Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 16:03   #81
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
fala. nisam znala....to znači da kroatolog može predavati povijest u školi?
To vjerojatno ipak ne. No ona je zaposlena u Institutu "Ivo Pilar" gdje su znanstvenici raznih društvenih struka.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 19:09   #82
osvrt:
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je Bruna jedna vrlo umjerena, školovana, razumna i tolerantna osoba i da nije ona čimbenik kojem ili o kojem treba postavljati pitanja, pogotovo je dovoditi u kontekst nekakvog ekstremizma.
Vrijeme će pokazati zašto se druži sa krivim osobama. Potencijal ima no, pitanje je kamo je usmjeren.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 19:27   #83
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
osvrt:


Vrijeme će pokazati zašto se druži sa krivim osobama. Potencijal ima no, pitanje je kamo je usmjeren.
Vrijeme je već pokazalo, naravno

Zvoni mi da sam negdje pročitao nešto što mi se ne uklapa u profil "poštenog, karakternog i nadasve iskrenog demokršćanskog desničara koji nikada ne laže" tipa ova bl.Esih i ne budi lijen, pronašao, članak iz 3. mjeseca:

Quote:
Tko je mlada znanstvena novakinja koja se bavi zapaljivom temom lustracije, zašto je opsjednuta razotkrivanjem komunističkih zločina, kakav je njen odnos sa Zlatkom Hasanbegovićem i Kolindom Grabar-Kitarović, te koja joj je uloga u organiziranju bleiburške komemoracije?

Odgovore za Globus prvi put daju njeni prijatelji, kolege i suradnici.

"Bruna nije političarka, ona je analitičarka", kaže njen suradnik s Instituta Ivo Pilar. Esih se tamo kao znanstvena novakinja zaposlila 2001. godine.

"Nije članica ni jedne stranke, niti to planira postati. Uvijek ponavlja da se temom lustracije čovjek može baviti čiste glave i mirne savjesti samo ako nije politički opredijeljen", kaže za Globus.
http://www.jutarnji.hr/globus/bruna-...traciju/26950/

znači ona se neće baviti politikom, a na listi HDZ se našla jer se, kao u onom vicu, popiknula i pljas direkt na listu
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 20:49   #84
da vidiš samo misli zbog popikaca, srećom je pala glavom, pa nema štete.

Svaki iole pošten građanin Hrvatske bi sa gađenjem odbio i HDZ i SDP-t. Krajnje je vrijeme. Morat ću zamoliti Belkisu da baci kašike i proanalizira gospođu lijepog imena.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 07:26   #85
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Uvijek se pitam kad vidim tako relativno mladu osobu, ženu šta ju je nagnalo na ekstremno desničarenje, nekakve čuvarice bleiburške uspomene, zagovornica Hasanbegovića i sl. Možda bi obiteljska anamneza dala odgovor...
Ja se uvijek pitam što je tim ljudima koji vide "ekstremno desničarenje" u liku i djelu Brune Esih? To može reći samo netko tko je na krajnjoj, da ne kažem ekstremnoj ljevici.

I što konkretno nedostaje Hasanbegoviću? Vidimo tko je alternativa.

Što se tiče Brune Esih, ne znam u čemu je problem ali njen znanstveni opus je vrlo slabašan za nekog tko je već 15 godina zaposlen na znanstvenom institutu.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 08:29   #86
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Ja se uvijek pitam što je tim ljudima koji vide "ekstremno desničarenje" u liku i djelu Brune Esih? To može reći samo netko tko je na krajnjoj, da ne kažem ekstremnoj ljevici.

I što konkretno nedostaje Hasanbegoviću? Vidimo tko je alternativa.
Ajde ne pravi se blesav
A što bi trebalo biti ekstremno desničarenje, hodanje po gradu sa dignutom desnicom i slikom Ante Pavelića? Što bi bilo ekstremno desničarenje, ako ne ovo - traženje lustracije, opravdavanje ustaškog pokreta, prikazivanje poražene strane u II svjetskom ratu kao nevine žrtve povijesnih okolnosti ...

