Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 00:43   #61
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Trump je izjavio nešto slično ovih dana, da su si Francuska i Njemačka same krive i da je sad kasno za kukanje.

Trump, Holy, Putin, Orban, cijela istočna Evropa kaže isto... i to službenim kanalima a ne šapčući na nekakvim opskurnim stranicama u pola glasa. Japan, Kina i Australija kažu isto.

Dakle većina svijeta misli tako, EU političari su u debeloj manjini, ustvari.
Istina, da, samo nama u nasem drustvu o glavi rade birokrati. Europa ih poprilicno fanaticno slijedi. Oni koji to odbijaju, medijski su lincovani i etiketirani fasizmima, rasizmima i kojekakvim etiketama.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 26.07.2016., 00:51   #62
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Postoji rjesenje, ali ne postoji volja za provedbu rjesenja. Znas zasto? Zbog straha. Nitko normalan u javnom i medijskom prostoru ne zeli biti okarakteriziran kao rasist, nacist, ksenofob ili nesto cetvrto, pa ljudi sute i gutaju dok im ne pukne film.

Zato i ne postoji mjesto u javnom i medijskom prostoru za diskurs kojim bi se identificiralo i lociralo problem, a potom se na njega i odgovorilo.

Bas sam tu na forumu vidio jedan link na jedan clanak objavljen, vise ne znam na kojem portalu; u kojem autor, inace covjek s BI, reklo bi se musliman, lijepo kaze da se pretjeruje u "pranju" islama od optuzbi po kojekakvim pitanjima, pa lijepo moli liberalcice da s tim prestanu zato sto muslimanima rade medvjedu uslugu.

A u javnom prostoru nema mjesta za takvu raspravu. Bas kao sto nema mjesta niti za raspravu o pitanjima kompatibilnosti razlicitih kultura cije su razlike i vise nego jasno vidljive.

Vidjela si sto se dogodilo Mireli Holy, samo zato sto je postavila sasvim logicno pitanje, koje ne pita previse ali je pitanje nezgodno. Mozes li zamisliti sto bi se dogodilo covjeku koji bi se usudio javno postaviti pitanje kompatibilnosti razlicitih kultura?

Ja mogu.

Moze se Europa diciti cime hoce, ali je cinjenica da vise nema istinsku inteligenciju. Europska lazna inteligencija proizlazi iz nesposobne birokracije koja je naucila cistiti javni prostor od elemenata koji su oznaceni kao nepocudni i nedobrodosli, ali je zato ostala bez ljudi koji razumiju problem i sve se vise sele u pozadinu i odlucuju ne plivati protiv struje, nego se njom okoristiti. Ja ih ne krivim.

Svatko inteligentan sa slicnim iskustvom bi postupio isto.
Svakako postoji problem europske, ja bih to nazvao, glupavosti. I problematično je što on dovodi i do ekstremnijih razmišljanja s druge strane (tu ne mislim na čiste rasiste i ksenofobe o kojima ne vrijedi trošiti vrijeme), koja su jednako pogrešna.

Ti govoriš o nekompatibilnosti kultura. To je suštinska tvrdnja umivenog rasizma i ksenofobije. Ne govorim da si ti to. Već da je to tvrdnja kojom se jednako tako koristi svaki mrvicu inteligentniji rasist koji zna da baš ne može reći "crnac majmun, ugh, ugh, unga unga" (nekako uvijek rasista zapravo zamišljam kao majmuna).

Apsolutno se slažem da postoji određena glupavost kod europskih političara i struktura, kao i gotovo nevjerojatna "tolerancija" (odnosno opet glupost) prema nekim pojavama (radikalni imami, odlasci europskih državljana na Bliski Istok gdje se bore u redovima ISIL-a i onda vraćaju u Europu, itd.), ali druga strana uzvraća vrlo netočnim i vrlo ekstremnim pogledom na stvar.

U Europi je oko 45 milijuna muslimana. Da je 10% (10% je, dakako, znatna manjina) sklono terorizmu, to je 4,5 milijuna terorista i terorističkih pomagača.

U tom slučaju Europe više ne bi bilo, ili ne bi više bilo islama, ili više ne bi bilo ni jednog ni drugog.

U strahu su velike oči (što je često i razumljivo) ali to ne znači da je okej odlaziti u suprotne ekstreme. Golema većina muslimana u Europi nisu teroristi. I tu zapravo prestaje svaka ozbiljna priča o "nekompatibilnosti kultura".

