Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 18:10   #1601
@ annirvana

Važno je napisati kada je veza započela. Također ako je bila koja veza prije onda i za nju.
Fish 1968 is offline  
Old 26.08.2016., 18:41   #1602
Quote:
tamtam00 kaže: Pogledaj post
http://tinypic.com/r/6sf446/9

Ima li šanse da dobijem posao u ovom gradu? Da li bi preseljenje pomoglo?

Nezaposlena, zadnji posao počeo 3.2.2016, a završio 1.4.2016.

Puno vam hvala
Ovdje je karakter naglašeno zračni (blizanac/vaga/vaga) s tim da je uz naglašen element zraka, element vatre najmanje zastupljen u karti pa je osoba raspršena a nedostaje žara i inicijative kojom bi se znala pravovremeno nametnuti ili fokusirati energiju u točku u kojoj može postići to što želi. A generalno ovo nije njena godina jer sve šanse imaju tendenciju da se raspadnu i nerealiziraju iako ih ima (jer Jupiter radi kvadrat na Neptuna, Neptun je vladar 6. polja (posao)) bez obzira koliko se osoba trudila (Saturn radi opoziciju na Marsa). Također ovo je period kada Uran radi 90º na točku MC (profesionalni uspjeh, karijera) i na taj način producira nemir, nestrpljenje u toj želji da se stvari promijene i pomaknu s mrtve točke (a promjena ne dolazi) što dodatno frustrira.

To bi bio nekakav trenutačni "energetski status", no takav nenaklonjen period će potrajati (iduća godina je sva u znaku Saturnova tranzita natalnim vladarem 6. polja i opozicijom na Sunce) a zapravo je preseljenje i općenito "micanje" u novu sredinu ovdje puno bolja opcija koja uvećava šanse i to već sada u rujnu (Jupiterov tranzit na Jupitera, vladara MC-a i vladara 4. polja (rodni grad)). Sretno.
Fish 1968 is offline  
Old 27.08.2016., 13:02   #1603
Quote:
Itatabisine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me polje ljubavi ili bolje rečeno pustoš na polju ljubavi..daakle, zadnja veza bila je 2011 god (prekid) i od tada kao da me netko prokleo haha..istina i bog da sam puna škorpionske sumnje i ostalih "epiteta" ali imam osjećaj kao da sve ove godine pričam jezikom koji je nerazumljiv muškom rodu..dakle, pitanje je ima li kakva veza,poznanstvo na pomolu do kraja godine ili da jednostavno upišem "tečaj razumijevanja muškog jezika" kako bi se situacija promijenila.

Hvala!


Evo natal: http://tinypic.com/r/t854r8/9
Škorpionke su inače kada im na nekom području života ne ide pune ideja da ih je netko prokleo ...a vrlo rijetko su u stanju situaciju pogledati objektivno na način da vide koliko u tomu što im se događa ima njihovih vlastitih projekcija. Škorpion naime nije u stanju stvari doživljavati neutralno, sve stvari koje se tiču njih i njihova osjećajna života moraju imati silinu i dubinu i svemu dodaju napetost. Tj. škorpionu je energija jako fokusirana u osjećajnom sklopu zbog čega ne podnosi ravnodušnost naspram sebe, radije svemu pripisuje ekstremne emocije nego da bi osjetio da u svezi njega nema nikakva naboja, nitko ne razumije emocionalnu smrt tako dobro kao što ju razumije škorpion.


Škorpion funkcionira u ekstremima...crno-bijelo, život-smrt, ljubav-mržnja...svi ti ekstremi u niti jednom znaku nisu tako blizu jedan drugome kao u znaku škorpiona. Osjećajni život za škorpiona je centar iz kojeg se sve proicira. Pojednostavljeno rečeno...zbog upotpunjavanja i produbljivanja osjećajnog života škorpionka će na ljude oko sebe i svoje odnose proicirati visoki stupaj napetosti kako bi "nahranila" svoju želju za vezivanjem uz sebe do potpune "podčinjenosti". Ona mora pripadati nekome i taj netko mora pripadati njoj potpuno, inače njen život nema smisla.

No, škorpion je fiksni znak kojim vlada Pluton, a Mars je tu u suvladarstvu pa istovremeno ne postoji niti jedan drugi znak u kojem postoji tolika nužnost prilagodljivosti tih poistovjećivanja...ako nema prilagodljivosti svaki odnos postaje zategnut, pun ljubomore i sukoba da ne kažem "emocionalnog nasilja" (Pluton nosi "kompleks moći" pa istovremeno ne postoji niti jedan znak u kojem se neostvareno toliko silno želi).

