Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 11:43   #41
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Najdraže jelo u školi mi je bilo tjesto sa makom, to nitko nije htio jesti pa sam jela dok nisam pukla
i meni i meni

dobro, ja bas nisam jela od svih, al neka dva tri jesam
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:50   #42
Ja sam tako na faksu tamanila krakove od lignji i cesnjak s tanjura od frendica. Nas 4 smo znale otici na klopu (i biricu) nakon velebnih studentskih postignuca
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:51   #43
to mm voli, isto iz skole mala i ja se skoro udavile, uzas
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:52   #44
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post

@Summer: dobiju dorucak, uzinu i rucak? Koliko inace kosta boravak?
dorucak, rucak pa uzina 200 kn je boravak, 200 kn je klopa, tako nekako
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:04   #45
Nama su rekli 200 + 250.
Moji doruckuju doma i onda jos cijelo popodne i navecer jedu, uz junk i voce i kuhanu veceru tak da izneutraliziramo malo taj meni.
A i nije bas tako los, neki dan mi je dijete popilo acidofil za uzinu, a doma ni prismrdit jogurtu nece

Vlovrec, meni je moj neki dan pricao da su bile breskve za uzinu i da je pojeo samo jednu krisku, da je bilo malo i da su ostali bili brzi.
A ak nekom treba, njemu treba s jedva 16kg u 6.g., siroce malo
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:05   #46
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a mi smo zivjeli u kutiji sibica i jeli sljunak

Ne razumijem sto si ovime htjela reci. Mi smo zaista tako zivjeli, kako sam opisala. Vi ste u osnovnoj imali 3 obroka?
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:12   #47
lady guga, a gdje si živjela?
ja sam u db išla za vrijeme juge i imali smo normalne obroke. ne sjećam se kak su imali za vrijeme rata. tada sam taman krenula u 5. r. užinu smo imali svaki dan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:16   #48
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sto si ovime htjela reci. Mi smo zaista tako zivjeli, kako sam opisala. Vi ste u osnovnoj imali 3 obroka?
htjela sam reci da me takve izjave "lako je sada, nama je bilo tesko" asociraju na monty pythonov skec sa zivotom u kutiji sibica.

imali smo tri obroka, tj nisamo mi jer nismo bili boravak, boravak je imao tri obroka
vjerojatno puno groznija neg sada ali to ne znaci da je ovo ok
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:26   #49
U Hrvatskoj sam zivjela.
I slazem se da hrpa krumpira i kruha nisu super, ali summer je spomenula i meso i grah i grasak i jogurt i ponekad salatu pa mi se cini da se od moje snite kruha s dvije snite parizera itekako napredovalo u zadnjih 25 godina. Ali sad ispada da se samo u mojoj pripizdini tako jelo, a da ste vi imali pristojnu hranu u skolama.
Lady Guga is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:34   #50
a skužila sam da si živjela u hr. mislila sam dal si iz zg-a, al očito nisi.
koliko se sjećam 90-ih znam da je svaki dan iz kuhinje mirisao ručak, tak da se kuhalo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:44   #51
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Najdraže jelo u školi mi je bilo tjesto sa makom, to nitko nije htio jesti pa sam jela dok nisam pukla
Kakvo je to tijesto s makom?

Inace, ja sam imala prijatelja koji je jeo samo bijeli dio coko namaza, pa je dobivao posebno, a ja bi mu uvik pomogla rijesit 1-2 fete kruha, posto nije mogao puno pojest





Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
dorucak, rucak pa uzina 200 kn je boravak, 200 kn je klopa, tako nekako
Moja logika je posebna
Nikad ne rucamo prije 14-15 h, pa sam mislila da je i djeci tako
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:46   #52
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Kakvo je to tijesto s makom?
https://m.youtube.com/watch?v=xKdnqTRE7eY

Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:52   #53
moja osnovna nije bila u 90-tim :
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:54   #54
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
moja osnovna nije bila u 90-tim :
moja malo je
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:04   #55
moj db nije bio u 90-im.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:23   #56
Moja bas u devedesetima I jela sam jedan obrok u skoli samo prvo polugodiste, koji je izgledao kao gugolinin, ali nije mi ostao u jako losem sjecanju. Nekad je bilo I namaza ili kruha s margarinom pa gore pekmez I topli caj... kad sam lezala na babinjacama, zene su padale u avan od toga jadnog obroka, a ja se sjecala tople svijetle skole I zamora I onoga duuuugackoga stola I nas svih. I kako me ucitejica Janja uvijek tupnula po tjemenu I rekla pametna mala.

Onda me premjestise, prvo casnama uz uzbune, onda nije bilo skole jedno vrijeme, onda u novu, ali staru skolu u kojoj su padali stropovi doslovno u ucionicama, a kuhinje nije bilo, al su zato bile najfinije tople hrskave slane kifle I kad je zvonilo, onda smo svi brzo trcali I stajali u redu I gurkali se ispred jedne velike kasete tih cuda po kunu komad. A I dobili smo novu skolu, tj. sredili su je kad sam vec pri kraju bila.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:38   #57
nisam nikad isla u produzeni boravak i nisam nikad jela u skoli, ni u osnovnoj ni u srednjoj.
cak si nisam nikad nosila ili kupovala gablec.

prezivjela sam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:56   #58
Ja isto nisam isla u db. Ali sam nosila jelo u skolu. I uglavnom zaboravila pojesti. Onda bi u srijedu nasla u torbi neki sendvic koji mi je baka spakirala jos u ponedeljak, a u ponedeljak kiflu od proslog cetvrtka.
Kad su poceli praznici, otisla sam s bakom na more. Tata mi je raspremao torbu i gurnuo ruku u neku trulu zgnjecenu bananu koju sam u torbi nosila tko zna koliko dugo....

Danas mi se nemre dogoditi da zaboravim pojesti gablec koji si nosim na posao.. osim ako ga u startu ne zaboravim vec doma.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:01   #59
nikad nisam bila gladna tih 6-7 sati dok sam bila u skoli pa mi nije trebao gablec.
ujutro bi doma obilno doruckovala, rucala prije ili poslije skole (ovisno o turnusu) i navecer vecerala kod kuce.

a ni dan danas ne kuzim roditelje koji placaju recimo dorucak u skoli, a dijete nije u boravku.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:07   #60
ima klinaca koji ne mogu jesti kad se tek zbude jbg a mozda im je draze platiti dorucak nego si misliti da im spakiraju svaki dab nekaj za jesti


nemam pojma, ja isto nis nisam jela u skoli dok sam bila u nizim razredima a u visima sam si nekaj kupila
u najvisima sam si pljuge kupila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.