I zato tolerancija jest jedini odgovor, ali ne glupava "tolerancija" kakvu provodi EU da se skrivaju događaji kao Koln ili da se počinitelji blago kažnjavaju ili da se dozvoljavaju regrutacije isilovaca po Europi.

A van terorizma spike o "nekompatibilnosti" su zapravo bedastoća i nastaju pod utjecajem panike od stvarne opasnosti tj. terorizma. Kakve se drame stvaraju zato jer neki klinac odbije dati ruku učiteljici, komentari pršte ksenofobijom, rasizmom, divljanjem, uvredama...
Mda. Mali problem je u tome da u lijepoj nam našoj svake godine bar jedan roditelj i bar jedan klinac premlate učiteljicu ili učitelja. Jer mali ne smije imat jedan mada mu je prosjek ocjena 1.0 i u školi je bio dva puta, zadnji put u listopadu.
Time ne govorim o Hrvatskoj i Hrvatima. To i jest poanta. Jednako tako ono ne govori o islamu i muslimanima. Ali se sad secira svaka najbanalnija glupost i pretvara u strašnu zaostalost i "nekompatibilnost" sa svjetlim euro tradicijama. Sori, ali mali Ahmed iz Švicarske koji nije dao ruku učiteljici nije ništa zatucaniji ili zaostaliji od Šime iz Klisa koji je pretukao učiteljicu.
KLCCLK is offline  
Old 26.07.2016., 00:57   #63
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
U Europi je oko 45 milijuna muslimana. Da je 10% (10% je, dakako, znatna manjina) sklono terorizmu, to je 4,5 milijuna terorista i terorističkih pomagača.

U tom slučaju Europe više ne bi bilo, ili ne bi više bilo islama, ili više ne bi bilo ni jednog ni drugog.
Ali mi ovdje ne govorimo o 45 milijuna muslimana, mi govorimo o ovih cca 1,5 milijuna koji su došli u izbjegličkom valu, koje nitko nije provjeravao, ne zna se tko su i kakve su im namjere. Oni su ti koji nas brinu.

Izgleda da je ovdje došlo do greške u komunikaciji, tj. ne mislimo na istu stvar.
Marina Fiume is offline  
Old 26.07.2016., 01:06   #64
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Trump je izjavio nešto slično ovih dana, da su si Francuska i Njemačka same krive i da je sad kasno za kukanje.

Trump, Holy, Putin, Orban, cijela istočna Evropa kaže isto... i to službenim kanalima a ne šapčući na nekakvim opskurnim stranicama u pola glasa. Japan, Kina i Australija kažu isto.

Dakle većina svijeta misli tako, EU političari su u debeloj manjini, ustvari.
Da Trump

nisi mogla nać većeg redikula? Keruma možda jedino. I naravno, neizostavni komunistički diktator, drug Putin

Ljudi su u nekoliko tisuća godina razvoja ipak dogurali dovoljno daleko da budu iznad raznih primata koji su mogli živjeti samo sa sebi sličnima, a druge bi ubijali jer su im bili nepoznati. Razne kulture su živjele zajedno, i žive i dan danas, uključujući i muslimane koji generacijama žive kako u Europi, tako i u Americi, i sad odjednom je to postalo nemoguće. Zašto? Nisu ovdje krive samo Francuska i Njemačka. Zar zaista nemate dovoljno intelektualnog kapaciteta i zdravlja u očima da vidite malo dalje od ograde prvog susjeda? Šta klaun Trump i diktator Putin imaju govoriti nekome da je kriv za ovo, zaboravljajući valjda da su upravo njihove zemlje najveći krivci za poticanje i širenje radikalnog islama. Pa tko je drugi do Amerikanaca financirao mudžahedine u borbi protiv sovjeta? To se dogodilo na drugom kontinetu, pa se valjda ne tiče ni Trumpa ni Putina. I zaboravlja se kako je došlo do pojave talibana i talibanizma? Sve je to prethodilo pojavi Islamske države i njenom djelovanju kako na sjeveru afrike (za koju nas nije briga, jer šta mi imamo s njima jelte, ko da se radi o životinjama, a ne ljudima), tako i u Europi. Ali eto, pitat ćemo za mišljenje Putina i Trumpa, jer oni nemaju s tim veze, svijet prestaje u Turskoj i povijest kreće od 2010. valjda. Šteta što su Brežnjev, Andropov i Reagan mrtvi, možda bi nam i oni mogli reć koju o krivici Europe. Carter je još živ, koliko se to može reći za čovjeka koji ide prema stotici, pa nek barem njega pitaju što ima reć

Oćemo možda u noviju povijest i američko "dovođenje demokracije" na bliskom istoku i sjeveru afrike, ili ćemo to ostavit za drugi put?

