Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 18:29   #2461
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
A morat ću tako jer jučer ko 11 i pol ,ja čistiom po kući perem ko luda,nikako se smiriti,mozak mi je radi sto na sat.

Šta kažete na pola Normabela?


Mozes probat, ali Normabel dulje drzi od Xanaxa, mozda bi mogla bit uspavana. Ali vjeruj mi, za ucinak onog Mirzatena bi ti trebalo bar 5 normabela, takva neces biti od pola. Vjerojatno mislis pola od 5 mg.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 23:08   #2462
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Rivotril 0,5 mg, jednu ili dvije tablete?
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Eventualno probaj manje Mirzatena, 1/6 tablete, popij u petak i do ponedjeljka bi se već morala moći normalno dići za posao
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
I ja se slazem, Rivotril, neces imati napade panike, a vrlo vjerojatno ce te uspavati, i nece sedirati.
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
A morat ću tako jer jučer ko 11 i pol ,ja čistiom po kući perem ko luda,nikako se smiriti,mozak mi je radi sto na sat.
Šta kažete na pola Normabela?
Lola, nemoj se navlačiti na rivotril, ipak je puno benigniji normabel

imaš sreću što se (još) nisi zakačila za xanax, meni je dr rekla da je on, što se ovisnosti tiče, prva legalna droga nakon nelegalnog heroina, mislim da ti to dovoljno govori kakva ovisnost može biti ( možda se sjećaš koja sam ja x-ovisnica bila)

i sad bi još rivotril, koji, iako ima formulu takvu da djeluje i anksiolitički, no on se u psihijatriji najčešće daje za stabilizaciju raspoloženja i on je ipak antiepileptik
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:56   #2463
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Lola, nemoj se navlačiti na rivotril, ipak je puno benigniji normabel



imaš sreću što se (još) nisi zakačila za xanax, meni je dr rekla da je on, što se ovisnosti tiče, prva legalna droga nakon nelegalnog heroina, mislim da ti to dovoljno govori kakva ovisnost može biti ( možda se sjećaš koja sam ja x-ovisnica bila)



i sad bi još rivotril, koji, iako ima formulu takvu da djeluje i anksiolitički, no on se u psihijatriji najčešće daje za stabilizaciju raspoloženja i on je ipak antiepileptik


Je, imas pravo za Rivotril, Normabel je 'jednostavniji', meni nije djelovao za napade panike, i mislim da se tu drze linije Xanax-Lorsilan-Rivotril, ali dok ne prodjeluje Ad ili dignu njegovu dozu. Bas zbog ovih razloga koje si spomenula.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:08   #2464
Inace bolujem od migrena i jedino sto mi pomogne je Brufen od 600 u granulama. Citam u uputstvima da se ne smije piti u kombinaciji sa ssri antidepresivima a ja sam pocela sa Ziloftom. Danas me ubija glava a Lupocet koji navodno jedino smijem uopce ne pomaze... Imate neki savjet?
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:43   #2465
Ja sam na xanaxu od početka i stvarno sam pila jako puno.
Bila sam pravi junki,jedna kutija bi mi trajala 2 tjedna.Zadnje tri godine popijem samo prije spavanja i to pola od najmanje doze.
Ali meni nikad nije bilo teško skidanje sa njega,ali ja sam se skidala postepeno.
Ritvoril nikad ne bi uzela ,zbog svega šta sam tu pročitala.
I da ,mislila sam na pola tablete Normabela .
Ali potpuno ću ukinuti xanax tj neću ga više piti prije spavanja nego samo po potrebi jer počinjem sumnjati da su ove glavobolje od toga.

danielić ne bi te htjela plašiti ali brufen se ne smije često piti,bilo je neki dan u novinama.
Da probaš Lupocet od 1000 mg,onaj koji se rastopi?
Ja sam danas to popila i prestalo mi je ,samo šta sam ja popila odmah na početku.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:18   #2466
Ne rivotril ziva ovisnost i legalna droga
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:25   #2467
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja sam na xanaxu od početka i stvarno sam pila jako puno.
Bila sam pravi junki,jedna kutija bi mi trajala 2 tjedna.Zadnje tri godine popijem samo prije spavanja i to pola od najmanje doze.
Ali meni nikad nije bilo teško skidanje sa njega,ali ja sam se skidala postepeno.
Ritvoril nikad ne bi uzela ,zbog svega šta sam tu pročitala.
I da ,mislila sam na pola tablete Normabela .
Ali potpuno ću ukinuti xanax tj neću ga više piti prije spavanja nego samo po potrebi jer počinjem sumnjati da su ove glavobolje od toga.

