Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2016., 22:27   #1421
Kupio onu Bosch ART 26 Combitrim i za moje potrebe se cini ok. Jedino nisam dobio onaj granicnik s njom jer je to kao opcija pa cu to morati nabaviti.
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 08:56   #1422
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Svejedno, mada bi ja uzeo Oleo mac jer je jeftiniji i ima duzu garanciju.
Od ove godine i Stihl daje dvije godine tako da je odluka o izboru pripala ženi, a ona je odabrala Stihl FS 50.
mrgud11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 12:31   #1423
Quote:
morgen kaže: Pogledaj post
U Pevcu MTD BC 52 1000kn. Ima li itko iskustva sa ovim trimerom, ima li što bolje za 1000kn. Ili je bolje neki rabljeni Stihl (FS55 mi čovjek nudi za 900kn)??
ja sam kupio pred 3tjedna taj mtd bc 52,po meni je sasvim ok,ima 52 ccm, 2konja nit 2,4 i ima dovoljo snage za moje potrebe, za te novce ništa bolje ne možeš nać,uzmi dok ima,lagano pali bez ful gasa


imam 10god stari einhell 32ccm i služi svrsi,promjenio membranu u karburatoru,poštelo ga ,zakrpao rezerovar i dalje derem i sa njim
__________________
Lakše je postaviti glupa pitanja nego ispravljati glupe odgovore!!
mmiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 01:05   #1424
Quote:
morgen kaže: Pogledaj post
U Pevcu MTD BC 52 1000kn. Ima li itko iskustva sa ovim trimerom, ima li što bolje za 1000kn. Ili je bolje neki rabljeni Stihl (FS55 mi čovjek nudi za 900kn)??
Bolje rabljeni FS5 ako je u ok stanju.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 15:25   #1425
Motorna kosilica na flaks / trimmer

Pozdrav forumovci,

Imam Homelite f2020 flaksericu i oko 300m2 košenja...
Flakserica je stara 5 godina i dosad nisam ništa mjenjao na njoj.
Jučer sam normalno kosio pa sam napravio pauzu da se odmorim (a i motor jer se zagrije pogotovo sad kad je vani po 25 stupnjeva).
Kasnije je nisam mogao upaliti.
Jedino znam mjenjati sviječicu pa sam ju izvadio i baca iskru ali je bijela (mislim da mora biti crvena?).

Ima netko neki savjet?

p.s. jel ima neki vodič ili može netko napisati kako ju redovno održavati-jel treba čistiti i mjenjati još nešto osim čišćenja izvana glave,štitnika i flaksa?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 17:48   #1426
Zaštopan dovod goriva ako je sviječica suha.
Provjerikini sviječicu, injekcijom ušpricaj u cilindar malo goriva, vrati sviječicu, pali i ako upali pa crkne vrijedi navedeno!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 22:58   #1427
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Zaštopan dovod goriva ako je sviječica suha.
Provjerikini sviječicu, injekcijom ušpricaj u cilindar malo goriva, vrati sviječicu, pali i ako upali pa crkne vrijedi navedeno!
Probao sam više puta i svječica je suha.
Što je dovod goriva?
Imaju 2 gumene cjevčice, valjda jedna za dovod i jedna za odvod ako ima previše benzina?
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 09:04   #1428
Quote:
Condor93 kaže: Pogledaj post
Probao sam više puta i svječica je suha.
Što je dovod goriva?
Imaju 2 gumene cjevčice, valjda jedna za dovod i jedna za odvod ako ima previše benzina?
Jedna cijevčica je dovod goriva, a druga je ubrizgavanje preko onog dumenog dugmeta........a imaš li goriva u spremniku
Kad pritisneš nekoliko puta tu gumenu pumpicu, ako ne upali onda sviječica mora biti mokra
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 09:33   #1429
Moze bit i da je filter goriva v riti odnosno zastopan nakon 5 godina upotrebe bez ikakvog odrzavanja trimera. Mnogi misle da se vrtni alati neodrzavaju sve dok ne krepaju.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:55   #1430
nekaj ste zaeybali kod spajanja tema, sad se ne vide hrpe starih postova.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:08   #1431
Quote:
Condor93 kaže: Pogledaj post
Probao sam više puta i svječica je suha.
Što je dovod goriva?
Imaju 2 gumene cjevčice, valjda jedna za dovod i jedna za odvod ako ima previše benzina?
Jedno banalno pitanje: Imaš li u pumpici (gumenom mjehuru) benzina kad pumpaš?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:55   #1432
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Jedna cijevčica je dovod goriva, a druga je ubrizgavanje preko onog dumenog dugmeta........a imaš li goriva u spremniku
Kad pritisneš nekoliko puta tu gumenu pumpicu, ako ne upali onda sviječica mora biti mokra
Naravno da imam goriva u rezervoaru!

Čekaj, ne razumijem. Jel svječica mora biti mokra prilikom pumpanja i paljenja ili je loše ako je mokra?

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Moze bit i da je filter goriva v riti odnosno zastopan nakon 5 godina upotrebe bez ikakvog odrzavanja trimera. Mnogi misle da se vrtni alati neodrzavaju sve dok ne krepaju.
Neznam kako se održava flaserica. Znam promjenit flaks i svječicu te očistit filter za zrak. Nisam nikad vidio da se nešto drugo mjenja a nije mi nitko ni pokazao.

