Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 14:58   #81
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Reci cu iz svoje perspektive djeteta,kojoj je mati uradila sto i tvoja zena:djeca ne zaboravljaju..
Ne mozes zaboraviti ni tu bol,taj osjecaj da je njoj da oprostis vazniji novi kurac nego rodjeno djete..
Općenito takve glupače koje jure za kurcem prezirem iz dna duše. Ovakve koje ostave djecu su nešto što je teško pojmiti. Nikakvog opravdanja nema..
sanjita is offline  
Old 08.12.2016., 15:00   #82
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
e, tako to bude u životu

kod mene ista priča...čak sam imala nešto više razumijevanja dok nisam dobila dijete. nakon toga, stvarno ne znam što bi mi se moglo dogoditi da ostavim djecu? zaljubljenost? c'mon. otklonilo mi pola mozga? izgubila kognitivne funkcije, imam neurološke ispade? e, s tim bi se već dalo mnogo toga objasniti. uglavnom, nadam se da nije genetski.
Zato smo osjetljivi na svoju djecu..
Kao i na ovakve teme..

Bas to,s roditeljstvom je doslo jos vece nerazumjevanje za osobe koje sve stave ispred sebe..

Nitko ne kaze da smo stvoreni biti samo roditelji,naravno da nismovi smo puno kompleksniji..
Ali onda treba izravnati podjednako ulogu mame/tate,zene/muskarca..


Sanjita,one i zasluzuju biti prezrene..
Po meni su smeće drustva.
Briga me dal je to okrutno..!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 08.12.2016., 15:25   #83
Budući je napustila djecu i ne pita za njih na razdoblje dulje od 6mj (odnosno kad istekne to razdoblje) traži da joj se sudskim putem oduzmu roditeljska prava i skrbništvo.
Znam da zvuči okrutno ,no ako to napraviš imaš zaštitu u slučaju da dotična bane djeci jedan dan u školu i vrtić i odvede ih u nepoznato.
U tom slučaju će svi skočiti na noge zajedno sa Interpolom jer će se raditi o kaznenom djelu otmice.,a ne roditelju koji je skrbnik i zakonski zastupnik pa može odvesti svoju djecu sa sobom


Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 08.12.2016., 15:28   #84
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Budući je napustila djecu i ne pita za njih na razdoblje dulje od 6mj (odnosno kad istekne to razdoblje) traži da joj se sudskim putem oduzmu roditeljska prava i skrbništvo.
Znam da zvuči okrutno ,no ako to napraviš imaš zaštitu u slučaju da dotična bane djeci jedan dan u školu i vrtić i odvede ih u nepoznato.
U tom slučaju će svi skočiti na noge zajedno sa Interpolom jer će se raditi o kaznenom djelu otmice.,a ne roditelju koji je skrbnik i zakonski zastupnik pa može odvesti svoju djecu sa sobom i samo nazvati policiju i reći : "halo ,ja sam ta i ta - majka sam djece te i te - vodim ih sa sobom "... u tom slučaju bi ih izgubio ,odnosno mogao bi jedino sudskim putem tražiti da ih viđaš -a ako ih odvede u Njemačku to bi faktično bilo nemoguće.

Dakle , nakon isteka zakonskog roka brzo na sud sa ovakvim zahtjevom


Sent from my iPhone using Tapatalk





Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 08.12.2016., 15:31   #85
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Budući je napustila djecu i ne pita za njih na razdoblje dulje od 6mj (odnosno kad istekne to razdoblje) traži da joj se sudskim putem oduzmu roditeljska prava i skrbništvo.
Znam da zvuči okrutno ,no ako to napraviš imaš zaštitu u slučaju da dotična bane djeci jedan dan u školu i vrtić i odvede ih u nepoznato.
U tom slučaju će svi skočiti na noge zajedno sa Interpolom jer će se raditi o kaznenom djelu otmice.,a ne roditelju koji je skrbnik i zakonski zastupnik pa može odvesti svoju djecu sa sobom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je dobra ideja, samo da li je taj rok od 6 mjeseci nekim zakonom predviđen ili ti je to palo na pamet? Nisam pravnik pa zato pitam.
U svakom slučaju podržavam.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 08.12.2016., 15:36   #86
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ovo je dobra ideja, samo da li je taj rok od 6 mjeseci nekim zakonom predviđen ili ti je to palo na pamet? Nisam pravnik pa zato pitam.