Trump
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 26.07.2016., 01:14   #65
Mali Sime ce se puno prije integrirati u drustvo nakon ovih devijacija i skuziti neke stvari..Ne zato sto je Sime,vec zato zbog okolnosti koje trenutno okruzuju Ahmeda..Da i mi imamo svojih mentalnih vukojebina,ali su trenutno kamilica s obzirom na neke druge..
Kako to mijenjati,ne znam..Malo mi je glupo cak to i negirati i povlaciti paralele,kao sto se pokusavalo sa Turskom j Poljskom..

Kompatibilnost kultura bi postojala kad bi ljudi sustinski bili ok,ali nisu..Mislim ne moramo ici daleko,dovoljno je pogledati u susjedno dvoriste gdje bi svatko majorizirao i vodio svoju politiku,a pod laznom maskom multikulturalnosti..

Ljudima je jednostavno u prirodi mjeriti ciji je duzi i zapisavati teritorij te selektivno gledati stvari..Islamske zajednice tako samo formalno osudjuju neke stvari,ja dobro znam kako to ide zbog jedne subkulture..Kao osudis,a sustinski te boli briga jer duboko vjerujes kako je netko sa druge strane barikade vise kriv i vise ti je zla nanio..Muslimani se opcenito osjecaju potlacenima i kao lutke licemjernog zapada..Sve cesce tako onda idu i radikalne izjave i dogadjaji se ovakve stvari..A s obzirom kakvi su ljudi,ionako racunaju da ce vremenom postati vecina..Nije to nikome posebno imanentno,vracali bi i "mi" Istanbul demografijom da mozemo..

Zato je meni dijelom promasena prica o kompatibilnosti kultura..Cim vidim kakva je retorika u BiH,kak se prekrajaju uredjenja i kuju planovi za buducnost..Tesko mi je uopce govoriti o tome kod puno kompleksnijih stvari..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 26.07.2016., 01:16   #66
Primjer sa uciteljicama mozda nije najsretniji jer u slucaju Ahmeda to je nerespektiranje zena u cjelosti (bila ta zena uciteljica ili bilo kojeg drugog zanimanja a na zalost ovo nije jedini slucaj gdje se prema zeni odnosilo sa nipodastavanjem samo zato jer je zena, i u Njemackoj i u Svedskoj,.. od strane pojedinih Ahmeda (naglasak na pojedini)).
Nakon stoljeca borbi zene imaju konacno ista prava kao i muskarci u Europi i svi koji dodu u Europu to moraju postivati, kosilo se to sa njihovim prijasnjim shvacanjima ili ne.
U Europi se daje ruku zenskoj osobi, uzima se hrana od zenske osobe, zenska osoba pokazuje stanove,...To je tak.I hvala svim curkama koje su se borile za to na tome
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Old 26.07.2016., 01:19   #67
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ali mi ovdje ne govorimo o 45 milijuna muslimana, mi govorimo o ovih cca 1,5 milijuna koji su došli u izbjegličkom valu, koje nitko nije provjeravao, ne zna se tko su i kakve su im namjere. Oni su ti koji nas brinu.

Izgleda da je ovdje došlo do greške u komunikaciji, tj. ne mislimo na istu stvar.
Mi uopće ne govorimo o 1.5 milijuna muslimana koji su hrpimice došli, nego o 1,5 milijuna ljudi skupljenih ad hoc koji su ušli na majke mi, o kojima od onih čiji bi to morao biti posao nitko ništa ne zna niti ga se tiče.

I sada su se pojavili problemi. O majke ti božje, ma tko bi to mogao zamisliti.