Pišem sve ovo zato jer je ovdje znak škorpiona dominanta natalne karte jer osim Sunca koje se nalazi u konjunkciji s Plutonom u tom znaku se još nalaze i Merkur i Venera (podznak je u djevici, a Mjesec u fiksnom vodenjaku).

Najznačajnija astrološka poveznica s prošlom vezom je progresivni Mjesec koji je tada bio na Saturnu i išao prema vladaru 7. polja (partnerstva). Progresivni Mjesec sada je u 7. polju skupa sa tranzitnim Neptunom. U ožujku iduće godine on radi egzaktan trigon na natalnu Veneru pa je vrijeme i za neko snažnije zaljubljivanje za koje je moguće da se ne pretvori odmah u "vidljivu" vezu. Zato ako možeš javi nam povratnu informaciju tamo negdje u svibnju oko toga što se događalo u ožujku i travnju pa ti mogu pogledati za dalje.
Fish 1968 is offline  
Old 27.08.2016., 15:42   #1604
Quote:
crashandcigars kaže: Pogledaj post

http://tinypic.com/view.php?pic=312e...9#.V8Fnl49OI08

Hvala. Da pitala sam za točno vrijeme i meni je taj lav u podznaku tricky jer nisam baš najotvorenija osoba (nit volim bit u centru pažnje i tako neke karakteristke lava). Također čitala sam baš jučer o mjesecu i marsu u 12.kući pa me sve to zabrinulo, a i kraj 2017. je daleko ali vratit ću se s nekim povratnim informacijama
Uglavnom malo mi je sad žao jer sam mislila da će bit nešto s ovim muškarcem jer mi se baš sviđa
Evo da malo nadopunim, a ti se vrati s povratnim.

Ovdje se također radi o naglašenom znaku škorpiona (Sunce, Venera, Jupiter, Pluton) i fiksnoj kvaliteti, a cijela karta je jako napeta (dominacija kvadrata) u odnosu na taj znak. Konjunkcija Mjeseca i Marsa u 12. polju znaka lava emocionalni život čini dramatičnim jer ovdje živi velika potreba za efektom "bilo je vau, bilo je senzacionalno" ...a upravo zbog te velike potrebe osobe za fascinacijom osoba najčešće biva "zaluđena" posve pogrešnim muškarcem.

Kao što već napisah, neizvjesni su vladari polja pa je teško prognozirati, ali mislim da je 2018. godina tek izvjesnija glede tog nekog snažnijeg pomaka u emocionalnom smjeru kakav ova karta potrebuje i iskazuje. Tada Jupiter svojim ulaskom u znak škorpiona pokreće cijeli taj škorpionski sklop i daje osobi "polet", ali još važnije...to je godina kada Uran prvi put ulazi u znak bika i snažno utječe na dispozitora ove konjunkcije u 12. polju. To može producirati snažan i dramatičan emocionalni uzlet, odnos s muškarcem koji ima tendenciju da rasturi emocionalni život osobe ostavljajući iza sebe veliki "nered". Tako da, pažljivo...stvari mogu biti dosta napete i teške za "preživjeti".
Fish 1968 is offline  
Old 27.08.2016., 16:13   #1605
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo da malo nadopunim, a ti se vrati s povratnim.

Ovdje se također radi o naglašenom znaku škorpiona (Sunce, Venera, Jupiter, Pluton) i fiksnoj kvaliteti, a cijela karta je jako napeta (dominacija kvadrata) u odnosu na taj znak. Konjunkcija Mjeseca i Marsa u 12. polju znaka lava emocionalni život čini dramatičnim jer ovdje živi velika potreba za efektom "bilo je vau, bilo je senzacionalno" ...a upravo zbog te velike potrebe osobe za fascinacijom osoba najčešće biva "zaluđena" posve pogrešnim muškarcem.

Kao što već napisah, neizvjesni su vladari polja pa je teško prognozirati, ali mislim da je 2018. godina tek izvjesnija glede tog nekog snažnijeg pomaka u emocionalnom smjeru kakav ova karta potrebuje i iskazuje. Tada Jupiter svojim ulaskom u znak škorpiona pokreće cijeli taj škorpionski sklop i daje osobi "polet", ali još važnije...to je godina kada Uran prvi put ulazi u znak bika i snažno utječe na dispozitora ove konjunkcije u 12. polju. To može producirati snažan i dramatičan emocionalni uzlet, odnos s muškarcem koji ima tendenciju da rasturi emocionalni život osobe ostavljajući iza sebe veliki "nered". Tako da, pažljivo...stvari mogu biti dosta napete i teške za "preživjeti".

