Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Želim diskutirati u chat klubu pdf-a Parlamentarni izbori 2016
Klub neopredijeljenih neutralnih i ostalih 59 26.70%
Lijevo-progresivno-građanski klub 57 25.79%
Desno-konzervativno-nacionalni klub 105 47.51%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 00:38   #41
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Klub konzervativaca zjapi prazan. napokon je politika pročišćena od zaostalih elemenata i taloga društva. Lijepo je vidjeti da se velika većina kolega desničara drži po strani

Viva progresiva, uživajte u svom kokošinjcu.
To govori mnogo i o našoj desnici.
Tzv. stožena stranka desnice trenutno na cijeloj liniji odbacuje sve što je konzervativno.

Razočaranje je veliko, kao i 2011..

Recimo 2013. za vrijeme referenduma o braku i 2014. za predsjedničke izbore, je ovaj forum bio vrlo popularan među desnicom.
DJTcro is offline  
Old 19.07.2016., 00:51   #42
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
To govori mnogo[…]
Khm, a čigovi si ti?
kradem is offline  
Old 19.07.2016., 00:55   #43
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Khm, a čigovi si ti?
Ja sam mod. Nadstranački.
DJTcro is offline  
Old 19.07.2016., 01:42   #44
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja sam mod. Nadstranački.
Mi nouz det, ali tipkaš konfrontacijom, a ne modeštinom, pa pomislih daj nek si začvrlji ime gore ako već kani doprinositi.

Ili ti misliš tako i međ' naprednjacima onamizin?
kradem is offline  
Old 19.07.2016., 01:45   #45
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
To govori mnogo i o našoj desnici.
Tzv. stožena stranka desnice trenutno na cijeloj liniji odbacuje sve što je konzervativno.

Razočaranje je veliko, kao i 2011..

Recimo 2013. za vrijeme referenduma o braku i 2014. za predsjedničke izbore, je ovaj forum bio vrlo popularan među desnicom.
Bio je i jesenas posjećen, ali nekako to nije više to, kad imaš izbore svake 4 godine stvori se hype, kad su svako malo prestanu biti zanimljivi. Ako budu svako malo uskoro ćemo ih i prestati primjećivati.

A sad me skužajte, odoh u svoje ćoše.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Old 19.07.2016., 02:09   #46
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post

A kod ljevih, imam dojam da sam zalutao na neki teen chat u kojem klinke slinave za nekakvim celebom.
Milanović i je na toj teen razini. Beznačajna istaknutost s ciljem da bude u centru pažnje svojim glupostima. Kao da je netko bacio nekog balavca iz srednje u politiku da zadivljuje tinejđerice.
Detektor is offline  
Old 19.07.2016., 15:15   #47
Malo se jos uvijek gubimo!

Trenutno u HR je situacija da se dijele lijevo i desno samo po tome tko je ustasa a tko partizan!
Normalno bi bilo da se dijele po gospodarskim pogledima. Znaci lijevo za vec utjecaj drzave i desno za manji!

Kod nas su trenutno po mojem pogledu sve stranke lijevo jer su za to da se drzava petlja a najljevije je ŽZ koji bi sve nacionalizirao!

MOST mi se cini jedinom donekle koji bi oslobodili tržište iz ralja države!
Pametno mi se cinilo isto tako ali su nedavno podržali takozvane lijeve intelektualce pa mi nisu jos jasni!

Po tumacenju konzervativizma i HDZ i SDP spadaju u konzervativce jer ne zele mjenjati sustav u kojem oni caruju!
buco5 is offline  
Old 19.07.2016., 15:36   #48
Quote:
buco5 kaže: Pogledaj post
Po tumacenju konzervativizma i HDZ i SDP spadaju u konzervativce jer ne zele mjenjati sustav u kojem oni caruju!
Yep!!

I onda kao smjeste HDZ na tu poziciju, pa onda smisle to neko naprednjaštvo kao suprotnost.

Sedamdeset godina je star sustav koji imamo u državi, a jedino, fakin jedino što službena politika radi jest sakrivanje te činjenicu od isplivavanja na površinu.

