Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 12:25   #2481
koliko treba normabelu da djeluje?
popila sam prije 1 sat onaj od 2, pa ništa....

ne znam treba li još ili će prodjelovati.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:43   #2482
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Nazalost je zasto ne preporucuju druge psihoterapijske pravce koje rjesavaju a ne da se godinama to razvlaci a citajuci ovdje vidim da se prepisuje rivotril


Zato sto se treba educirat, a to je stvarno mukotrpno. Nije isprika, samo kazem. Lakse je tamburat po psihoanalizi i upitnim gestaltu.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:48   #2483
Mislila sam na kbt terapiju
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:55   #2484
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Mislila sam na kbt terapiju


Ta je navodno ok, al kazes nije.
Kako kome valjda. Moja je integrativna.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 15:19   #2485
Pozdrav, imam jedno pitanje. Već duže vrijeme koristim praxiten u kombinaciji sa atenololom. To mi se pokazalo kao prilično efikasna terapija za probleme koje imam, no zadnjih par godina živim i radim u Irskoj i dok sa nabavm atenolola nemam problema, praxiten mi je teško nabaviti. Ono što trebam, da mi netko veli, koji bi na irskom tržištu lijek bio pandan praxitenu? Frend mi je poslao Helex, no vidim po sastavu da je to ipak drugi lijek, znači imati će i drugi učinak, a s obzirom da sam ok sa svojom terapijom, želio bih je samo nastaviti.
Znači, irski ekvivalent praxitenu, ako tko zna? Hvala.
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 16:59   #2486
Oxazepam(um) je kemija u praksitenu, svaki apotekar u svijetu može, ili bi bar trebao, po tome vidjeti ima li ili nema to pod nekim lokalnim imenom.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:07   #2487
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Oxazepam(um) je kemija u praksitenu, svaki apotekar u svijetu može, ili bi bar trebao, po tome vidjeti ima li ili nema to pod nekim lokalnim imenom.


Zamoli doktoricu da ti posalje postom privatni recept na tvoje ime sa sastavom lijeka i kolicinom pa ce ti ga izdati, kako je Sajko Dad napisao, Oksazepamum, samo provjeri u apoteci koje jacine imaju, Praxiten ga ima 15 mg.

Kronicna nesanica

Evo, da se konacno i ja pohvalim jednim lijekom koji mi rijesava kronicnu nesanicu i od kojeg ne buljim u jednu tocku do podneva. Dobio sam stariji antipsihotik Nozinan od 25 mg pola ili cijeli. Meni pomaze. I ne treba pisati psihoticna dijagnoza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje Azz : 18.01.2017. at 10:04. Reason: spajanje postova
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:54   #2488
Quote:
zvonimir kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje. Već duže vrijeme koristim praxiten u kombinaciji sa atenololom. To mi se pokazalo kao prilično efikasna terapija za probleme koje imam, no zadnjih par godina živim i radim u Irskoj i dok sa nabavm atenolola nemam problema, praxiten mi je teško nabaviti. Ono što trebam, da mi netko veli, koji bi na irskom tržištu lijek bio pandan praxitenu? Frend mi je poslao Helex, no vidim po sastavu da je to ipak drugi lijek, znači imati će i drugi učinak, a s obzirom da sam ok sa svojom terapijom, želio bih je samo nastaviti.
Znači, irski ekvivalent praxitenu, ako tko zna? Hvala.
http://irishpatients.ie/benzodiazapines-facts/

https://s27.postimg.org/b37usr45f/oxazepam_ireland.png

općenito, lijekovi u svijetu- nazivi

https://drugs-forum.com/forum/showthread.php?t=58420

Zadnje uređivanje Azz : 16.01.2017. at 10:53. Reason: spajanje postova
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:36   #2489
Uzima li netko od vas antidepresiv i lijek za smanenje želučane kiseline? Djeluje li AD jednako kad ga se uzme s lijekom za smanjenje želučane kiseline?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:53   #2490
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Uzima li netko od vas antidepresiv i lijek za smanenje želučane kiseline? Djeluje li AD jednako kad ga se uzme s lijekom za smanjenje želučane kiseline?