Netko nam je poslao 1,5 milijuna ljudi s kojima sam nije znao što će (jer ti nitko ne šalje ljude s kojima zna što će) i onda se, jelte, pojave problemi.
ruka-slave is online now  
Old 26.07.2016., 01:22   #68
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
Primjer sa uciteljicama mozda nije najsretniji jer u slucaju Ahmeda to je nerespektiranje zena u cjelosti (bila ta zena uciteljica ili bilo kojeg drugog zanimanja a na zalost ovo nije jedini slucaj gdje se prema zeni odnosilo sa nipodastavanjem samo zato jer je zena, i u Njemackoj i u Svedskoj,.. od strane pojedinih Ahmeda (naglasak na pojedini)).
Nakon stoljeca borbi zene imaju konacno ista prava kao i muskarci u Europi i svi koji dodu u Europu to moraju postivati, kosilo se to sa njihovim prijasnjim shvacanjima ili ne.
U Europi se daje ruku zenskoj osobi, uzima se hrana od zenske osobe, zenska osoba pokazuje stanove,...To je tak.I hvala svim curkama koje su se borile za to na tome
A nešto su se valjda borili i muškarci.
ruka-slave is online now  
Old 26.07.2016., 01:23   #69
@Tijs
Ako je Trump klaun,a jest..Hillary je zloban klaun..Tako da sam nasao gorega..
A uz to bi valjalo poci od toga kako to da su Saudijci i Jordanci pozeljni,a Sirijci govna diktatorska..Meni je Putin u toj uporedbi ispao na braniku demokracije koja caruje na BI..
I ne samo to..Rusi su se barem mjesali u svom dvoristu kad se dohvatili sa Talibanima,nesto kao Turci i Kurdi..Da ne uvlacimo sad u pricu Britance i ondasnje uredjenje Afganistana i njihove borbe..Amerikanci su selektivno gledali na uvodjenje demokracije..Maroko je ok,Gadafi je diktator..

Ovako gradirati stvari mozemo do preksutra..Ja sam teski amerikanofil po svemu..Od sporta do lifestyle-a..Dobijao sam banove ovdje zbog Ukrajine i pljuvanja Rusa..Medjutim vremenom i kako se stvari krenule odvijati,Putin u toj gradaciji moze biti diktator,ali su drugi monstrumi ..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 26.07.2016., 01:23   #70
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Svakako postoji problem europske, ja bih to nazvao, glupavosti. I problematično je što on dovodi i do ekstremnijih razmišljanja s druge strane (tu ne mislim na čiste rasiste i ksenofobe o kojima ne vrijedi trošiti vrijeme), koja su jednako pogrešna.

Ti govoriš o nekompatibilnosti kultura. To je suštinska tvrdnja umivenog rasizma i ksenofobije. Ne govorim da si ti to. Već da je to tvrdnja kojom se jednako tako koristi svaki mrvicu inteligentniji rasist koji zna da baš ne može reći "crnac majmun, ugh, ugh, unga unga" (nekako uvijek rasista zapravo zamišljam kao majmuna).

Apsolutno se slažem da postoji određena glupavost kod europskih političara i struktura, kao i gotovo nevjerojatna "tolerancija" (odnosno opet glupost) prema nekim pojavama (radikalni imami, odlasci europskih državljana na Bliski Istok gdje se bore u redovima ISIL-a i onda vraćaju u Europu, itd.), ali druga strana uzvraća vrlo netočnim i vrlo ekstremnim pogledom na stvar.

U Europi je oko 45 milijuna muslimana. Da je 10% (10% je, dakako, znatna manjina) sklono terorizmu, to je 4,5 milijuna terorista i terorističkih pomagača.

U tom slučaju Europe više ne bi bilo, ili ne bi više bilo islama, ili više ne bi bilo ni jednog ni drugog.

U strahu su velike oči (što je često i razumljivo) ali to ne znači da je okej odlaziti u suprotne ekstreme. Golema većina muslimana u Europi nisu teroristi. I tu zapravo prestaje svaka ozbiljna priča o "nekompatibilnosti kultura".

I zato tolerancija jest jedini odgovor, ali ne glupava "tolerancija" kakvu provodi EU da se skrivaju događaji kao Koln ili da se počinitelji blago kažnjavaju ili da se dozvoljavaju regrutacije isilovaca po Europi.

A van terorizma spike o "nekompatibilnosti" su zapravo bedastoća i nastaju pod utjecajem panike od stvarne opasnosti tj. terorizma. Kakve se drame stvaraju zato jer neki klinac odbije dati ruku učiteljici, komentari pršte ksenofobijom, rasizmom, divljanjem, uvredama...
Mda. Mali problem je u tome da u lijepoj nam našoj svake godine bar jedan roditelj i bar jedan klinac premlate učiteljicu ili učitelja. Jer mali ne smije imat jedan mada mu je prosjek ocjena 1.0 i u školi je bio dva puta, zadnji put u listopadu.
Time ne govorim o Hrvatskoj i Hrvatima. To i jest poanta. Jednako tako ono ne govori o islamu i muslimanima. Ali se sad secira svaka najbanalnija glupost i pretvara u strašnu zaostalost i "nekompatibilnost" sa svjetlim euro tradicijama. Sori, ali mali Ahmed iz Švicarske koji nije dao ruku učiteljici nije ništa zatucaniji ili zaostaliji od Šime iz Klisa koji je pretukao učiteljicu.