Evo taj slučaj sa lustracijom. Traži se:

1) isključivanje iz političkog života svih osoba povezanih sa "zločinačkim komunističkim režimom"
2) isključivanje i onih, koji nisu osobe iz točke 1), ali su na njima ostale "posljedice" tog istog, zločinačkog komunističkog režima, koji su poput zombija, zaraženi zloglasnim "komunističkim mentalitetom..:"

http://www.laudato.hr/Novosti/Hrvats...ge-njegov.aspx

dalje, kako bi se to napravilo? Tvrdi se, da je to napravljeno u svim post-komunističkim zemljama. To je, naravno, čista laž. Kao što je laž uostalom i to, da je Hrvatska post-komunistička zemlja jer ona to nije bar tamo negdje od 70-ih. A to bi se napravilo na način, koji bi bio "prilagođen našim uvjetima i našim povijesnim prilikama". Tko bi te uvjete određivao, pitanje je za vježbu.

Naravno, cijela ta papazjanija oko "konzervativnog demokršćansstva" koje svakako nije "ekstremna desnica" pada u vodu kad se, primjerice, upita zašto onda ista takva "lustracija" koja je provedena 1945. nad pripadnicima ondašnjeg, zločinačkog režima, se zove zločin, a ova koju će provesti demokršćanski konzervativci se zove "preduvjet za bilo kakav napredak Hrvatske"?

Pa tu se jasno vidi, da je riječ o čistom desničarskom bjesnilu i povijesnom revizionizmu, unatoč pokušajima maskiranja i zamaskiravanja ružne i prljave namjere koja je iza toga.

Na kraju, samo jedno pitanje za "konzervativne demokršćane" - pa tko su, braćo moja mila, onih 95% posto Hrvata koji su izašli na prve izbore 1990. i takoreći plebiscitarno pokazali opredjeljenje za druge političke opcije a ne onu, koja je "sljednica zločinačke komunističke partije"

Tko su i odakle su, valjda došli svemisrskim brodom iz druge galaksije, pa se odmah nakon obavljanja građanske dužnsoti tamo vratili, tih 90% Hrvata koji su raskrstili sa "zločinačkim komunističkim režimom" 1990., i zašto i zbog čega sada opet treba tih 90% učiti pameti i demokraciji, kada su oni 1990. itekako pokazali, da su tu lekciju usvojili??? Koji su pokazali, IMUNOST na "zločinački komunistički mentalitet"

Koga onda danas treba "lustrirati"? I čemu bi to služilo? Ja znam samo kome bi to služilo, bl.Esih i eff. Hasanbeu sigurno, možda bi se onda kvalificirali postati sv. Esih i Beg Hasanović?


OPASKA: "zločinački komunistički režim" i slično sam stavio u navodnike jer naravno tako nešto zapravo ni ne postoji već barem 50 godina, osim u glavama nekih desničara. Nadasve umjerenih, naravno
__________________
Zbogom žohari

Zadnje uređivanje netsky prospekt : 03.09.2016. at 08:44.
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 11:03   #87
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post

OPASKA: "zločinački komunistički režim" i slično sam stavio u navodnike jer naravno tako nešto zapravo ni ne postoji već barem 50 godina, osim u glavama nekih desničara. Nadasve umjerenih, naravno

Svi pobornici lustracije će, dogovorno i kolektivno, vratiti stanove (ili novce koje su dobili prodajom istih) koje su, na bilo koji način, dobili akonto "onih vremena" i tako, jednom za svagda, zalijepiti zvonku zaušnicu zločinačkom sustavu.

Naravno, ostaje im pravo reciprociteta - dobit će natrag i zadnju mrvicu (ili nadoknadu za isto) svega koju im je taj sustav oteo.

Nadalje, mogli bi razmisliti i o demonstrativnom vraćanju svjedodžbi i diploma te proglašavanju istih nevažećim posebice ako iste nisu sa polja prirodnih znanosti i tehnologije (povijest, filozofija, pravo....).
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 12:05   #88
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Svi pobornici lustracije će, dogovorno i kolektivno, vratiti stanove (ili novce koje su dobili prodajom istih) koje su, na bilo koji način, dobili akonto "onih vremena" i tako, jednom za svagda, zalijepiti zvonku zaušnicu zločinačkom sustavu.
Stanovi se nisu dijelili u komunizmu (osim najzasluznijima), vec su se radnici kreditiranjem fonda drustvene samogradnje iz svojih primanja dobivali stanarsko pravo kad se zgrada iz tog fonda izgradila. Naravno oni koji su bili na vrhu liste.

