Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 17:03   #1361
Tražiš svoju granicu....kao da bi se nešto strašno desilo da se odrekneš pive....al vjerujem da ti je to nezamislivo.
Ono što ti vjerojatno hoćeš je netko s kim bi provodio vikende doma u krevetu umjesto s frendovima u izlasku, ali činjenica je da ćeš kad tad opet bit u prilici da si u nekom lokalu i onda ne buš naručio cedevitu već ćeš si naručiti pivkana i bil bu fin i onda buš opet u situaciji da puziš po podu (ili kako već to izgleda kad pretjeraš). Ne kužim kak bi to odvlačenje od alkohola trebalo izgledati - kad izađeš solo van da ti svako malo netko šibne sms "Nemoj pit, nemoj, nemoj pit", ili da ti u klubu netko suflira sa strane "Popio si već 4, popio si već 4..."
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:15   #1362
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Tražiš svoju granicu....kao da bi se nešto strašno desilo da se odrekneš pive....al vjerujem da ti je to nezamislivo.
Ono što ti vjerojatno hoćeš je netko s kim bi provodio vikende doma u krevetu umjesto s frendovima u izlasku, ali činjenica je da ćeš kad tad opet bit u prilici da si u nekom lokalu i onda ne buš naručio cedevitu već ćeš si naručiti pivkana i bil bu fin i onda buš opet u situaciji da puziš po podu (ili kako već to izgleda kad pretjeraš). Ne kužim kak bi to odvlačenje od alkohola trebalo izgledati - kad izađeš solo van da ti svako malo netko šibne sms "Nemoj pit, nemoj, nemoj pit", ili da ti u klubu netko suflira sa strane "Popio si već 4, popio si već 4..."
Joooj zakaj ti si morala procitati da pisem ovdje

Ne,nego zelim ako vec nisam sposoban sam da me druga osoba strpa u taxi i posalje doma il da me odvede sama,ili da bude pravi prijatelj ili pravi partner kao sto bi bio ja!
Da,izbjegavam druzenja i izlaske jer trenutno u tome vidim spas i da,tesko mi je piti nesto sto ne pijem i da,znam ja popit ponekad samo pivo dva ali me i nekad ponese i tu sam onda koma

Obozavam pivo kao sto netko obozava zesticu,vina,kave il sto god drugo i tesko mi ga se odreci ali nasao sam dijelove koje me mogu odvuci od pretjerivanja ali ih nisam jos savladao sam i zato izbjegavam gore navedeno
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:29   #1363
Već sam čula od nekog tko nam je zajednički poznanik da puno piješ, tj čovjek je direktno rekao da misli da si alkoholičar tj da znaš bit neugodan kad popiješ. Ako te tješi neka druga osoba je rekla da misli da nisi alkoholičar. Bitno je valjda ono što ti misliš.

A po ovome ispada da je veći problem u tome što nemaš nekog od povjerenja tko bi ti pozvao taksi i odveo te doma kad si van sebe nego u tome što se nisi u stanju zabaviti i opustiti uz cocktu. Jednom će ti to napravit. Ako to treba napravit svaki drugi put kad ste vani - onda to više nije fora i zabavno (zabavno je samo tebi) nego je smor žešći.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:37   #1364
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Već sam čula od nekog tko nam je zajednički poznanik da puno piješ, tj čovjek je direktno rekao da misli da si alkoholičar tj da znaš bit neugodan kad popiješ. Ako te tješi neka druga osoba je rekla da misli da nisi alkoholičar. Bitno je valjda ono što ti misliš.

A po ovome ispada da je veći problem u tome što nemaš nekog od povjerenja tko bi ti pozvao taksi i odveo te doma kad si van sebe nego u tome što se nisi u stanju zabaviti i opustiti uz cocktu. Jednom će ti to napravit. Ako to treba napravit svaki drugi put kad ste vani - onda to više nije fora i zabavno (zabavno je samo tebi) nego je smor žešći.
Pa da,rekao sam to i sam,da mogu popit ko bacva bez dna kada izgubim kontrolu nad sobom ali pokusavam to izbjeci,pokusavam to kontrolirati i da,trudim se jer to ne shvacam kao neku zeku vec shvacam to ozbiljno!
