Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 15:55   #61
Je li tko čitao The Awakening od Kate Chopin? To je ta priča. Ili Kramer protiv Kramera.
Ne osuđujem tu ženu nimalo, nego dođe mi je žao. Vjerojatno će gorko požaliti i skupo platiti svoje postupke.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 07.12.2016., 16:06   #62
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Salevart, skidam ti kapu do poda, ostao si u svemu što ti se izdešavalo, normalan čovjek a to nije lako. Želim tebi i tvojoj dječici svu sreću na svijetu iskreno i od srca.

Hvala, znam da bi većina završila na psihijatriji i na tabletama, ja sam samo popio dvije tablete u onim trenucima dok je bio najveći šok i nisam primjetio da mi to išta pomaže, kasnije više ni jednu, inspiracija su mi djeca i općenito sam optimist u vezi života i to me drži.
salevart is offline  
Old 07.12.2016., 16:15   #63
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Je li tko čitao The Awakening od Kate Chopin? To je ta priča. Ili Kramer protiv Kramera.
Ne osuđujem tu ženu nimalo, nego dođe mi je žao. Vjerojatno će gorko požaliti i skupo platiti svoje postupke.

Ne osudjujem je nit ja, uopće nemam ništa protiv nje, ona tuga za njom me dosta brzo prošla, al ne razumijem da ne želi vidjeti svoju djecu, kao da nema emocija, to mi je neobjašnjivo, prošlo je više od 5 mjeseci od toga, pretpostavljam da ju je ono početno ludilo za novim partnerom prošlo, i sigurno se prisjeti svoje djece, to mi nikako nije jasno...a nije se činila da je psihički bolesna što bi donekle objasnilo situaciju.
salevart is offline  
Old 07.12.2016., 16:26   #64
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ne osudjujem je nit ja, uopće nemam ništa protiv nje, ona tuga za njom me dosta brzo prošla, al ne razumijem da ne želi vidjeti svoju djecu, kao da nema emocija, to mi je neobjašnjivo, prošlo je više od 5 mjeseci od toga, pretpostavljam da ju je ono početno ludilo za novim partnerom prošlo, i sigurno se prisjeti svoje djece, to mi nikako nije jasno...a nije se činila da je psihički bolesna što bi donekle objasnilo situaciju.
Mozda i nema emocija.
Nije ni to nemoguće.
Ljudi se mogu ponasati prema djeci gore nego prema psu sa ulice.
Njega jos i pomaze..ironicno,al istinito..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 07.12.2016., 16:42   #65
Ja bih to rekla ovako: Ne možeš od nekih ljudi tražiti da ti pruže ono što nemaju ili ono što nisu u stanju dati čak i kad imaju neke mrvice osjećaja u tragovima.
Neki su ljudi pogubljeni, izgubljeni, raspršeni, nedosljedni, slabi...
Takvi se rode.
Nisu krivi.

Ali zato se svemir potrudi za ravnotežu pa kormilo preuzmu oni stabilniji, pouzdaniji, posloženiji.
U ovom slučaju to je sam autor teme.

Dopala ga je uloga za koju je, prema svemu što je rekao, itekako sposoban.
Bake i djedovi nisu okrenuli leđa, također su postojani i pružaju pomoć i podršku, što je u ovom slučaju stvarno velika stvar.

Sada treba gledati što djeca sve imaju, na to se fokusirati - a imaju puno.
Oca koji ih pazi, čuva i voli, koji je uz njih.

Dovoljna je jedna stabilna osoba da se djeca izvedu na pravi put i da im se pruže sigurnost, ljubav i toplinu.

Ova žena nije ni prva ni posljednja osoba na svijetu koja je napustila obitelj i netragom nestala.
Što je njoj točno, možda ni sama nije detektirala.

Dan po dan sa svojom dječicom, zna autor kako i što treba - i sve će biti dobro.
Etta is offline  
Old 07.12.2016., 16:53   #66
Odlicno receno Etta..
Mislim da on to dobro hendla..
Vjerojatno se vise pita zbog djece,njima je teze shvatiti nego njemu..to govorim i iz svog iskustva..
No definitivno, svima im treba da vrate stabilnost i mir u zivot..
I da se ne nadaju cudu i majci/zeni na vratima,inace ce uvjek se vrtit u krug..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 07.12.2016., 17:06   #67
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ali zato se svemir potrudi za ravnotežu pa kormilo preuzmu oni stabilniji, pouzdaniji, posloženiji.
U ovom slučaju to je sam autor teme.
Dopala ga je uloga za koju je, prema svemu što je rekao, itekako sposoban.
Bake i djedovi nisu okrenuli leđa, također su postojani i pružaju pomoć i podršku, što je u ovom slučaju stvarno velika stvar.

