Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 12:36   #3641
factoring

Molim za pomoć dobila račune od firme iz Bosne za kupnju stroja 50.000,00 E, ali nismo platili dobavljaču već smo sklopili ugovor sa factoringom i oni uplatili a ja proknjižila na temelju ugovora o factoringu, na dan sklapanja 22.04. po sred.teć.:
2220/2540
cto 2220 -dobavljaći ino
cto 2540-obveze za dobavljači factoring
-factoringu smo platili na dan valute te po izvodu knjiženje 2540/1000.
Stroj do danas nismo dobili ni nećemo, već smo krenuli utužiti dobavljača, te kako izvesti knjiženje na temelju tužbe, jer na dobavljaču imam otvorenu uplatu
koristim kontni plan od rif-a,

te na koji konto proknjižiti pozajmicu djelatnika firmi
rrosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:52   #3642
Molim savjet i pomoć. Imam određenu količinu elektroničke robe koja je zamijenjena u jamstvenom roku. Od dobavljača smo dobili novu, zamijenili kupcu, a nama je ostala neispravna roba koju smo pripremili za predaju na oporabu. Međutim, pojavio se entuzijast koji bi po tome prčkao iz vlastite zabave i spreman je robu kupiti po simboličnoj cijeni.
Molim savjet za knjiženje ove zavrzlame, kako knjižiti povratnice od kupca, kako knjižiti robu koja je došla za zamjenu i konačno, kako skinuti neispravnu robu sa skladišta?
__________________
Nobody's perfect.
ajerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:58   #3643
Da li je ispravnije račun od benzina za osobni automobil povezati na putni nalog, s obzirom da se vidi da je na sluzbenom putu benzin točen, ili da ga se unosi kroz URU?
Hvala
animo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:37   #3644
Quote:
animo kaže: Pogledaj post
Da li je ispravnije račun od benzina za osobni automobil povezati na putni nalog, s obzirom da se vidi da je na sluzbenom putu benzin točen, ili da ga se unosi kroz URU?
Hvala
http://www.poduka.hr/index.php/2015/...nog-putovanja/

Obzirom da niste naveli o čijem autu se radi (privatnom ili službenom) evo link,pa si pročitajte u koji slučaj pripadate.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:52   #3645
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
http://www.poduka.hr/index.php/2015/...nog-putovanja/

Obzirom da niste naveli o čijem autu se radi (privatnom ili službenom) evo link,pa si pročitajte u koji slučaj pripadate.
samo bih se nadovezala.
Putni nalog, bez ikakvog dokaza, da je put zaista i bio, porezni nadzor neće priznati.
I bez obzira koji su troškovi, kako se plate, treba to priložiti uz putni nalog, pa makar i kopiju računa s opaskom gdje se nalazi original (npr ura broj x) i kako je knjižen.
I ako posumnjaju u vjerodostojnost putnog naloga, prezna inspekcija ga neće priznati.
Treba tu paziti. Tu se najviše mulja i to najviše i gledaju.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 01:08   #3646
Bok ljudi, molilabih za pomoć oko knjiženja prijenosa gospodarske cjeline. Obrt u firmu. Puno hvala unaprijed
ghostd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:23   #3647
Kupljena je klima u 7. mjesecu za potrebe udruge iz blagajne(gotovina)! Zanima me kako knjižiti i napraviti obračun amortizacije? Hvala
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:28   #3648
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
samo bih se nadovezala.
Putni nalog, bez ikakvog dokaza, da je put zaista i bio, porezni nadzor neće priznati.
I bez obzira koji su troškovi, kako se plate, treba to priložiti uz putni nalog, pa makar i kopiju računa s opaskom gdje se nalazi original (npr ura broj x) i kako je knjižen.
I ako posumnjaju u vjerodostojnost putnog naloga, prezna inspekcija ga neće priznati.
Treba tu paziti. Tu se najviše mulja i to najviše i gledaju.
mi se bavimo prodajom rabljenih teretnih vozila koja dobavljamo uglavnom iz EU. obrtnik često ide privatnim autom, pa mu obračunavam i dnevnicu i 2 kn/km. uvijek prilažem račune od cestarine, pa čak i iz kafića (koje naravno ne stavljam kao trošak). NIKAD ne obračunavam naloge koji zaista i nisu obavljeni. ponekad stavim i ispis specifikacije od računa za mobitel gdje se vidi roaming. stavljam i ispis mailova s potencijalnim dobavljačima da se vidi kada je posjet dogovoren. na kraju povežem nalog s URA Stjecanje dobara. tu i tamo roba nije dobra ili je preskupa i ne dogovorimo kupnju. svejedno knjižim nalog jer je put uistinu i obavljen. mislim da si negdje prije napisala da ako se iz puta nije "izrodio" neki posao ili ugovor, da su skloni ne priznati takav nalog. misliš li da bi to bio slučaj i uz sve gore navedene dokaze koje priložim?

