Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2016., 14:30   #81
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Ionako nikome niste ništa dužni....
Oni koji nikome nisu ništa dužni obično ne primaju pozive utjerivača dugova...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 01:17   #82
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
U međuvremenu od momenta kada mi je došao prijedlog za ovrhu i kada sam poslao žalbu na tu istu ovrhu sam osobno vidio dva slučaja u kojima se ljudima na sudu uopće(za vrijeme rasprave)nisu pojavili odvjetnici koji zastupaju firmu za naplatu potraživanja!No bitno da je ovršni postupak preko javnog bilježnika bio pokrenut!Sud je presudio u korist okrivljenika-iznosi nisu bili astronomski ali nisu ni zanemarivi..Ono što je najbitnije jeste to da ljudi nisu bili krivi od samoga starta već su agencije izmišljale nepostojeća dugovanja-iznose!(identično kao i u mome slučaju)

Očigledno da se tu na galamu podižu ovršni postupci jer je većini problem i strah ih stati u obranu sebe(napisati prigovor).Pri čemu automatski nastupa ovrha!

Ljudi,nemojte si dozvoliti da padnete bez ispaljenog metka jer tu ova gamad osim što jača(njihovim sistemom ZASTRAŠIVANJA) bogati se na tuđoj muci.
Moja su dosadašnja iskustva iz prakse da oni baš i ne dolaze na ročišta ukoliko ljudi ulože prigovor tako da svakako savjetujem svima da ulažete prigovore jer u dobrom broju slučajeva se radi i o predmetima koji su u zastari, a oni idu po principu app...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:05   #83
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Oni koji nikome nisu ništa dužni obično ne primaju pozive utjerivača dugova...
ma nije važno to je maltretiranje. osim toga oni otkupljuju dugove za male novce, od kojih je puno njih u zastari, pa onda misle psihološkim pritiskom iskamčiti lovu. da imaju osnove, išli bi sudskim putem.
ja bih im napisala opomenu pred tužbu.
a tužiti bi ih se moglo radi naknade neimovinske štete zbog povrede prava osobnosti. i to simbolično za 10 kuna, pa nek se vodi spor i da vidimo ko će ga dobiti i platiti. to je za ne s debelim živcima, doduše.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 01:43   #84
EOS Matrix - Uznemiravanje telefonom i kako ih se riješiti

Jedan od jacih spinova. Ustvari cijela je operacija jedan veliki projekt plemenitog progresa covjecanstva u cilju opceg blagostanja:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...-da-platim-dug

"Upravo s našim pozivima, pokušavamo dužnicima izaći u susret i dogovoriti otplatu dugovanja obročnim putem, uz određene pogodnosti, čime im zapravo pomažemo i sprječavamo nakupljanje dodatnih troškova. Naime, vrlo je vjerojatno da će dužnici nastojati platiti svoje dugovanje ukoliko su informirani o njemu, radije nego da kasnije snose veće troškove utuženja, pojasnila nam je Franulić Šarić."
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 21:33   #85
Joj da, baš su humani.. Blago nama. S njima.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:49   #86
ovako imam jedno pitanje sa tim EOX matrix ili kako god se vec zove! Uglavnom gospođa pod imenom ne znam kojim uredno zove majku da imamo neko dugovanje prema njima,tj. moj otac koji je na zalost pokojni. Mi njih smo uredno obavijestili kako je otac preminuo,a oni traze od nas da posaljemo smrtni list i potvrdu (ili kako se vec zove) o nasljedivanju. Naravno to ne saljem iz razloga kada je upitamo o kakvom je dugovanju rijec ili o cemu je uopce rijec nista nama ne govori samo da te papire treba poslati. Naravno iza oca nije nista ostalo sve sto smo imali svako dugovanje i ono najmanje od 10 lipa smo podmirili. Sada mene zanima sta sam vidio i procitao sta je jedan forumas napisao " Jedna je da EOS MAtrix samo utjeruje dug po nalogu onog kome duguješ, a druga mogućnost je da je EOS Matrix otkupio dug." kako da saznam o kojem je rijec,jer ne zelim i necu im posalti nista dok god ne saznam za sto zele naplatiti a znam da nije ama bas nista ostalo