Sada treba gledati što djeca sve imaju, na to se fokusirati - a imaju puno.
Oca koji ih pazi, čuva i voli, koji je uz njih.

Dovoljna je jedna stabilna osoba da se djeca izvedu na pravi put i da im se pruže sigurnost, ljubav i toplinu.
Tko zna, možda je i njegova žena to uvidjela. Da su djeca u dobrim rukama, možda čak misli da će im biti bolje bez nje. Ne znamo drugu stranu priče tako da nikoga ne treba demonizirati, koliko god nam se njihovi postupci činili nerazumni.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 08.12.2016., 08:25   #68
Postoje psihopatski tipovi ličnosti. Koji na van djeluju sasvim normalno. Funkcioniraju u društvu vrlo dobro, često su i njegovi ugledni članovi. Taj manjak empatije, odnosno njegov poptuni ili djelomični nedostatak ne vidi se u svakodnevnim situacijama jer oni mogu biti vješti glumci. Suština je da takvi ljudi doista(znanstveno dokazano) nisu sposobni proizvesti kemijske spojeve koji su nužni da bi se razvile snažne emocije. Ne. Oni iskreno, duboko u sebi, nisu sposobni proživjeti niti jednu intenzivnu emociju, bilo tužnu ili sretnu...

Gledala sam dokumentarac gdje su intervjuirali takve ljude. Užas koliko su i sami bili deprimirani zbog toga. Njima je život ravna crta...Ničem se posebno ni sami ne raduju, niti ih što čini tužnima. Naprosto postoje i osjećaju se prazno, indiferentno...Njima je doista sasvim svejedno ako pred njima auto udari malog jelena...Ono, kao da gledaju partiju šaha. Skroz im je nemoguće na to odreagirati. Sem ako odglume(što često rade ne bi li prikrili poremećaj u ponašanju kojeg su itekako svjesni).
Snimali su im aktivnost mozga uporedo s zdravom osobom. I dijelovi koji su pri prikazivanju nekih tužnih stvari kod zdrave osobe bili preplavljeni aktivnošću, kod ovih ljudi nisu izazvali nikakvu promjenu. Ili neznatnu...

Eto...

Ne znam kakva je bila do sada u životu. Da li je bila emotivna?Nije isključeno da je možda uvijek djelomično glumila ne bi li se uklopila u norme.
Ja ne tvrdim da je to slučaj s tvojom ženom. Samo velim da me ne bi iznenadilo da se radi upravo o tome.

Nisu psihopate samo ljudi koji svoj poremećaj dovedu do ekstrema pa ga upotrijebe tako što će postati masovni ubojice. Takvi su samo "najpopularniji". Na žalost, svakodnevno se susrećemo s takvim ljudima na poslu, u svojoj obitelji,među poznanicima...Ima ih dosta. I često su dobro kamuflirani dok se ne desi kratki spoj.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Old 08.12.2016., 10:19   #69
moje mišljenje je da je njoj bilo jako loše u tom braku i da se nije osiječala voljenom, naravno da je voljela svoju djecu i naravno da h još silno voli i da joj jako nedostaju

mslim da je samo stavila na vagu, ja i moja osobna sreća ili sreća moje djece....s obzirom da je činjenca da ako majka nije sretna neće moći niti pružat ljubav drugima, i da će djeca znati i osijećati njenu tugu

žena kao ženu, ja je razumijejem, ona je bila užasno nesretna sa tim mužem i jedini način da ona opet ima osmjeh na licu je da se makne od njega i da ga više nikada ne vidi i ne čuje

pošto je neazaposlena i nema neku svoju financijsku sigurnost, kuda bi sa djecom...ona se jednostavno slomila pod svojom situacijom i otišla...