Hvala, vratit ću se s povratnom informacijom Za taj osjećaj da treba biti "wow" se slažem, nekad pokušavam to izbiti iz glave i nekako razumno i skromno ići kroz bilo kakve događaje u životu. Ali dosta sam "intense" osoba, spremna puno i pomoći i pružiti (u smislu novih vidika, putovanja, iskustva) ljudima s kojima provodim vrijeme i onda kad mi je nešto mlako znam da tu nitko neće bit zadovoljan na duge staze. Vidim i sama da nikako načisto s tim dijelom života, bolje da se posvetim radu
crashandcigars is offline  
Old 27.08.2016., 16:16   #1606
Quote:
penelopa21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, opet ja da se javim s feedbackom i novim pitanjem dobro si pogodila za kraj 2015. tad sam se sviđala jednom dečku, on se meni nije. a ovaj drugi, weeeeell, he didn't like me anyway, isto pitanje: kad će nešto novo po pitanju ljubavi? jupiter je ove godine u djevici, očekujem provalu cvjetanja na svim poljima. Dobila sam posao, radim već dva mjeseca, pa valjda će me i ljubav krenut. Doduše ima jedan kolega... unaprijed hvala puno na odgovoru

http://tinypic.com/r/kd93ci/9
Da, vidi se i iz posta tvoj optimizam. No Jupiter sam po sebi nije dovoljan signifikator ljubavnoj vezi, čak je ovdje bolje da uđe u znak vage jer je tamo Venera (vladarica 7. polja). Jupiter će biti na Veneri na jesen iduće godine pa uz opoziciju Urana na Veneru i tranzit Neptuna 5. poljem koji taman započinje mogao bi započeti i period provale emocija o kojem pišeš.
Fish 1968 is offline  
Old 27.08.2016., 23:56   #1607
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, vidi se i iz posta tvoj optimizam. No Jupiter sam po sebi nije dovoljan signifikator ljubavnoj vezi, čak je ovdje bolje da uđe u znak vage jer je tamo Venera (vladarica 7. polja). Jupiter će biti na Veneri na jesen iduće godine pa uz opoziciju Urana na Veneru i tranzit Neptuna 5. poljem koji taman započinje mogao bi započeti i period provale emocija o kojem pišeš.
Hvala ti znači, opet za dogodine? je, aha, mo'š mislit'. požurit ću ja malo taj Jupiter u vagi
penelopa21 is offline  
Old 28.08.2016., 03:16   #1608
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovdje je karakter naglašeno zračni (blizanac/vaga/vaga) s tim da je uz naglašen element zraka, element vatre najmanje zastupljen u karti pa je osoba raspršena a nedostaje žara i inicijative kojom bi se znala pravovremeno nametnuti ili fokusirati energiju u točku u kojoj može postići to što želi. A generalno ovo nije njena godina jer sve šanse imaju tendenciju da se raspadnu i nerealiziraju iako ih ima (jer Jupiter radi kvadrat na Neptuna, Neptun je vladar 6. polja (posao)) bez obzira koliko se osoba trudila (Saturn radi opoziciju na Marsa). Također ovo je period kada Uran radi 90º na točku MC (profesionalni uspjeh, karijera) i na taj način producira nemir, nestrpljenje u toj želji da se stvari promijene i pomaknu s mrtve točke (a promjena ne dolazi) što dodatno frustrira.

To bi bio nekakav trenutačni "energetski status", no takav nenaklonjen period će potrajati (iduća godina je sva u znaku Saturnova tranzita natalnim vladarem 6. polja i opozicijom na Sunce) a zapravo je preseljenje i općenito "micanje" u novu sredinu ovdje puno bolja opcija koja uvećava šanse i to već sada u rujnu (Jupiterov tranzit na Jupitera, vladara MC-a i vladara 4. polja (rodni grad)). Sretno.
Hvala puno na odgovoru!
tamtam00 is offline  
Old 02.09.2016., 00:07   #1609
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne trebaš ponovo "čekati red" i sada je ok postavljeno pitanje. Pa evo i odgovora:


Ovdje karakter pokazuje dominaciju fiksne kvalitete i elementa zraka (škorpion/blizanac/vodenjak) i ima u tom spoju dosta kontradiktornosti. Ovaj spoj škorpiona, znaka koji posjeduje jednu snažnu i iznimnu sposobnost fiksacije je u kontradiktornosti s elementom zraka jer zrak je element koji u sebi nosi jednu zapravo suprotnu mu kvalitetu (zrak je rijedak, označava raspršenost i "light" princip)...pa tu istu kontradiktornost zadržava i karakter. To znači da osoba zadržava pristup životu u kojem kada se na nešto usmjeri onda je to totalno i doslovno fanatično, ali s druge ništa ju ne zadovoljava dugo i na kraju "sve to nekako završi u vjetru"...