I onda vele da Velika koalicija nije dobra solucija... Ov kors da nije za njih dobra, ali za nas je P R E D O B R A, jedini je to način da ljudi progledaju i ugledaju golog sedamdesetogodišnjeg cara sa smežuranim pišom kojem se nebi dig'o ni da odjednom svako polje u državi krene samo od sebe pišat naftu.
kradem is offline  
Old 19.07.2016., 16:00   #49
Izgleda da svatko ima svoju definiciju ljevice i desnice. Neki ih razlikuju po stupnju nacionalne osviještenosti, neki po tome koliko se zalažu za utjecaj države u gospodarstvu, neki po tome da li navijaju za ustaše ili partizane, neki po tome da li su za globalizaciju, neki po tome koliko se zalažu za prava radnika vs. državnih uhljeba, a neki jednostavno po tome da li se radi o SDP ili HDZ.

Mislim da bi trebali usaglasiti definicije.
Marina Fiume is offline  
Old 19.07.2016., 17:48   #50
Evo učlanio sam se ovdje iako se to kosi sa mojim pogledom na političku scenu jer se smatram opredijeljenim. Ekonomski sam praktički strogo desno, po pitanju ljudskih sloboda i prava skoro pa strogo lijevo. Moja opredijeljenost je jasna, ali se ne mogu svrstati u forumski tabor.

Smatram da su trebale biti otvorene teme naziva:

1. HDZ mi je sredio posao jer sam u HDZ-u ili njegovim priljepcima...

2. SDP mi je sredio posao jer sam u SDP-u ili njegovim priljepcima...

3. Nemam posao i ne mogu ga naći iako sam završio fakultet, a nisam u točkama 1 i 2..

Smatram da bi tada dobili argumentirane rasprave na forumu, jer bi svatko iza svojih riječi stajao djelima.
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Old 19.07.2016., 19:14   #51
upravo čuo informaciju da će jedan pri vrhu HNS-a glasovati za Plenkovića , a oni se dijele u tabore desno i lijevo
rosi is online now  
Old 19.07.2016., 20:42   #52
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Izgleda da svatko ima svoju definiciju ljevice i desnice. Neki ih razlikuju po stupnju nacionalne osviještenosti, neki po tome koliko se zalažu za utjecaj države u gospodarstvu, neki po tome da li navijaju za ustaše ili partizane, neki po tome da li su za globalizaciju, neki po tome koliko se zalažu za prava radnika vs. državnih uhljeba, a neki jednostavno po tome da li se radi o SDP ili HDZ.

Mislim da bi trebali usaglasiti definicije.
Sve je to logično kad zagrebeš ispod površine.

U RH negdje nakon prve godine mandata Račanove vlade je na snazi ono što se totalno oksimoronski naziva "socijal-liberalna" politika. To je zapravo blentav izraz izmišljen samo da bi socijaldemokrati imali još jedno razinu odvojenosti od liberal demokrata. On je u naravi besmislen baš poput lijevo-desna politika ili liberal-fašizam, ali, naravno, nikad glupost u povijesti ljudske rase nije bila prepreka, dapače.

Na političkoj sceni zadnjih petnaest godina su oni svi takvi "socijal-liberali", fakin svi, sve do ti jedan/jedna o kojem/kojoj si čitala u mainstream medijima, a da ga nisu redikularizirali u tom prikazu.

Jednostavno su svi oni strogi centar, hrvatski centar, gdje je liberalizam mantra nad mantrama u ekonomiji i priči, ali samo na papiru, a zapravo taj liberalizam u ekonomskom smislu pada tamo gdje je nezamislivo kod zapadnih demokracija, na korupciji i nepotizmu države. Praktično svaki naš zakon ispada liberalan u tom nekom ekonomskom smislu, ali u praksi se događa "snađi se druže", "podmaži", i ostalo.

U socijalnom smislu su branitelji nasljedili borce, a ribići, matijaševići i ostali su nasljedili same sebe. Sve u svemu je u socijalnom smislu "dog eat dog" (daj meni, a ostale ko beje), a u ekonomskom "bears eat them all".

Oni praktički svi jesu liberali kad ih se konkretno zapita, jerbo ovisno od situacije do situacije reagiraju nekad čisto lijevo, a nekad čisto desno. Ipak, kad je u pitanju socijalna politika nitko od njih nije liberal!

Jednostavno ih treba vidjeti kao centar, i to onaj najjalovije vrste; ej, fakin šit, di to još ima na svijetu i u povijesti da ekonomski toneš ko olovo iz godine u godinu, a svi se guraju u centar?!

