Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 00:06   #61
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne znam možda ste čuli knjiga se naziva novi zavjet,uzmite pa čitajte pažljivo pa se javite s komentarima.
Preveć nam to poglavlja za čitati k tome još i pa-žlji-vo, de radije neko drugo štivo.
Pravi Život is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:41   #62
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post

"A sad vam napisah, da se ne miješate, ako je jedan, koji se brat zove, bludnik, ili lakomac, ili idolopoklonik, ili psovač, ili pijanica, ili razbojnik; s takvima da i ne jedete!
Jer što je meni stalo da sudim one, koji su izvan Ne sudite li vi one, koji su unutra?
A one, koji su izvan, sudit će Bog. Uklonite zločinca između sebe!"
(1. Korinćanima 5,11-13)

Dakle Pavao se jednostavno rečeno žesti na licemjerje i zahtjeva reakciju same zajednice. Reklo bi se da je možda i više ljut na zajednicu što ne reagira, nego na sam čin bluda. To je najvidljivije u ovom podcrtanom dijelu. I traži nemiješanje s takvima tj. izopćenje takvih.
Generalni uvod u 6.poglavlje stavak 3. "Ne znate li da ćemo suditi anđelima?".

Zamisli odvažnog Pavla! To što je napisao u stvari je dvostruko proročanstvo, a vezano za Otkrivenje.

E brate Pavle, ko je reko da te se ne može pronaći u futuri taj je fulo na kubnu.
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:08   #63
Quote:
A zar ne sudi Bog? Ili je riječ o načinu izražavanja?
Da, o prenesenom smislu, htio je reći da će na koncu dobro presuditi zlu.
Vidljivo stavcima 5.i 6. "Je li istina da među vama nema niti jednog mudrog koji bi bio u stanju suditi među svojom braćom, nego se brat sudi s bratom, i to pred nevjernicima?"
(tu im je spočitnuo njihove tužbe/parnice, npr. dužan si mi kunu a nisi vratio pa ću te tužit sudu tek tolko da se s tobom javno posvađam)

Ali, detalj... Naime, izgleda da je Pavao moguće o sebi mislio da spada u skupinu 144 tisuće, navedenih u Otkrivenju.
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:19   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, o prenesenom smislu, htio je reći da će na koncu dobro presuditi zlu.
Vidljivo stavcima 5.i 6. "Je li istina da među vama nema niti jednog mudrog koji bi bio u stanju suditi među svojom braćom, nego se brat sudi s bratom, i to pred nevjernicima?"
(tu im je spočitnuo njihove tužbe/parnice, npr. dužan si mi kunu a nisi vratio pa ću te tužit sudu tek tolko da se s tobom javno posvađam)

Ali, detalj... Naime, izgleda da je Pavao moguće o sebi mislio da spada u skupinu 144 tisuće, navedenih u Otkrivenju.
Aha suditi kao, u toj mjeri biti sitničav i držati sebe za nekog "iznad" drugih pa i anđela... Sad ima smisla.

A što je dalje Pavao mislio... ionako će se vidjeti sve na kraju .
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:13   #65
Quote:
Aha suditi kao, u toj mjeri biti sitničav i držati sebe za nekog "iznad" drugih pa i anđela... Sad ima smisla.
Pričekala vidjeti krivu vagu ćeš posložiti.

Pavlove poslanice su prezahtjevne nekom ko misli samo usputno čitkati.

On je govorio o sudu drugih anđela. Otpalih anđela. Anđela koji to više nisu.

Ima li ti sad smisla.
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:46   #66
Quote:

Ima li ti sad smisla.
Vidiš da sam prvi put ipak dobro shvatio.

Naravno imam i svoje vjerovanje o tome, ali to nije tema.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:26   #67
Quote:

Ima li ti sad smisla.
Nema smisla jer evandjelje kaze drugacije.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:50   #68
Quote:
Vidiš da sam prvi put ipak dobro shvatio.

Naravno imam i svoje vjerovanje o tome, ali to nije tema.
Ima jedna interesantnost pod rubrikom 'jeste li znali?' - naime, čak ni kršćani ne pričaju o Pavlu kolko pričaju muslimani.