Ovakav karakter posjeduje u sebi jako fanatičnu i destruktivnu crtu. Život osobi često zapne u vlastitoj pogrešci pa proživi "mali život" a "toliko toga je htjela" (stelij u 6. polju - Sunce/Mars/Pluton u škorpionu 90º Mjesec u vodenjaku, nedostatak opozicije). U svakom slučaju jedna jako fanatična priroda i pretjerana usmjerenost na sebe pa osoba mora raditi na tome da u sebi razvije osjetljivost na potrebe drugih, a smanji "svadljivost" i zajedljivost...ako hoće raditi ili surađivati s drugima. Zbog točke asc-a u blizancima, svakako postoji promjenjivost u karakteru i povremeno djetinjasto ponašanje, ali škorpija to nekako drži pod kontrolom, pa nije stalno. Odnosno život ima tendenciju da su u njemu izmjenjuju periodi u kojima se ponaša djetinjasto s onima u kojima je "okupirana ozbiljnom stvari".


Dugo vremena je Saturn tranzitirao 6. polje (posao), a tranzit je završio početkom ove godine pa ova godina zasigurno nosi rasterećenje u tom području života. No Saturn je sada na Merkuru (prirodni vladar u području posla) s kojeg kvadrira Jupiter (prilike) pa to rasterećenje teško da će se sada manifestirati i pronalaskom posla. Mogućnosti se donekle povećavaju ulaskom Jupitera u znak vage (rujan) pa bih te molila da ostaviš informaciju kada prođe rujan da vidimo da li si imalo reagirala na taj tranzit.
Dobro veče, javljam se s povratnom informacijom i malo ranije. Tek je 1. rujan, a ja sam već 5 dana zaposlena, tako da zaista ne znam da li je to do tranzita, i je li poceo uopce?
__________________
Kosmos, štasmos, đesmos?!.
Shizzona is offline  
Old 02.09.2016., 20:01   #1610
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U osnovnom karakteru prevladava promjenjiva kvaliteta s naglašenom mentalnom sferom (blizanac/djevica/vaga) koja je i posebno istaknuta i stelijem Sunce/Merkur/Jupiter u blizancu.


Cijela natalna karta je obilježena "crvenom bojom" tj. nizom T-kvadrata koji uvezuju dvije jako osjetljive točke natalne karte smještene u uglovima. S jedne strane tu je taj stelij prema točci MC-a koji čine Sunce, Merkur i Jupiter, a s druge tri planete na točci ASC-a koje čine nakupinu jako teške, destruktivne i teško upravljive energije (Mars/Uran/Pluton) a obje točke povezane su Saturnom na DSC-u 6. polju. S druge strane ovaj emocionalni dio je osjetljiv i nježan (Mjesec u vagi, Venera u raku) i na neki način izvan toga, kao priča za sebe. Vladar 5. polja je Saturn koji se nalazi na samoj točci DSC-a ribe koji je ujedno i odgovoran za ovo celibatstvo u području partnerstva, a vladar 7. polja je Neptun i s njim on radi vodeni trigon.

Budući da je jedan brak već konzumiran, a do drugog se teško dolazi (Saturn na DSC-u...što ne znači da osoba ne može imati ljubavnu vezu) izdvojiti ću period života kada je dosta jak planetarni utjecaj glede ljubavne veze:

2017. Jupiter ulaskom u znak škorpiona počinje tranzit na natalnog vladara 7. polja. Tranzit započinje u prosincu, a egzaktno je prvi put u siječnju 2018. Tada istovremeno progresivni Mjesec tranzitira njegova dispozitora nastavljajući prema točci ASC- a i egzaktnoj opoziciji na natalnog vladara 5. polja. Kroz ožujak to postaje egzaktno progresirano i na taj način se aktivira natalni trigon na razini vladara 5. polja (ljubavna veza) i vladara 7. polja (partnerstvo). Istovremeno se susreću tranzitni Neptun i Saturn na DSC-u i iz toga se može izroditi ljubav (tako da izdvajam taj prvi dio 2018. godine.).

Fish, tek sam sada vidjela tvoj odgovor na moje pitanje. Puno ti hvala.
Mislim da sam na nekom topicu (ako se ne varam, neki o sinastriji) baš i stavila kartu tranzita i solar za taj period, jer mi je nešto govorilo da bi u to vrijeme, TO moglo biti TO. Stavila sam negdje i kartu potencijalne "dotične" osobe s kojom se "vidim" u takvoj novoj vezi, ali bih te najljepše molila, kad nađeš malo vremena, da mi daš upute kako definirati, odnosno koje aspekte i tranzite pratiti, kako bi se pronašla neka smjernica kojom bi se moglo odgonetnuti hoće li to biti baš TA osoba ili ću u igru ući netko sasvim "friški".
Bolesna is offline  
Old 03.09.2016., 13:26   #1611
Quote:
Valentinas987 kaže: Pogledaj post
Veliki pozdrav,

