Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 14:00   #3181
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
rijetka sam vrsta,
a i ubračeni bez potpisa također.

rješenje ove problematike,
u sveopćem višem obrazovanju ?
Nema to nikakve veze sa obrazovanjem.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:00   #3182
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
pa upravo si potvrdio ono što sam ja i napisala, da brak nije garancija za ljubav i sreću u zajedničkom životu
on u suštini i je samo papir koji pravno uređuje odnose između dvije stranke. ne uređuje ili određuje njihovu ljubav, nego tehničke stvar između partnera.
vjerski aspekt neću komentirati, iako poznajem dosta vjernika koji su sklopili brak pred bogom pa svejedno ih to ne spriječava da varaju svog partnera.
Pa da, ja sam pristala na papir, ne da bi mi bio garancija ljubavi, nego da se lakše razvedemo , ako poželimo.
To je ta romantika, ali tako je
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:28   #3183
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Pa da, ja sam pristala na papir, ne da bi mi bio garancija ljubavi, nego da se lakše razvedemo , ako poželimo.
To je ta romantika, ali tako je
Ilitiga čist račun, duga ljubav.
Treba odmah misliti na sve.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:38   #3184
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ilitiga čist račun, duga ljubav.
Treba odmah misliti na sve.
i onda on traži predbračni ugovor,
a mi uvrijeđene !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:40   #3185
Zašto ideš sa pretpostavkom da ON traži ugovor
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:40   #3186
Ne znam što bi nama tu običnim smrtnicima pomogao predbračni ugovor.
Ali da sam holivudska diva, to bi se podrazumijevalo
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:55   #3187
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Zašto ideš sa pretpostavkom da ON traži ugovor
premalo je hrvatskih poduzetnica
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:51   #3188
Meni je sasvim normalno da bogataši traže da se potpiše pred bračni ugovor. Ionako danas za ništa nema garancije, a kamoli za ljubav. Brakovi pucaju ko kruške. Razvodi se svaki treći par. Uostalom, nije tim bogatašima lako. Oni nikada ne mogu biti sigurni da li ih netko želi zbog ljubavi ili novaca. Zato se i ne čudim što bogati traže bogate, a neće sirotinju.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 22:59   #3189
Cek, a ako sam ja bogat duhovno, umno i fizicki, ali ne i novcano, sto onda?
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:33   #3190
To je sumnjivo. Ne treba ti predbračni
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:12   #3191
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kad malo bolje razmislite - čemu se uopće udavati i imati djecu?
Ona prva strast i velika ljubav brzo prođu i što ostane - svakodnevna briga, svađe itd.
Uopće se ne čudim ljudima koji se ne žele ubračiti, nego žive život... putuju, provode se i baš ih briga. U starosti će otići u starački dom i imati bar dobre živce
Ali to je jebena ljudska potreba da čovjek nekoga ima i narodi djecu. Samo rijetki su sretnici kojima baš sve štima u braku i sa djecom, a da su uz to zdravi i bogati / ili bar da imaju solidne financije.
Nisam li u pravu?

Post (kao i odgovori na njega) je izdvojen s druge teme. Ovu temu je otvorila moderatorica.
Tko je rekao da se trebaš udati/oženiti??? Ima mnogo parova koji su sretni doživotno u svojoj vezi...
Putovati i zabavljati se mogu i ljudi u braku/vezi...naravno ako su normalni, ne tlače se i nisu ljubomorni/posesivni...
Nitko nije rekao da je potrebno imati djecu....no vjera, društvo večinu natjera na to, misle da moraju...ja NE ŽELIM IMATI DJECU A NITI MOJ MUŽ...eto...ne žele svi imati djecu...no tu dolazi do osuda - ljudi nam najčešće kažu da nemamo pravu vezu, da se ne volimo, da smo neodgovorni 100%...itd...presretni smo i slažemo se...pazi sad....udala sam se sa 22 i nisam bila psihički "balavica" kako bi mnogi rekli...funkcioniram zrelije od nekih 40-njaka koju su kao iskusni.....a s druge strane sam zabavna....nadopunjujemo se i da nas poznaješ - bili bi ti primjer odličnog i zabavnog braka....bez djece....tako da nisi skroz u pravu a udali smo se zbog fešte i para i naravno promjene mojeg urnebesnog djevojačkoga prezimena
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 21:02   #3192
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kad malo bolje razmislite - čemu se uopće udavati i imati djecu?
Ona prva strast i velika ljubav brzo prođu i što ostane - svakodnevna briga, svađe itd.
Uopće se ne čudim ljudima koji se ne žele ubračiti, nego žive život... putuju, provode se i baš ih briga. U starosti će otići u starački dom i imati bar dobre živce
Ali to je jebena ljudska potreba da čovjek nekoga ima i narodi djecu. Samo rijetki su sretnici kojima baš sve štima u braku i sa djecom, a da su uz to zdravi i bogati / ili bar da imaju solidne financije.
Nisam li u pravu?

Post (kao i odgovori na njega) je izdvojen s druge teme. Ovu temu je otvorila moderatorica.
zato što je čovjeku potrebna zajednica. najmanja zajednica je obitelj.
čak i životinje pokazuju tu karakteristiku.
lakše je PREŽIVJETI u dvoje.
Deniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:08   #3193
Quote:
Bebi Zombi kaže: Pogledaj post
Cek, a ako sam ja bogat duhovno, umno i fizicki, ali ne i novcano, sto onda?
Onda si to sve izgubio nakon koju godinu braka.

Mišljenja sam da je brak nešto dobro, no sa određenom osobom koja ti odgovara po nekakvim tvojim kriterijima, no mislim da je zapravo najvažnije obostrano razumijevanje... a sve ostalo su nijanse.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.