Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2016., 21:43   #10021
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
mislim da imaju 6 ili 7 sunčanih sati na dan radno vrijeme, a preostalo u preraspodjeli, za usavršavanja i poslove izvan radnog vremena, ali nisam sigurna, to bi ti netko od SS znao točnije objasniti.
Ovisi kako u kojoj školi, kod nas u SŠ recimo imaju po 7 sati, ali radimo jednu smjenu, samo jutarnju.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Old 25.06.2016., 23:42   #10022
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Ovisi kako u kojoj školi, kod nas u SŠ recimo imaju po 7 sati, ali radimo jednu smjenu, samo jutarnju.
I isto ste tu i na sjednicama, maturama, popravnima, ovomonom?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 26.06.2016., 12:30   #10023
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
I isto ste tu i na sjednicama, maturama, popravnima, ovomonom?
Na sjednicama obavezno, svaki put, tokom cijele godine...

mature...ne, osim ako nekog nema, pa fill-in kao zamjena, isto kao i popravni, najčešće nismo u komisiji, osim ako netko fali...
Stručna služba uskače kad god treba.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Old 27.06.2016., 12:25   #10024
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Dobije se potvrda na onoliko sati koliko piše da traje, a "prolaz" se razlikuje od skupa do skupa. Jedni stvarno mjere vrijeme online, s tim da ti se sam odjavi aki nema aktivnosti 40 min, cini mi se, a neki imaju kvizove koje moras proci da bi zadovoljio normu.

Ako za ovsj pise 20 sati, onda vjerojatno mjeri vrijeme i tek nakon toga imas pravo na potvrdu.
OK, hvala ti

I još jedno pitanje - budu li ovi skupovi za osposobljavanje pripravnika za polaganje stručnog ispita po županijama ili u jednom gradu za sve (što nema smisla)?
Jer sad vidim jedan takav u Rijeci, a Rijeka mi baš nije usput ni u kom scenariju.
__________________
My ambition is handicapped by laziness.
mpoe13 is offline  
Old 27.06.2016., 14:37   #10025
Mislim da po županijama.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Old 27.06.2016., 22:08   #10026
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira norma za stručne suradnike - psihologe, pedagoge itd. Oni odrađuju 8 sati u školi ili nekako drukčije?

Studentica sam, još u dilemi oko polaganja pedagoško-psihološke izobrazbe
6 sunčanih sati, često i duže. što studiraš?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 27.06.2016., 23:19   #10027
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
6 sunčanih sati, često i duže. što studiraš?
Psihologiju
Cijeli faks bježim od školske jer svi pričaju kako "ja mogu bolje" i onda pri kraju studiranja shvatim da se tu ipak najbolje osjećam
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 29.06.2016., 11:42   #10028
Je li netko radio volonterski za strucni ispit i zna li tko mjesecbni iznos koji bih trebala izdvojiti za doprinose ako to uopce postoji jos?

U rujnu cu diplomirati i s ovim redefiniranjem mjera, to je jedini nacin da steknem staž pa bih se htjela pripremiti.

I koja je onda cijena samoga strucnog ispita.
MMovca is offline  
Old 29.06.2016., 18:04   #10029
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Psihologiju
Cijeli faks bježim od školske jer svi pričaju kako "ja mogu bolje" i onda pri kraju studiranja shvatim da se tu ipak najbolje osjećam
Ljudi podcjenjuju rad u školi, na to ćeš se naviknuti ako budeš radila Sretno!
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 29.06.2016., 19:30   #10030
Ljudi podjenjuju druge struke jer ih ne razumiju, a i malo su ljubomorni.

Meni je cilj raditi u skoli jer to iskreno volim i veseli me. Ako imam koji dan vise godisnjem nego druge struke, tim bolje. Ne mislim se nikome opravdavati za posao koji posteno radim a ostane mi vremena i za privatni zivot.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 29.06.2016., 20:23   #10031
ali a) nemaš koji dan godišnjeg više. imaš godišnjeg koliko i drugi u javnoj službi. i još taj nedostatak da godišnji ne možeš koristiti kada ti treba. recimo, meni se dogodilo da sam početkom šestog mjeseca završila na održavanju trudnoće, strogo mirovanje. sve cure koje su sa mnom ležale u bolnici su prvo iskoristile godišnji, a tek onda otvorile komplikacije. ja nisam mogla - mogla sam eventualno nakon mjesec dana bolovanja koji mi ubijaju prosjek plaće (cijeli taj mjesec bi se računao kao 0 kn u računanju prosjeka) iskoristiti godišnji, pa onda primati tisuću kuna manju porodiljnu naknadu. ili i njega i regres pokloniti državi i ostati na bolovanju. pa sam spušila godišnji i zadnji regres koji je prosvjeta ikada dobila.

i b) ako radiš kako bog zapovijeda, a imaš i malo peha pa te naguze sa razredništvom ili ti svako malo promijene programe koje predaješ, pa još sva papirologija koja se svake godine množi geometrijskom progresijom - gdje si godinu prije pisala jedan papir, ove pišeš dva, a iduće četiri... ne ostane ti ništa više vremena za privatni život. jedino ne sjediš 8 sati na poslu, nego cca 5 sati na poslu, a još toliko bar odradiš doma.