željela bih Vas pitati kada je povoljan period za ozbiljniju vezu. Zadnja ozbiljna veza je počela u 2 mj. 2005. - 11. mj. 2008, nakon toga nije bilo ništa konkretno

Hvala Vam.

http://tinypic.com/r/6fcdut/9
Kombinacija djevica/strijelac/blizanac pokazuje dominaciju promjenjive kvalitete. To su ljudi posjeduju tu neku nutrašnju fleksibinost koja im omogućava da idu kroz život kudikamo manje opterećeni nego što su to recimo fiksni znaci. Oni se ne sidre toliko snažno u nekom iskustvu da bi ih ono, ukoliko se stvari npr. izjalove, toliko pokosilo i obilježilo onoliko koliko se to recimo događa nekom fiksnom. To naravno ima svoje dobre i loše strane, no ovdje je u nekoj vrsti raskoraka s postavljenim pitanjem ljubavnog života pa zato o njemu pišem. Teško mi je izraziti to što želim prenijeti, ovako pismeno, ali radi se o tome da ovdje ukoliko osoba želi ostvariti zadovoljavajući ljubavni život onda bi morala puno toga o sebi još naučiti, puno toga o sebi osvijestiti i rasvijetliti. A ona naprosto nije "takav tip", nije tip koji bi bio i stanju uroniti u sebe i tako duboko istraživati. Možda bi čak i prikladnije bilo napisati da to nije njena "prirodna zona interesa" i zato mislim da je za ovakav karakter najprikladnije da koristi jedan drugačiji pristup, a to je da se osoba treba usredotočiti na neka druga životna područja (a ne toliko na sam ljubavni život). Pojednostavljeno rečeno, ona treba "živjeti život", kretati se što više i putovati, a onda će joj se i to područje "dogoditi".

Da se malo osvrnem na astrološku sliku zbog čega to pišem...ovdje Venera radi 90º Mjesec i 90º Neptun pa dio tih poteškoća proizlazi iz jedne ekstremne osjetljivosti (Venera 90º Neptun) koja je posljedica osjećaja koji nikada nisu bili ispravno integrirani...pa je slika ljubavnog života dosta komplicirana u ajmo tako reći "izvedbenom dijelu" (u konkretizaciji). Dok s druge strane Mars kao vladar 5. polja i Jupiter u 5. polju traže puno iskustava i življenja života punim plućima. Tj. ovdje osoba kao da svojom karakternom strukturom nije dovoljno saživljena i sinhronizirana s tim unutrašnjim područjem i u njoj nema dovoljno spoja kojim bi si "osjetila" svoju "unutrašnju kompliciranost". Znam da ovo može zvučati dosta nerazumljivo ako se čita samo jezikom intelekta, ali trenutačno ne vidim boljeg načina da to opišem.

No dobro, to je ionako samo forumski pokušaj da se malo zaviri u unutrašnji sklop i motivaciju koja stoji iza svih naših reakcija i odabira, a pitanje je ionako vrlo praktično. Pa u tom smislu izdvaja se već iduća godina kada je na snazi snažan Uranov tranzit Jupiterom u 5. polju (najsnažnije djelovanje je od lipnja do listopada) makar mu fali tako malo, doslovno mrvica do egzaktosti (koja je u travnju 2018.). A također, ovaj mjesec Jupiter ulazi u znak vage u kojem se nalazi vladar 7. polja (partnerstva) pa i ova jesen može biti zanimljiva (prošla veza započela je pod tim tranzitom).
Fish 1968 is offline  
Old 03.09.2016., 13:32   #1612
Quote:
Shizzona kaže: Pogledaj post
Dobro veče, javljam se s povratnom informacijom i malo ranije. Tek je 1. rujan, a ja sam već 5 dana zaposlena, tako da zaista ne znam da li je to do tranzita, i je li poceo uopce?
Čestitam.

Očito da regiraš na Jupiterove tranzite, a kako je kod tebe vladar 6. polja na početku znaka vage, tranzit je započeo malo ranije, već krajem kolovoza.
Fish 1968 is offline  
Old 03.09.2016., 20:20   #1613
Quote:
Luna7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prije više od godinu dana sam ovdje bila postavila pitanje, ali bez odgovora pa se nadam da ću sada imati više sreće. Zanima me ljubavna situacija, tj. hoće li biti ikakvih novosti po tom pitanju. Zadnja veza je bila davno, od 20.02.2005.-28.05.2008. Imam feeling da ću bit single cijeli život. http://tinypic.com/r/2hqxq11/9
Hvala na odgovoru!
Ovdje imamo trostruku kardinalnost - vaga/vaga/rak i to onu koja je obilježena vladarstvom žemskih emocionalnih tijela, Venere i Mjeseca. Pa iako je Mars u škorpionu u 1. polju i osoba može zbog njega na prvi pogled imati u svom izričaju i ponašanju tu neku "muškiju ili mračniju crtu", ili nešto pomaknuto, drugačije i neuobičajeno u svom izgledu (Venera 0º Uran u 1. polju)...cijeli njen karakter pokazuje snažnu dominaciju žemske energije...a to nešto znači.