Da, ako mislis na Controloc (pantoprazol). Ja uzimam. Ali pola sata prije AD-a i dorucka i nisam primijetio manje djelovanje.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:57   #2491
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Da, ako mislis na Controloc (pantoprazol). Ja uzimam. Ali pola sata prije AD-a i dorucka i nisam primijetio manje djelovanje.
Mislim na Emaneru (za smanjenje želučane kiseline) i Eliceu (antidepresiv).
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:07   #2492
Možda ti pomogne Eglonyl u malim dozama, oblaže sluznicu želuca, s usput je i antipsihotik, dobro djeluje na razne "psihološke munje" po probavi.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 06:05   #2493
neko ko zna iz prve ruke o litiju,ne ono šta je pročitao ili pročitala s neta...tražio sam litij nakon masu lijekova koji mi nisu pomogli npr amizol,moditen,elicea,loquen,prazin...leponex je katastrofa.. tražio sam litij i dobio da pijem i kvetiapin...ne želim pit nešto šta mi neće dati rezultat..masu puta sam prekidao trovanje tabletama uzaludno jer ne pomaže i sranja mi se vraćaju..trebam napokon dobitnu kombinaciju,svjestan sam da je sve ponaosob,ali nečija iskustva o litiju po kojeg idem za par sati bi mi zlata vrijedila..hvala
ramonnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:11   #2494
dali ima koji ad da ne deblja (kao mirzaten) ali da ne utječe na libido...googlala sam wellbutrin ali nisam našla na neka velika iskustva sa njim...pa možda neko ovdje pije wellbutrin ili zna slični koji ne deblja i ne utječe na libido..thx
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:35   #2495
VELAFAX pomoc

Pozdrav,

Pila sam Cipralex 7 godina,vise ne djeluje o doktorica me prebacila na Velafax.
Skidala sam se s Cipre 3 tjedna i evo 3 dana pijem ujutro Velafax 37.5.... inace imam anks-depr por sa derealizacijama i panikom....

Evi danas treci dan na Velafaxu opro me takav panicni skoro sam umrla a i cijeli raspolozenje mi je koma 😣

doktorica kaze da pricekam i budem strpljiva....

Ajde ako neko ima s ovim lijekom neko iskustvo...pomagajte...stvarno mi je potrebno

Tenk ju
Mirtusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:03   #2496
Portalasi gdje ste?

dakle, nakon sto me stabiliziralo i pogodilo dozu Prozaca, receno mi je da ga vise u HR ne mogu nabaviti. mamicuim. u zamjenu mi daju Portal koji je istog sastava. danas sam popila zadnja dva prozaca te od sutra uzimam portal. ne volim promjene kad su lijekovi u pitanju
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:12   #2497
Pomaze li Normabel kod srcanih smetnji? (Muce me i anksioznost i napadaji panike).

Edit- nemam dijagnozu sto se srca tice, ali jako lupa i ne mogu ga smiriti vec duze vrijeme, a sutra je nedjelja pa ne mogu nista do ponedjeljka
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:49   #2498
Quote:
Free like a wind kaže: Pogledaj post
Pomaze li Normabel kod srcanih smetnji? (Muce me i anksioznost i napadaji panike).

Edit- nemam dijagnozu sto se srca tice, ali jako lupa i ne mogu ga smiriti vec duze vrijeme, a sutra je nedjelja pa ne mogu nista do ponedjeljka
Ako je lupanje srca na nervnoj bazi, normabel će ti pomoći.
Najbolje bi bilo da se u ponedjeljak javiš dr. da obaviš kardiološki pregled. Možda ti treba neki beta blokator zbog tahikardija. Oni se obično daju kod toga, ali to mora dati kardiolog nakon pretraga EKG-a.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 18:44   #2499
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Portalasi gdje ste?

dakle, nakon sto me stabiliziralo i pogodilo dozu Prozaca, receno mi je da ga vise u HR ne mogu nabaviti. mamicuim. u zamjenu mi daju Portal koji je istog sastava. danas sam popila zadnja dva prozaca te od sutra uzimam portal. ne volim promjene kad su lijekovi u pitanju
Azz, ne pijem portal, ali samo da ti kažem što se tiče promjene lijeka.
Ja sam zbog tahikardija pila godinu dana tbl nebilet i dođem prije dvije godine kod moje LOM i ona mi kaže da ne mogu više dobiti nebilet, nego nebivolol i da je to potpuno isto.
Ja sva u panici, što ako opet budem imala tahikardije (inače imam kardiofobiju, rekao mi moj kardiolog), te zamjenske tbl sigurno nisu tako dobre. Možeš si misliti, a radi se o srcu
I ništa, podignem ja te zamjenske i počnem uzimati. Sve isto kao i one prve tbl. Nikakve nuspojave, tahikardijama ni traga, EKG odličan i tako već dvije godine.
Samo sam ti htjela reći da zamjenske tablete stvarno nisu različite i da se nemaš čega bojati. To mi je rekao i kardiolog. Sastav je isti, samo drugi proizvođač.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:16   #2500
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Portalasi gdje ste?

dakle, nakon sto me stabiliziralo i pogodilo dozu Prozaca, receno mi je da ga vise u HR ne mogu nabaviti. mamicuim. u zamjenu mi daju Portal koji je istog sastava. danas sam popila zadnja dva prozaca te od sutra uzimam portal. ne volim promjene kad su lijekovi u pitanju


Nemoj se brinuti moja shrinkica kaze da je apsolutno svejedno kod AD, bitno da je sastav isti. Sto se Prozaca tice, istina je, proizvocac podnio zahtijev za brisanje lijeka.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.