P.S. ovo su jos neki brojevi s kojeg zovu 095 308 29 31
095 308 29 12
__________________
There can only be ONE
gromko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 00:51   #87
Quote:
gromko kaže: Pogledaj post
ovako imam jedno pitanje sa tim EOX matrix ili kako god se vec zove! Uglavnom gospođa pod imenom ne znam kojim uredno zove majku da imamo neko dugovanje prema njima,tj. moj otac koji je na zalost pokojni. Mi njih smo uredno obavijestili kako je otac preminuo,a oni traze od nas da posaljemo smrtni list i potvrdu (ili kako se vec zove) o nasljedivanju. Naravno to ne saljem iz razloga kada je upitamo o kakvom je dugovanju rijec ili o cemu je uopce rijec nista nama ne govori samo da te papire treba poslati. Naravno iza oca nije nista ostalo sve sto smo imali svako dugovanje i ono najmanje od 10 lipa smo podmirili. Sada mene zanima sta sam vidio i procitao sta je jedan forumas napisao " Jedna je da EOS MAtrix samo utjeruje dug po nalogu onog kome duguješ, a druga mogućnost je da je EOS Matrix otkupio dug." kako da saznam o kojem je rijec,jer ne zelim i necu im posalti nista dok god ne saznam za sto zele naplatiti a znam da nije ama bas nista ostalo

P.S. ovo su jos neki brojevi s kojeg zovu 095 308 29 31
095 308 29 12


Zeli mudro saznati identitet nasljednika da probaju onda na njega prevaliti dug i tada ce odmah nastaviti maltretirati tocno tu osobu svim sredstvima cim dobiju zeljeni info. Pogledajte ovo:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zbog...e-izlaz-495377

http://m.24sata.hr/potrosac/i-dugovi...kojnika-332661

http://m.24sata.hr/pametnakuna/sto-u...kojnika-296837
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 07:56   #88
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Zeli mudro saznati identitet nasljednika da probaju onda na njega prevaliti dug i tada ce odmah nastaviti maltretirati tocno tu osobu svim sredstvima cim dobiju zeljeni info. Pogledajte ovo:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zbog...e-izlaz-495377

http://m.24sata.hr/potrosac/i-dugovi...kojnika-332661

http://m.24sata.hr/pametnakuna/sto-u...kojnika-296837
To je meni sve jasno! Ali mi nije jasno o kakvom je dugu rijec jer kazem i ponavljam iza oca sve je ostalo cisto svaki racun je podmiren i onaj sta nam je dosao u iznosu od 00,10 centi sve je podmireno
__________________
There can only be ONE
gromko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 00:26   #89
Kada vas idući puta nazovu recite im neka vam se pismeno očituju, nakon čega bi najbolje bilo angažirati odvjetnika da razriješi s njima ovaj slučaj. U protivnom, ja bi ove pozive u potpunosti zanemario i ignorirao. Čini mi se kao čista app situacija. Napominjem da nasljednici odgovaraju za dugove pokojnika do visine vrijednosti nasljeđene imovine. Ako dugovi prelaze vrijednost ostavine za taj dio ne odgovarate.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:37   #90
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Oni koji nikome nisu ništa dužni obično ne primaju pozive utjerivača dugova...
Ne osudjujte jer niste nikada hodali u tudjim cipelama niti putevima.Uostalom, zar se ne stidite u danasnje vrijeme kada duguje vise od 80% stanovnistva Hrvatske(ne svojom krivnjom) pisati na taj nacin? Uostalom, da li Vam je poznata poslovica "tko je gori sad je doli" ? Pazite da se i Vama jednog dana slicno ne desi a onda cete i Vi na ovim stranicama mozda zamoliti za pomoc.
Do tada, ne ismijavajte nezaposlene, bolesne i one koji ovog Bozica mozda nece imati niti okiceni bor niti puricu s mlinicima na stolu.
asansol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 13:51   #91
Quote:
asansol kaže: Pogledaj post
Ne osudjujte jer niste nikada hodali u tudjim cipelama niti putevima.Uostalom, zar se ne stidite u danasnje vrijeme kada duguje vise od 80% stanovnistva Hrvatske(ne svojom krivnjom) pisati na taj nacin? Uostalom, da li Vam je poznata poslovica "tko je gori sad je doli" ? Pazite da se i Vama jednog dana slicno ne desi a onda cete i Vi na ovim stranicama mozda zamoliti za pomoc.
Do tada, ne ismijavajte nezaposlene, bolesne i one koji ovog Bozica mozda nece imati niti okiceni bor niti puricu s mlinicima na stolu.
Kakve ima veze moj komentar sa osuđivanjem i ismijavanjem? Desi li se ikad da nekom budem dužan, možda ću se žaliti i na sebe i na druge, i na zakon i na državu, i na situaciju koja me do toga dovela, ali sigurno neću izjavljivati da "ionako nisam nikome dužan". Ove utjerivače dugova smatram legalnim lešinarima (ako i to), no ako mislim da je neki dužnik napisao kakvu bezvezariju, nema razloga da i to ne komentiram.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 16:30   #92
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Oni koji nikome nisu ništa dužni obično ne primaju pozive utjerivača dugova...
Potpis, najlakše se riješiti tako da vratiš dug. Što je još gore, uvjeren sam da je kojim slučajem situacija obrnuta, da ovi koji duguju su ustvari vjerovnici i da njima netko duguje (susjed, kolega,..) da bi mu visili pred vratima 24h dnevno prijeteći mu da im vrati dug i ne bi im bilo na kraj pameti "hodati u njegovim cipelama".
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:19   #93
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Potpis, najlakše se riješiti tako da vratiš dug. Što je još gore, uvjeren sam da je kojim slučajem situacija obrnuta, da ovi koji duguju su ustvari vjerovnici i da njima netko duguje (susjed, kolega,..) da bi mu visili pred vratima 24h dnevno prijeteći mu da im vrati dug i ne bi im bilo na kraj pameti "hodati u njegovim cipelama".


