Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 20:26   #2461
Nadovezujem se na upit forumaša o poslu koji je najbolji za nas kojima je bitno vidjeti svijeta, a ne zaraditi... Mene zanima, slijedom toga upita, koji posao odabrati ako nemam iskustva u turizmu i hotelijerstvu, a inače studiram humanistiku i govorim 3 jezika. Znači, vjerujem da sam antitalent za konobara, ali neka recepcija, rad s ljudima, evenutalno ove ekskurzije, je li to ok za ove moje kriterije? I ja bih radio samo da putujem, novac mi je manje bitan. Imam radne navike pa bi to bilo ugodno s korisnim. Valjda. Hvala.
Džus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:32   #2462
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ako ti se dogodi da se zarundaš u crew baru ili da ševiš nešto onda moraš drugi dan i pauzu od sat vremena koristiti za san...
ovo nisam ocekivala od tebe ajde da si napisao neku, ali 'nesto'


Ugl. imala sam intervju za Viking i cekam da mi jave kad je ukrcaj, proslo je tjedan dana, valjda me nisu zaboravili...otkantala sam sve ponude za nasu sezonu

Ako se slucajno pojavio netko tko je radio na Vikingu nek malo opise kak je tamo. Hvala
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:50   #2463
Quote:
Suncica64 kaže: Pogledaj post
ovo nisam ocekivala od tebe ajde da si napisao neku, ali 'nesto'


Ugl. imala sam intervju za Viking i cekam da mi jave kad je ukrcaj, proslo je tjedan dana, valjda me nisu zaboravili...otkantala sam sve ponude za nasu sezonu

Ako se slucajno pojavio netko tko je radio na Vikingu nek malo opise kak je tamo. Hvala
nisam odredio spol jer neki ljudi imaju drugačije preference, ima svega na brodu

čestitam za intervju, samo strpljivo s njima, ako si prošla može ti se dogoditi da startaš i kad je sezona već u tijeku. lani kad sam bio cca tjedan dana na brodu, zvao me čovjek koji me je pitao jel sam slobodan za skype intervju jer im hitno treba čovjek na brodu francuskoj jer tamo rade samo ljudi s EU putovnicom. odbio sam

a evo prije sat-dva sam odradio zadnji 3. skype intervju za viking ocean, koliko mi je rečeno hitno im netko treba.
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:01   #2464
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
nisam odredio spol jer neki ljudi imaju drugačije preference, ima svega na brodu

čestitam za intervju, samo strpljivo s njima, ako si prošla može ti se dogoditi da startaš i kad je sezona već u tijeku. lani kad sam bio cca tjedan dana na brodu, zvao me čovjek koji me je pitao jel sam slobodan za skype intervju jer im hitno treba čovjek na brodu francuskoj jer tamo rade samo ljudi s EU putovnicom. odbio sam

a evo prije sat-dva sam odradio zadnji 3. skype intervju za viking ocean, koliko mi je rečeno hitno im netko treba.
hahahha ok,ok u pravu si.
Sretno i tebi! A ja se nadam da ce me ipak na pocetku sezone zvat...bumo vidli
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 21:31   #2465
RAD NA BRODU

Znam da se ova tema otvara po možda 100-ti put, ali nikako da naidjem na sve potrebne informacije...

Zanima me sto ide poslije onoga kad sam sebi kazes da zelis ici raditi na brod? Kome se obratiti? Agenciji? Kojoj? Koje nisu preporučljive? Koje su najsigurnije?

Neki spominju i treninge na akademijama, koliko je to sigurno? Dali vjerovati agenciji koja to spominje?

Znam da je posao težak, o tome mi ne morate komentirati ... da to ne znam nebi se ni odlucila na takvo nesto, sve ima svoje prednosti i nedostatke.

Da ne duljim, zanima me apsolutno SVAKA sitnica, ako ima netko sa iskustvom da mi ostavi svoj e-mail u komentaru, ako je u mogucnosti odgovoriti na jos neka moja pitanja, pozz!
Antonija1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 15:16   #2466
Pratim temu


Poslala sam prijavnicu i životopis jednoj agenciji, tu u RH. Očekujem da će me zaposliti na riječnom brodu (to smo barem dogovarali).
Kako ne poznam nikoga tko već radi na riječnom brodu, ovdje tražim informacije.