Tonemo, to je činjenica, zbog sve te tumorštvine tonemo. Zašto nas Rumunjska prestiže? Iskreno, oni su loši kao i mi. Ali njihova djeca i djeca njihove djece će eksplodirati ko nekad Malezija ili nedavno Irska! Zašto? Zato što njihova inkarnacija makedonske "tri dame" tamani sve po spisku! Samo jedan podatak, iz glave, otkad je demokracije je Bukurešt imao 6 gradonačelnika, a sad su njih 5 u zatvoru!

A nama Bandić iskoristi ovu jalovu Madison aferu da bi dobio još pokoji punat i kaže kako bi on već ležao u zatvoru da se njemu to dogodilo. I na to će ekipa pljeskati i reći "Jest!". Ovo moje đubre u Zadru neće tenkom istjerati iz gradonačelnikova ureda, a ne da će ga strpati u zatvor.

Jebameled, cila jedna stranka, HNS, danas HNS-LD je stvorena ukradenim novcem. To je egzaktan podatak, Ubojica je trebao napraviti Tehničku školu u Zadru i Dom umirovljenika u Dubrovniku, pokupio pare i uložio u osnivanje stranke.

P.S. ne zovem ga Ubojica zato što je nehotično ubio dvoje ljudi, nego zato što je dva dana nakon što je nehotice ubio dvoje ljudi dizao fakin čašu šampanjca u zrak nazdravljajući!

P.P.S. sry, povuklo me i raspričao sam se...
kradem is offline  
Old 19.07.2016., 20:44   #53
Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
upravo čuo informaciju da će jedan pri vrhu HNS-a glasovati za Plenkovića , a oni se dijele u tabore desno i lijevo
Matija Posavec?
DJTcro is offline  
Old 19.07.2016., 20:47   #54
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Matija Posavec?
nije, južni HNS-ovac , jebote ko MOStobran sam
rosi is online now  
Old 19.07.2016., 21:00   #55
Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
nije, južni HNS-ovac , jebote ko MOStobran sam
Gjurković? Vlahušić?

Ne znam za druge HNSovce u Dalmaciji, koji su važni.
DJTcro is offline  
Old 19.07.2016., 21:07   #56
Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
nije, južni HNS-ovac , jebote ko MOStobran sam
Nebi me cudilo za Vlahusica da takvo što napravi.
water strider is online now  
Old 19.07.2016., 21:56   #57
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
...
Svi su oni na vlast došli ukradenim novcem, a takvi su najgori jer se ni ne bave politikom ni budućnošću države nego razmišljaju samo kako da zadrže novac i privilegije. To je razlog što nisu ni ljevičari ni desničari.

Zato unisono glasaju protiv svih promjena koje nisu kozmetičke prirode, npr. protiv onih koje je preložio Most. Obje stranke kad čuju izraz "teritorijalni preustroj" ili "otpuštanje viška uhljeba", ponašaju se kao vampir kad mu pokažeš križ.

Što se tiče definicije ljevice i desnice, filozof Norberto Bobbio je dao definiciju koja glasi otprilike ovako:

Ljevica teži ka nivelizaciji društva, tako što uzima onima koji imaju više i daje onima koji imaju manje.

Desnica teži ka hijerarhiji i vjeruje da sposobniji zaslužuje imati više prava od nesposobnog.

To je, ukratko, to.

Kad pogledaš naše stranke, prvo pada u oči hijerarhija koja vlada u SDP-u (obilježje desnice) i već tu nešto nije u redu.

Obje stranke otimaju sirotinji (u obliku poreza) da bi dale bogatima (uhljebima)... dakle nijedna od njih ne nivelira.

Obje stranke se brinu prvenstveno za svoje vojnike (uhljebe) a narod nek se pobrine sam za sebe. Za njih Hrvatska nema 4 miliona stanovnika nego bitno manje, taman koliko ima njihovih uhljeba... oni su ti na koje misle kad kažu "narod". Ostatak naroda vjeruje da se ovo "narod" odnosi na svih 4 mil, ali se uvijek na kraju pokaže da nije tako.

Naša desnica se definitivno ne zalaže za to da sposobnije gura naprijed, nego baš obratno... oni sposobni im kvare idiličnu sliku dupeulizivačke hijerarhije koju brižno njeguju, pa ih zato odmah odbace.