U svakom slučaju podržavam.


Predviđen je odredbama Obiteljskog Zakona , jedino nisam sigurna je li rok 3mj ili 6mjeseci


Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 08.12.2016., 15:47   #87
Žena je otišla bez riječi i nestala

e) Lišenje prava na roditeljsku skrb

Opća pretpostavka za određivanje mjere

Članak 170.

Sud će roditelja lišiti prava na roditeljsku skrb u izvanparničnom postupku kad utvrdi da roditelj zloupotrebljava ili grubo krši roditeljsku odgovornost, dužnost i prava.

Posebne pretpostavke za određivanje mjere

Članak 171.

Osim u slučaju iz članka 170. ovoga Zakona, sud u izvanparničnom postupku roditelja može lišiti prava na roditeljsku skrb:

1. ako je napustio dijete

2. ako je dijete izloženo nasilju među odraslim članovima obitelji

3. ako na temelju izvješća centra za socijalnu skrb proizlazi da roditelj ne poštuje mjere, odluke i upute koje je radi zaštite prava i dobrobiti djeteta prethodno donio centar za socijalnu skrb ili sud

4. ako na temelju izvješća i procjene centra za socijalnu skrb proizlazi da bi povratak djeteta u obitelj nakon provedene mjere za zaštitu prava i dobrobiti djeteta predstavljao ozbiljnu opasnost za djetetov život, zdravlje i razvoj

5. na temelju pravomoćne presude kojom je roditelj osuđen za neko od sljedećih kaznenih djela počinjenih na štetu svog djeteta


Članak 175.

(1) Roditelj koji je lišen prava na roditeljsku skrb gubi sva prava iz roditeljske skrbi. Sud može u iznimnim okolnostima dopustiti ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom roditelju koji je lišen prava na roditeljsku skrb.

(2) Roditelj koji je lišen prava na roditeljsku skrb ima dužnost plaćati uzdržavanje za dijete.

(3) Pravo na ostvarivanje osobnih odnosa s djetetom i dužnost uzdržavanja prestaju posvojenjem.




Sent from my iPhone using Tapatalk
lara79 is offline  
Old 08.12.2016., 15:48   #88
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Nema te zaljubljenosti ni tog kukija zbog kojeg će normalna (naglašavam - normalna!) osoba napustiti svoju prvotnu ulogu roditelja. Srećom, zato su i ovakve priče i situacije još uvijek rijetke i vrijedne čuđenja.
Jesi sigurna? Znam podosta slučajeva gdje (istina, radi se o muškarcima) je otac djece pobjegao s nekom mlađom ženskicom i ostavio djecu na cjedilu.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 08.12.2016., 16:08   #89
Slucajno sam naletio na ovu temu i sjetio se kako znam decka, koji je bas nedavno dozivio potpuno isti slucaj. Jedina razlika je u tom sto on ima troje klinaca priblizno slicnih godina.

Kad sam saznao za njegov slucaj, mislio sam da sanjam i da je te valjda 1:10000 no nakon toga sam cuo za drugi, a sad vidim da toga ima jos.

I vise nego vidljivo je da mi ljudi degeneriramo kao vrsta.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 08.12.2016., 16:16   #90
Nedavno sam u novinama pročitao upravo analizu ovakvih slučajeva, i taj trend je rastuć u svijetu.

Prije nekoliko godina pročitao sam i ovaj strip:

Quote:
Lulu, obična četrdesetogodišnja majka obitelji, nestala je prije više od dva tjedna, napustivši muža i djecu te uznemirivši prijatelje. Jedan od njih, Xavier, pronašao joj je trag. A večeras se poduhvatio da ostalima ispriča sve što je Lulu doživjela tijekom svojega putovanja: Lulu je iskoračila iz svakodnevnoga života nakon što je izašla s tko zna kojega neuspjeloga razgovora za posao. Ništa nije planirala. Sve se dogodilo samo od sebe. Otputovala je sa ženom o kojoj ništa nije znala i prisvojila si je nekoliko dana slobode i samoće na obali, bez druge namjere doli da dokraja uživa, bez grižnje savjesti, u tim nesmetanim praznicima. Gotovo iznenađena vlastitom odvažnošću, Lulu sreće čudne ljude koji, svaki na svoj način, kroče rubom svijeta. Opojna će, osvježavajuća, opasna i okrutna nenadana pustolovina od Lulu učiniti posve novu ženu.