Kolike plaće su uobičajene za White Staff?
Je li ugovorena plaća britto ili netto?
Tko uplaćuje doprinose (poslodavac u svojoj matičnoj zemlji ili ja u RH)?
Hoću li morati u RH platiti porez na dohodak?
Isplaćuje li se plaća na račun (u kojoj zemlji?) ili je npr u čekovima?
Što je sa napojnicama- kada ih dobijemo (na kraju jedne rute, smjene ili na kraju ugovora? Na ruke ili na račun?

Koje je uobičajeno radno vrijeme, ima li uopće slobodnih dana dok smo ukrcani?

Zanimaju me i "tehničke" stvari, kao- kako sredim redovito bojanje kose, tko osigurava higijenske potrepštine (mogu li ih nabaviti na brodu, imam li priliku izaći i kupiti ih negdje ili stvarno trebam nositi zalihu)?

U agenciji su samo naveli da je period rada od 3. do 12.mj i da imam 3 tjedna godišnjeg.
Jesam li to onda na brodu 10 mj u komadu?


Stvarno bi mi koristilo da netko objasni detalje, opiše radno vrijeme, radne zadatke, ma sve ...
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:27   #2467
radio sam i na riječnim i na oceanskim brodovima, pisao sam već ovdje dosta o tome, i treba samo malo prelistati temu unazad, još bolja opcija je ovaj forum sa apsolutno svim detaljima oko putničkih brodova. http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...tall/index.php

pare na rijeci idu od 1000€ na više ovisi od posla jel... opet ovisi od firme do firme i plačanje doprinosa. lošije firme imaju ciparske ugovore i plačaju zdravstven na cipru za mirovinsko nisam siguran, bolje imaju švicarske ugovore i plačaju vam i zdravstven i mirovinsko u švicarskoj, nakon 5 godina rada imate pravo čak i na švicarsku penziju, ali morate bit 65 godina stari ili čekati do tada

na oceanskim brodovima imate dužnost kao građanin RH prijaviti plovidbu lučkoj kapetaniji preko koje stječete prava na zdravstveno i mirovinsko uključujući i beneficirani radni staž od 15mj za 12mj plovidbe ali to plaćate sami oko 1000kn/mj porez se ne naplačuje ako vam fiksni dio plaće(ono za šta imate platnu listu) ne prelazi 12000kn ili u protuvrijednosti €/$ indonezijska rupija :klap:...

evo za rijeku se javiti ovima http://feron.rs/

za ocean http://www.employment-power.com/
http://www.kouzoncorporation.com/en_web/
ima i drugih manjih agencija ali ove pokrivaju 95% tržišta i provjerene su, pare će vam uzeti tek kad dobijete posao.
i da NEMOJTE DATI PARE NIKOME TKO VAS TRAŽI PRIJE NEGO VAM DAJE UGOVOR
gore spomenuti ne traže u naprijed ništa, osim eventualno naplate test engleskog jezika...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 15:13   #2468
evo ako nekoga zanima slobodno se javite, potvrđujem da su pouzdani i da će vam uzeti pare tek kad dobijete ugovor u ruke.

All passports:
Stateroom Steward/ess - English speaking - 1150 e + tips

EU passport holders:

Wiater/ess - German speaking - 940 e + tips
Waiter/ess - French speaking - 940 e + tips
Urgent! – WAITER for fast embarkation
Chef de partie (salary 1100 – negotiable depending on experience, start before 20th April)
Executive Chef - 2500,00€ netto, 8/2 rotation system, Single cabin, Start asap. Prior experience on the river preferred. The vessel is a 3* ship although food level is 4*.
Head Chef – relief for 2 weeks (18th of April – 5th of May)
Waiter/ess - englis speaking – 1st of May, salary 1000 EUR
To apply for position please send email with name, surname and position on: [email protected]
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 11:45   #2469
E a da li je netko od vas bio na rijecnom brodu d mi ukratko napise zivot na rijecnom brodu. Koliko imas sobodnog vremena, place i sl. Trazila sam po topicu ali nisam nasla,toliko tog ima receng o cruiserima ali nist o rjecnim brodovima
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 15:53   #2470
Neki dan sam imala Skype intervju s Ciparskom posredničkom firmom.
Za mjesto u praonici ponudili su mi plaću 940E i zdravstveno.
Nakon 3- 4mj na brodu slijedi 2 tj "odmora" (zapravo odrađene nedjelje, godišnji kao takav ne postoji)
Sama plaćam putnu kartu do tamo i natrag kad idem na odmor, a oni na kraju ugovora refundiraju dolaznu i daju za odlaznu kartu.
Sama nabavljam uniformu.
Posao je u smjenama, ali ne po 8 h i kad imam slobodno od vešeraja, priskačem u pomoć sobaricama, plus radim ukrcaje i iskrcaje putnika i utovar namirnica.
Za napojnice su rekli da su 400- 600E, ali nisu objasnili kako ih dijele (to su zapravo procijenjene gratuities, po meni)

Sada me muči ako plaću dobijem na rn u RH, hoću li morati još ovdje plaćati porez, doprinose? Koliko?