edit: i da, natjerala sam ga da napravi Check in na fejsu gdje god može, i onda još i to isprintam :-D

Zadnje uređivanje misty marie : 10.01.2017. at 13:06.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:41   #3649
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
samo bih se nadovezala.
Putni nalog, bez ikakvog dokaza, da je put zaista i bio, porezni nadzor neće priznati.
I bez obzira koji su troškovi, kako se plate, treba to priložiti uz putni nalog, pa makar i kopiju računa s opaskom gdje se nalazi original (npr ura broj x) i kako je knjižen.
I ako posumnjaju u vjerodostojnost putnog naloga, prezna inspekcija ga neće priznati.
Treba tu paziti. Tu se najviše mulja i to najviše i gledaju.
Možeš li se još malo nadovezati ako zakačim uz putni nalog kopiju računa za cestarinu, da li je to dovoljno za priznavanje o kojem pričaš?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:42   #3650
Quote:
ghostd kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, molilabih za pomoć oko knjiženja prijenosa gospodarske cjeline. Obrt u firmu. Puno hvala unaprijed
Što ti konkretno treba? To je jedan proces koji zahtjeva više knjiženja.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:02   #3651
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
samo bih se nadovezala.
Putni nalog, bez ikakvog dokaza, da je put zaista i bio, porezni nadzor neće priznati.
I bez obzira koji su troškovi, kako se plate, treba to priložiti uz putni nalog, pa makar i kopiju računa s opaskom gdje se nalazi original (npr ura broj x) i kako je knjižen.
I ako posumnjaju u vjerodostojnost putnog naloga, prezna inspekcija ga neće priznati.
Treba tu paziti. Tu se najviše mulja i to najviše i gledaju.
ja isplaćujem putne za osobu koja svojim privatnim vozilom ide na teren, na izmjeru građ.zemljišta, na sastanke u drugi grad, dostavlja gotovu dokumentaciju klijentu.... što bih trebala priložiti? to je onaj povrat do 2kn/km.

što da priložim ako taj dan radnik npr.nije točio gorivo, niti je išao autoputom da bih imala cestarinu, to mi nije jasno uopće

on uvijek napiše na putni opis obavljenog posla.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:14   #3652
zamjena stolarije

Pozdrav, ekipa....evo ovako....firma ima poslovni prostor u vlastitoj kući, nema posebnog prostora jer nema ni potrebe za tim, firma je registrirana na kućnu adresu, i ove godine su na kući zamjenjeni prozori i vrata, moralo se zamjeniti jer su bili oštećeni. Također, kupila su se nova protuprovalna vrata. Kako se to knjiži? mogu li staviti protuprovalna vrata kao nabavu imovine?
I što s vratima i prozorima koja su se zamjenila? Hvala! je li to možda neko tekuće održavanje?
Lil_san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:25   #3653
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ja isplaćujem putne za osobu koja svojim privatnim vozilom ide na teren, na izmjeru građ.zemljišta, na sastanke u drugi grad, dostavlja gotovu dokumentaciju klijentu.... što bih trebala priložiti? to je onaj povrat do 2kn/km.

što da priložim ako taj dan radnik npr.nije točio gorivo, niti je išao autoputom da bih imala cestarinu, to mi nije jasno uopće

on uvijek napiše na putni opis obavljenog posla.
To ti je dosta, jer pretpostavljam da se ta izmjera nekome fakturira kasnije, dakle možeš dokazat opravdanost službenog puta.