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/...slobodena/186/
Ne znam kako komentirati ovakve slučajeve, iskreno...

Život.
tabanšaban is offline  
Old 08.12.2016., 17:03   #91
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post


Ne znam kako komentirati ovakve slučajeve, iskreno...

Život.
Ja sam jednu znal koje je postupala slično. Jednostavno se nije mogla nositi sa nezadovoljstvom u svome životu. Bila je psihički bolesna. Inače jako simpatična i draga osoba ovako kad je upoznaš na prvu.Da je nisam poznavao i sam bi je kamenjem gađal jer mi je neprihvatljivo da majka može bježat od svoje djece. No bolest ne pita. Iskreno mi je žal i nje i te njene familije.
Joshua is offline  
Old 08.12.2016., 17:10   #92
I ja znam za više takvih slučajeva.

U jednom je majka otišla i ostavila tri mala sina (jedan vrtićke dobi, druga dvojica u nižim razredima osnovne), a u drugom slučaju isto majka napustila dva sina školarca i otišla živjeti u drugi grad.
U oba su slučaja djeca ostala s ocem.

I to se dogodilo baš u mom susjedstvu prije nekoliko godina.
A o brojnim drugim slučajevima za koje sam čula neću ni govoriti.

Prema tome, to nije nešto neviđeno i nešto što se događa gotovo pa nikad, nego se događa stalno, i to tu, pokraj nas, ali valjda mimo mnogih tuđih opažanja.
Osim toga, sami se forumaši javljaju kako su bili ostavljeni, prisjećaju se svojih trauma. (I sama sam to prošla.)

Pa odakle onda toliko čuđenje pojedinaca?
Kao da žive izolirano u svijetu bajki s vilama koje ostvaruju sve želje
Etta is offline  
Old 08.12.2016., 17:13   #93
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post

Pa odakle onda toliko čuđenje pojedinaca?
Kao da žive izolirano u svijetu bajki s vilama koje ostvaruju sve želje
A gle to su ipak malo teže teme o kojima ljudi ni ne vole baš puno govoriti tako da se ne treba čuditi ako mladi ljudi koji su ovdje sa nama nisu čuli puno takvih priča. Ja ih eto znam osobno za dvije. Nije to baš tak uobičajeno fala Bogu.
Joshua is offline  
Old 08.12.2016., 17:20   #94
Puno je češće nego se misli, nažalost.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 08.12.2016., 20:10   #95
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Puno je češće nego se misli, nažalost.
Pa naravno da je cescd nego sto se misli ali je svaki put to lijepo zakamflirano u baby blues ili neku slicnu glupost pa se stekao dojam da su vecinom muskarci bezosjecajne svinje koji bez problema napustaju svoju djecu. I ovdje sad se vecinom pise kako zeni treba pomoci, kako je njoj sigurno tesko bla truc. Kad se tako javi neka zenska da je frajer otisao onda su svi slozni u tome da su svi ionake iste svinje koje treba kastrirati.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 08.12.2016., 20:35   #96
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je cescd nego sto se misli ali je svaki put to lijepo zakamflirano u baby blues ili neku slicnu glupost pa se stekao dojam da su vecinom muskarci bezosjecajne svinje koji bez problema napustaju svoju djecu. I ovdje sad se vecinom pise kako zeni treba pomoci, kako je njoj sigurno tesko bla truc. Kad se tako javi neka zenska da je frajer otisao onda su svi slozni u tome da su svi ionake iste svinje koje treba kastrirati.
WTF?! Pa mislim ,kužiš da postoji baš i nemala razlika između tateka i mameka?! Ono raste nekaj unutar tebe.
Joshua is offline  
Old 08.12.2016., 20:58   #97
Arrow