Moji starci su recimo uplcivali 8 godina u fond i do stanarskog prava nisu stigli...

Nevezano uz topic, a vezano uz teoriju da je u komumizmu stanov gradila drzava, pa dijelila radnicima. Nije - radnici su sami placali izgradnju, a placao si u fond i nakon kako si dobio stanarsko pravo (naravno). To je bio fond solidarnosti.

Btw. to se i danas moze izvesti, samo ne znam koliko bi ljudi placalo u neki fond za izgradnju stanova da mozda jednog dana dodje na red da koristi besplatno stan koji nece nikad biti njegov...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:21   #89
da se ne mudruje previše oko lustracije - što ona jest, a što nije - postoji nešto što se zove načela i smjernice Venecijanske komisije o lustraciji, i to bi u uređenoj demokratskoj zemlji trebala biti polazišna točka u usvajanju i realizaciji programa lustracije.

i naravno da u tom "venecijanskom" smislu tog pojma nije riječ o nikakvom filofašizmu i ekstremnom desničarenju... ne definiraju ga vojske trolova i neokom. bukača.

hoće li biti konkretnog efekta u smislu kadrovskog "čišćenja", ako se kene provoditi lustraciju 27 godina nakon pada komunizma, to je drugo pitanje... no u simboličnom i moralnom smislu, da ostane makar upisano na papiru, svakako je neophodno.

p.s. da se krene s lustracijom onako kako ju danas provodi jedna Rumunjska - Hrvatima inače poznatija kao posprdni "šupak Europe", a europskim statističarima kao zemlja koja će po makroekonomskim i inim pokazateljima uskoro prešišati Hrvatsku - gosp. Manolić bi bio u prdekani vrlo skoro, kao njegov rumunjski kolega (obnašali su slične dužnosti u zatvorskom sustavu 1940ih godina)..a ne bi uz fanfare promovirao memoare i utjecao na političku dinamiku u Hrvatskoj.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 16:37   #90
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Stanovi se nisu dijelili u komunizmu (osim najzasluznijima), vec su se radnici kreditiranjem fonda drustvene samogradnje iz svojih primanja dobivali stanarsko pravo kad se zgrada iz tog fonda izgradila. Naravno oni koji su bili na vrhu liste.

Moji starci su recimo uplcivali 8 godina u fond i do stanarskog prava nisu stigli...

Nevezano uz topic, a vezano uz teoriju da je u komumizmu stanov gradila drzava, pa dijelila radnicima. Nije - radnici su sami placali izgradnju, a placao si u fond i nakon kako si dobio stanarsko pravo (naravno). To je bio fond solidarnosti.

Btw. to se i danas moze izvesti, samo ne znam koliko bi ljudi placalo u neki fond za izgradnju stanova da mozda jednog dana dodje na red da koristi besplatno stan koji nece nikad biti njegov...
nisu radnici uplaćivali ništa
od svoje plaće
ali je firma uplaćivala, odnosno gradila
i stanove nisu dobivali nazaslužniji nego po pravilniku - gdje bilo staž, koliko članova obitelji (uvjeti rada recimo u kemijskoj industriji - oni direktno u proizvodnji su dobivali bodove na to itd, itd...)
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:39   #91
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nisu radnici uplaćivali ništa
od svoje plaće
ali je firma uplaćivala, odnosno gradila
i stanove nisu dobivali nazaslužniji nego po pravilniku - gdje bilo staž, koliko članova obitelji (uvjeti rada recimo u kemijskoj industriji - oni direktno u proizvodnji su dobivali bodove na to itd, itd...)
Mislim da je išlo iz brutto plaće, ne iz neto.

A znam jedan slučaj bračnoga para, muž je predavao na faksu, a žena je bila profesorica u srednjoj školi, s mojom mamom. I onda su se fiktivno razveli, čime je žena kao samohrana majka izbila na prvo mjesto stambene liste i dobila stan, nakon čega su se "pomirili" i nastavili živjeti zajedno. To što je ona bila sekretar Partije na školi joj vjerojatno isto nije odmoglo.