Covjek je uvjetovan kulturom, zato sto kultura odgaja i kreira obrazac funkcioniranja. Ako natrpas ljude iste kulture na hrpu, u njihovom ce drustvu vrijediti ista pravila koja su vrijedila i u drustvu iz kojih su ti ljudi otisli. To je elementarna logika. Oni ne znaju drugacije. Zato drustvo koje prihvaca ljude drugih kultura mora biti spremno inzistirati na asimilaciji.

I dokazi te logike su ti u Molenbeeku i Marseilleu. Ta sam mjesta uspio vidjeti vlastitim ocima i uvjeriti se sto to znaci popustiti pod tezinom glupave politicke korektnosti i multikulturalizma, da se pretvore u ono sto njihova populacija zeli, umjesto inzistiranja na asimilaciji i prisile da ljudi prihvate pravila drustva u koje su doselili.

Vecina tih mladih ljudi su tamo rodeni, stoga oni jesu Belgijanci, Francuzi ili Nijemci, ali su odgajani na principima i vrijednostima kultura njihovog porijekla. A to je ono sto oni koji vole etiketirati raznim izmima jednostavno nisu u stanju shvatiti.

Rasizam je po svojoj definiciji ideologija zasnovana na uvjerenju da se rase medusobno bioloski razlikuju do te mjere da je njihovo mijesanje nepozeljno.

Govoriti o kulturi je nesto sasvim drugo i nema veze s nikakvim, pa niti s "umivenim" rasizmom.

Mozemo govoriti o kulturnoj supremaciji, ali nikako o niti jednom rasizmu, zato sto je upravo koristenje takvih etiketa krsenje zdrave i elementarne logike. A upravo to je ono sto Europi fali; zdrava logika.

Sto se tice samog terorizma kod druge ili trece generacije doseljenickog porijekla, on ne proizlazi iz samih kulturnih razlika, vec upravo iz nedostatka volje da se ljude prisili na prihvacanje kulturnih vrijednosti drustva u koje su dosli, te nespremnosti na istu i razocaranja koje je kod tih ljudi prisutno.

Sto se tice ovog vala terorizma, on je samo posljedica nebrige Europe za vlastitu sigurnost u ime ideoloskih pretpostavki.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...

Zadnje uređivanje Leonida : 26.07.2016. at 01:36.
Leonida is offline  
Old 26.07.2016., 01:26   #71
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
Primjer sa uciteljicama mozda nije najsretniji jer u slucaju Ahmeda to je nerespektiranje zena u cjelosti (bila ta zena uciteljica ili bilo kojeg drugog zanimanja a na zalost ovo nije jedini slucaj gdje se prema zeni odnosilo sa nipodastavanjem samo zato jer je zena, i u Njemackoj i u Svedskoj,.. od strane pojedinih Ahmeda (naglasak na pojedini)).
Nakon stoljeca borbi zene imaju konacno ista prava kao i muskarci u Europi i svi koji dodu u Europu to moraju postivati, kosilo se to sa njihovim prijasnjim shvacanjima ili ne.
U Europi se daje ruku zenskoj osobi, uzima se hrana od zenske osobe, zenska osoba pokazuje stanove,...To je tak.I hvala svim curkama koje su se borile za to na tome
Ali svjesna si valjda da je poboljšan položaj žena sada ugrožen?

Kako se demografska situacija bude mijenjala, i ženska prava će slijediti te promjene, valjda si svjesna toga?
Hlebyn is offline  
Old 26.07.2016., 01:28   #72
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A nešto su se valjda borili i muškarci.
apsolutno bilo u tome da su podrzavali iz pozadine (npr muzevi, braca koji su podrzavali npr sufrazetkinje ) ili direktno!
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Old 26.07.2016., 01:30   #73
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ali svjesna si valjda da je poboljšan položaj žena sada ugrožen?

Kako se demografska situacija bude mijenjala, i ženska prava će slijediti te promjene, valjda si svjesna toga?
yap i ne samo zenskih... nadajmo se ipak da do toga nece doci....
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Old 26.07.2016., 01:32   #74
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Da, a nešto čini i robotizacija.