Znam da je smor i zato nedjem van i ne zelim nikoga gnjaviti nit se zelim druziti jer sam svjestan kakav sam kada pretjeram.
Ma vjerujem da bum ja to doveo u red jer to je ono sto zelim i sto mislim da ce napraviti bolju osobu od mene

Ti si jedno predivno bice sam da znas!
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:58   #1365
Nikada neću skužiti alkoholičare i drogeraše. Sami se svjesno uništavaju. Koja je poanta toga? Nesretni u životu?
Što bi bilo kad bi se svi mi kad imamo neki problem napili i drogirali?
Nemojte mi samo sada pričati da si neki ljudi ne mogu pomoći. Najlakše se napit i drogirat i boli te k.... za sve. Neka drugi rješavaju probleme.
Sve bi ja to strpala na usamljeni otok, pa nek loču i fiksaju se do mile volje. Amen
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:00   #1366
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nikada neću skužiti alkoholičare i drogeraše. Sami se svjesno uništavaju. Koja je poanta toga? Nesretni u životu?
Što bi bilo kad bi se svi mi kad imamo neki problem napili i drogirali?
Nemojte mi samo sada pričati da si neki ljudi ne mogu pomoći. Najlakše se napit i drogirat i boli te k.... za sve. Neka drugi rješavaju probleme.
Sve bi ja to strpala na usamljeni otok, pa nek loču i fiksaju se do mile volje. Amen
ajd ne sudi. ni ja ih ne razumijem, ali pretpostavljam da nisu sretni ljudi. nitko normalan i sretan ne završi u alkoholu ili drogi.
iza svega toga se svašta skriva. neki od nas samo pate na skrivenije načine.
da se razumijemo odvratno mi je vidjeti alkoholičara ili narkomana. odvratno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:09   #1367
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ajd ne sudi. ni ja ih ne razumijem, ali pretpostavljam da nisu sretni ljudi. nitko normalan i sretan ne završi u alkoholu ili drogi.
iza svega toga se svašta skriva. neki od nas samo pate na skrivenije načine.
da se razumijemo odvratno mi je vidjeti alkoholičara ili narkomana. odvratno.
Sa boldanim se varaš. Pogledaj samo ove klince od 14-15 godina. Zašto oni piju? Zbog društva i da budu cool. Nemaju oni bračnih problema, ni sa djecom, jer su još i sami djeca. Nauče se u ranoj mladosti i onda imaju problem za cijeli život. A tek te mlade cure, naloču se ko prasice, puše, drogiraju se i onda kasnije hoće imati normalne brakove, trudnoće, djecu... ne ide to tako.
Tko ima problema i ne može ih podnijeti, neka popije tabletu za smirenje, a ne konjak i drogu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:38   #1368
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sa boldanim se varaš. Pogledaj samo ove klince od 14-15 godina. Zašto oni piju? Zbog društva i da budu cool. Nemaju oni bračnih problema, ni sa djecom, jer su još i sami djeca. Nauče se u ranoj mladosti i onda imaju problem za cijeli život. A tek te mlade cure, naloču se ko prasice, puše, drogiraju se i onda kasnije hoće imati normalne brakove, trudnoće, djecu... ne ide to tako.
Tko ima problema i ne može ih podnijeti, neka popije tabletu za smirenje, a ne konjak i drogu.
Da, postoji šansa da neko od tih klinaca postane alkoholičar, ali to je jedan od razloga. A pošto znam i popriličan broj tabletomana - vjeruj da nije ni tableta za smirenje riješenje. I to nisu mladi ljudi, već uglavnom žene srednjih godina koje počnu zbog problema, a onda piju na dnevnoj bazi. Ovisnost je ovisnost.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 00:04   #1369
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Da, postoji šansa da neko od tih klinaca postane alkoholičar, ali to je jedan od razloga. A pošto znam i popriličan broj tabletomana - vjeruj da nije ni tableta za smirenje riješenje. I to nisu mladi ljudi, već uglavnom žene srednjih godina koje počnu zbog problema, a onda piju na dnevnoj bazi. Ovisnost je ovisnost.
