Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 23:00   #3081
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovaj post. Nekakvo relativiziranje i iscudavanje.
Ovako smo krenuli:

Nakon toga si dobio link sa poprilicno uvjerljivim dokazom o ruskoj vojsci u Ukrajini, i umjesto da se pospes peplom, i kazes ok bio sam u krivu, dokazi postoje, cak i Rusi sami priznaju da su im zarobili vojnike sa ukrajinske strane granice ti se opet nesto izmotavas.
Ja da se posipam pepelom? Zbog čega? Zbog 10 padobranaca koje je BBC uspio naći u tri godine?
10 padobranaca je tebi dokaz ruske agresije na Ukrajinu?

Puno toga ti ne razumiješ.
sury or'o is offline  
Old 17.01.2017., 23:06   #3082
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Ja da se posipam pepelom? Zbog čega? Zbog 10 padobranaca koje je BBC uspio naći u tri godine?
10 padobranaca je tebi dokaz ruske agresije na Ukrajinu?

Puno toga ti ne razumiješ.
I opet prigodno ispustas citat, ali nema veze ne budi ljen, ponovimo.
Znaci ti velis:
"Boga ti, fotografiraju Pluton, vozaju rovere po Marsu, a ne mogu dati jednu jedincatu slikicu ruske vojske iz Ukrajine."
Nisi trazio dokaze o tenkoviskim brigadama ili o necemu vise, nego jednu jednu slikicu. To si i dobio! Mozes li sacuvati djelic dostojanstva i priznati da nisi bio u pravu?
Shrike12 is online now  
Old 18.01.2017., 07:06   #3083
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
I opet prigodno ispustas citat, ali nema veze ne budi ljen, ponovimo.
Znaci ti velis:
"Boga ti, fotografiraju Pluton, vozaju rovere po Marsu, a ne mogu dati jednu jedincatu slikicu ruske vojske iz Ukrajine."
Nisi trazio dokaze o tenkoviskim brigadama ili o necemu vise, nego jednu jednu slikicu. To si i dobio! Mozes li sacuvati djelic dostojanstva i priznati da nisi bio u pravu?
Pošto si več 2 puta izjavil da ne razumiješ evo sad ti ja budem pojasnil taj citat.

Znači, umjesto laprdanja o ruskoj agresiji na Ukrajinu mogli su oni koji laprdaju podastrijeti barem jednu satelitsku ili zračnu snimku ruske vojne tehnike u Ukrajini. Mislim na rusku vojnu tehniku trenutno aktivnu u sklopu ruske vojske. Da mi nebi sad genijalci poput tebe predočavali dokaze pomoću ruske vojne tehnike u vlasništvu Ukrajine, jeli.
Ili bi svi trebali biti retardirani i vjerovati da Rusija vrši agresiju na Ukrajinu isključivo koristeći padobranske jedinice koje nisu čak ni veličine jednoga voda?

Koliko imaš godina? Ako si premlad da se sječaš imaš TV-kalendar pa često budu snimke iz doba Domovinskog rata pa možeš vidjeti kak izgleda agresija jedne države na drugu. Nisu čak ni Srbi bili takve budale da za agresiju koriste samo padobrance, a složit ćemo se da Rusi o ratovanju imaju malo više pojma nego Srbi.

Ovdje završavam s tobom jer se praviš blesav.
sury or'o is offline  
Old 18.01.2017., 09:19   #3084
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Pošto si več 2 puta izjavil da ne razumiješ evo sad ti ja budem pojasnil taj citat.

Znači, umjesto laprdanja o ruskoj agresiji na Ukrajinu mogli su oni koji laprdaju podastrijeti barem jednu satelitsku ili zračnu snimku ruske vojne tehnike u Ukrajini. Mislim na rusku vojnu tehniku trenutno aktivnu u sklopu ruske vojske. Da mi nebi sad genijalci poput tebe predočavali dokaze pomoću ruske vojne tehnike u vlasništvu Ukrajine, jeli.
Ili bi svi trebali biti retardirani i vjerovati da Rusija vrši agresiju na Ukrajinu isključivo koristeći padobranske jedinice koje nisu čak ni veličine jednoga voda?