Isti tako je bilo malo poginulih između recimo 1814 i 1914. Onda se ljudima skupilo. Sada je...khm..2016.
Na kraju razdoblja koje navodiš svjetska populacija je iznosila skoro 2 milijarde, danas je preko 7.
Uzet ću samo razdoblje od 1899. do 1914. i napisati najkrvavije sukobe.
Meksička revolucija - 1 do 2 milijuna
Xinhai revolucija - 220 tisuća
Američko-Filipinski rat - preko 200 tisuća
Rusko-Japanski rat - 150 tisuća
Maji Maji pobuna - 100 do 300 tisuća
Herero ratovi - 35 do 100 tisuća
Građanski rat u Kolumbij - preko 100 tisuća
Bokserski ustanak - preko 100 tisuća
Prvi balkanski rat - 80 do 160 tisuća
Drugi balkanski rat - do 50 tisuća

A evo jedan graf za zadnjih 60ak godina
https://ourworldindata.org/wp-conten...te-by-type.png
waterbird is offline  
Old 26.07.2016., 01:32   #75
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
Da Trump

Šta klaun Trump i diktator Putin imaju govoriti nekome da je kriv za ovo, zaboravljajući valjda da su upravo njihove zemlje najveći krivci za poticanje i širenje radikalnog islama. Pa tko je drugi do Amerikanaca financirao mudžahedine u borbi protiv sovjeta? To se dogodilo na drugom kontinetu, pa se valjda ne tiče ni Trumpa ni Putina. I zaboravlja se kako je došlo do pojave talibana i talibanizma? Sve je to prethodilo pojavi Islamske države
Pa zar od njih nije još neusporedivo gluplja Merkelica koja sve to dobro zna, a ipak pristaje biti kanta za smeće propalih američkih i ruskih geostrateških akcija? I ostali EU političari isto tako, koji ponizno pristaju da na našoj grbači ispravljaju američke krive drine. Tek to su klaunovi, puno gori od Trumpa ili Putina.
Marina Fiume is offline  
Old 26.07.2016., 01:33   #76
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
yap i ne samo zenskih... nadajmo se ipak da do toga nece doci....
Mozes misliti..Kad vi emancipirani poluditi,bit ce drz gace..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 26.07.2016., 01:37   #77
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
yap i ne samo zenskih... nadajmo se ipak da do toga nece doci....
Nema nade ako se ne probudimo demografski (malo vjerojatno) ili ako ne prihvatimo japanski model neuseljavanja.
Hlebyn is offline  
Old 26.07.2016., 01:37   #78
Quote:
waterbird kaže: Pogledaj post
Na kraju razdoblja koje navodiš svjetska populacija je iznosila skoro 2 milijarde, danas je preko 7.
Uzet ću samo razdoblje od 1899. do 1914. i napisati najkrvavije sukobe.
Meksička revolucija - 1 do 2 milijuna
Xinhai revolucija - 220 tisuća
Američko-Filipinski rat - preko 200 tisuća
Rusko-Japanski rat - 150 tisuća
Maji Maji pobuna - 100 do 300 tisuća
Herero ratovi - 35 do 100 tisuća
Građanski rat u Kolumbij - preko 100 tisuća
Bokserski ustanak - preko 100 tisuća
Prvi balkanski rat - 80 do 160 tisuća
Drugi balkanski rat - do 50 tisuća

A evo jedan graf za zadnjih 60ak godina
https://ourworldindata.org/wp-conten...te-by-type.png
Nisam shvatio poantu. Ukupan postotak umrlih/poginulih kroz neko razdoblje je manje-više konstanta?
ruka-slave is online now  
Old 26.07.2016., 01:42   #79
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nisam shvatio poantu. Ukupan postotak umrlih/poginulih kroz neko razdoblje je manje-više konstanta?
Obratno, da se ide prema manje poginulih. Moji bosanski prijetelji mi samouvjereno također tvrde da neće biti puno mrtvih ni nekih velikih sukoba, nego da će se Europa manje-više mirno predati.
Hlebyn is offline  
Old 26.07.2016., 01:42   #80
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nisam shvatio poantu. Ukupan postotak umrlih/poginulih kroz neko razdoblje je manje-više konstanta?
Broj poginulih, kako u apsolutnom broju tako i u postotku u odnosu na stanovništvo je nikad manji. Naravno, govorimo o modernom dobu.
waterbird is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.