalo, potrosilo se masu love (sve te profesore je npr trebalo zamjeniti dok su mjesecima radili na reformi) i bilo bi zalosno da se sada iz nekih banalnih politickih razloga prekine.

Takve dugorocne politike se ne vode unutar jednog mandata vec bi trebalo slicno konsenzusu oko EU biti odredjene kao generalni smjer dugorocno i van dnevnih politickih prepusavanja, inace nista od toga. Cak su se konzultirali sa crkvom, Kitarovicka podrzala itd, ocito je da nije nesto posebno SDP-ovski i da im je bilo stalo dobiti dovoljno siroki konsenzus da ne bi bilo ubijeno nakon smjene vlasti.

I nije nikakav uhljebnicki projekt. Nastavnici koji su radili na tome su jednostavno par mjeseci zamjenili redovnu nastavu sa tim poslom pa se vratili na staro mjesto, jedino je dosta privremenih zamjena moralo biti zaposleno. I nisu uopce (znam neke konkretne slucajeve) bili ukljucivani koliko mogu primjetiti po stranackim linijama.

Koji se klinac tako odokativno i bez ikakvih informacija i poznavanja teme stvari olako pausalno napadaju tek tako, jer je neka opcenacionalna zabava naskakivat na sve sto itko igdje pokusa pokrenut. Ko psi na banderu.
Beljki is offline  
Old 25.01.2016., 17:37   #10
Jokić mi se čini kao da zna što radi. Po onome što sam saznao iz medija radi se o odličnoj reformi.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Old 25.01.2016., 17:52   #11
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Radna verzija novog kurikuluma za informatiku izgleda dobro:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ka/870148.aspx

ova smjernica za PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKA GIMNAZIJA, 3. razred za programiranje mi je posebna:
Quote:
3.2.1 Nakon treće godine učenja predmeta Informatika u domeni Računalno
razmišljanje i programiranje učenik vizualizira i grafički prikazuje problem pomoću
kornjačine grafike.
Jel bi to možda bio logo u 3. razredu gimnazije.


Ne bih htio nikoga vrijeđati, ali vidi se da je program sastavljao tekući establišment koji nema dodirnih točaka sa stvarnim svijetom.

Jednu poluretardiranu djelatnost kao što je programiranje su učinili totalno retardiranom.

Programiranje ima tri glavna konstrukta:
1) slijeđenje - jedna naredba ili blok naredbi slijedi drugu jer inače retardirani kompjutor ne bi znao vrtiti program
2) ponavljanje - jedna ili više naredbi se ponavlja 0 ili više puta
3) odluka - hoće li program ići "ulijevo" ili "udesno", da se izrazim Tompsonovim riječnikom

To je sva faking filozofija koja se tiče strukture kompjutorskog programa, a ovi su to razvukli na faking 12 godina.

Mislim da profesori u školama imaju prevelike plaće.
GemsBond is offline  
Old 25.01.2016., 18:04   #12
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
ova smjernica za PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKA GIMNAZIJA, 3. razred za programiranje mi je posebna:


Jel bi to možda bio logo u 3. razredu gimnazije.


Ne bih htio nikoga vrijeđati, ali vidi se da je program sastavljao tekući establišment koji nema dodirnih točaka sa stvarnim svijetom.

Jednu poluretardiranu djelatnost kao što je programiranje su učinili totalno retardiranom.

Programiranje ima tri glavna konstrukta:
1) slijeđenje - jedna naredba ili blok naredbi slijedi drugu jer inače retardirani kompjutor ne bi znao vrtiti program
2) ponavljanje - jedna ili više naredbi se ponavlja 0 ili više puta
3) odluka - hoće li program ići "ulijevo" ili "udesno", da se izrazim Tompsonovim riječnikom

To je sva faking filozofija koja se tiče strukture kompjutorskog programa, a ovi su to razvukli na faking 12 godina.

Mislim da profesori u školama imaju prevelike plaće
.
imaju premale plaće
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 25.01.2016., 18:41   #13
Reforma školstva?

Apsolutno neophodna.

Tako dugo dok mojoj kćeri na 3. godini FBF-a uvjetuju da grafinkone mora crtati RUKOM a ne excelom, reforma je neophodna.

Sad, da li baš mora biti onakva kakvu Ilčić želi...

Reforma školstva: Ilčić nije zadovoljan političkom orijentacijom stručnjaka

http://varazdinski.rtl.hr/politika/r...jom-strucnjaka
Smotani2 is offline  
Old 25.01.2016., 19:05   #14
Nadam se da nitko ne uzima previse ozbiljno tog frikusa.

Napokon se na natjecaj (jedini, nitko se nije usudivao upetljavat u mocvaru) javo strucjak (ako se ne varam psiholog sa oxfordskom ili harvardskom diplomom) sa voljom da stvar odradi, napravio dobar program, tvrdi da za cudo nije bilo nikakvih politickih pritisaka, osigurao finacije van proracuna (EU fondovi) i pun je volje za borbu sa vjetrenjacama.