Naravno da je ovisnost ovisnost. Upravo zbog toga treba znati granicu u svemu, tako i u tbl za smirenje koje se mogu popiti samo povremeno (jednom, dva puta tjedno) i onda nećeš postati ovisnik o njima.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 00:49   #1370
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nikada neću skužiti alkoholičare i drogeraše. Sami se svjesno uništavaju. Koja je poanta toga? Nesretni u životu?
Što bi bilo kad bi se svi mi kad imamo neki problem napili i drogirali?
Nemojte mi samo sada pričati da si neki ljudi ne mogu pomoći. Najlakše se napit i drogirat i boli te k.... za sve. Neka drugi rješavaju probleme.
Sve bi ja to strpala na usamljeni otok, pa nek loču i fiksaju se do mile volje. Amen
Jesi kad ostao doma sjediti uz TV ili komp iako si znao da je to lose za tebe i da bi trebao otici van vjezbati? Jesi se kad najeo dobre mesine s rostilja iako si znao da je to kancerogeno? Znas onaj osjecaj kad je nesto dobro i trenutno ti puca kurac sto ti malo povecava sansu da ti se nesto lose dogodi? E pa alkohol te polako reprogramira da se tako osjecas makar srao jetru u komadicima.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 01:40   #1371
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nikada neću skužiti alkoholičare i drogeraše. Sami se svjesno uništavaju. Koja je poanta toga? Nesretni u životu?
Što bi bilo kad bi se svi mi kad imamo neki problem napili i drogirali?
Nemojte mi samo sada pričati da si neki ljudi ne mogu pomoći. Najlakše se napit i drogirat i boli te k.... za sve. Neka drugi rješavaju probleme.
Sve bi ja to strpala na usamljeni otok, pa nek loču i fiksaju se do mile volje.

Ne željeti pokušati bar imati razumijevanja za druge je česta mana "ljudi" u današnjem svijetu. Možda "drogeraši i alkoholičari" ne bi postali i ostali takvi kad bi bilo više humanosti i manje predrasudnog načina razmišljanja o njima. Da imaš osobnog iskustva ili iskustva s bliskom ti osobom/a što se tiče alkoholizma/narkomanije, vjerojatno bi drugačije razmišljala. Svima koji osuđuju, preporučam da se informiraju o neurobiološkoj pozadini ovisnosti (bilo kakvog oblika) i da upoznaju takve osobe, shvate ih barem donekle. Osobito je teško kada vidiš blisku osobu kako leži na dnu i ne može ustati, a ti jedino što možeš je biti uz tu osobu. Zapravo, ponekad je i to ono što im treba, biti iskreno uz njih, biti im potpora u borbi.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:16   #1372
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sa boldanim se varaš. Pogledaj samo ove klince od 14-15 godina. Zašto oni piju? Zbog društva i da budu cool. Nemaju oni bračnih problema, ni sa djecom, jer su još i sami djeca. Nauče se u ranoj mladosti i onda imaju problem za cijeli život. A tek te mlade cure, naloču se ko prasice, puše, drogiraju se i onda kasnije hoće imati normalne brakove, trudnoće, djecu... ne ide to tako.
Tko ima problema i ne može ih podnijeti, neka popije tabletu za smirenje, a ne konjak i drogu.
gluposti. lako je suditi. da pogledaš u svoju nutrinu našao bi puno slabosti. svatko od nas se nosi sa nesigurnostima na svoj način. netko maltretira svoju djecu, neko sve podređene na poslu, netko partnera, netko ljude oko sebe, a netko sebe, cigaretom, prejedanjem, alkoholom ili drogom. isti princip.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:52   #1373
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nikada neću skužiti alkoholičare i drogeraše. Sami se svjesno uništavaju. Koja je poanta toga? Nesretni u životu?
Što bi bilo kad bi se svi mi kad imamo neki problem napili i drogirali?
Nemojte mi samo sada pričati da si neki ljudi ne mogu pomoći. Najlakše se napit i drogirat i boli te k.... za sve. Neka drugi rješavaju probleme.
Sve bi ja to strpala na usamljeni otok, pa nek loču i fiksaju se do mile volje. Amen
My time...grozno. Neke od tvojih izjava me zaista iznenade. Ovisnost je bolest, kao što je i anksioznost poremećaj. Ponekad zaista generaliziraš, etiketiraš i pretjerano osuđuješ. Obzirom (od okoline) očekuješ razumijevanje za svoju boljku, bilo bi lijepo da i ti probaš razumjeti osobe koje se 'bore' s nečim drugim.