bivšem izgleda sebično što je ostavila djecu njemu na brigu ali nitko ne gleda na to da i ona ima pravo biti sretna i ako je to bio jedini način u njezinom slučaju, otići...ako ju vole, oprostit će joj svi...
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Old 08.12.2016., 11:11   #70
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je da je njoj bilo jako loše u tom braku i da se nije osiječala voljenom, naravno da je voljela svoju djecu i naravno da h još silno voli i da joj jako nedostaju...
imaš čarobnu kuglu kad ovo sve znaš? si ti živjela s njima i zna što se događalo u njihova 4 zida?

i toliko voli svoju djecu da ih je ostavila i do dana današnjeg se nije javila... jer joj toliko nedostaju?

jel ti možda rekla da je bila jako nesretna sa svojim mužem? nije dovoljno što mu se ovo sve izdogađalo, nego je sad i sam kriv što se to dogodilo?

odlično
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 08.12.2016., 11:28   #71
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je da je njoj bilo jako loše u tom braku i da se nije osiječala voljenom, naravno da je voljela svoju djecu i naravno da h još silno voli i da joj jako nedostaju

mslim da je samo stavila na vagu, ja i moja osobna sreća ili sreća moje djece....s obzirom da je činjenca da ako majka nije sretna neće moći niti pružat ljubav drugima, i da će djeca znati i osijećati njenu tugu

žena kao ženu, ja je razumijejem, ona je bila užasno nesretna sa tim mužem i jedini način da ona opet ima osmjeh na licu je da se makne od njega i da ga više nikada ne vidi i ne čuje

pošto je neazaposlena i nema neku svoju financijsku sigurnost, kuda bi sa djecom...ona se jednostavno slomila pod svojom situacijom i otišla...

bivšem izgleda sebično što je ostavila djecu njemu na brigu ali nitko ne gleda na to da i ona ima pravo biti sretna i ako je to bio jedini način u njezinom slučaju, otići...ako ju vole, oprostit će joj svi...
Opet trollaš. Nemaš djecu. Nema NIKAKVOG opravdanja za napuštanje djece. Mogla ih je pokupiti ako nije sretna s mužem i otići k svojima, otići u sigurnu kuću ako je imala kakvih problema sa nasiljem, ali djecu se NE OSTAVLJA. Ja imam dijete i takvo nešto si ne mogu uopće zamisliti. Ti očito ne razumiješ kakva je to strahota pa zato i trollaš tu. Ne znam zašto se uopće javljaš na teme o zajedničkom životu kad ne razumiješ uopće o čemu pišeš.
Nije ti prvi put.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 08.12.2016., 11:29   #72
A jel bar alimentaciju uplacuje? Kako se snalazis s financijama?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 08.12.2016., 11:32   #73
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
A jel bar alimentaciju uplacuje?
ma kakvu alimentaciju? pa čovjek niti ne zna gdje je ona. nestala
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 08.12.2016., 12:09   #74
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je da je njoj bilo jako loše u tom braku i da se nije osiječala voljenom, naravno da je voljela svoju djecu i naravno da h još silno voli i da joj jako nedostaju

mslim da je samo stavila na vagu, ja i moja osobna sreća ili sreća moje djece....s obzirom da je činjenca da ako majka nije sretna neće moći niti pružat ljubav drugima, i da će djeca znati i osijećati njenu tugu

žena kao ženu, ja je razumijejem, ona je bila užasno nesretna sa tim mužem i jedini način da ona opet ima osmjeh na licu je da se makne od njega i da ga više nikada ne vidi i ne čuje

pošto je neazaposlena i nema neku svoju financijsku sigurnost, kuda bi sa djecom...ona se jednostavno slomila pod svojom situacijom i otišla...

bivšem izgleda sebično što je ostavila djecu njemu na brigu ali nitko ne gleda na to da i ona ima pravo biti sretna i ako je to bio jedini način u njezinom slučaju, otići...ako ju vole, oprostit će joj svi...
Cudno da njeno poimanje srece iskljucuje djecu..
Sto ih onda nije povela ili trazila skrb,kad ih tako voli i fale joj?
Pa zena uopce ne pita za njih..
Ostavila ih je ko pokucstvo u starom stanu jer je presla u novoopremljen..
Pises zbilja napamet

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 08.12.2016., 12:29   #75
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ma kakvu alimentaciju? pa čovjek niti ne zna gdje je ona. nestala

Evo Azzura je odgovorila šta se tiče alimentacije...