Kako sada izgleda najveca sansa koju smo do sada imali da napokon reforma bude suvisla i sustinska, a ne samo sminkeraj za podmirivanje interesa kroz nabavu sitne informaticke opreme i slicnih gluposti.

Ako politicki idioti to sjebu treba ih objesit za jaja.
Beljki is offline  
Old 25.01.2016., 19:12   #15
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
... te uvođenjem male mature koja je ukinuta 1993
Kada je uvedena ta mala matura? Bilo je neko vrijeme prijemnih ispita za srednje škole ali ovoga se ne sjećam.
zoks is offline  
Old 25.01.2016., 19:21   #16
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Kada je uvedena ta mala matura? Bilo je neko vrijeme prijemnih ispita za srednje škole ali ovoga se ne sjećam.
previd - prijemni za srednje ukinut 1993

male mature nije bilo
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 25.01.2016., 22:19   #17
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ovo je bio vjerojatno najsustavniji pokusaj reforme do sada. Naravno nikad nije nitko zadovoljan sa svime u bilo kojoj reformi i nikad nisu svi zadovoljni sa paketom, ali je bilo nestranacki, pusteno strucnjacima, stotine profesora je sudjelovalo, potrosilo se masu love (sve te profesore je npr trebalo zamjeniti dok su mjesecima radili na reformi) i bilo bi zalosno da se sada iz nekih banalnih politickih razloga prekine.

Takve dugorocne politike se ne vode unutar jednog mandata vec bi trebalo slicno konsenzusu oko EU biti odredjene kao generalni smjer dugorocno i van dnevnih politickih prepusavanja, inace nista od toga. Cak su se konzultirali sa crkvom, Kitarovicka podrzala itd, ocito je da nije nesto posebno SDP-ovski i da im je bilo stalo dobiti dovoljno siroki konsenzus da ne bi bilo ubijeno nakon smjene vlasti.

I nije nikakav uhljebnicki projekt. Nastavnici koji su radili na tome su jednostavno par mjeseci zamjenili redovnu nastavu sa tim poslom pa se vratili na staro mjesto, jedino je dosta privremenih zamjena moralo biti zaposleno. I nisu uopce (znam neke konkretne slucajeve) bili ukljucivani koliko mogu primjetiti po stranackim linijama.

Koji se klinac tako odokativno i bez ikakvih informacija i poznavanja teme stvari olako pausalno napadaju tek tako, jer je neka opcenacionalna zabava naskakivat na sve sto itko igdje pokusa pokrenut. Ko psi na banderu.
Od Šuvara ovamo, samo se nekakve reforme smišljaju, a nastavnike nitko ništa i ne pita.

Reforme su samo zbog reformi, EU navodno financira, samo treba znati da je to ipak naš novac i da onda taj novac, koji smo mi platili EU, ona dio novca vraća kroz ovakve bezvezne projekte koji su očito fuš-zarada.

Ne može reformu raditi netko tko nije u tom sustavu, ja osobno ne znam ni jednog nastavnika kojeg se nešto pita.

Kao što rekoh, bilo bi sasvim dovoljno da se nastavnicima dozvoli poučavanje učenika, a ne da se bave učenicima koji miniraju nastavu.

Po meni bi bio veliki plus za ovu vladu da stopira ove kvazireforme.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 25.01.2016., 22:25   #18
prva reforma bi trebala biit o upisima na ekonomski i pravni faksk te gimnazije
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 25.01.2016., 22:30   #19
Ali prijedlozi bi trebali krenuti od baze, a ovo su reforme zbog reformi nekih fuš-majstora koji učenike nisu ni vidjeli ili su pak neki mentori i savjetnici koji ne stignu raditi s učenicima, nego samo podučavaju nastavnike koji su svaki dan u učionici.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 25.01.2016., 22:56   #20
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Od Šuvara ovamo, samo se nekakve reforme smišljaju, a nastavnike nitko ništa i ne pita.

Reforme su samo zbog reformi, EU navodno financira, samo treba znati da je to ipak naš novac i da onda taj novac, koji smo mi platili EU, ona dio novca vraća kroz ovakve bezvezne projekte koji su očito fuš-zarada.

Ne može reformu raditi netko tko nije u tom sustavu, ja osobno ne znam ni jednog nastavnika kojeg se nešto pita.

Kao što rekoh, bilo bi sasvim dovoljno da se nastavnicima dozvoli poučavanje učenika, a ne da se bave učenicima koji miniraju nastavu.

Po meni bi bio veliki plus za ovu vladu da stopira ove kvazireforme.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali prijedlozi bi trebali krenuti od baze, a ovo su reforme zbog reformi nekih fuš-majstora koji učenike nisu ni vidjeli ili su pak neki mentori i savjetnici koji ne stignu raditi s učenicima, nego samo podučavaju nastavnike koji su svaki dan u učionici.

Kako se nastavnike nista ne pita kada su stotine uspjesnih nastavnika mjesecima oslobodjene nastave da bi puno radno vrijeme radile na ovom programu reformi?

Brate nemas pojma sto kritiziras, na cemu onda zasnivas kritiku?
Beljki is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.