Ako radnik nema niti gorivo, niti cestarinu, priloži bilo koji račun (npr. popio je kavu negdje). Takav račun NE KNJIŽIŠ, samo ga priloži uz putni nalog da se vidi da je u toliko sati radnik zaista tamo i bio.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:19   #3654
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
mi se bavimo prodajom rabljenih teretnih vozila koja dobavljamo uglavnom iz EU. obrtnik često ide privatnim autom, pa mu obračunavam i dnevnicu i 2 kn/km. uvijek prilažem račune od cestarine, pa čak i iz kafića (koje naravno ne stavljam kao trošak). NIKAD ne obračunavam naloge koji zaista i nisu obavljeni. ponekad stavim i ispis specifikacije od računa za mobitel gdje se vidi roaming. stavljam i ispis mailova s potencijalnim dobavljačima da se vidi kada je posjet dogovoren. na kraju povežem nalog s URA Stjecanje dobara. tu i tamo roba nije dobra ili je preskupa i ne dogovorimo kupnju. svejedno knjižim nalog jer je put uistinu i obavljen. mislim da si negdje prije napisala da ako se iz puta nije "izrodio" neki posao ili ugovor, da su skloni ne priznati takav nalog. misliš li da bi to bio slučaj i uz sve gore navedene dokaze koje priložim?

edit: i da, natjerala sam ga da napravi Check in na fejsu gdje god može, i onda još i to isprintam :-D
darsey?
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:22   #3655
misty to ti je dovoljno dokaza, neće ti to nitko osporiti uz toliko dokaza, svaka čast !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:02   #3656
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
misty to ti je dovoljno dokaza, neće ti to nitko osporiti uz toliko dokaza, svaka čast !
hvalaaa

mislim da im ne bih ni potpisala zapisnik kada bi pokušali. okušala bih se na sudu, pa kom grmilo, kom sijevalo
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:08   #3657
Quote:
Lil_san kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ekipa....evo ovako....firma ima poslovni prostor u vlastitoj kući, nema posebnog prostora jer nema ni potrebe za tim, firma je registrirana na kućnu adresu, i ove godine su na kući zamjenjeni prozori i vrata, moralo se zamjeniti jer su bili oštećeni. Također, kupila su se nova protuprovalna vrata. Kako se to knjiži? mogu li staviti protuprovalna vrata kao nabavu imovine?
I što s vratima i prozorima koja su se zamjenila? Hvala! je li to možda neko tekuće održavanje?
Tko je vlasnik kuće? Firma ili fizička osoba? Nije tekuće održavanje, nego nabava imovine, ali je pitanje ovo prvo-tko je vlasnik kuće?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:10   #3658
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
To ti je dosta, jer pretpostavljam da se ta izmjera nekome fakturira kasnije, dakle možeš dokazat opravdanost službenog puta.

Ako radnik nema niti gorivo, niti cestarinu, priloži bilo koji račun (npr. popio je kavu negdje). Takav račun NE KNJIŽIŠ, samo ga priloži uz putni nalog da se vidi da je u toliko sati radnik zaista tamo i bio.
npr.išao je na seminar, edukaciju, priložim račun od kotizacije? jel to ok isto?

kad je dostavljao dokumentaciju, može li prilog biti račun za tog kupca sa tim datumom?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:25   #3659
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Tko je vlasnik kuće? Firma ili fizička osoba? Nije tekuće održavanje, nego nabava imovine, ali je pitanje ovo prvo-tko je vlasnik kuće?
Vlasnik kuće je vlasnica firme, koja si ujedno i isplaćuje najamninu za svaki mjesec, naravno Ima ugovor i sve to....
Lil_san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:48   #3660
Quote:
Lil_san kaže: Pogledaj post
Vlasnik kuće je vlasnica firme, koja si ujedno i isplaćuje najamninu za svaki mjesec, naravno Ima ugovor i sve to....
Onda je to ulaganje u tuđu imovinu (imovinu koja je tuđa-nije u vlasništvu tvrtke, ali sukladno sklopljenom ugovoru ju koristi tvrtka u poslovne svrhe).

nacca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.