Moja financijska situacija je hvala Bogu vrlo dobra pa bar nemam sa time problema, i čak i sad da se pojavi bivša supruga, odnosno da je pronadju mislio sam joj čak pomoći u tome da mi ne plaća alimentaciju jedno vrijeme dok ne stane na noge, apsolutno nemam ništa protiv nje, mislim da bi bilo jako dobro da vidja djecu, bili su oni jako povezani i znam da njim fali ona bez obira šta je samo tako odlučila otić i ne javljat se.

Mogu nadodat da sad ne pišem ponovno ovo šta je komentirala cura sa foruma, znači ja i bivša supruga smo se već dogovarali kako ćemo sa djecom, nije se ona htjela riješit djece, sin je trebao ostat samnom a kćer kod nje, ali očito nije imala podršku od nikoga za razvod braka jer se potkraj žestoko posvadjala sa ocem, dan prije nestanka, već sam to tri puta pisao al dobro, i tu se valjda psihički slomila jer nitko od njene obitelji i rodbine nije baš bio za razvod zbog djece, nisam ni ja bio u početku, bilo mi je stalo do nje, al pošto si je našla drugog partnera odma sam znao da me više ne voli i da tu više nema ljubavi i da je prekid bio najbolje rješenje...sad će možda neki pitat pa šta to nisi ranije primjetio da te ne voli, al eto nisam mislio da je to tako daleko otišlo kod nje, mislio sam da ima te neke prolazne faze ljutnje i da će proći ali na kraju se ispostavilo da je ljubav sa njene strane potpuno ugasla, nismo ni prvi ni zadnji kojima se to dogodilo.

Uglavnom sad se čeka da je pronadju pa će se vidjet šta će reči u vezi djece, upravo zbog sreće djece bi bilo dobro da ih vidja, razlog je taj šta su bili jako povezani, sasvim je jasno da bi to djeci puno značilo u emotivnom pogledu.

Javit ću kako se situacija rasplela kad je pronadju, vjerujem da bi mnogi htjeli znati kako se sve odvilo, pogotovo majke koje imaju djecu...
salevart is offline  
Old 08.12.2016., 13:40   #76
Quote:
cura-sa-foruma kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je ako ju vole, oprostit će joj svi...
Ajde ne pali.

Salevart još jednom ti se mora reći...svaka čast na debelim živcima i enormnoj empatiji za tvoju bivšu. Drugi bi se davno prije pogubili od ljutnje i frustracija.

Za njezin postupak ne postoji opravdanje. Mislim da je toliko i sama svjesna. Ne znam samo da li je spremna živjeti s posljedicama onog što je učinila. To se nikad neće izbrisati. Sve i da se sutra "pokajnički" vrati i ponovo pokuša preuzeti svoj dio brige za djecu, vječito će ostati na znanje i dugo sjećanje svima to da ih je napustila kad im je bila najpotrebnija.


To nikad neće moći objasniti djeci.

Što bi im uopće rekla sutra kad ju ko tinejdžeri pitaju jel stara, što si zbrisala od nas kad si bila našla novog tipa? Mislim da bi njezin autoritet (i sposobnost odgoja) zauvijek pao u duboku vodu. Čim bi im pošla nešto prigovarati začepili bi joj usta tim njezinim činom...I što je najgore, s punim pravom.

Ja bih nekako sve to i progutala, da nije lika novog u cijeloj toj priči...Ono, da se žena psihički polomila, doživjela svojevrsni breakdown...Na kratko pogubila konce s stvarnošću pa se odlučila na to da ode dok se ne pribroji. Dok sama ne otkrije tko je, dok ne dođe sebi...Ali čeeeekaj. Otići s novim tipom?To je proračunato. To je ono gadljivo u cijeloj priči.On joj treba i njegova blizina joj ne smeta. Ali blizina njezine vlastite djece smeta...Pfff.

Posvađala se s starim...Kakve to ima veze s djecom?Da je najgori stari na svijetu...pošalje ga u qrac i dobro.