Svaki pojedinac na probleme i nesposobnost prilagodbe reagira drugačije - netko reagira razvojem anksioznog poremećaja, netko razvojem ovisnosti. U podlozi su slične stvari, samo što tijelo i osoba koristi različite mehanizme za oslobađanje od frustracije - kod anksioznosti tijelo reagira 'iznutra' (pretjeranom aktivacijom autonomnog živčanog sustava), a kod ovisnosti se pojedinac nakupljene frustracije pokušava riješiti 'izvana' (upotrebom supstanci), te upada u stanje nemogućnosti kontrole impulsa.
Svatko tko je osvjestio problem i odlučio ovdje o njemu pisati zaslužuje veliki plus, a ne tvoje kritike. Amen.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:50   #1374
ne javljam se kao advokat My time, niti smatram da ona istog treba, no samo sam htjela reći da stvari možemo promotriti iz mnogo rakursa. ukoliko je ona sama došla u doticaj kroz život s ljudima koji su bili ovisnici, te na ovaj ili onaj način negativno utjecali na nju ili njoj bliske osobe, moguće je da odatle proizlazi njena netolerancija spram bilo kakvih ovisnosti (a to se moglo iščitati u njenim mnogobrojnim prijašnjim postovima na raznim temama). uglavno, tema nije My time, niti mislim da bi to trebala postati.
no uvijek kad na nešto jako negativno reagiramo, postoji dobar razlog za to. a to će My time najbolje znati

: peace:
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:04   #1375
Bez obzira na ton, način, usmjerenost.. reakcije, povedene nemogućnosti razumijevanja nekoga.. tko (preodređenost) svojom negativnom reakcijom moguće iskazuje određeno nerazumijevanje.. pokazuje zapravo što? Istost?
Tko ne može podnjeti generalno (ponekad ili počešće, i samoga sebe) nerazumijevanje.. neka "popije".. oralna fiksacija.. konzumira.. po slobodi osobnog izbora.. nešto za toleranciju.. nerazumijevanja.. neskužavanja....
Skidanje s istog, samo kao još jedno, u nizu, nerazumijevanje ili udaljenost od početne, razumljive faze, konzumacije nečega u svrhu toleriranja nerazumijevanja.. neskužavanja..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:06   #1376
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
neka "popije".. oralna fiksacija.. konzumira.. po slobodi osobnog izbora.. nešto za toleranciju.. nerazumijevanja, neskužavanja....
tog čarobnog napitka bi trebalo imati u neograničenim količinama na ovom svijetu
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:27   #1377
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Naravno da je ovisnost ovisnost. Upravo zbog toga treba znati granicu u svemu,
Jako dobro. Treba znati balansirati
Ima onih koji ne znaju, iako znaju da treba prestati. Dođe vrlo brzo do točke kad ovisnost počne upravljati tobom. Znam po svom starom. Pio je cijeli život uz povremene apstinencije: 4 godine trijezan, pa ciklus cuganja, pa par godina bez, pa ciklus cuganja. Nekad bi pio od sreće, nekad od tuge, u ratu je pio od straha, a umro je od alkohola sa 59 godina. Sam u svojoj kući. Borio se sa alkoholom cijeli život i uvijek mu se vraćao kada bi stvari postale guste.
Kad je duže bio trijezan govorio je jako ružno o alkoholu.

Kad bi znali granicu u svemu, gdje bi nam bio kraj
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:28   #1378
Tolerancija (u oralnom ili intravenoznom obliku) možda?