žalac 1, svaka ti je (riječ o lustraciji) k'o Sveto pismo.

Zadnje uređivanje Martian7 : 03.09.2016. at 17:56.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:44   #92
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
da se ne mudruje previše oko lustracije - što ona jest, a što nije - postoji nešto što se zove načela i smjernice Venecijanske komisije o lustraciji, i to bi u uređenoj demokratskoj zemlji trebala biti polazišna točka u usvajanju i realizaciji programa lustracije.

i naravno da u tom "venecijanskom" smislu tog pojma nije riječ o nikakvom filofašizmu i ekstremnom desničarenju... ne definiraju ga vojske trolova i neokom. bukača.

hoće li biti konkretnog efekta u smislu kadrovskog "čišćenja", ako se kene provoditi lustraciju 27 godina nakon pada komunizma, to je drugo pitanje... no u simboličnom i moralnom smislu, da ostane makar upisano na papiru, svakako je neophodno.

p.s. da se krene s lustracijom onako kako ju danas provodi jedna Rumunjska - Hrvatima inače poznatija kao posprdni "šupak Europe", a europskim statističarima kao zemlja koja će po makroekonomskim i inim pokazateljima uskoro prešišati Hrvatsku - gosp. Manolić bi bio u prdekani vrlo skoro, kao njegov rumunjski kolega (obnašali su slične dužnosti u zatvorskom sustavu 1940ih godina)..a ne bi uz fanfare promovirao memoare i utjecao na političku dinamiku u Hrvatskoj.
Da, ali ne možeš uspoređivati vrstu sistema u Jugoslaviji i Rumunjskoj/Poljskoj itd. Dva vrlo drugačija sistema.
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 18:43   #93
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
da se ne mudruje previše oko lustracije - što ona jest, a što nije - postoji nešto što se zove načela i smjernice Venecijanske komisije o lustraciji, i to bi u uređenoj demokratskoj zemlji trebala biti polazišna točka u usvajanju i realizaciji programa lustracije.

i naravno da u tom "venecijanskom" smislu tog pojma nije riječ o nikakvom filofašizmu i ekstremnom desničarenju... ne definiraju ga vojske trolova i neokom. bukača.

hoće li biti konkretnog efekta u smislu kadrovskog "čišćenja", ako se kene provoditi lustraciju 27 godina nakon pada komunizma, to je drugo pitanje... no u simboličnom i moralnom smislu, da ostane makar upisano na papiru, svakako je neophodno.
Ma nemoj, da se ne mudruje, pa što se onda javljaš?

Problem s "demokršćanskim konzervativcima" koji nikako nisu ekstremni desničari jer Pavelićevu sliku ne pokazuju na javnim mjestima, već ju poput Pere Ćorića drže kod kuće u ormaru, je najčešće upravo to, da jako puno muljaju.

Tako recimo neki spominju nekakve opskurne Venecijanske komisije i nekakva općenita načela, što im služi kao nekakav dokaz da je lustracija kakvu oni traže nešto što je prihvaćeno i pače poticano u Europi. Ne znam samo kako se u to uklapa primjerice Opća deklaracija o ljudskim pravima, koja u svojim načelima https://hr.wikipedia.org/wiki/Op%C4%...a_%C4%8Dovjeka anulira mogućnost da se nekom, na osnovi povezanosti sa "zločinačkim komunističkim režimom" , "komunističkim mentalitetom" zabrani političko i javno djelovanje, a što je jasna intencija "boraca za slobodu" u koje spada bl.Esih, eff. Haso i drugi drugovi
Kažnjavanje zločina koje je netko eventualno počinio i lustracija su nebo i zemlja, drugovi, tko drugačije kaže, taj vas jednostavno - laže.

Quote:
Venecijanska komisija: Lustracija ima vremenski limit

Za ovu je priču zanimljivo i mišljenje Venecijanske komisije Vijeća Europe izdano Makedoniji 2012. godine. I u tim se preporukama jasno navodi kako „lustracija ima svoje vremenske limite i po pitanju kada se provodi i vezano za razdoblje na koje se odnosi“.