Ali vrlo je vjerovatno ona s starim raskrstila upravo zato što je od njega u facu čula - istinu. Vjerovatno joj je skresao kako je dronfulja koja se vucara okolo varajući muža, bestidna i bezobzirna mater kojoj je sreća vlastite djece zadnja rupa na svirali. Svi znaju da istina najviše boli. Čuvši to (od vlastitog oca!!) očito je pretpostavila što će tek drugi misliti i pričati o njoj. Njezin vlastiti ego i strah od linča naveo ju je na liniju najmanjeg mogućeg, kukavičkog otpora. Bijeg.

Nestat će s lica zemlje i sve će biti kao da se nije ni desilo.
Djeca će zaboraviti, jer neće imati izbora. Ona će dobit novu svemirsku ljubav. Roditi njemu novi "set" djece...koju će voljeti opet dok joj ne dopizdi i dok ne dođe interesantniji frajer...Velim, ne znam što je krivo s tim njenim aktualnim tipom kad misli da će s takvom ženom proći išta bolje nego njezin muž.
Zašto misli da sutra neće napustiti i njegovu djecu?

Ide Božić...Ona daleko od dječice. Kako ju ne zanima gdje su, jel im bio Nikola?Kako u svakom djetetu koje prođe pored nje ne vidi lišce svoga?Meni bi se srce raspuklo na milijun komada...

Ne postoji ta sila (sem nadnaravne) koja bi me odvojila od mojih limača.

Shvaćam, svi se možemo odljubiti. Ponovo zaljubiti. Svi se možemo posvađat s obitelji...prijateljima. Zakrvit s dosadašnjim stilom života itd...Ali ono što se nikad ne mijenja je ljubav, kad nekog doista "iskonski" voliš. A to je ljubav prema vlastitoj djeci.
Za mene ona ne može biti ništa drugo nego onaj psihopat iz priče. Samo to je logično. Sve drugo je za moj pojam nemoguće...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 08.12.2016. at 13:56.
Nunna is offline  
Old 08.12.2016., 14:07   #77
Reci cu iz svoje perspektive djeteta,kojoj je mati uradila sto i tvoja zena:djeca ne zaboravljaju..
Ne mozes zaboraviti ni tu bol,taj osjecaj da je njoj da oprostis vazniji novi kurac nego rodjeno djete..
Iz pogleda djeteta nisam mogla razumjeti a sad kad sam i sama roditelj:jos manje..
Nikada nismo mogle propustiti izgubljeno vrijeme..
A kada smo i opet izgradile kakav takav odnos,svejedno je eto opet propao..
Neke zene nisu sposobne biti majke:ne znaju,nece,djeca su teret,okov oko vrata..

Naravno da im ona nedostaje,majcinska ljubav i sve lijepo sto ih veze za mamu..
Bas zato sve ce to prici kroz njihive misli jos i vise kada budu stariji..
Mislim da nije uredu je opravdavat da nije mogla razumnije ovo rjesiti..
Ako ima petlje naskocit na novog muskarca,onda nije toliko nesposobna rjesit situaciju s muzem i djecom prije odlaska u "novi" zivot.
Najlakse je "nestat" i boli te đon..
Ako joj je imalo stalo..ako ju pece savjest,nadam se da ce pozuriti i pokusati rjesiti covjecnije..
Ima srece, sto si ti razuman..
Zbaci da bi se mogli sve dogovoriti..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 08.12.2016., 14:13   #78
Zaljubljenost je stanje neuravnoteženosti hormona – mozak zaljubljene osobe podsjeća na mozak duševnoga bolesnika. Kod zaljubljenosti se u mozak otpuštaju testosteron, estrogen, dopamin, norepinefrin, serotonin i oksitocin. Oni su zaslužni za tako neopisive osjećaje ugode kao i za ostale simptome zaljubljenosti: gubitak teka, nesanica, itd. To stanje kemijske neravnoteže se zove zaljubljenost, a traje od jedne i pol do tri godine.

Evo pa uživaj još godinu do dvije i pol, a onda opet plakanje kad se vrati.
Cota is offline  
Old 08.12.2016., 14:35   #79
Quote:
Cota kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost je stanje neuravnoteženosti hormona – mozak zaljubljene osobe podsjeća na mozak duševnoga bolesnika. Kod zaljubljenosti se u mozak otpuštaju testosteron, estrogen, dopamin, norepinefrin, serotonin i oksitocin. Oni su zaslužni za tako neopisive osjećaje ugode kao i za ostale simptome zaljubljenosti: gubitak teka, nesanica, itd. To stanje kemijske neravnoteže se zove zaljubljenost, a traje od jedne i pol do tri godine.