Tj. htjela sam reći da se zapravo radi o mekanom karakteru kojem pomalo nestaje volje i snage kada se treba izboriti za svoje životne ciljeve. Dakle, ne one volje i snage koja ju tjera da se samomotivira na dnevnoj razini i postavi čvršće, nego generalno volje kojom bi si mogla samostalno posložiti svoj život onako kako bi ona željela da bude posložen. Jer kada smo u stanju samostalno posložiti život, onda smo u stanju to napraviti i u dvoje. I to je zapravo priča ove karte. Osoba bi svoju energiju trebala usmjeriti na način kao da će cijeli život biti single, iako to neće biti. A ne duboko u sebi sve stalno "računati" i procjenjivati "u paru".



Nadalje, ovaj Mars koji ipak nosi tu neku čvrstinu i vlada 7. poljem (partnerstva) se preveć gubi u nekim za sebe pogrešnim stvarima...a moguće i da pogrešno procjenjuje muškarce (90º Jupiter). Uz to uz ovu Veneru 0º Uran egzaktno osobu upravo privlači nekompatibilnost...može se samo zamisliti koliko je to sve teško da se posloži kada treba ostvariti odgovarajuće partnerstvo. Osoba je "slaba" i nesamostalna, a ponaša se kao da je dosta "svoja"...to bi možda bio najbolji opis ove planetarne kombinacije. No, to je samo obrambeni mehanizam od vanjskog svijeta i njegove instantnosti jer ovo je i osobnost koja se često osjeća kao elien i kao da ne pripada ovom svijetu, kao da svijet ljubavnih veza i partnerstava nije složen po njenim pravilima i senzibilitetu. Mislim da dijelom i odatle dolazi ovaj osjećaj kada osoba kaže da misli da će biti single cijeli život.

Ovdje cijeli ljubavni i emocionalni opus ne prati neki prirodni redoslijed i ritam, niti su ljubavne veze "najavljene". Venera/Uran opisuje iznenadne događaje i poznanstva, ljubav na prvi pogled, veze koje su intenzivno nabijene, ali koje kada se isprazne nema im više pomoći...jer kada taj aspekt Venera egzaktno 0º Uran traži da se zadovolji ta njegova potreba za uzbuđenjem on ne pita ni za vrijeme ni za mjesto.

Stoga, kako je ovdje ljubavni život dosta pod uplivom Urana, tranzit koji se ističe u skoroj budućnosti koji može pokrenuti ljubavni život je Uranov tranzit točkom DSC-a (partnerstva) koji je na snazi iduće godine. Egzaktan je u drugoj polovini srpnja, a podržava ga istovremeni egzaktni tranzit Jupitera preko dispozitora vladaru 7. polja i ove konjunkcije, te Neptun koji tada svojim tranzitom preko 5. polja radi trigon na oba emocionalna tijela - Mjesec i Veneru.
Fish 1968 is offline  
Old 04.09.2016., 13:26   #1614
Pozz

Volio bi ako bi mi netko mogao pročitati natalnu kartu po pitanju ljubavi. Veza-veza nam je počela (15.7.2011.) poprilično turbulentno, ali od samog početka osjećala se jaka povezanost, s obje strane. Više nismo skupa. Trenutno sam slobodan. Prethodne veze(3); nisu bile ozbiljne poput ove i dugotrajnog vijeka, trajale su malo preko godinu dana ili do godinu dana. Zanima me je li priča s curom iz zadnje veze apsolutno gotova?

http://imgur.com/a/JczT9

Unaprijed hvala

Zadnje uređivanje Short Term : 04.09.2016. at 13:51.
Short Term is offline  
Old 04.09.2016., 16:02   #1615
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovdje imamo trostruku kardinalnost - vaga/vaga/rak i to onu koja je obilježena vladarstvom žemskih emocionalnih tijela, Venere i Mjeseca. Pa iako je Mars u škorpionu u 1. polju i osoba može zbog njega na prvi pogled imati u svom izričaju i ponašanju tu neku "muškiju ili mračniju crtu", ili nešto pomaknuto, drugačije i neuobičajeno u svom izgledu (Venera 0º Uran u 1. polju)...cijeli njen karakter pokazuje snažnu dominaciju žemske energije...a to nešto znači.