Pretpostavimo razlog tome je "Savle" okorjeli protivnik kršćanstva, ma vidi njega, preobratio se u samo jednom danu, o njemu misle sam se uzdizao do neba, a kad ono skromniji od svojih čitača. Kažu, danas je na Nebu. Živ i zdrav.
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:02   #69
Savao Pavao je teoloski trik da se privuku Zidovi no Zidovi nisu toliko naivni kao neki.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:52   #70
Quote:
Ima jedna interesantnost pod rubrikom 'jeste li znali?' - naime, čak ni kršćani ne pričaju o Pavlu kolko pričaju muslimani.

Pretpostavimo razlog tome je "Savle" okorjeli protivnik kršćanstva, ma vidi njega, preobratio se u samo jednom danu, o njemu misle sam se uzdizao do neba, a kad ono skromniji od svojih čitača. Kažu, danas je na Nebu. Živ i zdrav.
Može se steći dojam da muslimani često spominju Pavla kad je riječ o kršćanstvu. To je logična posljedica vjerskih razlika, no baš zato ih sad ne spominjem. Poanta je prići temi konstruktivno. Jest da se sa nekima to ne može, ali s kojima se može - odlično.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:07   #71
Quote:
Može se steći dojam da muslimani često spominju Pavla kad je riječ o kršćanstvu. To je logična posljedica vjerskih razlika, no baš zato ih sad ne spominjem. Poanta je prići temi konstruktivno. Jest da se sa nekima to ne može, ali s kojima se može - odlično.
Pavao, čovjek pod posredstvom svetog duha... jer samo jedan takav može napisati :

"Ali ovo kažem, braćo, da tijelo i krv ne mogu naslijediti Božje kraljevstvo, niti raspadljivost nasljeđuje neraspadljivost."
1.Korinćanima 15:50

Prezagonetno? U slučaju da Pavlu nisu dorasli.
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 06:52   #72
Quote:
Ima jedna interesantnost pod rubrikom 'jeste li znali?'
- naime, čak ni kršćani ne pričaju o Pavlu kolko pričaju muslimani.
kršćani uglavnom o pavlu i pričaju. malo manje o isusu, a najmanje o Tvorcu. a ta rubnlika, je u kuli stražari?

po meni, pavle je isusu bio ono što je salijeri bio mocartu.

Quote:
o njemu misle sam se uzdizao do neba, a kad ono skromniji od svojih čitača.
pa... baš skroman i nije. hvali sve na svakoj stranici. "ja znam", "meni je javljeno", bla, bla.. non-stop! nije li tako? btw, jesi li čula za njegovu poslanicu o putovanju nebom, u kojem se opisuju njegove dogodovštine na nebesima, susret sa drevnim prorocima, s anđelima, čak i sa sotonom? za sreću, ta je poslanica proglašena apokrifom.. ko bi ih tvrpio da je i to umetnuto u bibliju?
Kudum is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:29   #73
Što je Luka napisao o slučaju s Pavlom? Luka kaže:

" A kad su Židovi iz Soluna saznali da Pavao i u Bereji objavljuje Božju riječ, došli su i tamo da huškaju i uznemiruju mase." Al nisu ga mogli uloviti.
(Djela 17:13,14)

Židovi su s vremenom odustali, al zato danas protiv njega imaju muslimani. I oni će odustati u svoje vrijeme. Sve po prilici kad napokon shvate da se Pavao nije pravio bogom.

Pavao ne spada u kategoriju navedenu u Matej 12:31,32
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:56   #74
Quote:
Što je Luka napisao o slučaju s Pavlom? Luka kaže:

" A kad su Židovi iz Soluna saznali da Pavao i u Bereji objavljuje Božju riječ, došli su i tamo da huškaju i uznemiruju mase." Al nisu ga mogli uloviti.
(Djela 17:13,14)

Židovi su s vremenom odustali, al zato danas protiv njega imaju muslimani. I oni će odustati u svoje vrijeme. Sve po prilici kad napokon shvate da se Pavao nije pravio bogom.

Pavao ne spada u kategoriju navedenu u Matej 12:31,32
Čisti Božji sluga se dobrovoljno rađa i u paklu, samo zato da spasi koju dušu!!
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.