„Uvođenje mjera lustracije dugo vremena nakon početka procesa demokratizacije u zemlji nosi sumnje oko njenih stvarnih ciljeva. Osveta ne bi trebala prevladati nad zaštitom demokracije“, navodi se te objašnjava kako apliciranje mjera lustracije na djela koji datiraju 21 do 68 godina unazad, odnosno 31 do 78 godina do vremena istjeka zakona, može biti opravdano, ako ičim, samo najozbiljnijim počinjenim zločinima, naročito masivnim i ponovljenim kršenjima fundamentalnih prava – ali ona mogu biti kažnjena i u okviru postojećeg kaznenog zakonodavstva.
Zatim, lustracija koja je, navodno, provedena u bivšem istočnom bloku, nije ni nalik lustraciji, koju bi provodila bl.Esih i koja očito ima svoje zagovaratelje i na ovom forumu, u što se brzo može uvjeriti svatko s pristupom internetu npr

https://www.amnesty.nl/part-ii-lustr...aan-bronkhorst

a zašto je tako i zašto u demokraciji ne može biti drugačije isto tako je jasno, npr

http://www.e-ir.info/2012/06/01/is-i...of-lustration/

ili, kraće i na hrvatskom

Quote:
Makedonija je u tri navrata pokušavala kroz Parlament provući Zakon o lustraciji, ali su vladajući premijera Nikole Gruevskog nailazili na bojkot oporbe i negativna mišljenja Ustavnog suda, sve dok 2012. nisu dobili sastav Ustavnog suda po svojoj mjeri.

S lustracijom su ipak započeli 2009. godine. Provodila ju je „nezavisna“ Komisija za verifikaciju činjenica na čelu koje je bio Tome Adžiev, odvjetnik iz Bitole. Tijekom rada lustrirano je dvjestotinjak osoba, a 30 tisuća ih je provjereno. Proces je percipiran kao lov na vještice i obračun s neistomišljenicima. Uz brojne nepoćudne novinare, pravnike, profesore – uključujući i pokojnike – lustrirali su i bivšeg predsjednika Ustavnog suda Trendafila Ivanovskog s čijim radom vladajući nisu bili zadovoljni. On se žalio Europskom sudu za ljudska prava koji je u siječnju ove godine presudio u njegovu korist, navodeći kako postupak protiv njega nije bio pravičan te kako su mu bila prekršena prava na osobni i obiteljski život.
http://faktograf.hr/2016/03/01/za-ne...je-makedonija/

Činjenica, da zagovaratelji lustracije na taj način izravno udaraju na same temelje onoga što, na papiru, zagovaraju, na prvi pogled izgleda čudna ali vrlo brzo se vidi zašto je to u prividnom proturječju samo sa sobom.
Pa upravo iz tog razloga, što "demokršćanski konzervativci" i "lustratori" tipa b. Esih i slično, obilno i bezobrazno, lažu.
__________________
Zbogom žohari

Zadnje uređivanje netsky prospekt : 03.09.2016. at 19:00.
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:42   #94
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mislim da je išlo iz brutto plaće, ne iz neto.

A znam jedan slučaj bračnoga para, muž je predavao na faksu, a žena je bila profesorica u srednjoj školi, s mojom mamom. I onda su se fiktivno razveli, čime je žena kao samohrana majka izbila na prvo mjesto stambene liste i dobila stan, nakon čega su se "pomirili" i nastavili živjeti zajedno. To što je ona bila sekretar Partije na školi joj vjerojatno isto nije odmoglo.