Tj. htjela sam reći da se zapravo radi o mekanom karakteru kojem pomalo nestaje volje i snage kada se treba izboriti za svoje životne ciljeve. Dakle, ne one volje i snage koja ju tjera da se samomotivira na dnevnoj razini i postavi čvršće, nego generalno volje kojom bi si mogla samostalno posložiti svoj život onako kako bi ona željela da bude posložen. Jer kada smo u stanju samostalno posložiti život, onda smo u stanju to napraviti i u dvoje. I to je zapravo priča ove karte. Osoba bi svoju energiju trebala usmjeriti na način kao da će cijeli život biti single, iako to neće biti. A ne duboko u sebi sve stalno "računati" i procjenjivati "u paru".



Nadalje, ovaj Mars koji ipak nosi tu neku čvrstinu i vlada 7. poljem (partnerstva) se preveć gubi u nekim za sebe pogrešnim stvarima...a moguće i da pogrešno procjenjuje muškarce (90º Jupiter). Uz to uz ovu Veneru 0º Uran egzaktno osobu upravo privlači nekompatibilnost...može se samo zamisliti koliko je to sve teško da se posloži kada treba ostvariti odgovarajuće partnerstvo. Osoba je "slaba" i nesamostalna, a ponaša se kao da je dosta "svoja"...to bi možda bio najbolji opis ove planetarne kombinacije. No, to je samo obrambeni mehanizam od vanjskog svijeta i njegove instantnosti jer ovo je i osobnost koja se često osjeća kao elien i kao da ne pripada ovom svijetu, kao da svijet ljubavnih veza i partnerstava nije složen po njenim pravilima i senzibilitetu. Mislim da dijelom i odatle dolazi ovaj osjećaj kada osoba kaže da misli da će biti single cijeli život.

Ovdje cijeli ljubavni i emocionalni opus ne prati neki prirodni redoslijed i ritam, niti su ljubavne veze "najavljene". Venera/Uran opisuje iznenadne događaje i poznanstva, ljubav na prvi pogled, veze koje su intenzivno nabijene, ali koje kada se isprazne nema im više pomoći...jer kada taj aspekt Venera egzaktno 0º Uran traži da se zadovolji ta njegova potreba za uzbuđenjem on ne pita ni za vrijeme ni za mjesto.

Stoga, kako je ovdje ljubavni život dosta pod uplivom Urana, tranzit koji se ističe u skoroj budućnosti koji može pokrenuti ljubavni život je Uranov tranzit točkom DSC-a (partnerstva) koji je na snazi iduće godine. Egzaktan je u drugoj polovini srpnja, a podržava ga istovremeni egzaktni tranzit Jupitera preko dispozitora vladaru 7. polja i ove konjunkcije, te Neptun koji tada svojim tranzitom preko 5. polja radi trigon na oba emocionalna tijela - Mjesec i Veneru.

Fish, puno ti hvala na odgovoru, prepoznajem se u svemu! Izgleda da se nisam nešto usrećila svojom natalnom kartom, ali što se može, moglo je i gore. Puuuuno, puuuno hvala još jednom, javim se s povratnom informacijom!
__________________
...and through it all...
Luna7 is offline  
Old 05.09.2016., 13:24   #1616
ciao, mene zanima ljubav ...u vezi sam od 12. mj. 2010, trenutno u nekoj fazi pauze nakon perioda napetosti, svadjanja i neslaganja ...moje pitanje je dal cemo uspjeti spasiti vezu?

http://i66.tinypic.com/15x681z.gif

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 05.09.2016. at 13:55. Reason: url
musta-leski is offline  
Old 06.09.2016., 13:42   #1617
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Zanima me kada mi slijedi promjena na ljubavnom planu?[...]
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
[...]Značajnija promjena na ljubavnom planu se može očekivati u proljeće/ljeto dogodine posebno srpanj kada Uran egzaktno radi 120º na natalnog vladara 5. polja, a istovremeno Jupiter ulazi u tranzit trigona natalnoj Veneri.
Fish, hvala ti na odgovoru, evo me s povratnom info: u vezi sam, upoznali se na proljeće, započeli nešto konkretno u srpnju

Ako mogu još pitati, zanima me kako mi u natalu stoje brak i djeca, trenutno nemam nikakve planove/akcije/očekivanja po tom pitanju, ali voljela bih i to ostvariti kroz narednih 10-ak godina. Pitam jer mi se (mojim astro-amaterskim pogledom) čini da bi tu moglo biti nekih poteškoća?

http://tinypic.com/r/2zs4kle/8
Flying Buttress is offline  
Old 07.09.2016., 01:06   #1618
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Fish, hvala ti na odgovoru, evo me s povratnom info: u vezi sam, upoznali se na proljeće, započeli nešto konkretno u srpnju

Ako mogu još pitati, zanima me kako mi u natalu stoje brak i djeca, trenutno nemam nikakve planove/akcije/očekivanja po tom pitanju, ali voljela bih i to ostvariti kroz narednih 10-ak godina. Pitam jer mi se (mojim astro-amaterskim pogledom) čini da bi tu moglo biti nekih poteškoća?

http://tinypic.com/r/2zs4kle/8
Ma vidi ju, kao urica.