Koliko imaš godina? Ako si premlad da se sječaš imaš TV-kalendar pa često budu snimke iz doba Domovinskog rata pa možeš vidjeti kak izgleda agresija jedne države na drugu. Nisu čak ni Srbi bili takve budale da za agresiju koriste samo padobrance, a složit ćemo se da Rusi o ratovanju imaju malo više pojma nego Srbi.
Ih Ih, pa sto nisi specificirao i tip satelita i godinu lansiranja, koji treba napraviti tu snimku. Uglavnom super mi je ovaj pasus jer sam vec pri prvom upisu rekao da si ti jedan od onih koji vec imaju svoje misljenje sto nikakvi argumenti ne mogu promjeniti. Malo ti to sebi jos racionaliziras ali sve je jasno.
Shrike12 is online now  
Old 18.01.2017., 09:22   #3085
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Ih Ih, pa sto nisi specificirao i tip satelita i godinu lansiranja, koji treba napraviti tu snimku. Uglavnom super mi je ovaj pasus jer sam vec pri prvom upisu rekao da si ti jedan od onih koji vec imaju svoje misljenje sto nikakvi argumenti ne mogu promjeniti. Malo ti to sebi jos racionaliziras ali sve je jasno.
Nemaš dokaze o sudjelovanju regularnih snaga ruske vojske u Ukrajini.

__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Old 18.01.2017., 09:29   #3086
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Nemaš dokaze o sudjelovanju regularnih snaga ruske vojske u Ukrajini.

Lik je trazio "jednu jedincatu sliku ruske vojske u Ukrajini". To je i dobio.
Shrike12 is online now  
Old 18.01.2017., 10:06   #3087
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Slaba si ti rusofilka ako te ovo malo hladnoće baca u stanje "katatonije i nedostojanstvenog očaja".
Pa kaj ti misliš dok nas demokrate jednog dana za kaznu protjeraju u Rusiju da buš se odmah dočepala crnomorske obale? A ne, ne draga moja. Prvo čeličenje na obalama Bajkalskog jezera ili Čukotskog mora a tek onda možeš aplicirati za smještaj u Sočiju ili na Krimu.
To mi ne bi bila kazna.

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj je vama ljudi? Vani je predivno, cista zimska idila.
Cini mi se da ja imam vise ruske duse od svih vas " rusofila ".
Nisi jedini. Obožavam zimu, snijeg, veliku hladnoću. Kada se spuste temperature, izlazim van.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
haha - 20
evo malo inspiracije; njemački meteorolog u obilasku najhladnijeg mjesta u Sibiru (-56)
U Rusiji. U Euroaziji. Na sjevernoj polutki. Na istočnoj hemisferi. Najhladnije naseljeno mjesto na planetu Zemlji.

S tim da -56°C nije neki raritet. Evo ovih dana je prognoza do -61°C.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 18.01.2017., 10:50   #3088
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
To mi ne bi bila kazna.



Nisi jedini. Obožavam zimu, snijeg, veliku hladnoću. Kada se spuste temperature, izlazim van.



U Rusiji. U Euroaziji. Na sjevernoj polutki. Na istočnoj hemisferi. Najhladnije naseljeno mjesto na planetu Zemlji.

S tim da -56°C nije neki raritet. Evo ovih dana je prognoza do -61°C.
da, da, imaš pravo

nego, najbolje mi je kad lik izađe gol van na snijeg, (na 27:15) valjda iz saune, i počne se valjati po snijegu, haha na - 54.
Krio terapija
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.01.2017., 11:01   #3089
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Nemaš dokaze o sudjelovanju regularnih snaga ruske vojske u Ukrajini.