žalac 1, svaka ti je (riječ o lustraciji) k'o Sveto pismo.
ovakvih kao što ti navodiš, a koji traže rupe u zakonu, je bilo
nekada
ima ih i sada
a i biti će ih i dalje
to su pojedinačni slučajevi

mi smo imali jednog koji je dobio stan, pa ga mijenjao za manji i lovu na ruke pa se onda opet nakon par godina, na idućoj podjeli, javio za stan
a nisi mu mogao ništa

no to nije bilo pravilo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:43   #95
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
*****Činjenica, da zagovaratelji lustracije na taj način izravno udaraju na same temelje onoga što, na papiru, zagovaraju, na prvi pogled izgleda čudna ali vrlo brzo se vidi zašto je to u prividnom proturječju samo sa sobom.
Pa upravo iz tog razloga, što "demokršćanski konzervativci" i "lustratori" tipa b. Esih i slično, obilno i bezobrazno, lažu.
zagovornici lustracije u HR žele napraviti ono što navodno žele lustrirati
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:59   #96
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
zagovornici lustracije u HR žele napraviti ono što navodno žele lustrirati
U jednoj rečenici, žele napraviti ono što je njihovim kako bi rekao Haso predšasnicima napravljeno 1945.

Sve drugo je šuplja priča.

A što se tiče stanova koje su dobivali zaslužni komunisti, danas ih dobivaju zaslužni branitelji, od kojih mnogi to nisu, jer su krivotvorili, lagali, muljali i slično
Dok istovremeno ima tisuće branitelja i stradalnika, koji bi stan trebali dobiti ali nisu

Međutim o tome skoro nitko ni da pisne. Važnije je baljezgati o tome kako je prije 62 godine samo kompartijac, navodno, mogao do stana, nego napraviti nešto da se sadašnje nepravde isprave. Ne, važnije su one nepravde od prije 60 godina. I tako stoje stvari u ime "demokršćanskog konzervativizma".
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:10   #97
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
U jednoj rečenici, žele napraviti ono što je njihovim kako bi rekao Haso predšasnicima napravljeno 1945.
Ti sada bezobrazno insinuiraš da bi se eventualno lustrirane masovno ubijalo bez suđenja?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:15   #98
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ti sada bezobrazno insinuiraš da bi se eventualno lustrirane masovno ubijalo bez suđenja?
Ne nego si ti bezobrazna

Ako ti ne znaš što je bilo 1945. sa pripadnicima onoga režima (a nije bio samo Križni put, s kojeg su se brojni i vratili!) , obrazuj se a ne podmeći meni proizvode svog probavnog trakta.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:32   #99
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
nisu radnici uplaćivali ništa
od svoje plaće
ali je firma uplaćivala, odnosno gradila
i stanove nisu dobivali nazaslužniji nego po pravilniku - gdje bilo staž, koliko članova obitelji (uvjeti rada recimo u kemijskoj industriji - oni direktno u proizvodnji su dobivali bodove na to itd, itd...)
Uplacivali su radnici od svoje bruto place, izvor ove informacije su moji roditelji koji su uplacivali godinqma i vjerujem da jako dobro znaju. Dajem za pravo da nije tocno jer njihove odreske od placa nemam, pa nemam dokaz.

Da li su uplacivale i tvrtke mimo toga, iz profita ili budzeta firme, to ne znam, ali moguce je.

Stanarsko pravo ostvarivalo se po listama kak navodis, ali isto tako brdo ljudi nije docekalo stan a uplacivali su.

A drzava jest dijelila stanarska prava i po zaslugama, partijcima, prvoborcima itd. - dobila ga je i moja baka partizanka, kad je bila vec u mirovini i imala 75 godina, i kad je slala valjda stoto pismo oko toga, ukljucujuci i ono drugu Titu...

Ona u zivotu nije jedan dinar place imala, niti imala od cega uplacivati u fond.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:34   #100
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mislim da je išlo iz brutto plaće, ne iz neto.

A znam jedan slučaj bračnoga para, muž je predavao na faksu, a žena je bila profesorica u srednjoj školi, s mojom mamom. I onda su se fiktivno razveli, čime je žena kao samohrana majka izbila na prvo mjesto stambene liste i dobila stan, nakon čega su se "pomirili" i nastavili živjeti zajedno. To što je ona bila sekretar Partije na školi joj vjerojatno isto nije odmoglo.

žalac 1, svaka ti je (riječ o lustraciji) k'o Sveto pismo.
Brutto placa nije firmino, vec radnikovo vlasnistvo, i radi toga je imao manju neto placu.

To su osnove ekonomije, odnos bruto i neto placa funkcioniraju isto i u socijalizmu i kapitalizmu
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.