Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2016., 20:33   #161
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
Nekoliko dana prije posjete Delfi u Grckoj, sanjala sam san sa simbolima koji se nalaze u ovom mjestu. Nisam nista znala o njima, cak sto vise moj suprug je htio ici tamo, a ne ja. Simboli kao zmija piton, noc, majka, smrt i ponovo rodjenje..., ali treba znati kako zaroniti duboko u nas samih.
Kada su Pitagori htjeli dati titulu koja mu pripada rekao je: "Samo me zovite Filozof!"

Riječ filozof znači "ljubav prema mudrosti".

Danas završiti filozofiju znači stječi akademsko znanje, ali nekada se filozofom nazivao onaj tko je stekao mudrost, božansko iskustvo.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 11:55   #162
Pojam, termin ili riječ "tajno, skriveno, okultno..." ima jaku sugestivnu moč. Ipak smo mi sugestivna, placebo bića. Sama pomisao da negdje možda postoji neki zapis ili sadržaj, koji bi nam otkrio neku veliku tajnu, tajnu nad tajnama je sama po sebi dovoljno jak trigger da istraživača gurne u ponor iznimno kompleksnih doktrina, koje nemaju početak niti kraj.

Sav taj senzacionalizam u okultizimu, ezoteriji i magiji, sve te retoričke malverzacije, mistifikacije brojeva, geometrije, metalne ili akustične akrobacije su zapravo samo jedan veliki cirkus ili bolje rečeno - crtani film za "odrasle".

Za one kojima egzo-terno nije dovoljno pa se upuste u ezo-terno. Iz mojega iskustva, u unutarnjim (tajnim) sadržajima pisanim za "elitu" se nalazi pozitivna nula. U sadržajima pisanim za masu (i seljake) se nalazi negativna nula.

Ali nula je uvijek nula, pozitivna ili negativna.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 20:45   #163
Tajna nad tajnama, Izgubljeno Blago, Kamen Mudrosti, Izgubljena Riječ zaista postoje, no ne može ih svatko pronaći. Ako ih svatko ne može pronaći ne znači da ne postoje. Oni koji su ih pronašli šute.

Iskreni tragaoci će ih kad-tad pronaći. Ako ne u ovome životu, onda u nekom narednom. Treba biti strpljiv. Postoji Red Mudraca koji ovu tajnu prenose onima koji su je dostojni.

Snimljeno je mnogo filmova čija tema je potraga za izgubljenim blagom.

Zadnje uređivanje Tahuti : 06.09.2016. at 21:15.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 13:19   #164
Pošto sam poklonik okultizma..do sada sam stekao dojam da zapravo ne postoji nikakva jedinstvena formula koja sadrži konačnu mudrost, riješenje Tajne. Pošto je jedina konstanta-promjena i pošto kalež predstavlja beskonačnost..svako ljudsko biće je zvijezda koja ima vlastitu i jedinstvenu putanju..vlastitu i jedinstvenu Tajnu.
Kvalitetne organizacije, Redovi i Majstori nude tehnike, otvaraju puteve i proširuju svijest da individua sama dođe do toga..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 19:15   #165
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pošto sam poklonik okultizma..do sada sam stekao dojam da zapravo ne postoji nikakva jedinstvena formula koja sadrži konačnu mudrost, riješenje Tajne. Pošto je jedina konstanta-promjena i pošto kalež predstavlja beskonačnost..svako ljudsko biće je zvijezda koja ima vlastitu i jedinstvenu putanju..vlastitu i jedinstvenu Tajnu.
Kvalitetne organizacije, Redovi i Majstori nude tehnike, otvaraju puteve i proširuju svijest da individua sama dođe do toga..
Slažem se. Tako nekako.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.