Uvjerenje moze u stvarnosti biti temeljeno i na pogresnim pretpostavkama (bez obzira na snagu samog subjektivnog uvjerenja).
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:56   #94
Haha,evo sad su mene nazvali i pitaju za broj telefona od susjeda,kao ne mogu ga naći u imeniku ali znaju sve o njemu,na pitanje zaš ga trebaju kaže ženska osobne i povjerljive poslovne stvari=??? Strava,jbte pa kako im takve stvari padaju na pamet?
bisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:01   #95
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Potpis, najlakše se riješiti tako da vratiš dug. Što je još gore, uvjeren sam da je kojim slučajem situacija obrnuta, da ovi koji duguju su ustvari vjerovnici i da njima netko duguje (susjed, kolega,..) da bi mu visili pred vratima 24h dnevno prijeteći mu da im vrati dug i ne bi im bilo na kraj pameti "hodati u njegovim cipelama".
Tocno. To mogu reci oni koji su posudili, a posudeno im se ne vraca.
Oni koji su otkupili rizicne kredite da bi na njima zaradili ( da nije mozda iz humanosti ) su svjesni rizika koji to nosi i svjesno su u njega usli, pa tako prema njima nemam ni mrvicu simpatije.
Nitko ih nije tjerao da otkupljuju kredite koji se ne mogu naplatiti.
Da smo i malo normalni takve agencije za utjerivanje dugova ne bi ni postojale jer im ne bi bilo dopusteno.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:30   #96
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
Haha,evo sad su mene nazvali i pitaju za broj telefona od susjeda,kao ne mogu ga naći u imeniku ali znaju sve o njemu,na pitanje zaš ga trebaju kaže ženska osobne i povjerljive poslovne stvari=??? Strava,jbte pa kako im takve stvari padaju na pamet?


Nevjerojatno. I kako je dalje tekao razgovor?
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:12   #97
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno. I kako je dalje tekao razgovor?
Pa ništa,nije mi se dalo tražiti broj pa sam rekao da ne znam broj(fakat sam mislio da ga netko treba zbog nekog biznisa ili slično).Onda mi je dala broj i rekla da taj broj uručim dotičnome da se javi u firmu EOS zg??!! I niš onda sam je pozdravio,i reko idem vidjet šta je to koji k EOS, kad ono kamatari mi susjeda traže.
bisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:41   #98
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
Pa ništa,nije mi se dalo tražiti broj pa sam rekao da ne znam broj(fakat sam mislio da ga netko treba zbog nekog biznisa ili slično).Onda mi je dala broj i rekla da taj broj uručim dotičnome da se javi u firmu EOS zg??!! I niš onda sam je pozdravio,i reko idem vidjet šta je to koji k EOS, kad ono kamatari mi susjeda traže.


A jos taj njihov pristup i terminologija - pazi oni zahtijevaju da im urucis. Trebao si reci: "Nema problema. Gdje da posaljem ponudu s cjenikom urucivanja?"
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 03:59   #99
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
A jos taj njihov pristup i terminologija - pazi oni zahtijevaju da im urucis. Trebao si reci: "Nema problema. Gdje da posaljem ponudu s cjenikom urucivanja?"
Ja NIKADA ne dajem tudje telefonske brojeve.
Nikome.
Izuzetak su samo jako dobri (i pouzdani !!) prijatelji, uza obitelj.
Ako netko zeli imati tajni broj, onda za to ima razlog.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:31   #100
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Ja NIKADA ne dajem tudje telefonske brojeve.

Nikome.

Izuzetak su samo jako dobri (i pouzdani !!) prijatelji, uza obitelj.

Ako netko zeli imati tajni broj, onda za to ima razlog.


Naravno. Na njihov pristup treba im odgovoriti s istom mjerom - da skuze da tudje vrijeme nije besplatno i
da nisu nikakav faktor pa nek se malo zamisle.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.