danielić ne bi te htjela plašiti ali brufen se ne smije često piti,bilo je neki dan u novinama.
Da probaš Lupocet od 1000 mg,onaj koji se rastopi?
Ja sam danas to popila i prestalo mi je ,samo šta sam ja popila odmah na početku.
Nisam znala za taj Lupocet. Probat cu sada uguglati da vidim, mozda ni on ne smije s ad.
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:21   #2468
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Inace bolujem od migrena i jedino sto mi pomogne je Brufen od 600 u granulama. Citam u uputstvima da se ne smije piti u kombinaciji sa ssri antidepresivima a ja sam pocela sa Ziloftom. Danas me ubija glava a Lupocet koji navodno jedino smijem uopce ne pomaze... Imate neki savjet?
Možeš Neofen forte. Ono što mi koji smo na AD ne smijemo piti je sve što sadrži salicilnu kiselinu, tipa Aspirin, Andol. itd
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:35   #2469
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Ono što mi koji smo na AD ne smijemo piti je sve što sadrži salicilnu kiselinu, tipa Aspirin, Andol. itd
A zašto? Pročitala sam i ja u uputama to, ali bi htjela znati zašto, što se događa u tijelu kad se to pomiješa? Eto, čista znatiželja. Što kad bi netko morao piti nešto tipa andol 100 radi kardiovaskularnih bolesti, a ujedno piti i antidepresiv?
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:30   #2470
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
A zašto? Pročitala sam i ja u uputama to, ali bi htjela znati zašto, što se događa u tijelu kad se to pomiješa? Eto, čista znatiželja. Što kad bi netko morao piti nešto tipa andol 100 radi kardiovaskularnih bolesti, a ujedno piti i antidepresiv?
Zbog potencijalnog krvarenja u želucu. Postoji Andol protekt koji se može piti i ne iritira sluznicu želuca, ali najbolje je pitati psihijatra.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:11   #2471
Quote:
danielić kaže: Pogledaj post
Inace bolujem od migrena i jedino sto mi pomogne je Brufen od 600 u granulama. Citam u uputstvima da se ne smije piti u kombinaciji sa ssri antidepresivima a ja sam pocela sa Ziloftom. Danas me ubija glava a Lupocet koji navodno jedino smijem uopce ne pomaze... Imate neki savjet?


Ma smijes, ja pijem Ketonale zbog kicme i nitko to ne osporava (anesteziolog, neurolog, psihijatar, opca praksa).
Jedino bas nije zgodno piti Zaldiar i Tramal, ali ja nemam nus i to su mi odobrili.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:32   #2472
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Možeš Neofen forte. Ono što mi koji smo na AD ne smijemo piti je sve što sadrži salicilnu kiselinu, tipa Aspirin, Andol. itd


Ma moze i Brufen, Neofen forte ima samo 200 mg ibuprofena.

Ma tko vam je rekao sve te budalastine? Nema veze s AD-om, neki dobe krvarenje od Andola, a nisu ni vidjeli AD.
AD ne ostecuje sluznicu zeluca nista vise od bilo kojih drugih tableta, ostecuju je tbl protiv bolova, osim paracetamola i poluopijata (Zaldiar, Tramal). A kako opijati isto dizu serotonin, ali malo, napisu oprez s Ad-om. Kako rekoh, ja s njima nemam problema jer ih piti moram, nazalost.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:53   #2473
Ljudi su bolesni i boje se svega, no sve je individualno, neki se navuku i tic-tac bombone, a neki se ne navuku ni na Rivotril, ni na AD, mnogi se navuku na recimo Xanax, a tvrdnje tipa "Rivotril je legalna droga" je obični senzacionalizam i širenje straha. To jest droga, ali i sve drugo je droga.
Još ćemo se i parketa bojati, treba umjereno i sa tabletama i sa svojim strahovima pa će biti manje potrebe za drogama.