Vidiš da se pravi blesav. Po njegovom tumačenju u Ukrajini valjda ima i ustaša jer je izašla jedna fotografija sa ustaškom zastavom. I eto sad na osnovu te jedne fotografije možemo zaključiti da je u Ukrajini trenutno nekih 20 ustaških bojni, poglavnikov tjelesni zdrug i još neke neidentificirane jedinice. Plus vražja divizija.

Ne'š ti logike.
sury or'o is offline  
Old 19.01.2017., 19:06   #3090
Mjesecima price o buducem "Putu svile", a kad konacno stigne prvi vlak nitko da bi primjetio

U London stigao prvi teretni vlak iz Pekinga
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...harebox_portal

Quote:
Nakon 19 dana putovanja jutros je u London stigao prvi teretni vlak koji je na Novu godinu krenuo iz Pekinga, prošavši pritom teritorij Kazahstana, Rusije, Bjelorusije, Poljske, Njemačke, Belgije i Francuske
AndrejX is offline  
Old 19.01.2017., 20:14   #3091
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Mjesecima price o buducem "Putu svile", a kad konacno stigne prvi vlak nitko da bi primjetio

U London stigao prvi teretni vlak iz Pekinga
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...harebox_portal
Sva sreća da taj vlak ne ide preko Hrvatske jer bi mu vjerojatno krepala lokomotiva.

I još dobro da ne ide preko Ukrajine jer bi falilo pola vagona.
sury or'o is offline  
Old 19.01.2017., 21:03   #3092
Isao njegov prethodnik pa se lokalni strojovode bacali pod lokomotive u znak protesta.
AndrejX is offline  
Old 19.01.2017., 21:11   #3093
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Mjesecima price o buducem "Putu svile", a kad konacno stigne prvi vlak nitko da bi primjetio

U London stigao prvi teretni vlak iz Pekinga
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...harebox_portal
Ja sam primijetila itekako, i to na 'zuckastoj' webstranici DM..

Samo je pokusno putovanje, zasad je 16 dana koliko citam, na tracnicama koje nisu prilagodjene i s vlakovima koji su jos uvijek 'oldfashioned'. Znaci nije jos uvijek OBOR, neg je isprobavanje na starinskoj infrastukturi...

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...d-new-era.html

Ovo je samo pokus na staroj zeljeznickoj trasi, a kada zaista bude izgradjen 'Novi Put Svile' tada ce njime putovat puno brzi vlakovi, vozit ce se super brzim autocestama, usput ce duz trake biti polozena infrastruktura, fast roads, tvornice, informaticka povezanost iznedju zemalja Azije, kontakti medju EuroAzijom ce se multiplicirati...OBOR znaci povezivanje u stilu win-win...Za sve povezane. Meni divno, jer ukljucuje i Afriku..I ona je dio OBOR-a...

Ne radi se o pukoj zeljeznickoj pruzi, kao sto mnogi misle- radi se o povezivanju svijeta na mnoge nacine, pa i kulturno...

Na:
Chinarising.puntopress imate puno vise informacija, ako vas zanima istina pomalo drukcija od fekalnih lazi sa 'zapada'.

Edit, link a fascinantno je:
http://chinarising.puntopress.com/

Zadnje uređivanje agnaby14 : 19.01.2017. at 21:40.
agnaby14 is offline  
Old 19.01.2017., 21:14   #3094
Lijep starinski nacin podmazivanja kotaca, iako po meni previse radikalan. Iako treba cijeniti namjeru, ne mogu odobriti nacin

Molim, ne treba pretjerivati u vjernosti napretku.
ruka-slave is offline  
Old 19.01.2017., 21:22   #3095
Fascinira me podatak da treba platiti 12 000 funti po kontejneru od Kine do UK

a iz UK u Kinu samo 2 000 otprilike . Ponuda i potražnja ....
Katus is offline  
Old 19.01.2017., 21:52   #3096
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Lijep starinski nacin podmazivanja kotaca, iako po meni previse radikalan. Iako treba cijeniti namjeru, ne mogu odobriti nacin

Molim, ne treba pretjerivati u vjernosti napretku.
R-S, sto ste opet mislili ovim kripticnim kratkim postom?

