Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2016., 20:45   #81
Hvala na odgovorima. Idem se sljedeći tjedan obračunati s njima.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 09:26   #82
Imam pitanje. Naime imam debitnu RBA karticu i do sad sam bila misljenja da s njom ne mogu u minus ali jucer isla provjerit stanje i u minusu sam 100 kn. Sta i debitnom mogu u minus? Nije mi to drago
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 10:51   #83
Nije minus na kartici nego na računu!
(Osim toga, ovo je tema o PBZ)


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 11:23   #84
Ok. Posto ne mogu na tapatalku naci istu temu o RBA evo recimo da sam u PBZ. Debitnom trosim koliko iman na racunu zar ne? Zato nisam ni uzela kreditnu.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 11:27   #85
Ali ako racun na koji je vezana ta kartica ima dozvoljeno prekoracenje, normalno da ces ga moci iskoristiti upotrebom kartice. Koji bi drugi nacin bio da to prekoracenje iskoristi (zar podizanje love na salteru?).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 11:37   #86
da, i na šalteru možeš dignuti novce iz dozvoljenog minusa. ok, trebaš pokazati karticu i osobnu kao dokaz identiteta no naravno da se može.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 11:40   #87
Normalno da mozes, ali sam htio reci da je debitna kartica za vecinu ljudi glavni nacin za iskoristavanje sredstava na rucunu, ukljucujici i minus. Zato je normalno da se debitnom karticom moze u minus. Mislim da bi se vecina ljudi naljutila kada bi se za koristenje minusa moralo ici na salter.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 12:03   #88
Ok. Hvala na odgovorima. Znaci tako stvari stoje. Nisam prije imala redovna primanja na tom racunu pa mi nisu ni odobravali prekoracenje. Zato me malo iznenadilo
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 10:09   #89
da li netko zna, odobren mi je minus u pbz ali treba čekati uplatu iduće plaće, a prije te plaće će biti isplata regresa pa me zanima da li je moguće da regres aktivira minus?
lolita21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 11:52   #90
Ne vjerujem jer nije ista šifra uplate.. Nek me netko ispravi ako sam u krivu

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 17:55   #91
da vjerojatno si u pravu iako obe šifre idu pod osobna primanja
lolita21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 20:11   #92
Quote:
mirna1982 kaže: Pogledaj post
Ok. Posto ne mogu na tapatalku naci istu temu o RBA evo recimo da sam u PBZ. Debitnom trosim koliko iman na racunu zar ne? Zato nisam ni uzela kreditnu.
Koliko imaš na računu+dopušteni minus. Ali ako minus ne želiš, u banci ti ga mogu ukinuti(naravno, nakon što ga namiriš )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 11:50   #93
Ja sam danas išao da vidim kako bi dobio plaćanje na rate i totalno me ubili u pojam.
Imao sam studentski paket još od kada sam bio student pred par godina.
Problem je bio taj što imam limit na rate do 2000 kn zbog toga.

I tako ja pitam u banci kako bi ja skinuo taj limit i onda meni da ne može - s pretpostavkom da sam još student.
Ja joj onda rekoh da nisam više student,ali da nisam niti zaposlen za stalno nego radim sezonski.
Na kraju sam ostao bez dozvoljenog minusa od 1000 kn(ostavila mi dok ne dobijem plaću sljedeći mj. za ovaj) i svejedno je upitno dal ću moć na rate kupiti komp od 3800kn.
Jedina dobra stvar je to što american je prvu godinu besplatan,tako da ću vjerojatno ukinuti kada prođe.

Jel mogu oni ovako?
Ako da,preporučite mi banku koja mi nudi sljedeće bez nekih specijalnih uvjeta.
Dozvoljeni minus od 1000 kn
Plaćanje na rate do 4000 kn

Do sada sam imao samo pohvale za njih,ali izgleda da nisu tako dobra banka.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 14:10   #94
U studentskom index plus paketu računa se odobrava fiksni iznos minusa i obročne otplate koja se ne može "skinuti" niti povećati dok god koristiš taj paket.
Ukoliko klijent više nije student, račun se mijenja u normalni tekući račun, a obročna otplata putem visa inspire kartice se odobrava klijentima sa redovnim primanjima koji koriste uslugu dopuštenog prekoračenja. American kartica je trenutno na akciji te pristupnicu možeš predati ukoliko ostvaruješ redovita primanja, a kartica za studente je besplatna u index plus paketu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 14:18   #95
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
U studentskom index plus paketu računa se odobrava fiksni iznos minusa i obročne otplate koja se ne može "skinuti" niti povećati dok god koristiš taj paket.
Ukoliko klijent više nije student, račun se mijenja u normalni tekući račun, a obročna otplata putem visa inspire kartice se odobrava klijentima sa redovnim primanjima koji koriste uslugu dopuštenog prekoračenja. American kartica je trenutno na akciji te pristupnicu možeš predati ukoliko ostvaruješ redovita primanja, a kartica za studente je besplatna u index plus paketu.
Računa li se sezonsko tj na određeno kao redovita primanja?
Radim od 3mj do kraja 9mj sigurno i vjerujem da ću odmah naći drugi posao nakon toga.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 13:32   #96
Dali se plaća kakva naknada za dozvoljeni minus. Naime htio sam otvoriti minus u HPB-u i morao bih uzeti nekakav njihov paket što me košta 50kn mjesečno što mi je glupost jer ništa od toga neću koristiti. Supruga mi ima račun u pbz i internet bankarstvo i to plaća 15kn mjesečno, ako traži dozvoljeni minus hoće li se mjesečna naknada povećati?
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 13:35   #97
Neće.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 17:25   #98
Quote:
rale2505 kaže: Pogledaj post
Dali se plaća kakva naknada za dozvoljeni minus. Naime htio sam otvoriti minus u HPB-u i morao bih uzeti nekakav njihov paket što me košta 50kn mjesečno što mi je glupost jer ništa od toga neću koristiti. Supruga mi ima račun u pbz i internet bankarstvo i to plaća 15kn mjesečno, ako traži dozvoljeni minus hoće li se mjesečna naknada povećati?
Nema naknade, samo kamata ako uđeš u minus.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 18:52   #99
hvala na brzoj pomoći...
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 14:06   #100
brzopotezno pitanje, na mpbz sam vidio da mi je od 1.10 dopusteno novo prekoracenje, koje iznosi vecu svotu od ovog trenutno, naime mene zanima, jel mogu ja otici u banku i zatraziti da mi to odobre ranije, jer mi je potrebno hitan novac, da podmirim neke stvari, pa se ja kasnije obracunam s tim minusom, uglavnom da ne duljim, pitanje tehnicke prirode, moze li se novoodobreno dopusteno prekoracenje koristiti odmah, na moj zahtjev ili ipak moram cekati taj 1.10.
Dario_UR88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.