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
WTF?! Pa mislim ,kužiš da postoji baš i nemala razlika između tateka i mameka?! Ono raste nekaj unutar tebe.
Naravno da kuzim ali ne kuzim zasto je razlicit pogled na istu stvar?
Koja je razlika kad zena ostavi djecu i ode s drugim frajerom i kad frajer ostavi djecu i ode s drugom zenskom? Ja tu ne vidim nikakvu razliku ali se u drustvu drugacije pristupa. Najcesce se muskarce karakterizira kao neodrasle, djetinjaste, kurvise koji boli dupe za djecu a nitko se ne pita kako je njima to bilo napraviti i ne organiziraju se psiholoske podrske i pomoc. Naprotiv kad zensko to napravi onda imas tu vec pet stranica kako je njoj sigurno tesko, ajme, frajera nitko nista ni ne pita nego se cak javljaju s komentarima da bi ipak trebalo poslusati i tu zenu jer sigurno je nesto frajer kriv cim je ona tako otisla.
Stvari su vrlo jednostavne. Zeni se svidio drugi pimpek i otisla bez previse kako i zasto.
Samo mi nije jasan pokretac teme koji to sve skupa ne digne na visu razinu da je privedu radi neplacanja alimentacije i zanemarivanja djece. Frajer se tri mjeseca grbi da bi djeca imala kaj za jest dok draga uziva s frajerom.
Prestrasno sve skupa i ja se divim tipu kako on to sve skupa uopce hendla
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Old 08.12.2016., 21:03   #98
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Naravno da kuzim ali ne kuzim zasto je razlicit pogled na istu stvar?
Koja je razlika kad zena ostavi djecu i ode s drugim frajerom i kad frajer ostavi djecu i ode s drugom zenskom? Ja tu ne vidim nikakvu razliku ali se u drustvu drugacije pristupa. Najcesce se muskarce karakterizira kao neodrasle, djetinjaste, kurvise koji boli dupe za djecu a nitko se ne pita kako je njima to bilo napraviti i ne organiziraju se psiholoske podrske i pomoc. Naprotiv kad zensko to napravi onda imas tu vec pet stranica kako je njoj sigurno tesko, ajme, frajera nitko nista ni ne pita nego se cak javljaju s komentarima da bi ipak trebalo poslusati i tu zenu jer sigurno je nesto frajer kriv cim je ona tako otisla.
Stvari su vrlo jednostavne. Zeni se svidio drugi pimpek i otisla bez previse kako i zasto.
Samo mi nije jasan pokretac teme koji to sve skupa ne digne na visu razinu da je privedu radi neplacanja alimentacije i zanemarivanja djece. Frajer se tri mjeseca grbi da bi djeca imala kaj za jest dok draga uziva s frajerom.
Prestrasno sve skupa i ja se divim tipu kako on to sve skupa uopce hendla
Pa ne bih se baš složio s tobom po ovom pitanju. Bar ja to tak ne gledam. Vidiš da jedino kako sam uspio opravdat tu damu koja je ostavila svoju djecu je da je psihički bolesna. Sad ja ne bi rekao da je to bolje od opravdanja za muške, a njih smatram papcima, neodgovornim budala i slično. To mislim na ove kaj ostave ženu koja ih voli i decu zbog neke druge žene jer su se zatelebali. Ne smatram ih psihički bolesnim osobama. Ipak je to drukčije.Puno,puno gore je po meni kada majka ostavi djete nego tatek.
Joshua is offline  
Old 08.12.2016., 21:05   #99
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je cescd nego sto se misli ali je svaki put to lijepo zakamflirano u baby blues ili neku slicnu glupost
Baby blues? Ako misliš na postporođajnu depresiju, to je stvarna bolest gdje uslijed porođaja u ženskom tijelu dolazi do velikih hormonalnih šokova koji mogu teško narušiti psihu, čak dovesti i do psihoze i ozbiljnih posljedica. Nije to ovdje tema, ali nikako nije za omalovažavanje i sprd.


Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Puno,puno gore je po meni kada majka ostavi djete nego tatek.
Zašto?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 08.12.2016., 21:10   #100
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post


Zašto?
Pa recimo zato jer mama sa sisama hrani djete! Ono raste u njoj.Nekako mi to djeluje povezanije i bitnije neg tatekov osmjeh i jake ruke na kojima ga nosa.
Joshua is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.