Također mi gđa nije objasnila o slobodnom vremenu (ono- za bojanje kose, izlazak u grad u nabavku higijenskih potrepština) a o ručnicima i posteljini ju nisam ni pitala (koristimo li brodsku bjankeriju ili moram imati svoju?

Pomogne netko i razjasni mi?
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 15:13   #2471
pozz,
da li je netko radio sa agencijom azara iz sibenika?
ana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 22:45   #2472
viking

Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
E a da li je netko od vas bio na rijecnom brodu d mi ukratko napise zivot na rijecnom brodu. Koliko imas sobodnog vremena, place i sl. Trazila sam po topicu ali nisam nasla,toliko tog ima receng o cruiserima ali nist o rjecnim brodovima
Zarada na rijecnim je jako dobra. plaća je 1200 eura plus tips na kraju kruza koji je otprilike 200 eura tjedno, plus tips na ruke, ovisi o tebi koliko se trudis oko gostiju. svicarski ugovor. radi se dosta, ali i ovisi tko ti je sef. ja sam prve dvije sezone radila i po dva sata duze isti posao za iste pare. sada imam super sefa i malo je lakse. radi se svaki dan ali imas godisnje. smjena je dvokratna.
ana. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 06:54   #2473
postoje li neka radna mjesta na kruzeru za koje ne trebam radno iskustvo? Ja sam muško, 28 godina.
good2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 16:50   #2474
bok, zivili!

Ovako, nakon nekoliko mjeseci rijesavanja papira i tako dalje, dobio sam poso za TUI na kruzeru MS2 (mein schiff 2), ukrcavam se na Malti, krecem Zagreb - Minhen pa Minhen - Malta, ako netko vec je gore ili slicno neka se javi pa da malo olaksa sve to.
kontra_paradoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 01:31   #2475
Hey, pozdrav, sto se tice rijecne plovidbe (viking), htjela bih raditi kao bartender ili waitress, Javljam li se njima izravno ili idem preko neke agencije?
Koliko trebam uloziti prije, dakle kakva sve dozvole trebam nabavit i gdje bude ukrcaj? Molim vas javite svoja iskustva pozz

Zadnje uređivanje falentom : 19.09.2016. at 02:51.
falentom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:04   #2476
Update na moj prijasnji post, na kraju mi je dodijeljen MS3 i ukrcaj u Turskoj, datum isti samo drugo plovilo.
kontra_paradoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:38   #2477
Update i na moj zadnji post

Imam novi ugovor, riječni cruiser, brod 5*, posao sobarice, sezona oko Božićnih blagdana, druga Ciparska agencija
Plaća 740E i do 400E gratuities

Cijenu ruše Rumunji i Indonežani. Pristaju na vrlo male plaće, samo da rade.
Otvoreno mi je agent rekao.
I morat ću se dobrano potruditi i zaraditi si ekstra napojnice, tek tada mogu očekivati bolji ugovor (čitaj: plaću preko 1.000E)


Sada više agencija traži radnike, intervjui su krajem Nov i u Dec, ukrcaji Jan i Mar.
Na pamet mi padaju - Feron ( [email protected] )
- Safe Cruise ( [email protected] )
- Kouzon ( [email protected] ) - imaju poslovnicu u ZG
- River Star (oni su me malo bezobrazno odbili, nismo kontaktirali kasnije)
Svi imaju i Facebook stranicu

Moja agencija u Zagrebu je Uspinjača / Employment Power.
Prezadovoljna sam sa njima
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:51   #2478
"Umrla" nam tema

Ljudi na riječnim brodovima, kakve su vam plaće?
Jesu li se smanjile u odnosu na prethodni ugovor?
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:53   #2479
Razmisljam da idem na kruzer pa bih volio da mi netko ukratko napise sta je od papira potrebno plus neke preporuke firmi tj kome se javit za radit na kruzeru...hvala
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:16   #2480
Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
Razmisljam da idem na kruzer pa bih volio da mi netko ukratko napise sta je od papira potrebno plus neke preporuke firmi tj kome se javit za radit na kruzeru...hvala
Probaj vidjeti agencija uspinjača oni se bave time.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.