Što se tiče ovog drugog pitanja, mislim da nema smisla pitati nešto što će biti za 10 godina. Kada budeš spremna za otvaranje tog poglavlja života onda možeš postaviti pitanje kao što si sada postavila za ovo.

Inače imamo topic o potomstvu i plodnosti, tamo smo pisali o aspektima i položajima planeta vezanim uz tu sferu života, pa ako te nešto zanima kako se astrološki gleda...možeš tamo pitati.
Fish 1968 is offline  
Old 07.09.2016., 10:27   #1619
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog drugog pitanja, mislim da nema smisla pitati nešto što će biti za 10 godina. Kada budeš spremna za otvaranje tog poglavlja života onda možeš postaviti pitanje kao što si sada postavila za ovo.

Inače imamo topic o potomstvu i plodnosti, tamo smo pisali o aspektima i položajima planeta vezanim uz tu sferu života, pa ako te nešto zanima kako se astrološki gleda...možeš tamo pitati.
Može, hvala
Flying Buttress is offline  
Old 09.09.2016., 06:24   #1620
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Karakter je dominantno vatren: ovan/lav/vodenjak. Vladar 5. polja je Jupiter, a vladar 7. polja je Uran s tim da se u 7. polju (partnerstva) nalazi konjunkcija Mjesec/Mars...pa samo kada se ovih par generalnih stvari rezimira vidi se da ovo nije karakter niti potencijal u pogledu emocionalnih veza za "nešto normalno u čemu ću moći bezbrižno uživati na duži period". Što bi se reklo, to naprosto nije cup of tea ove karte.

Ljubavni i partnerski život ovdje je izazovan, izvor nemira i nepredviđen do te mjere da se ne može ništa planirati od danas za sutra, a kamoli na duži period (Sunce 90º Uran/Neptun u 5. polju). Ovo je osobnost koja treba istraživati, putovati, tražiti svoju sreću "aktivno" i boriti se za nju (Mjesec 0º Mars, Mjesec 90º Pluton, Venera 120º Pluton, Mjesec/Mars 180º Jupiter u 1. polju). S tim da ovdje osoba i dosta idealizira svoje emocije i trebati će joj neka odrješitija i bolnija partnerska iskustva da se malo "otrijezni" (Venera i Mars u ribama, vladar 7. polja 0º Neptun u 5. polju).

Trenutačno je na snazi period života u kojem Jupiter opozicionira Veneru u ribama, a Saturn ju kvadrira pa je osoba dosta otvorena emocionalnim iskustvima, ali onima koji je ne mogu ispuniti i zadovoljiti. Probati ću malo biti slikovita u pogledu ovih tranzita...to je otprilike kao čovjek koji je silno željan zadovoljstva i oči su mu toliko velike da su veće i od njegova želudca i onog što može podnijeti...pa tako željan izložen i okružen svime onda se najede bez razumijevanja i "potrebne selekcije", previše i na kraju će shvatiti da mu u tom iskustvu ništa od svega što je jeo nije prijalo i da u ničemu nije uživao niti našao zadovoljstvo koje želi osjetiti.

Krajem ove godine Saturn započinje tranzit 5. poljem pa je od tada na snazi i "sušniji period" koji će malo potrajati i u tom periodu (kroz 2017.-tu) bi bilo najbolje da osoba malo stagnira pa čak i bude sama kako bi pročistila želje i ojačala svoje slabosti (tranzit Saturn 90º Venera u ribama). Ali smisao tog perioda nije "patnja u samoći" već zaustaviti ili bolje rečeno malo prigušiti silne emocionalne želje, dovoljno da osoba bude prisiljena da se malo zaustavi i ispita osnovu svojih snažnih emocija kako bi mogla u budućnosti "znati" što zapravo želi.

Puno Vam hvala na odgovoru

Iskreno malo me je na dah zaustavilo sto je napisano, jer ja sam trenutno jako sretna i zaljubljena, osobu pored sebe nebih mjenjala nizasto i nikada, nadam se da ce tako i ostati
ukoliko se ukaze prilika za jos kojim pitanjem bila bi zahvalna
candy bliss is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.