Pa ovo je samo 'pokus', ovo nije nimalo niti slicno/vrijedno konacnoj verziji OBOR-a, ovo su samo isprobavanja... Tako se meni cini...
Hvala Vam...

Edit: Zaboravite, sve mi je jasno, presaltala sam se na kineske izvore, pa cituckam...
Xinhua, i gornje navedeni izvor, imaju puno o OBOR-u...

Na 'zapadnim izvorima' nema nista, ili je samo necjelovito, lose je napisano,namjerno...

Zadnje uređivanje agnaby14 : 19.01.2017. at 23:22.
agnaby14 is offline  
Old 19.01.2017., 23:32   #3097
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Fascinira me podatak da treba platiti 12 000 funti po kontejneru od Kine do UK

a iz UK u Kinu samo 2 000 otprilike . Ponuda i potražnja ....

Po Brexitu bi se određene brojke mogle promijeniti...
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 19.01.2017., 23:45   #3098
Ovo:
http://journal-neo.org/2016/12/30/no...print-in-asia/

quote:
On August 8, 2016, Russian President Vladimir Putin held a meeting with Azerbaijani President Ilham Aliyev and Iranian President Hassan Rouhani. An upgraded North-South ITC project was among the main topics discussed by the participants. The three countries are still interested in the arrangement of a shipping route connecting the coast of the Indian Ocean to Scandinavia. To do that, they would need to hurdle customs and technical obstacles that crippled their plan at the beginning of the 2000s. An updated ITC—an integrated high-tech network, combining rail, road and sea routes— will connect Indian Mumbai, Iranian Bander-Abbas, Baku, Astrakhan, Moscow and St. Petersburg to Europe. It is envisaged that Russian, Azerbaijani and Iranian railroads will be integrated into a common network. When speaking about the project, Mr. Putin noted that the project would be conducive to the streamlined shipment of transit cargo from India, Iran and the Persian Gulf to Azerbaijan, Russia and further to the Northern and Western Europe.
http://journal-neo.org/2016/12/30/no...print-in-asia/
end quote
agnaby14 is offline  
Old 19.01.2017., 23:47   #3099
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
R-S, sto ste opet mislili ovim kripticnim kratkim postom?

Pa ovo je samo 'pokus', ovo nije nimalo niti slicno/vrijedno konacnoj verziji OBOR-a, ovo su samo isprobavanja... Tako se meni cini...
Hvala Vam...

Edit: Zaboravite, sve mi je jasno, presaltala sam se na kineske izvore, pa cituckam...
Xinhua, i gornje navedeni izvor, imaju puno o OBOR-u...

Na 'zapadnim izvorima' nema nista, ili je samo necjelovito, lose je napisano,namjerno...
Ne vidim u čemu je problem.

Kotači moraju biti podmazivani.
ruka-slave is offline  
Old 19.01.2017., 23:50   #3100
Kao i obično, hrv. mediji prenose vijesti sa stranih medija s danom zakašnjenja. Vijest je bila svud. Ali svud.
http://www.bbc.com/news/uk-38666854
http://www.telegraph.co.uk/news/2017...lk-road-trail/
http://www.express.co.uk/news/uk/755...-deal-business
http://money.cnn.com/2017/01/18/news...don/index.html

Znam da iznošenje činjenica nije romantično kao naklapanje o sveopćoj uroti "demokratskih medija", ali eto...
(I stvarno ne razumijem frame of mind ljudi koji misle da Zapad namjerno ignorira događaj koji im ide na ruku. Wtf)
Frogl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.