Evo pa uživaj još godinu do dvije i pol, a onda opet plakanje kad se vrati.
A koji se miks i sila hormona otpušta kada čovjek postane roditelj?
Bila sam zaljubljena...

Ono, head over heels S svom popratnom kemijskom divotom u ćelijama mozga. Ali ništa od toga ne može se mjeriti s koktelom emocija koja se javi kad rodiš, kad dojiš, ili kad ti se učini da ti je dijete na bilo koji način ugroženo...


Biologija je to divno zamislila.
Zaljubljenost je emocija koja osigurava reprodukciju. To nije nešto za što je potrebno naročito mnogo vremena, stoga niti to stanje obično ne potraje predugo. Svi znamo kako leptirići iz trbuha jedan po jedan ipak kad tad odlepršaju.
Ostaje zrela, racionalna ljubav ili ... ništa.

Roditeljska privrženost i ljubav (kao i "kemija"koja ju osigurava u mozgu) smišljeno je da bude mnogo mnogo jača jer je potrebna mnogo mnogo duže...Jer je beba dugo beba, dijete dugo dijete.Sve te silne godine treba roditeljsku zaštitu, inače ne opstaje. A biologija to ne želi dopustiti.

Stoga je logično i to da se te dvije emocije ne mogu usporediti ni na kojem nivou. Niti ova prva kod zdrave osobe može ugroziti ovu drugu.

Nema te zaljubljenosti ni tog kukija zbog kojeg će normalna (naglašavam - normalna!) osoba napustiti svoju prvotnu ulogu roditelja. Srećom, zato su i ovakve priče i situacije još uvijek rijetke i vrijedne čuđenja.

Da je drugačije, vjerovatno bi pol djece, za početak naše zemlje, bauljalo okolo kao siročad ...

Roditeljstvo mijenja iz temelja. Htio ti to i očekivao ili ne. Zdravoj osobi koja se svjesno odlučila na isto ono je prioritetna uloga. I sve ostalo u većoj ili manjoj mjeri podređeno je njoj. Ne kažem da u drugim segmentima ne živi i ne ostvaruje se. Samo tvrdim da je dijete uvijek ono čiji problem zahtjeva hitnije rješenje.

Sorry, loviti okolo novog "đoku" dok mi dijete doma ima temperaturu...mah, da je i samo teškoća s razumijevanjem nove knjige za lektiru, za mene je nečuveno.


Zašto i kome ih je dotična uopće stvarala na ovaj svijet? I to dvoje?
Blesača bezobzirna.
Zaslužuje sve ono što će je snaći zbog tog čina. Ako ima i zrna savjesti. Ako joj išta pomaže taj "zaljubljeni" miks emocija, nek čeka. Kad nestane suočit će se s najcrnjom mogućom stvarnosti. I tamo gdje živi brzo će se doznati što je učinila. Moći će i onda promijeniti boravište...Ali od sebe neće moći pobjeći nikada. Kao ni od ogledala.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 08.12.2016. at 14:51.
Nunna is offline  
Old 08.12.2016., 14:54   #80
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Reci cu iz svoje perspektive djeteta,kojoj je mati uradila sto i tvoja zena:djeca ne zaboravljaju..
Ne mozes zaboraviti ni tu bol,taj osjecaj da je njoj da oprostis vazniji novi kurac nego rodjeno djete..
Iz pogleda djeteta nisam mogla razumjeti a sad kad sam i sama roditelj:jos manje..
Nikada nismo mogle propustiti izgubljeno vrijeme..
e, tako to bude u životu

kod mene ista priča...čak sam imala nešto više razumijevanja dok nisam dobila dijete. nakon toga, stvarno ne znam što bi mi se moglo dogoditi da ostavim djecu? zaljubljenost? c'mon. otklonilo mi pola mozga? izgubila kognitivne funkcije, imam neurološke ispade? e, s tim bi se već dalo mnogo toga objasniti. uglavnom, nadam se da nije genetski.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.