Sedacija čarobnim napitkom ili nutrina ispunjena zaista, iskonskom mržnjom prema određenim; osobnim deficitom povodom ikakve mogućnosti razumijevanja.. određenih, krajnje omraženih"?" Stvar "komfora", moguće. Svoje specijalne, posebne, univerzalne.. smislene, pravedne, bezgrešne.. fluffy različitosti. Nerazumijevanja (divers(h)ity) mora bit´. Tko bi htio biti ne-poseban, beznačajan, jednak.. *isti*. Ako se ne možemo kvalitetno voljeti, možemo se barem, uvijek, kvalitetno (više-manje) mrziti. "Mržnjom", do posebnosti.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:31   #1379
Ja kuzim sta hoce My time reci, sama nisam neko ko ima previse tolerancije prema ljudima koji ne mogu kontrolisati svoje ponasanje. Meni je alkoholizam ili bilo sto drugo- nepostojanje kontrole nad sopstvenim zivotom. mada se ne slazem ni sa tableticom na tjednoj bazi. Nemoguce da neko ima toliko stresa u zivotu da ne moze bez dvije tablete tjedno. I tu se po meni radja psiholoska ovisnost. Kao i par piva da se smiris jer te sef nabrijao, zena ti je kvocala, djeca skakala po zivcima. Svaki put kad dodje do te situacije-ti posezes za istim. Otkud znam, ja licno volim biti cista kad se suocavas sa bilo cim. Bilo sta sedativno nisam u zivotu popila,a imala sam i sama situacija i situacija di sam se mogla nalokati ili nagutati svega.
Ako moje ponasanje direktno ili indirektno utice na druge- ja to moram mjenjati. Ne neko drugi.
A primjetila sam da vecina koji posezu za casicom-uvijek se nadje neki spoljni razlog, niko ne kaze: "E, ja sam kriv zato sto se ne znam izboriti sa situacijom"
Nego je lakse otupiti se,ne?
Kontrola se uci od malih nogu i to je to. I ja sam izlazila i pila, ali mi se nikad nije desio prekid filma ili da sam pravila budalu od sebe. I kad se desilo da zabrijem tri dana za redom(na primjer) onda sam slijedecih 10 dana izlazila pijuci sokic. Bas iz straha da me pice ili bilo sto drugo ne uvuce u nesto iz cega necu moci sama izaci.
A mm misli da on to moze sam, poslije redovno drinkanja vec 7 godina. OK, cekamo bijele miseve, bar znam gdje je najbliza psihijatrija
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:32   #1380
Svi ste vi mene krivo shvatili.
Azz, nisam imala nikoga u obitelji alkoholičara i drogeraša, ako misliš da zbog toga pišem.
Poanta moga stava je u tome što sam htjela naglasiti da alkoholičari i drogeraši rade probleme drugima, pogotovo svojoj užoj obitelji.
To nikako ne možete usporediti sa anksioznošću zbog koje povremeno posežemo za anksioliticima. Kažem povremeno, upravo zato da ne mislite svakodnevno. I ne, nećeš se navući na njih, ako popiješ jedan ili dva tjedno.
U svakom slučaju, bolje je popiti i jedan anksiolitik nego si uništiti srce i živce do kraja (to mi je rekao i kardiolog-cijenjeni dr. u mom gradu).
Što se tiče alkohola, tu svakako treba znati mjeru. Nisam od osobe koja nikada nije popila ni jednu čašicu. Naravno da jesam i budem. Ali kažem jednu ili dvije maximum. TREBA ZNATI MJERU U SVEMU.
Mrzim kad se ljudi napiju, onako jako da ne znaju granicu i onda stvaraju problem drugima. Pogotovo one koji kažu da si ne mogu pomoći. Najlakše se napiti. To možemo svi. Što kad bi svi mi kad imamo neki problem, jednostavno kupili flašu konjaka i ajmo liječit probleme.
Pije se da se raspoloži i zabavi, a ne da se naloče i da se ne zna granica.
Problemi se ne rješavaju alkoholom. On služi da nas malo podigne, ali u umjerenim količinama i ne na svakodnevnoj bazi.
O drogi ne želim raspravljati jer već znate moje mišljenje.
Nadam se da sam vam sada malo objasnila ono o čemu pričam.
I da, imala sam i ja puno problema u životu i nije mi palo na pamet liječiti ih alkoholom i drogom.
Upravo zato nemam razumijevanja za takve ljude, isto kao što oni ne žele imati razumijevanja za ljude koji se očajnički bore sa anksioznošću koja ih ometa u svakodnevnim aktivnostima. Čak što više, mnogi smatraju ljude koji kod psihijatra da su ludi. Pa vi sami prosudite tko je u pravu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.