A baš sam pitao u uvosnom postu što bi još trebalo čistiti i mjenjati?
Možeš li mi ti objasniti? :-)
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:57   #1433
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Jedno banalno pitanje: Imaš li u pumpici (gumenom mjehuru) benzina kad pumpaš?
Da, imam.
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 00:11   #1434
Quote:
Condor93 kaže: Pogledaj post
Naravno da imam goriva u rezervoaru!

Čekaj, ne razumijem. Jel svječica mora biti mokra prilikom pumpanja i paljenja ili je loše ako je mokra?



Neznam kako se održava flaserica. Znam promjenit flaks i svječicu te očistit filter za zrak. Nisam nikad vidio da se nešto drugo mjenja a nije mi nitko ni pokazao.

A baš sam pitao u uvosnom postu što bi još trebalo čistiti i mjenjati?
Možeš li mi ti objasniti? :-)
Svjećica mora bit mokra tada znaš da ulazi benzin u cilindar, odnosno drugim riječima nema prekida dovoda benzina u cilindar. Imaš tu link kako se mora vaditi filter goriva.

https://www.youtube.com/watch?v=mLoCvPePhN4

Osim toga treba vidjet dali svjećica baca iskru, jednostavno izvadiš svjećicu i na nju nasadiš nazad onaj gumeni dio kabla i onda potežeš da vidiš dali svjećica baca iskru. To je jedna od stvari da eliminiraš problem kabla, da kabel možda nije problem. I filter zraka se mjenja nakon 5 godina upotrebe.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:12   #1435
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
nekaj ste zaeybali kod spajanja tema, sad se ne vide hrpe starih postova.
Pokušaj biti pristojan!! Ako misliš da nisam ljut poput tebe, varaš se. Pokušavam pomoći mada nije greška do nas modova, jer forum nam svima stvara probleme koje pokušavamo riješiri.
Tema je jednostavno nestala. Zašto, kako gdje, kuda???? Imaš temu za to pa pitaj odgovorne.


Ovaj upis se ne komentira
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 22:58   #1436
Quote:
ROAD RUNNER kaže: Pogledaj post
Dečki, ne mijenjati glavu... mogu se kupiti prsteni po 3.5 kuna komad!!!!

JA ih promijenio na tone
Pozdrav, ja imam trimer MTD 700 i otisao mi je taj prsten jedan na glavi, a procitao sam da si ih ti mjenjao pa jel mi mozes reci gdje ih ima za 3.5 kn.

Hvala.
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 00:30   #1437
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Svjećica mora bit mokra tada znaš da ulazi benzin u cilindar, odnosno drugim riječima nema prekida dovoda benzina u cilindar. Imaš tu link kako se mora vaditi filter goriva.

https://www.youtube.com/watch?v=mLoCvPePhN4

Osim toga treba vidjet dali svjećica baca iskru, jednostavno izvadiš svjećicu i na nju nasadiš nazad onaj gumeni dio kabla i onda potežeš da vidiš dali svjećica baca iskru. To je jedna od stvari da eliminiraš problem kabla, da kabel možda nije problem. I filter zraka se mjenja nakon 5 godina upotrebe.

Provjerio sam, mokra je.
Jedino mi se čini da baca malu iskru, i bijele je boje (mislim da mi je netko rekao da iskra mora biti crvena)? Baca ju svaki put ali se jedva vidi.

Da promijenim sviječicu?

Filter zraka sam oprao i posušio jer nemam vremena otić do servisa il gdje već prodaju filtere... Budem ga promjenio sljedeči put.
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 09:27   #1438
Taj koji ti je rekao da mora iskra bacat crvenu boju je corav na boje.
A sto se tice trimera mislim da ti je fergazer v riti, ipak je u njemu kineski fergazer pa nista cudno. Nosi ga u servis da nebudes pol trimera zamjenio i onda svejedno neces rijesiti problem.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 18:26   #1439
ne isplati se plačat servis za karburator. ima ne ebayu/aliexpress karburatotra za siču.
meni se za homelite čak više isplatilo naručit sve za reparaturu karburatora, karike, dvije spojke iz amerike za dva trimera (oko 350 kuna sve zajedno bilo) nego nosit u servis. čak se radilo o originalnim dijelovima ali sad više nema. znači aliexpress.com

za homelite:
http://www.aliexpress.com/wholesale?...rator+homelite

jedino je pitanje da li "dostavljač" ima isti trimer...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 10:48   #1440
Nisam 100% siguran da je fergazer, al po meni nema sto drugo biti. Ima dotok goriva, svijecica pali, okrece se radilica i klip se pomice.

Ljudi trebali ste vidjeti kako radi pravi njemacki fergazer u motornim pilama !
Dedek kupio davno prije negdije 70-80-ih godina dvije motorke Stihl jedna slabija druga jaca. Nisu bile paljene nekih 6-7 godina i toliko je stara bila mjesavina u njima. Sta mislite kako su palile ? Ma ko da su sad izasle iz trgovine, nakon par poteza veselo su radile i okretale lanac bez ikakvih problema i to s tako starom mjesavinom !
To su motorni alati za apokalipsu kak u onoj seriji walking dead, a ne ovi danasnji alati koji su nis koristi jer su u njiima kineski dijelovi pa fergazer crkne odmah poslije nove godine jer je u rezervaru bila 5mj. stara mjesavina.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.