Uglavnom, ni jedni ni drugi ni približno ne odgovaraju definicijama. Pravu ljevicu i desnicu trebamo potražiti negdje drugdje.
Marina Fiume is offline  
Old 20.07.2016., 03:26   #58
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
...
Kad je SDP u pitanju uvijek se sjetim trenutka kad je upitalo Komadinu o Todoriću i njegovog ultra desnog stava kojeg je izbiflao. To je bilo baš u vrijeme kad se naveliko pričalo o smjeni Milanovića, ne ovo pred njihove zadnje interne izbore, nego ono kad su Milanovića napadali sa svih strana da nije socijaldemokrat i nakon što su Kolarićka i Holy iz pašteta ispadale.

Do tad su svi pričali o Komadini kao o istinskom socijaldemokratu i on je shvatio kako je došlo vrijeme suzbiti te glasine. :-)

A što se desnice tiče ona je ili stvarno ili fingirano povezana s NDH, pljuni i piši propalo. Ljevica je na blesavo isti način povezana s komunizmom i SFRJ, također pljuni i piši propalo.

Razumijem da je prejak taj udbaški mentalitet i snaga kojom HDZ i SDP iznutra kao tumori preko svojih špijuna razaraju ta tkiva zdravih desnih i lijevih snaga, ali opet mi nije jasno da se ne može stvoriti desna i/ili lijeva stranka kojoj svjetonazor počinje u devedesetima, a ne u četrdesetima.

Od svega što nam se može nuditi mi najviše što smo dobili jest na jednoj strani onu žabu krastaču s njenim pretpotopnim abortus spikama, a na drugoj strani one što briju na kurdistanske komuniste.
kradem is offline  
Old 20.07.2016., 11:06   #59
ovo je dakle čet onih koji nisu ni sdp ni hdz?

mostovci, pametovci i živozidaši?

popuno promašeni naslovi čet tema po mom mišljenju, ali 'ajde.

Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
nije, južni HNS-ovac , jebote ko MOStobran sam
mafijaš Vlahušić 100%.

imam i ja jednu "povjerljivu informaciju" mostobranova tipa o kojoj već neko vrijeme razmišljam bih li je podijelila s forumašima ili ne. nije ništa osobito spektakularno, ali je zanimljivo.

prije negdje 3-4 mjeseca imala sam priliku razgovarati s jednom osobom koja nije iz hrvatske, ali u hrvatskoj obavlja određenu dužnost u sklopu koje razgovara s visokim vladinim dužnosnicima na tjednoj bazi - dakle, s premijerom i ministrima (osobito ministrom financija). provjerava što i kako rade i izvještava svoje nadređene.

takav dužnosnih svakih nekoliko godina mijenja zemlju u kojoj radi.

rekao je da je u hrvatskoj loše što čovjek novinama uopće ne može vjerovati i da treba sve osobno provjeriti.

uglavnom, nije imao ništa dobro za reći o milanoviću i lalovcu - rekao je da je nevjerojatno koliko te ljude nije bilo briga za budućnost zemlje, koliko su bili nezainteresirani za bilo kakve promjene i uopće za svoj posao i da je s njima bilo gotovo besmisleno uopće razgovarati.

s druge strane, stekao je pozitivniji dojam o oreškoviću i mariću - činilo mi se da su puni elana i da imaju nemjeru nešto učiniti. ali možda je to bio samo početnički entuzijazam.

uglavnom, svi znamo da se u hrvatskoj moraju napraviti neke vrlo nepopularne promjene ako se želimo izvući iz blata.

primjer za to je pomicanje dobne granice za mirovinu sa 65 na 67 godina. to je svima grozno, ali, recimo, nizozemci su to davno uveli. iako njihova ekonomija tako tobro stoji da bi tu granicu slobodno mogli pomaknuti sa 67 na 65, ali svima je 67 normalno.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 20.07.2016., 16:08   #60
Pih, pretpostavljam da nisam jedini komu se apsolutno gade glavne dvije opcije, a bome i ova treća sa zadnjih izbora...

Što preostaje? Živi zid? Nemam pojma... Križanje listića i svih napisanih, to mi se nekako najviše sviđa.
oiseau is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.