Neofen forte ima 400mg ibuprofena, evo ga držim u ruci.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:36   #2474
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Ljudi su bolesni i boje se svega, no sve je individualno, neki se navuku i tic-tac bombone, a neki se ne navuku ni na Rivotril, ni na AD, mnogi se navuku na recimo Xanax, a tvrdnje tipa "Rivotril je legalna droga" je obični senzacionalizam i širenje straha. To jest droga, ali i sve drugo je droga.
Još ćemo se i parketa bojati, treba umjereno i sa tabletama i sa svojim strahovima pa će biti manje potrebe za drogama.

Neofen forte ima 400mg ibuprofena, evo ga držim u ruci.


Imas pravo.
Ma da, falio mi komad recenice, htjedoh napisati da ima samo 200 mg vise ibuprofena od Brufena, a 200 mg piju i djeca.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:15   #2475
Potpisujem za Rivotril.
Pila sam i neke drugačije bulšite, ali njega samo preskočit je horor. S tim da ja pijem vrlo male doze i to za neurološki poremećaj. E sad, kad ga preskočim mene trigga na takve napadaje, mislila sam da drugim ljudima nije gadno, al koliko vidim/čitam...

Što se pak tiče usporedbe helex/xanax i rivotril. Da mi treba za smirenje onda ovo prvo. Rivotril me ne smiri, nego me uspava, ali panika jel ostane. Helex me smiri, ali me ne uspava, no ja nisam nikad imala problema sa nesanicom, tako da mi taj dio nije ni falio (a kod R mi smeta).

E sad, ako bih neposredno nakon popijenog helexa zaspala, ujutro bi mi bilo loše.
S rivotrilom nemam taj problem.

Kak god okreneš, piti bilo što od toga je sranje
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:01   #2476
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja sam na xanaxu od početka i stvarno sam pila jako puno.
Bila sam pravi junki,jedna kutija bi mi trajala 2 tjedna.Zadnje tri godine popijem samo prije spavanja i to pola od najmanje doze.
Ali meni nikad nije bilo teško skidanje sa njega,ali ja sam se skidala postepeno.
Ritvoril nikad ne bi uzela ,zbog svega šta sam tu pročitala.
I da ,mislila sam na pola tablete Normabela .
Ali potpuno ću ukinuti xanax tj neću ga više piti prije spavanja nego samo po potrebi jer počinjem sumnjati da su ove glavobolje od toga.

danielić ne bi te htjela plašiti ali brufen se ne smije često piti,bilo je neki dan u novinama.
Da probaš Lupocet od 1000 mg,onaj koji se rastopi?
Ja sam danas to popila i prestalo mi je ,samo šta sam ja popila odmah na početku.
Lola, kako sam danas bila na psihoterapiji, pitala sam svoju dr koja mi je rekla da normabel ima 4x jaču benzo strukturu od rivotrila i da on (rivotril) apsolutno nije za PA. dakle, normić, imaš ih od 2mg nadalje, ne moraš veliku dozu uzeti

Zadnje uređivanje ray of light : 12.01.2017. at 22:15.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:40   #2477
ok hvala
Sad samo trebam Normabel nabaviti.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 09:13   #2478
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Ljudi su bolesni i boje se svega, no sve je individualno, neki se navuku i tic-tac bombone, a neki se ne navuku ni na Rivotril, ni na AD, mnogi se navuku na recimo Xanax, a tvrdnje tipa "Rivotril je legalna droga" je obični senzacionalizam i širenje straha. To jest droga, ali i sve drugo je droga.
Još ćemo se i parketa bojati, treba umjereno i sa tabletama i sa svojim strahovima pa će biti manje potrebe za drogama.

Neofen forte ima 400mg ibuprofena, evo ga držim u ruci.
Nazalost je zasto ne preporucuju druge psihoterapijske pravce koje rjesavaju a ne da se godinama to razvlaci a citajuci ovdje vidim da se prepisuje rivotril
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 09:58   #2479
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Nazalost je zasto ne preporucuju druge psihoterapijske pravce koje rjesavaju a ne da se godinama to razvlaci a citajuci ovdje vidim da se prepisuje rivotril
Sredi si tok misli, ubaci poneki interpunkcijski znak jer ovo gore je nerazumljivo. Iskren savjet
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:21   #2480
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Sredi si tok misli, ubaci poneki interpunkcijski znak jer ovo gore je nerazumljivo. Iskren savjet
Ok, hvala na savjetu
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.