i c) nađi mi drugu struku koja od kuće vuče stvari i osnovni pribor na posao. ono, kolegici je krepao cd player. ravnalica je slegnula ramenima. žena je jezičarka, NE MOŽE bez audio-zapisa raditi. kupila je od svog novca cd player i odvukla ga u razred. druga razmišlja da si kupi projektor.

ali mi imamo tri mjeseca godišnjeg i pun klinac slobodnog vremena
haujesnou.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 30.06.2016., 12:34   #10032
Ima tko kakav info vezan za regres? Kaze mi freneica da je njen muz koji radi u zdravstvu jucer dobio.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Old 30.06.2016., 20:39   #10033
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Je li netko radio volonterski za strucni ispit i zna li tko mjesecbni iznos koji bih trebala izdvojiti za doprinose ako to uopce postoji jos?

U rujnu cu diplomirati i s ovim redefiniranjem mjera, to je jedini nacin da steknem staž pa bih se htjela pripremiti.

I koja je onda cijena samoga strucnog ispita.
Ako mislimo na isto, onda sam to ja radila. Škola me prijavila kao pripravnika volontera na 1h dnevno, plaćala sam samo oko 75kn mjesečno jer mi je bilo prvo zaposlenje. Plaću naravno nisam dobivala.
Nisam morala dolaziti svaki dan, odradila sam koliko mi je bilo potrebno za prijaviti stručni i prošla na prvom roku.
adry88 is offline  
Old 01.07.2016., 09:03   #10034
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i c) nađi mi drugu struku koja od kuće vuče stvari i osnovni pribor na posao. ono, kolegici je krepao cd player. ravnalica je slegnula ramenima. žena je jezičarka, NE MOŽE bez audio-zapisa raditi. kupila je od svog novca cd player i odvukla ga u razred. druga razmišlja da si kupi projektor.
Ovo je jedna stvar koju si nastavnici ne bi trebali raditi – praviti od sebe žrtve/mučenike. Time implicitno pristaju na takve situacije. Škola nema novaca? Nema problema, kupit će si pribor sami ako dovoljno dugo pričekamo. Razumijem još da se jednom u nekoliko mjeseci kupi paket fotokopirnog papira ili marker i druge sitnice, ali kupovati tehniku iz svoje često mizerne plaće...i onda se još kilaviti pod njome na putu do škole... Uvijek se može nekako snaći bez toga, prilagoditi se. Recimo čitati iz transkripta ako CD player ne radi. Ni projektor nije presudan. Ploča i kreda – čisto dovoljno za razne kreativne aktivnosti.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Old 01.07.2016., 12:34   #10035
tako ja radim. odbijam iz principa vući svoju tehniku u školu. nemam školskog laptopa? nema digitalne nastave.
ali onda se nas koji tako radimo gleda ispod oka, ove što pola plaće vrate u školu se ističe kao svijetle primjere, a implicitno govori da smo mi ostali lezilebovići i neradnici. jer kako je ona učiteljica mogla opremiti cijeli svoj razred tabletima?! ako može ona, mogu svi drugi! mrš prosjačiti donacije, neradnici jedni! :O
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 01.07.2016., 19:28   #10036
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ali onda se nas koji tako radimo gleda ispod oka, ove što pola plaće vrate u školu se ističe kao svijetle primjere, a implicitno govori da smo mi ostali lezilebovići i neradnici. jer kako je ona učiteljica mogla opremiti cijeli svoj razred tabletima?! ako može ona, mogu svi drugi! mrš prosjačiti donacije, neradnici jedni! :O
Ma briga te što se trača okolo. Škola je dužna osigurati nastavna sredstva i pomagala, a ti radiš s onim što je na raspolaganju. Ovi što kupuju, možda si u neku ruku olakšavaju život, ali davati iz svoje plaće natrag za radno mjesto je glupo. Mislim, čuo sam za učiteljice koje siromašnijim učenicima redovito plaćaju školsku užinu i izlete iz svog džepa. OK, njihov je novac, ali bi im bilo pametnije pritisnuti školu da proba povući nešto love iz svog proračuna. Ili će možda roditelji drugih učenika pristati svi skupa solidarno plaćati. Ovako jedna osoba plaća, a dugoročno se ništa ne rješava.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Old 04.07.2016., 14:42   #10037
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Ima tko kakav info vezan za regres? Kaze mi freneica da je njen muz koji radi u zdravstvu jucer dobio.
Pitala u školi danas, nisu baš optimistični. Ima li netko drugi kakvih informacija?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Old 05.07.2016., 11:54   #10038
nama su rekli u drugoj polovici 7.mj
al ništa ne vjerujem dok na sjedne
Gremblina is offline  
Old 05.07.2016., 13:53   #10039
računovotkinja ne zna još ništa ali kaže priča se da bi mogli dobiti ali ništa ne zna kad
charlizeos is offline  
Old 09.07.2016., 16:58   #10040
Koliko iznosi taj regres? Koje godine je zadnji put isplaćen?
Malo sam proguglala i našla članke od prije nekoliko dana ukojima se navodi kako će Vlada isplatiti regres. Baš se radujem!
hooly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.